plakát seriálu

Skladiště 13

(Warehouse 13)

Epizoda 3×04 – Včelí královna (Queen for a Day)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Claudia a Steve se zkouší infiltrovat do rekonstrukce bitvy americké občanské války a najít tak čutoru 18. prezidenta Spojených států amerických, Ulyssese S. Granta. Pete a Myka se vypořádávají s Petovou ex-manželkou Amandou, která se znovu vdává a neúmyslně aktivuje artefakt, jenž z každého koho se dotkne, udělá jejího oddaného otroka.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na rekonstrukci bitvy za války Severu proti Jihu je mnoho čutor, takže hledání je značně ztíženo. Claudii ale napadne obléknout se do kostýmů a do rekonstrukce bitvy se infiltrovat. Vyzpovídají účastníka, kterého zmlátil vojín Johnson. Steve vojína najde a ten se ho snaží propíchnout bajonetem, když v tom ale přijde Claudia převlečená za kurtizánu. Odláká jeho pozornost a paralyzuje ho mini-Teslou, svým vlastním návrhem. Claudii a Steva pátrací mise za čutorou velmi přátelsky sblíží. Amanda přijede Petovi oznámit, že se znovu vdává a byla by ráda, kdyby jí vrátil prsten jejího dědečka. Než ho Peter donese, nechtěně aktivuje zlatý staroegyptský úl, z něhož přímo do její kabelky vypadne zlatá včelka. Ve Skladišti si všimnou, že včelka chybí a Leena si vzpomene, že Amanda měla přesně pod úlem kabelku. Včelou píchnutá Amanda se dotkne svých družiček, obejme také mariňáky, svědky jejího budoucího manžela Michaela a promění je ve slepě sloužící otroky. Nevinně jim řekne, aby ji kvůli rozhovoru s Mykou a Petem na chvíli zbavili Michaelových rodičů, a její „otroci“ je přivážou k židlím. Pete a Myka včelku zpacifikují, v odchodu jim přesto brání mariňáci a družičky respektujíce Amandin nevědomý rozkaz nepouštět nikoho ven. Skladištní tým jim ale uteče. Artie řekne Myce, že včelí úl patřil egyptské faraonce Hatšepsut, která ho vytvořila za použití feromonů medonosných včel. Nechala se píchnout, žihadlo se dostalo do jejího těla a stala se z ní včelí královna. Amanda v prstu žádné žihadlo nemá; podle Artieho se žihadlo většinou zaměří na žlázy, a zapříčiní tak produkci feromonů. Když se pak někoho dotkne, okamžitě z něj udělá včelu dělnici, která jí bude otrocky oddaně chránit a plnit její potřeby. Při útěku z hlídaného pokoje zahlédnou mariňáky unášejíce Michaela. Svážou ho na svatebním stole a chystají se ho rozřezat. Amandiny rozkazy přestanou poslouchat. Artie rozluštěním hieroglyfů zjistil, že to samé dělala i Hatšepsut, její poddaní byli tak posedlí, že ji prostě chránili přede všemi. Michael je muž, a kdyby si vzal Amandu, stal by se faraonem, proto ho chtějí odstranit, převzal by její místo. Artie Myce řekne, aby použila tu včelu, je totiž magnet. Myce se podaří vytáhnout Amandě žihadlo, zneutralizuje včelu a svatebčané jsou vyléčeni.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Čutora Ulyssese S. Granta
Hatšepsutin zlatý úl
Narážky na další seriályvložit další narážku

Laverne & Shirley

Jinks a Claudia se kvůli hledání artefaktu při rekonstrukci Občanské války převlečou do vojenského. Když vychází Jinks ze stanu povídá: "Proč se cítím jako Laverne?" a Claudia odpovídá: "Ty nejsi Laverne, já jsem Laverne. Ty jsi Shirley." Jinks zakončuje rozhovor: "Já nejsem Shirley."
Hlavní postavy
Peter 'Pete' Lattimer
Myka Ophelia Bering
Arthur 'Artie' Nielsen
Claudia Donovan
Steve Jinks
Vedlejší postavy
účastník rekonstrukce bitvy
účastník rekonstrukce bitvy na straně Konfederace
vojín Johnson
vojín Unie Gibbs
desátník Brewer
paní Martin
pan Martin
družba #2
družba #1
družička #3
družička #2
družička #1
koordinátorka svatby
Michael Martin
Amanda Lattimer
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevVčelí královna
Původní názevQueen for a Day
Rok natočení2011
Premiéra1. srpna 2011
Česká premiéra29. září 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry2 250 000 diváků
Autoři profilu epizody