plakát seriálu

Skladiště 13

(Warehouse 13)

Názory uživatelů

Warehouse 13

Uběhlo pár týdnů od finálové epizody a ve mně pořád přetrvává pocit, že je to strašná škoda. Už žádné další artefakty, žádná Petova posedlost jídlem, žádný nabručený Artie, racionální Myka ani hláškující Claudie. Už nikdy víc H. G. Wells, můj možná nejoblíbenější spisovatel z dětství transformovaný do jednoho z nejlepších ženských seriálových charakterů, který znám. Ach jo. Samozřejmě přijímám návrhy na to, čím tuhle díru zalepit, pár důstojných náhrad mám, ale zatím stále nic, co by pro mě bylo podobně vyváženou, sympatickou, vtipnou a chytrou oddechovou záležitostí.
Ano, tohle bude emotivních pár posledních slov, ale Warehouse si je zaslouží. Slibuji, že nebudu spoilerovat. Dobře, možná vykecám trochu o vývoji vztahu mezi Petem a Mykou, ale ono mi to prostě nedá. Byli jste varováni.

Základem pro to, aby se někdo do Skladiště mohl zamilovat, je přistoupit na jeho hru. Ano, je to seriál o tom, že na světě existují předměty (obvykle chytrým způsobem spjaté s někým významným), které mají speciální schopnosti, jež mohou (a zákonitě musí) dělat v našem obyčejném světě pěknou neplechu. A tak všechny tyhle věci posbíráme, částečně je zneutralizujeme a nacpeme je do jediného Skladiště. A to tak, že je vyskládáme na ty nejnestabilněji vypadající regály, odkud mohou neustále padat a interagovat jeden s druhým i s okolím. Ale sami je nepoužíváme, to nikdy, protože vždycky přinášejí i něco zlého. Vlastně je někdy používáme, ovšem jen k druhotným úkonům, jak jde o záchranu světa, tak jdou artefakty stranou a vše zůstává na lidech. Těch je dohromady asi šest, což je optimální počet, když ob víkend zachraňujete svět. Samozřejmě je třeba mít zdatného hackera, protože ačkoli jste oficiální odnož tajně služby (ta super-tajná), občas i triviální úkony pro vaše vedení představují velký problém.
A tak mohu pokračovat ještě dlouho a celkem bez efektu. Jakmile si připustíte fikčnost a přistoupíte na nehledání přílišné logiky, najdete spoustu skvělých a zábavných věcí. Věřte mi.

Velkých deviz má Warehouse totiž hned několik.
První jsou charaktery. Přestože se jedná o vskutku typickou skladbu postav postavenou především na opozicích typu muži/ženy, emoce/rozum, různá věková skladba atd., všichni jsou sympatičtí, lidští, vtipní a jejich motivace i životní osudy jsou nepřepálené a velmi snadno uvěřitelné. Dokonce i speciální schopnosti, které někteří z nich ovládají (Jinks dokáže rozpoznat lež, Pete má něco jako předtuchy) jsou jenom jemným dokreslením jejich lidských stránek, nic, co by z nich vytvářelo superhdinsko-výjimečné jedince. Především Claudii pak nelze nemilovat, spojuje v sobě dívčí roztomilost, všechny ty geek dovednosti a zároveň dokáže být neskutečně vtipná v kombinaci prakticky s kýmkoli. Ona je skutečným srdcem Skladiště a je fajn, že si to tvůrci uvědomili tak brzy a nechali jí patřičný prostor.
Z vedlejší postav musím znovu připomenout H. G. Wells, která se v průběhu seriálu neustále vrací a naprosto skvěle do týmu zapadá, ať už zrovna kope za ty hodné, nebo za ty zlé (její charakter je propracován natolik do hloubky, že o ní prakticky nikdy nemůžeme mluvit jako o záporákovi, ačkoli jistojistě patří k těm nejlepším, jací se ve skladišti kdy objevili). Jaime Murray tyhle silné, samostatné, složité a nečernobílé ženské charaktery zvládá prostě na jedničku.

Druhou hlavní devizou je celková vizáž. Prvních několik dílů mě ona steampunková stylizace trochu rušila, ale velmi rychle jsem si začala uvědomovat, jak je tahle celková ošuntělost a retro obyčejnost skvělým prostředkem k zakrytí laciné výpravy a efektů i k vybudování neobyčejné a originální televizní atmosféry. V kombinaci jak s tím obrovským množstvím zajímavých, vtipných i děsivých (ale vesměs perfektně vymyšlených) artefaktů, tak se zdatně propojenou kombinací lokálního supernatural vyšetřování, hlavní sezónní příběhové linky i osobních životů postav (které, sláva, nejsou propojeny s každým druhým případem), vytváří vyrovnanou,jednoduchou, zábavnou a neskutečně návykovou směs.

