plakát seriálu

Skladiště 13

(Warehouse 13)

Epizoda 3×03 – Nešťastná láska (Love Sick)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Artie, Claudia, Vanessa a Hugo Miller se pokouší vypořádat s artefaktem, který se přetransformoval do počítačového viru a mění lidi v hlínu. Mezitím se Pete a Myka vzbudí společně nazí v posteli a vůbec se nepamatují, co se stalo. Snaží si znovu vybavit své kroky s cílem najít Steva.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Vanessa Calder, lékařka Skladiště, přibere k případu v Salt Lake City, kde se stala série neobvyklých úmrtí, Artieho a Claudii. Řekne jim, že orgány obětí, kterými jsou zatím pouze ženy, se proměnily v hlínu. Vložením DNA poslední oběti do původního řadiče DNA se objeví, že ji virus přepisuje. Podle Artieho se jedná o počítačový virus. Na pomoci přivolají Huga. Artie je zklamaný, nevěděl, že Vanessa a Hugo spolu něco měli, když společně ve Skladišti začínali. Ve Skladišti došlo včera k několika artefaktovým poruchám. Nejdříve se Myka a Pete zastaví u cívky, kde se Stevem cvičili střelbu na cíl. Pete trefil žonglérské míčky W.C. Fieldse, které způsobují opilost a výpadky paměti. Poté narušili malířský štětec Walta Disneyho a kartáč na vlasy Marilyn Monroe, který vysvětluje Myčiny blond vlasy. Poslední zaznamenaná anomálie je u bot Richarda Nixona. Pak vzali Steva do bronzovacího sektoru s Nixonovými botami v transformátoru a zabronzovali ho. Nemohli zvrátit proces, přístroj vyžadoval Artieho DNA. Při prohledávání bytu poslední oběti, si Claudia všimne počítače z Tiger Direct a vypátrá, že všechny oběti tam platily kreditkou. Manažer obchodu jim řekne, že tyto objednávky vyřizoval Tyler, kterého právě vyhodil, protože dívky špehoval. Proto byly oběťmi pouze ženy. Claudia ho jde hledat. Mezitím se Tyler napojí na obchodu a nevědomky na ně vypustí virus. Artie stihne zakrýt oči sobě a Vanesse, která nechá celý obchod zavřít a povolá posily. Hugo zatím pracuje na antiviru. Artie na Tylerově videu pozná přívěšek tzv. Emet, artefakt stojící za židovskou pověstí o Golemovi. Přívěšek přivádí k životu počítačový virus stejně jako přivedl Golema. Virus zmutuje a přenese se na Vanessu. Claudia vysvětlí Tylerovi, že potřebuje jeho přívěšek. Tyler nemínil nikomu ublížit. Myka si uvědomí, proč s Petem skončili spolu nazí v posteli; museli se svléknout, aby to vypadlo jako něco, co by se nikdy nemohlo stát, co by je nenechalo v klidu, dokud by neprokázali, že je to lež; doufali, že je to donutí vzpomenout si na činy z předchozího dne, a že tak naleznou Steva. Artie vylije na okno Villonův kalamář, takže Tyler může přívěšek prohodit sklem. Hugo dokončí antivirus a Artie všechny pomocí přívěšku vyléčí. Tyler je unesen Sally a Marcusem.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Původní řadič DNA Rosalindy Franklin
Amulet (přívěšek) židovského rabína Loewa
Žonglérské míčky Williama Clauda Fieldse
Malířský štětec Walta Disneyho
Kartáč na vlasy Marilyn Monroe
Boty Richarda Nixona
Kalamář Francoise Villona
Narážky na další seriályvložit další narážku

Heuréka - město divů

Na konci epizody se Artie ptá Huga co bude dělat a jestli se vrátí do Eureky. a Hugo řekne: "Eureka? ne, toho města mam po krk. Každý týden se zdá že tam něco bouchne."

Super drbna

Když se Artie a Vanessa v nemocnici baví o Rosamundě Franklinové, Claudia poznamená, že je to jako Super drbna pro starší.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Myka a Pete se spolu probudí v jedné posteli.)
Myka: Musí být nějaké rozumné vysvětlení, proč jsme byli ty a já spolu v posteli... nazí. S Artieho kartáčkem.
Pete: (na Artieho) Ty máš stahovací prádlo?
Hlavní postavy
Peter 'Pete' Lattimer
Myka Ophelia Bering
Arthur 'Artie' Nielsen
Claudia Donovan
Steve Jinks
Vedlejší postavy
sestřička na pohotovosti
Dr. Tennant
Colin Shreve
Tyler Struhl
Dr. Vanessa Calder
James Aquino
muž v ochranném obleku
Sally Stukowski
zákazník #2
Marcus Diamond
zákaznice #1
byznysmen
Hugo Miller
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNešťastná láska
Původní názevLove Sick
Rok natočení2011
Premiéra25. července 2011
Česká premiéra22. září 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry2 040 000 diváků
Autoři profilu epizody