Plakát

Skins

Komediální teen drama pojednávající o životech puberťáků žijících v anglickém Bristolu, kteří se snaží poprat se životem, jak nejlépe dovedou. 1. generace Jakýmsi leadrem první skupiny teenagerů je charismatický Tony, který se ovšem i přes své školní úspěchy často nechává... [více]

2007–2013 | Velká Británie | 47 minut | E4 | Drama / Komedie / Teen | 62 epizod | status: ukončeno v roce 2013
Poslední odvysílaná

7×06 – Skins Rise, Part 2

(premiéra 5. 8. 2013 – před 10 lety)
závěr seriálu

Skins – O čem to je

Komediální teen drama pojednávající o životech puberťáků žijících v anglickém Bristolu, kteří se snaží poprat se životem, jak nejlépe dovedou.

1. generace

Jakýmsi leadrem první skupiny teenagerů je charismatický Tony, který se ovšem i přes své školní úspěchy často nechává unést svou lehce manipulativní stránkou. Jeho přítelkyní je Michelle, ta není zase tak dobrá ve škole, ale umí plynule dvěma dalšími jazyky a je zběhlá lingvistka. Sid se až zoufale snaží přijít o panictví, jeho hlavním objektem zájmu je Tonyho holka Michelle, ale brzy objeví zalíbení i v Cassie. Ta trpí poruchou příjmu potravy a žije si v jakémsi podivném vnitřním světě, potají je zamilovaná do Sida.

Chris je typický pařmen, který si nenechá ujít žádnou kalbu. Jal hraje na klarinet a má nepříliš dobrý vztah se svým otcem, protože ji většinu času jen ignoruje. Maxxie je gay, který se za svou orientaci nestydí, a má vášeň pro tanec. Anwar je muslim s dominantní rodinou a poněkud nezvyklým přístupem ke své víře. Effy je pro všechny kluky dívkou snů, která je ale navzdory tomu poměrně tichou dívkou. Je mladší sestrou Tonyho.

2. generace

Effy je dívka, pro kterou by každý kluk zabíjel, ale sama má ve své hlavě větší problémy, než jsou ty spojené s kluky. Její nejlepší kamarádka Pandora je naopak nevinnou osůbkou, které se zatím vášnivý svět dnešních dětí nějak nedotkl. To se ovšem mění s příchodem dobrosrdečného Thomase, imigranta z Konga, do kterého se Pandora zamiluje.

O Effy se brzy utkávají dva kluci, Cook a Freddie, kteří se znají už od dětství, a právě láska k ní je rozdělí. Prvním nápadníkem je charismatický tvrďák Cook, který je společenský zdatný a autority ho absolutně nezajímají. Jakýmsi protikladem je mu Freddie, který je z tria nejzodpovědnější, a na rozdíl od Cooka se krotí. JJ je autista, který má problém zapadnout a najít si přátele, ale zato je laskavý a milý. Katie a Emily jsou identická, ale zároveň velmi odlišná dvojčata. Zatímco Katie se snaží zaujmout pozici Effy jakožto lídra skupiny, Emily je tichá lesbička a žije ve stínu své sestry. Milostným zájmem Emily se stává Naomi, vášnivá dívka s velkými cíli a ambicemi.

3. genereace

Franky je chytrá a kreativní outsiderka, kterou má většina lidí kolem ní na dost divnou osobu. Takovým optimistou ve všech situacích je vesnický Alo, který se přátelí s Richem. Ten má velké zalíbení v heavy metalu, ovšem jeho hudební vkus má pouze zakrývat jeho stydlivost před holkami.

Mini, Liv a Grace se přátelily už od dětství. Šéfka party, Mini, je zlá na všechny, kteří se jí nelíbí, sama je ale dost nejistá ohledně svého těla. Liv se nebojí otevřít pusu, když se jí něco nelíbí, a je dost sexuálně založená. Třetí z trojice, Grace, působí oproti Mini a Liv jako naprosté neviňátko. Je to milá dívka, dbá o svůj vzhled a přátelí se i s lidmi mimo vyhrazenou partu. Nick a Matty jsou bratři. Nick chodí s Mini, ovšem vztahem by se to nazývat nedalo, protože jen využívá jeho oblíbenosti ke svému prospěchu. Matty je odcizený od své rodiny a má kriminální sklony.

Seriál ve vašich statusech

Micuda98: Jsem teprve na začátku Skins, ale už tu umírám smíchy. :D před 4 roky

Chris Miles
Sid Jenkins
Michelle Richardson
Maxxie Oliver
Tony Stonem
Anwar Kharral
Cassie Ainsworth
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

E4

Délka

47 minut

Žánr

Drama
Komedie
Teen

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2007–2013

První vysílání

25. ledna 2007

Ukončení seriálu

5. srpna 2013

Tagy

střední škola, drogy, přátelé, sexuální scény, smrt, psychické problémy, teenageři, má remake

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)

Související