Úroveň jednotlivých sezón neklesá, spíše naopak. Druhá sezóna byla díky většímu prostoru pro Claudii a příchodu H. G. možná tou nejzábavnější vůbec, finále té třetí bylo takříkajíc dechvyrážející. Čtvrtá je příběhově mnohem rozpačitější, ale touhle dobou už musíte všechny a všechno ve Skladišti milovat a nějaké ty slabší zápletky snadno odpustíte.
Pátá sezóna nabídla důstojné zakončení (epizoda se španělskou telenovelou je určitě jedna z nejpovedenějších vůbec). Trochu zamrzí, že tu H. G. dostala jen minimum prostoru, stejně tak vskutku násilná proměna vztahu mezi Mykou a Petem. Nemůžu si pomoci, ale nic těm dvěma po těch letech takřka sourozeneckého vztahu nevěřím méně, než náhlý objev sdílených romantických citů. Především Myce, oproti chemii a zcela očividné vzájemné přitažlivosti, kterou měla s Helenou (a která byla nenásilně budována od druhé sezóny), je její náhlý přerod vztahu k Petovi pro mě pouze pokusem o klišoidní naplnění všech diváckých očekávání.
Ach jo, vždyť finále mohou docela dobře fungovat i bez romantických kýčů. Skladiště by bylo skvělým příkladem, dlouho jsem takhle emotivní rozloučení se seriálem nezažila. Nebýt takový cynik, snad by mi i slza ukápla.

Loučení s něčím, k čemu máte takřka citový vztah, nestojí za nic, tak ještě štěstí, že se ke Skladišti vlastně mohu kdykoli vrátit.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Skladiště

Tak mám za sebou úvodní sérii, která je samozřejmě hlavně seznamovací. Vlastnosti předmětů mi připomněly pecku jménem Pokoj č. 10. Nicméně o takovou bombu zase nejde, alespoň ne zatím. Uvidíme jak se to dál rozvine. Hlavní dvojice agentů je fajn a docela dobře se doplňuje a pěkně jim to funguje. Škoda jen, že víc prostoru nedostala Claudie, protože tu jsem si oblíbil hned. I když závěr dává napovědět, že si jí nejspíš užijeme v dalších sériích víc. Zrádce je pro mě překvapením, i když se v průběhu našly díly, které nebyly taková pecka, tak díky konci se těším na další sérii.

Tak se zase všechno vysvětlilo jinak než to vypadalo. Nicméně stěžejní linka s H.G. byla velice povedená. Závěr byl opět dobře udělanej a pěkně jsem se při něm bavil. Claudia dostala víc prostoru, takže jsem spokojen. Některé díly byly opravdu povedené. Tahle série mě oslovila víc než předchozí, asi už jsem víc splynul s postavama a těším se na pokračování.

Stoupající tendence? Jak dlouho se dá tohle vydržet? Výbornej záporák, skvělej plán na zničení, který jak už to tak vypadá opět nedopadne. Artie má vždycky záložní plán. H.G. se mi opět líbila, i když to vypadá, že už se jí opravdu zbavíme. Navíc přichází nová postava Jinksy. Toho jsem si oblíbil hned, a jeho osud jistě taky není zpečetěn. Závěru opět nic nechybělo, takže jdu hledat další díly a pokračovat.

Musel jsem trochu ztlumit očekávání, lépe už to nešlo, chtělo to hlavně udržen kvalitu. Nadšen jsem sice opět byl a další série mě pořád dál skvěle bavila, jen už tam bylo šíleně moc kombinací a dělo se toho tolik (Paracelsus, Helena, Myka a její nemoc), závěr i tak odpovídal přesně tomu, co jsem čekal a nezklamal mě ani trochu. I proto mě Skladiště bavilo, artefakty jsou stále fajn a postavy taky a když už vás jednou mají v hrsti, tak jim leccos odpustíte.

U páté série už se s předstihem vědělo, že bude poslední. I proto závěrečných šest dílů mohlo přinést důstojné rozloučení. A to se opravdu dostavilo, seriál končí pěkně, i když se výtky samozřejmě dají najít. Pro mě už byl vztah Myka a Pete na úrovni sourozenců a mnohem víc mě zajímala chemie mezi Mykou a Helenou, ale jak říkám, tak i s tímhle koncem jsem byl spokojen a do Skladiště se ještě rád znovu někdy podívám...

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

SyFy ukazuje, že éra StarGate skončila

Opravdu se mi líbí sci-fi a já obvykle dávám hodně prostoru pro cokoliv v tomto žánru. Ukazuje se W13 je trochu "kýčovité" v důsledku omezených výrobních rozpočtů. Nejlepší seriály však dokáží využívat své nízké zdroje s fantazií a s tvořivostí a dodávají opravdu zajímavou zábavu, tak jak je tomu i zde.

Skladiště má dvě skvělé myšlenky:

1. Dobrý koncept - tato myšlenka není zcela nová, ale ukazuje nám své velké možnosti.
2. Artie - nejlépe vyvinuta a jednající postava v seriálu.

