plakát seriálu

Skladiště 13

(Warehouse 13)

Epizoda 3×06 – Videohra (Don't Hate the Player)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Fargo se stane vězněm ve vlastní videohře inspirované Skladištěm 13 a potřebuje helfnout od Claudie, Myka a Peta. Sally Stukowski najme Artieho a Steva kvůli „podivnému“ případu a chytne je při krádeži artefaktu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Gibson zavolá Claudii, číslo má od Farga, který se dostal do potíží. S Jerrym hrají videohru a nelze je odpojit. Jerry a Gibson vyvinuli bioelektrické realitu rozšiřující interaktivní zařízení (BRAID) vytvářející plný smyslový prožitek. BRAID nefungoval, mozek nepřijímá lež umělé reality, proto Fargo využil čajového servisu anglické spisovatelky 19. století, Beatrix Potter. Ze vzácných hub vařila čaje, které stimulují části mozku odpovědné za představivost. Při testování vylétly jejích pulsy na maximum. Claudia a Pete se připojí do hry. Aby ztracené našli, je nutno hru dohrát. Z tekutého písku vytáhnou Farga. Ovladače, které vrací do reality, jim sebere černé monstrum. To ani tekutý písek do hry programováno nebylo. Myka a Claudia přijdou na to, že čajový servis oživuje temnou stránku vědomí. Fargo míval noční můry o utonutí a skončil v tekutém písku. K opětovnému získání ovladačů je zapotřebí hru dokončit, Jerry tudíž určitě šel do Černé věže. Myka vystopuje jeho přítelkyni Hannah, která Myce řekne, že se s Jerrym před týdnem rozešla. Koupila mu i prsten, ale nikdy se nezeptal. Monstrum Hannah unese Jerryho. Petovým strachem se přeruší spojení s Mykou, přemýšlel nad tím, jak děsivé by bylo ztratit komunikaci. Kvůli Claudiině strachu z psychiatrické léčebny se objeví doktor Michener. Díky do hry nově připojené Myce Claudia doktora zpacifikuje. Svůj strach musí přemoci sami. Jerry s pomocí požádá Hannah o ruku a ona se promění v člověka. Tím dokončili hru a probudí se. Jerry úspěšně požádá Hannah o ruku i v reálném světě. Sally povolá Artieho a Steva do New York City, kde vypadl z okna kurátor galerie. Údajně sebevražda, ale podle jeho známých byl nadšený kvůli otevření výstavy. Navíc jeho zranění neodpovídají výšce dopadu. Artie Stevovi řekne, že naproti oknu visí léta ztracená Bouřlivá noc od Van Gogha, kterou získají jedině ukradnutím. Sally je při krádeži chytí, tak ji přiberou k sobě. Artie přenese Bouřlivou noc na kopírák z tiskařského stroje Johannese Guttenberga. Sally na obraz kýchne, čímž spustí neskutečnou bouři. Artie nastříká na obraz neutralizér a bouřka ustane. List z obrazu spustí alarm, Steve a Artie jsou zatčeni a Sally s obrazem uteče. Vymyslí si, že pro ni oba dva pracují, a tak je osvobodí. Poté jim vrátí obraz. Dala do něj nanotechnologické včely, které ve Skladišti vyletí ven.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Where Is My Mind (Pixies)

Cover verze přezpívaná herečkou Allison Scagliotti. Konec dílu kde Claudia zpívá a přitom hraje na kytaru.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Čajový servis Beatrix Potter
Bouřlivá noc od Vincenta van Gogha (inspirováno obrazem Hvězdná noc)
Kopírák z tiskařského stroje Johannese Guttenberga
Narážky na další seriályvložit další narážku

Heuréka - město divů

Cladia a Pete se vydávají na záchranu Douglase Farga ve videohře, kterou navrhl.

Bořiči mýtů

Artie chce odvést pozornost od artefaktu a při osvětlování vraždy použije větu: "Co koukáte je to tak, viděl jsem to v Bořičích mýtů."

Spartakus: Krev a písek

Pete vymýšlí teorii o tom jak opustit hru. A v tom mu Claudia povídá: "Počkej. Nazavěšuj Spartacu." což je odkaz na gladiátorské oblečení, které Pete má na sobě.
Hlavní postavy
Peter 'Pete' Lattimer
Myka Ophelia Bering
Arthur 'Artie' Nielsen
Claudia Donovan
Steve Jinks
Vedlejší postavy
Dr. Michener
Jerry Hoffler
Gibson Rice
Sally Stukowski
Marcus Diamond
Douglas Fargo
newyorkský policista
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevVideohra
Původní názevDon't Hate the Player
Rok natočení2011
Premiéra15. srpna 2011
Česká premiéra13. října 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry2 420 000 diváků
Autoři profilu epizody