Sledovala jsem celý běh až do konce a po dobrém začátku, co se s ním stalo? Tím myslím S4,kde proměna byla nejvíce hrozná a kde si s artefakty dětinsky hrají. Zejména Pete, který se emocionálně stal 7-letým chlapcem. Připomíná mi hodně Seeleyho Bootha v kostech, když má špatný herecký den.

Mohu jen předpokládat, že tým spisovatelů se změnil, nebo výrobci se zaměřují na mladší - méně náročnější diváky.

Jaká škoda.

Myslím, že SyFy mohlo mít stálé peníze z dobrých programů, místo toho se hloupě přejmenovalo z kanálu Sci-fi. Snad aby to znělo jako "SIFFY."

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bomba..

Tehle seriál je podle mě taková nenápadná bomba. Obsahuje tolik překvapení (reálných i nereálných ;) ) pak taky výborné postavy. Z nichž bych chtěl vyzdvihnout snad všechny. Obzvláště zajímavá byla tajemná postava paní Frederikové, o které jsme zprvu nic nevěděli a až v posledních sériích jsme se něco málo z jejího života dozvěděli. Vztah mezi Peetem a Mykou, Claudie a její smysl pro humor, Artie, a taky jedna z nejemočnějších scén, které jsem kdy viděl(Claudie a Steve...) to všechno je strašně povedené a mě to naprosto nadchlo. A celé téma je už zlatou krabicí od velké bonboniéry :D.

Doporučuji určitě asi nebudete litovat ;)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Skladiště zázraků

Tento seriál jsem sledoval s nadšením a bylo mi hrozně líto, že skončil. Že už nic po tom nebude. Samotný koncept seriálu má obrovský potenciál. I po herecké stránce je seriál perfektní, vybraní herci perfektně sedí k napsaným postavám.

Pátrání po artefaktech je zpočátku pomalé a nic moc se neděje, ale pak příběh nabere rychlý spád. Seriál rozhodně zaujme všechny, kteří mají rádi historii, v tomto ohledu je seriál naprosto dokonalý, protože všechny artefakty jsou propracované do nejmenších detailů a to jsme jich mohli vidět jen zlomek.

Sečteno podtrženo, je to seriál s perfektním nápadem, skvělým hereckým obsazením a artefakty.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Warehouse!

Tenhle seriál mne míjel delší dobu, ale nakonec jsem ráda, že jsem se k němu dostala, protože to byla vážně skvělá podívaná!

Seriál je námětově velmi zajímavý (myšlenka předmětů s různými schopnostmi a z toho vyplývající potřeba je sbírat a uchovávat dál od lidí pro bezpečnost všech je prostě parádní), většina epizod je velmi dynamická, akční a má spád, takže člověk se má pořád na co dívat a nenudí se, postavy jsou od sebe úžasně odlišné, ale při tom skvěle tvoří jeden tým a bezvadně se doplňují, herci hrají výborně... seriál nabízí tolik kladů, že mi po jeho skončení bylo líto, že už žádné nové díly nebudou.

Jediné, co bych seriálu vytkla, byl v závěru fakt, že scénáristi se rozhodli zpárovat Myku a Peta. Moc se mi to tam nehodilo, protože celý seriál na mne Pete a Myka působili jako bratr a sestra - a to je právě to, co se mi na jejich vztahu tak líbilo - a najednou z nich je pár? Z ničeho nic? S tím prostě nesouhlasím. Víc mne zajímal vztah mezi Mykou a Helenou, ale nakonec nám scénáristi nabídli to, co nám nabídli, a s tím už nic nenaděláme...

Nicméně i tak seriál hodnotím vysoko a určitě si ho někdy ráda zopakuju.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Futuristicko-historické hračky.

Zábavná, neustále podpichujúca sa dvojica agentov nie z FBI, ale netypicky z tajnej služby. Artie tam tiež neskutočne zapasoval. Obľúbil som si tieto "postavičky". Krásne skladisko 13 ma neskutočne zaujalo a verím, že by som sa tam dokázal prehrabávať dlhé hodiny, dni, týždne, mesiace. Celkovo námet seriálu má obrovský potenciál a pevne verím, že tvorcovia z toho vyťažia maximum. Som v očakávaní ďalších sérií. Klobúk dole pred fantáziou pri vymýšľaní futuristicko-historických hračiek. Mám rád túto oddychovku.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Warehouse 13

Jak už to bývá, píšu názory jen u seriálů které dokoukám celé. Před pár minutami jsem viděl poslední díl, a přitom jsem vzpomínal na všechny ostatní. Seriál mi bude chybět, škoda jen že už nepokračuje dále.
Musím říct že je zde hodně vtipných chvil, které snad pobaví i ty co se normálně nebaví. Největší komik pete, který se chová většinou jako dítě je v podstatě rozumný chlap, a zase myka která má vše na venek pod kontrolou, ale uvnitř nikoliv. Claudia a její neustále vylepšování skladiště a postrkování s Artiem. Artie a jeho přehnané opatrovnické řeči.
Zkráceně doporučuju všem co mají alespoň trošku zálibu ve fantasy.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

I ♥ it

Seriál ako stvorený pre mňa a to som ho objavila len minulú jeseň, keď som hľadala niečo na výplň času. Začala som ju pozerať niekedy v rovnakom čase ako Eureku. Každý z nich je úplne iný. Zatiaľ čo Eureka sa sústreďuje čisto na vedu, Warehouse 13 predstavuje zase nadprirodzeno.

Postava sa krásne doplňujú: Myka je tá múdra, šikovná. Zatiaľ čo Pete pôsobí ako také veľké dieťa, no keď ide do tuhého vie sa pochlapiť. Aj napriek tomu, že sú úplne odlišný vedia spolu fungovať (plusom je aj to, že je isté, že medzi nimi nebude nič viac). Artie pôsobí ako taký milý ujo, ktorého by som chcela mať a s Claudiou majú krásny vzťah.

Epizódy plnú rýchlo, sú zábavne a ja sa pri nich nenudím. Humor je príjemný, nie silený či nejak moc prehnaný. Seriál sa nehrá na nič vážne, no aj tak je radosť naň sa pozerať. Určite sa mi páčili aj cross-overy s Eurekou a prijala by som ich aj v novej sérii (potom čo Eureka skončila).

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Můj názor

V tomto seriálu jde především o zábavu. Pokud však ale hledáte čisté sci-fi, akci, střílení či nějakou hlubší mystickou linii, tak tu zde nenajdete. Bohužel se seriálu nedostalo delšího pilotního dílu a tak utrpěla kvalita prvního dílu. Doporučuji zkusit i díl druhý a mít tak o mnoho lepší obrázek o seriálu. Některé předměny vám mohou přijít v prvních dílech komické (komunikátor, pistole ...), ale člověk si na ně rychle zvykne a bere je již jako relikvie seriálu. Hlavní postavy si rychle oblíbíte a to především díky jemnému a nenucenému humoru.
Tento seriál má nejblíže k seriálu Eureka, takže pokud se vám Eureka líbí, určitě zkuste i Warehouse 13.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Šťastná třináctka

Už po první epizodě jsem věděla, že se Skladištěm vydržím až do konce. Svět, ve kterém artefakty propůjčují svým vlastníkům zvláštní schopnosti, by přeci byl zajímavý.
Jednotlivé zápletky jsou dobře vymyšleny, artefakty krásně propracovány a jejich propojení s reálnými skutečnostmi či postavami - výborný nápad.
Samozřejmostí jsou i skvělé hlavní postavy. Mou nejoblíbenější je jednoznačně Claudia. Podle mě neexistuje nikdo, kdo by si ji neoblíbil. Samozřejmě mám ráda i Peta, jelikož je to takové věčné dítě a Myka na něj musí dávat pozor. A nebylo by to Skladiště 13 bez roztomilého mrzouta Artieho.
Tenhle seriál je zábavný, ale dokáže i rozesmutnit. Nejdůležitější je pro mě ale ukončení tohoto seriálu. Podle mě bylo načasování ukončení správné, jelikož byl seriál na vrcholu (alespoň pro mě). A ačkoli mě opravdu mrzí, že už nepoznám nové artefakty, tak jsem ráda, že se Skladiště 13 rozloučilo s grácií. A co si budeme povídat, poslední epizoda byla naprosto vydařená. Takže zbývá zamáčknout slzu a začít od první epizody :)

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Dobrá a zábavná sci-fi - fantazy komedie

Pokaždé čekám jako malá, jaký problém autoři agentům předloží k řešení a jakými kotrmelci je dotyční vyřeší. Ten oslizávací pytlík je prostě boží. Dost často se směji nahlas.
Čtvrtá řada mi přišla trošičku nesourodá s předešlými, ale že by to nějak výrazně vadilo...
Postavy jsou sympaticky praštěné, ale to se u géniů předpokládá. Paní F. je s tím svým drdolem, mizením, objevováním se a pohledy prostě neodolatelná.
A Artie? Musím přiznat barvu, dívala jsem se hlavně kvůli němu, neboť pan Rubinek je jedním z mých nejoblíbenějších herců. Opět mě nezklamal.
Další řadu si rozhodně nenechám ujít, krásně se při tom žehlí.
Po poslední, páté, řadě zvyšuji hodnocení na plný počet. A to za epizodu s telenovelou a za ten zhůvěřilý nápad, že ve svém časovém kontinuu zůstanete pomocí vidliček! Už dlooouho jsem se tak nezasmála.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Sbohem Skladiště 13

Jé tu konec, což mě opravdu mrzí, ale budu se s tím muset nějak vyrovnat. Hlavním účelem tohoto názoru je hlavně nalákat lidi na tento skvělý seriál a to hned z několika důvodů:

1) Je to oddechový typ seriálu o směšné momenty nebude nouze.2) Seriál se ale zároveň nebojí občas nasadit nějaké to vážnější téma a budete svědky několika dech beroucích momentů.


3) Obrovské množství nejrůznějších artefaktů. Z některých vám občas zůstane rozum stát. :-)


4) Skvělé postavy, ale opravdu skvělé. Záhadná paní F byla u mě vždy obzvlášť oblíbená a samozřejmě i Artie, Claudie, Myka, Peter a Steve, Leena. No a to už jsem vlastně vyjmenoval všechny hlavní postavy. :-D

Toto byly alespoň čtyři kratičké důvody ke sledování Skladiště, ale kdybych nad tím dlouho přemýšlel, našel bych jich určitě více.

Takže neváhejte a zkuste to, pokud nemáte vyloženou averzi vůči scifi, určitě si tento seriál oblíbíte.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Najít , Popsat , Uložit

Tak tohle je seriál podle mého gusta.
Skladiště plné artefaktů s nadpřirozenými schopnostmi , spousta zvratů a perfektně promyšlené postavy které se úžasně doplňují a hned si je oblíbíte .

Pokud čekáte čisté fantasy , nebo sci-fi tak to tu nenajdete , ale má to své osobité kouzlo které nelze popřít.
Vztahy mezi postavami se neustále vyvíjí a tím i hlavní děj.

Každý díl má nápad ale lehce zabrouzdá do hystorye ale né vždy úplně přesně ale to nevadí.
Díly jsou svižné.
Podle mě má seriál dobře našlápnuto a čeká ho slibná budoucnost.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Warehouse 13 - Skladiště 13

Už je to asi čtrnáct dní co jsem celý seriál viděl znovu celý. Pořád mi připadá, že je to škoda, že musel skončit ten hodně dobře vytvořený seriál moc mě to mrzí. A doufám že si najdu jiný podobný seriál. Výborná byla poslední epizoda, když se jim ukázalo to co pro ně bylo rozhodující, ta kapsa bylo velice zajímavá, a že konečně vyšlo najevo to co všichni dlouho mysleli, a to že Myka a Pete jsou do sebe zamilovaní.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Moje krevní skupina

Skladiště? Dá se říct, že postavy pro mě byly mojí rodinou. Od začátku jsem milovala Peta a jeho humor, Miku a její sklon k perfekcionalismu, Artieho a jeho pravidla. A pak přišla Claudia. Ta mi přirostla k srdci asi nejvíc.
Hodně jsem u finále plakala. Ne proto, že to končilo. To proto, že poslední díl byl tak skvěle pojatý, až jsem měla chuť pustit si to celé znovu.
Jo a abych nezapomněla, moc se mi líbí zapojení H.G.!

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Warehouse 13

Nejlepší seriál, vtipný, dramatický a trošku i na logiku.. Prostě super, viděl jsem všechny díly.. No kromě posledního na který se chystám.
Opravdu se jim povedl, spojení s historií je taky dobré, jen mě mrzí, že už je poslední díl, (Mohlo by být Warehouse 14 :D ) Jinak Herci s velkým H to opravdu dobře hrají, a čato se u toho dílu i zasměju.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Endless wonder :)

W13 mě zaujal hned prvními epizodami a byla jsem zvědavá, jak se bude dál vyvíjet.
Grafika seriálu pro někoho může být problém, ale mě neurážela.
Sympatičtí herci, kteří mě svými postavami trochu připomněli super tým NCIS z 1-3. série, a trochu toho nadpřirozena čerpajícího z dějin vytvořili skvělou kombinaci.
Nevím, jak je to dnes možné, když u každého seriálu nadávám na scénáristy, ale trocha humoru, trocha dramatu, po dlouhé době i nějaký ten opravdu překvapující dějový zvrat a žádné složité překombinovávání děje udělalo z W13 oddechovku, která mi přirostla k srdci.
Po celkem nadupané 4. sérii mě mrzí, že přišlo už jenom 6 epizod, ale uzavřeli vše v klidu ve stylu, v jakém se nesla 4. série, což byl podle mého skvělý závěr pro Warehouse 13.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pro prestavku fajn

Vyborny serial pokud nic jineho zrovna nebezi, vsechny ostatni serialy maji prestavku a vy uz nudou nevite coby.
Az se prestanete divit, jak se dva tak blbi agenti mohli dostat k tajnym sluzbam, zacne vas ten serial bavit. Napadite artefakty a zabavne napady vas udrzi u sledovani a navic se casto zasmejete. Nesmite ale ani vterinu brat sebemene vazne a ptat se "Jak je to mozne?" nebo snad mit sebemensi znalost historie.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Lehce a v pohodě...

I když se jedná o seriál ke kterému si musí každý strávník najít cestu, tak si myslím, že cesta tam je. Mne se to povedlo cca po třech prvních dílech a popravdě řečeno, nelitoval jsem.Pojetí seriálu je někdy lehce humorné,no někdy v určitých momentech si myslím, že až moc, ale až tak mne to nevadilo.Seriál spíše jde na pohodu a oddech.Žádné komplikované přemýšlení atd..Herci jsou v podstatě nekonfliktní a skvadra skladiště se k sobě podle mne docela hodí.Obzvláště pro mne móócinky sympatická Allison Scagliotti.No a jasně že nezapomenu ani na Jaime Murray. Osobně bych ve skladišti chtěl dělat :-))
Zkouknul jsem všechny díly byl jsem spokojen, jen mne mrzí že není na co koukat dále.Asi nejsem až tak náročný divák, nebo nepotřebuji za každou cenu vše perfektní.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Co řešíte?

A ještě jednou: Co řešíte?
Přiznávám, že jsem Warehouse 13 začala sledovat hlavně kvůli upoutávkám s herci z BSG a Eureky, ale nemůžu říct, že by mě nějak zklamal.
Je to oddechový seriál (ano, zřejmě čerpá z Eureky, vzhledem k těm super věcičkám), ale dá se na něj koukat bez toho, aniž byste toužili vyškrábat si oči ;).
Je to prostě jenom o tom si na něj zvyknout a podle mě se pomalu začíná rozjíždět tím správným směrem, obzvláště pokud uvážím závěr sezóny.
Pevně doufám, že kvalita půjde ještě nahoru :)

80 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Warehouse 13

Seriál jsem si poprvé pustila jako výplň volna, ale rozhodně to není tak, že by to bylo vše, nač je dobrý.
Sice se mi nelíbí, že tam občas využijí něco užitečného, ale později, kdy by se to opravdu šiklo, si na to ani nevzpomenou, ale tak už to bývá vždycky. Tým by popravdě chtěl trochu obohatit, mám radši seriály, kde je víc postav, jenže pak by zase bylo divné, že doteď jim stačilo mnohem míň lidí. Možná by nebylo špatné víc zapojit obyvatele města. A vadí mi, že přestali mluvit o Myčině fretce. Jednou ji tam dali, tak ji měli v příběhu nechat.
Jsem sice teprve v polovině 2. série, tak jsem viděla jen jeden, ale vůbec se mi nelíbil crossover s Eurekou. Ta je založená čistě na vědě, přehnané, ale často opakují, že nic nadpřirozeného neexistuje, kdežto Warehouse 13 staví na opaku.
Některé artefakty jsou však neskutečně nápadité. Už u prvního dílu musíte sice nad historií zamhouřit oči, ale lidem, co neznají nic mimo osnovy, představí osobnosti velmi zajímavé. Vztah Myky a Peta je plný pošťuchování, ale hned z nich nedělají spřízněné duše, což je příjemná změna. Oblíbila jsem si i postavu Claudie, která má dobrou chemii s každou postavou seriálu.

Na Eureku to sice nemá, ale nudit vás rozhodně nebude.

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nová Eureka?

The SciFi Channel (později SciFi, nyní Syfy) zoufalé hledá další Eureku, která boří rekordy sledovanosti a nutno říci, že se mu to zatím nepovedlo.

Ačkoli Rockneho S. O'Bannona si velice vážím za skvělý Farscape a nevážně laděné Lebkouny, Warehouse 13 se podle mě zlatým písmem do žádné síně slávy nezapíše.

Nejvíce podle mě seriálu škodí přílišná komornost (hlídačů skladiště, které obsahuje tolik nebezpečných věcí, že by to dokázalo zničit svět je celkem pět, s jejich šéfovou, která se objeví jenom když ji zrovna nikdo vidět nepotřebuje, šest) a hlavně logické lapsy. Ty pravděpodobně mají navozovat komediální charakter, ale příliš se to podle mého názoru nedaří.

Svým složením si určitě příznivce najde... minimálně jako prázdninová výplň jinak nesnesitelného sucha.

70 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Warehouse 13

K tomuto seriálu jsem se dostala minulé prázdniny a nemůžu říct nic jiného, než že mě to chytlo. Bezvadný seriál plný nadpřirozených věcí, který pobaví.
Myka, Pete, Claudia a Artie, postavy, které se při hledání artefaktů skvěle doplňují a přirostou vám k srdci.
Pro mě osobně je Skladiště asi lepší než Eureka.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Výborná kombinace

Kromě 5. série jsem ze skladiště viděl všechny díly. Musím říci, že i při druhém sledování mně seriál neomrzel. Skloubení detektivního žánru a tak trochu Sci-Fi se mi velice zamlouvá.

V seriálu jsou dobře propracované postavy i samotný příběh, kdy se dočkáme řešení potíží v jednotlivých dílech ale zároveň i v celé sérii.

Doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky a sci-fi.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Akta X nového století

Tak tento seriál mě velmi zaujal. Úplně zpvu jen námětem, i když mu také chvíli trvalo, než ho pořádně zúročil, ale po pár dílech jsem se dostal seriálu natolik pod kůži, že teď na něm oceňuji skoro všechno. Zajímavé příběhy, mix vtipu a nějakého toho menšího napětí, hlavní dvojkou agentů, kteří sice mají do Muldera a Scullyové daleko, ale přesto jim to spolu docela dobře ladí. Ovšem nejlepší postavou je jednoznačně Artie - kdo viděl, jistě ví proč. První řada mě dokázala zaujmout téměř na maximum, tak uvidíme, co se z toho vyklube dál. Je ovšem jisté, že Warehouse 13 je jedním z nejlepších seriálů svého žánru i posledních let. 80%, ale neváhám zvednout...:D

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé
Hrus
22. července 2009

První dojmy

Po shlédnutí pilotního dvojdílu jsem velmi zklamán. Dva agenti jsou přiřazeni k podivínskému (potrhlému) agentovi, který ukládá všechny možné artefakty s nadpřirozenou silou do obrovského skladiště. Používá pro to legrační staromódní pomůcky, trochu mi to připomíná Ghost Busters. Triky jsou na mizerné úrovni (stejně jako celá výprava - seriál působí hodně lacině), herci druhořadí, postavy nevýrazné (žádná z postav nemá dostatečné charisma a není ani ničím zajímavá). Celé ladění seriálu je dost divné (postavy působí směšně, když nemají a postava podivína, která asi má být směšná, mi připadá hodně nudná - tenhle koncept je už prostě hodně ohraný).
Docela se divím, že jsem se na to dokázal dokoukat. Pro mě jasná stop už po prvním dílu. Asi sem čekal něco jiného (více seriózního) - seriál je úrovní scénáře a celkovým laděním někde u Lovců pokladů...

30 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
28 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Nejlepší seriál

Jedná se o jeden ze seriálů, co mne začal opravdu bavit, zkouknul jsem veškeré díly a teď čekám na překladatele než dokončí překlad posledního dílu. Už se na něj těším a skladiště mi bude opravdu chybět.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

I love it :)

Seriál je naprosto pohodový a takový oddechový. Dá se na něj naprosto v pohodě koukat a nemusíte ani uvažovat nad tím, jestli by to tak mohlo bejt nebo ne... prostě se necháte unést na vlnách obrazu a děje... :)

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pohoda

Velmi oddechový seriál přesně podle mého gusta. Líbí se mi vtipné momenty většinou mezi Petem a Mykou. Taky Artie je perfektní herec a celkově tvoří skvělý tým. Určitě se těším, jak dál budou pokračovat.
Prostě naprostá pohodička, když se chci uvolnit po dni ve škole.

Doufám, že jednou ukážou, jak se Paní Fredericová přemisťuje :-)

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Velmi mě zaujal

Mám ráda záhady a seriály, tudíž Skladiště 13 je pro mne dokonalé. Líbí se mi, že mne v táhne do děje a opravdu mě zajímá jak díl vyvrcholí. Výborné zápletky a super kouzelné předměty :-)

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé
20. června 2011

jasných

Začal jsem sledovat Warehouse 13 teprve nedavno a hned první díl mě neskutečně dostal okamžítě jsem do tydne zkouknul obě série a nemůžu se dočkat na 3 sérii.
Herci jsou pro mě celkem neznámí a to je možná jeden z důvodů proč se mi tenhle seriál líbí neokoukaní herci skvělá akce i zábava a celej ten warehouse tým je užasnej
takže rozhodně doporučuji :-)

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Názor

Tento serial me zaujmul hned jak sem vydala prvni dil hned sem vedela ze me bude strasne bavit . Bavi me taove ruzne sci-fi a nadprirozene jevy :)

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

W13

Cestu k tomuhle seriálu jsem si našel náhodou ale jsem za ni neskutečně vděčný.
Warehouse 13 patří mezi moje nejoblíbenější seriály každý díl mě skvěle pobaví a děj jednotlivých dílu nebo celé série mě připoutá k obrazovce jako málo který seriál.
Prostě skvělí seriál plný vtipných scén se skvělí mi hláškami ale také drama které vás připoutá k obrazovce!

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Můj názor ...

Tenhle seriál , je největší zklamání , na které semkdy narazil.
Když sem ještě před uvedením na trh četl recenzi na tyhle " akta-x v novém kabátě " tak sem se hodně moc těšil , protože akta-x se mi líbily.

Pak přišla studená sprcha v podobě nesympatických herců , nekvalitního scénáře + výbava agentů jak z 30tých let , byla prostě hrozná.

Celkově chabý děj , nenapravuje ani naprosto nezáživná lovecká dostaveníčka hlavních hrdinů.

Hodnotím 3 episody , u kterých sem sám sebe přesvědčoval ať vydržím , že se seriál zlepší - ne nevydržel sem a nevěřím že se někdy zlepší.

20 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Myka + H.G. Wells

V tomto seriálu se mi hlavně líbí představa Myka + H.G. Wells. Je tam už od začátku mezi nimi chemie a napětí. Ony dvě by prostě spolu měli něco mít. Ještě jak v jedné epizodě se zjistilo, že H.G. Wells má milenecký vztahy s ženami a ta reakce Myky, takové to pousmání... no hned mi to bylo jasné :) prostě se těším jak to nadále mezi nimi bude pokračovat :)

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Novodobý Akty X se nekonaj

Před shlédnutím pilotního dílu sem vkládal do seriálu jako fanda Sci-Fi velký naděje. Proto mě očekávalo velké sklamání a byl problém vúbec díl dokoukat. Až přespříliš se ponáší a prúměrný typ tuctových seriálú. Postavy sou nezaujímavé a jejich vlastnosti sou kopií jiných postav s filmú a seriálú. Pro mně to není propadák ale sklamání, možná se najde pár dilú se zajímavým dejem.

50 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Dobrý seriál,nádherne tomu dodali grády,dotáhli to dost daleko a je to dobré.

50 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Skaldiště 13

Hustý,bezva,cool.bezva efekty skvělý příběh báječné obsazení.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

...oči...

...všimněte se,že skoro všichni protagonisté v tomto seriálu mají hnědé oči...

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé
Vali
18. července 2012

Artie-Myka-Pete

Na tento seriál jsem začal koukat kvůli Claudii která se oběvila v seriálu Heuréka :město divů. Po první sérii bych ohodnotil 70% po druhé hodnotím 90% i když k tomu asi nejvíce přispěl hostující Fargo z Heuréky.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Skladiště 13

Bylo to prostě boží, škoda že nejsou natočené další epizody

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

BOMBA

skladiště prostě miluju je nejlepší ze seriálů co znám. nejepší je jednoznačně Claudia. (SKLADIŠTĚ 13 žádnou eureku nenapodobuje, neviděla jsem ji a ani vidět nechci.
připadalo by mi že napodobuje skladiště?)
Skladiště 13 má něco do sebe,ale než si zvyknete na ty věci co používj taky to chvíli
trvá. Všichni se podívejte. Zalíbí se.

doporučuji l.klasová

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Co tu chybí?

Možná nic anebo všechno.V tomto seriálu se tvůrcům povedlo zajímavě smíchat minulé a současná vynálezy dohromady.Agenti kolikrát ani pořádně neví co hledají ale mají často velkou pomoc v dějinách celého světa.Zajímavé je taky propojení s Eurékou dík několika postavám a vynálezům

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Třetí sezóna

OK, děcka, pořád nevím, co si o tomhle seriálu myslet a nezměnila to ani třetí série. Opět spousta průměrných dílů, tak dva-tři opravdu výborné díly (závěrečné díly s obléháním skladiště 13, anglie se začínající H.G.Welsovou...) a pak tak dva-tři naprosto otřesné (oživlý počítačový virus, virtuální herní realita) mě utvrzují v tom, že tomuhle seriálu značně schází scénárista, nebo aspoň vědecký poradce (a to se obvykle u technických/vědeckých prohřešků nezastavuji, ale co je moc...) a dost možná i režisér, který by lépe ukočíroval herce, protože potenciál tu jen, jen mi to, hlavně ve srovnání s "dospělejší" Eurekou, přijde, jako kdyby si parta pokročilých filmových studentů řekla, že budou točit seriál a dostala na to grant od SyFy. Myslím, že se tu nabízí přirovnání s českým filmem "Kozí příběh" ;) Kdybych třetí sérii proškrtal, vyřadil nějaké díly a nechal tak max 6 epizod, neváhal bych s 80%

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Skladiště 13

Skladiště byl jeden z mých oblíbených seriálu. Ten nápad s ,,nekonečným" skladištem byl dobrý. Jen mě štve ten poslední díl, hlavně ta poslední scéna, která nedává příležitost pro pokračování. Škoda, byl to skvělý seriál.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jednodušše řečeno - závislost

K tomuto seriálu jsem došel celkem náhodou. Neměl jsem co dělat, čekal jsem na díly jiných oblíbených seriálů a tak jsem hledal další seriál, s kterým bych mohl potencionálně trávit ten čas, kdy jsem na práci neměl nic důležitějšího. Hned po prvním díle jsem ocenil výběr herců a na poměry ostatních seriálů i velkou kvalitu.
Nejsou to ani 2 měsíce, co jsem začal sledovat Skladiště 13 a již jsem se dostal na samý konec. Jsem velmi rád, že jsem viděl - pro mě - tak vážně dobrý seriál a v budoucnu se možná podívám znovu od začátku.
Proto můj závěrečný názor na seriál je stoprocentní, v poslední době je celkem obtížné najít opravdu dobrý seriál, který by mi po všech stránkách vyhovoval. Tento vše splňoval, proto dávám plný počet hodnocení a doufám, že nadále budou podobné seriály točeny :)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jen tri serie...

a dost, pak uz to pro me bylo nesnesitelny, jeste ze to neni povinny.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk