plakát seriálu

Stalker

(Stalker)

Názory uživatelů

You can´t choose who loves you

Priznajme si to. Kriminálok je v dnešnej dobe ako maku. A drvivá väčšina z nich si je podobná ako vajce vajcu. Česť výnimkám, ktoré sa dokážu niečím odlíšiť a ktoré sa dokážu z tohto bludného kruhu vymaniť. Stalker to napoly dokázal a napoly nie.

Kým sa väčšinou kriminálky, detektívky a im podobné seriálu sústreďujú najmä na vraždy a podobné prípady, Stalker sa zameriava na ďalšiu, inú stránku zločinu. A tým je stalking. Ten môže mať rôzne podoby a práve tie ukazuje seriál ukazuje. Zameriava sa na zmýšľanie, konanie, popudy tých čo sledujú ale aj na sledovaných. Nemožno povedať, že prípady nie sú originálne či zaujímavé. Skôr naopak, aj keď idú viac-menej podľa zaužívaného vzorca: napadnutie- pátranie po podozrelom- chytenie „podozrelého“- chytenie pravého podozrelého. Spočiatku sa môže zdať, že nejde o nič nového ako o klasickú a obyčajnú kriminálku (čo tak aj možno je), postupom času časť od časti sa seriál aj napriek klišoidnosti zlepšuje a môže sa zaradiť medzi tie lepšie a zaujímavejšie krimi. Tak ako je zvykom pri iných seriáloch aj tu sa stretávame s klasickou skladbou príbehu. Máme tu samostatné epizódne časti, ale aj väčšie dejové linky tiahnuce sa v pozadí (v tomto prípade dve), ktoré sa postupné odhaľujú a časom dostávajú aj väčší priestor. Vrchol seriálu prišiel niekde v 17-18 časti, keď vyvrcholila jedna z hlavných dejových liniek a všetko sa pekne krásne uzavrelo. Tam to asi aj malo skončiť. To čo prišlo nebolo vyslovene zlé, ale skôr už nadbytočné. Nové dejové linky by boli určite zaujímavé, len seriál bol žiaľ zrušený a dve časti na ich vypovedanie nestačia. Ak by ste teda chceli uzavretý koniec.

So stereotypom pokračujeme aj pri postavách. Máme tu hlavnú hrdinku (má tajomstvo), hlavného hrdinu (má tajomstvo), fešnú kolegyňu a kolegu. Aj napriek tomu, že postavy nepredvádzajú žiadne nové charaktery, ktoré by sme už nevideli, aj tak dokážu spolu super fungovať a ich vzájomná súhra je na veľmi dobrej úrovni. O zábavné momenty a dialógy, ktoré uľahčia vážnosť situácie nie je núdza a vďaka súhre postáv nepôsobia ani násilne. Medzi hlavnými hrdinami to od začiatku iskrí (ako inak), ale tak sympaticky iskrí. Nie je to nijak preháňané či nasilu robené.

Suma sumár je Stalker priemernou kriminálkou, ktorá ponúka tak trochu niečo nového, iný pohľad a dokáže zaujať. Potenciálu mala v sebe veľa (stalking, atmosféra), druhá séria by určite nebola na škodu. Za pozretie určite stojí, za mňa ho môžem len odporúčať.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Mile překvapující

Tak hned na začátku musím přiznat, že mne seriál chytl přes svoje nepopíratelné nedostatky.

Beth je neokoukatelná, moc příjemně se poslouchá a nedokážu si představit český dabing :) Ostatní členové týmu jsou sví, žádné tuctovky.

Děj je překvapivý, jednotlivé stalkingové epizody jsou pestré a ne zas až tak opakovatelné. Po shlédnutí 17-té epizody jsem čím dál více napnut, jak to vše vlastně dopadne.

Nejgeniálnějším okamžikem byla coververze od DM Enjoy the silence, která mi na setkání otce se synem sedla jak zadek na prkno.

Celkově mi to sedí docela pohromadě a nějak to funguje. Za mne 80%.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Osobní stalker

Seriál příjemně překvapil, sice je to ve stejné dějové skladbě jako jakákoli jiná kriminálka (epizodní případy, v pozadí hlavní dějová linka, která vyústí na konci série), ale nesnaží se zde řešit zločiny až po té, co se staly a nejdou vrátit, ale snaží se jim zabránit. Kolikrát mi přišlo přitažené za vlasy, když někde někdo viděl stalkera a ten zmizel během vteřiny, jako by tam nikdy nebyl. Chtělo by to od tvůrců trochu víc realistického myšlení. Jinak se mi ale příběh(y) líbil(y), hlavně to, že v podstatě každý máme svého stalkera, ale můžeme být rádi, když se moc neprojevuje. Škoda, že seriál zrušili, v posledních dvou dílech nastínily další problémy, jejichž řešení se už nedozvíme.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Stalker

1.Série - Je to první kriminálka nebo policjení drama, co mě bavilo a co jsem dokoukal do konce. Seriál se stalkingem jsem ještě neviděl ani nenašel, takže to pro mě byla přijmená novinka, která višla jako super seriál se skvělými postavami, zajímavým dějěm a nápadnem, který mě zaujal hned v pilotu. Každá epizoda má super děj a dává smysl a nádech strachu, kriminálky a stalkingu. Velmi mě mzrelo, že seriál nedostal druhou sérii, protože sledovatost byla skvělá, takže nechápu, proč seriál nedostal šanci. Každoupádně miluju tenhle seriál abudu se na něj dívám klidně i 10x.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Lepší krimi

Někde jsem četla, že to leckdo přirovnává k The following. S tím si to ale rozhodně nepleťte. Jedinou spojitost možná vidím v té brutalitě vražd, ale zatím teda to s tím nemá vůbec nic společného, a to jsem trochu doufala, že mi Stalker vynahradí kvalitně pauzu do nové řady The following... Nicméně, obecně je to taková klasická kriminálka, poměrně kvalitnější - asi proto, že se očividně bude zabývat jedním tématem, ale otázkou je, jak dlouho to vydrží být příjemně sledovatelné.

70 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Novinka

Na tenhle seriál jsem byla hrozně zvědavá a když jsem viděla pilot byla jsem příjemně překvapená protože to předčilo moje očekávání nejvíc mě zarazilo to že tam hned na začátku upálí ženu ale mě osobně se líbí to že hlavní hrdina coby vyšetřovatel Stalkeru je vlastně sám stalker a že to bude mýt jakoby jedno téma mě vůbec nevadí a doufám že se to neomrzí ale v tuhle chvíli jsem nadšená

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Stalker...

Dobré, dobré! Je zajímavé se podívat pod pokličku stalkerů. Chytlo mne to. Seriál má sympatické obsazení, vážně tam není nikdo, kdo by mne iritoval. To považuju za vzácnost. A v závěrech epizod hraje moc pěkná hudba.
Není to top seriál, ale rozhodně neurazí, ba naopak - potěší :)

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Stalker

Seriál mě nalákal promem na první díl, ale hlavně jsem ho chtěla vidět kvůli Maggie Q.
Bála jsem se, že seriál bude lehce o ničem, ale to jsem se pěkně sekla :) V každém díle se stane něco, co mě donutí sedět s otevřenou pusou a počítat dny do dalšího dílu.
Navíc jde o více méňe první seriál tohoto typu, což už je samo o sobě celkem zajímavé a je velice fajn zjistit něco víc o stalkerech.
Celkově se mi líbí herecké obsazení a jejich výkony, vcelku vše jim věřim :)
Překvapilo mě, že se občas i bojím, což je něco co se žádnému jinému seriálu nepovedlo :)

Seriál rozhodně stojí za vidění a řadí se mezi mé oblíbené.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Stojí seriál za stalking?

Tento seriál mi přijde jako příjemná oddechovka. Je to průměrná detektivka, ale nápad, který se týká stalkingu je pro seriál neohraný.Nejedná se však o kdovíjak dobrou detektivku.Jak jsem již psala, nenajdete zde moc velké napětí a ve většině případech (skoro ve všech) se dá děj v díle po pár minutách uhádnout a říct, kdo za tím stojí, kdo je vinný.
Navíc chybí podle mě oblíbený prvek v seriálech a to je nějaká romantika, nějaký pár, kdy se buď pošťuchují nebo se srdcelivně zachraňují (většinou parťáci).
Příjemné je tedy nápad stalkingu, protože to není otřepané a mě, možná i někoho jiného, to fascinuje, to co někdo dokáže dělat.

Takže celkově slabší detektivka s dobrým nápadem na typ zločinu, ale opravdu je zde o napínavost a nějakou jiskru nouze.

30 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Stalker

Tak jo, já končím!
Desátá epizoda za mnou a nic. Seriál mě nenadchnul a doufat v to, že by další díl mohl už být tím rozjezdovým, mi přijde jako ztráta času. Bohužel. Protože Stalker má vše, co by měl seriál, pro mě atraktivní, mít. Herce, na které se dobře kouká. Zajímavý námět jak pro epizoidní případy tak i pro linku příběhu táhnoucího se přes celý seriál. A víte co? Ono to nějak nefunguje. Mezi hlavními představiteli není žádná chemie. Potácí se od antipatie přes nezájem až po občasné profesní ocenění. Od všeho něco a přitom nic. A vůbec mě nezvedá ze židle motiv (ne)stalkujícího detektiva/otce. Minulost hlavní vyšetřovatelky mě nechává zcela lhostejným. Jediný, kdo mi tam sedí je zbytek vyšetřovacího týmu, který ale hraje druhé housle, tudíž celkovou nezáživnost seriálu nezachrání.

Za mě 40% a to jen díky atmosféře, která umí být temná, ale jak je vidět, jen tohle nestačí.

40 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Stalker

Už od prvých trailerov som sa na tento seriál veľmi tešila. Konečne nová kriminálka, ktorá je zameraná na niečo iné, nové. Taktiež ma oslovili hlavný protagonisti. Maggie Q je podľa môjho názoru skvelá herečka, to isté môžem povedať aj o Dylanovi. Veľmi ma seriál bavil, no posledné diely mi prídu takmer rovnaké. Prípad, vyšetrovanie a posledných pár minút niečo zo života hlavných hrdinov. Myslím, že by mali ukazovať viac z ich súkromného života, nie stále len prácu. Ale v konečnom dôsledku, seriál veľmi nenadchne, ale ani neurazí. :)

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zajímavá novinka

Jeden z mála seriálů v poslední době, který neimplementuje okoukaná klišé, obsadil celkem dobré herce (obzvlášť jsem se těšil na Maggie Q, kterou známe ze seriálu Nikita) a udržuje zajímavý příběh. Snad to vydrží, o sledovanost by nemusel mít nouzi.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Stalker

Podle mě je to skvělý seriál. Viděla jsem všechny díly a jsem spokojena. Hlavní hrdinku , Maggie, jsem ze začátku ráda neměla, ale postupem času jsem si ji oblíbila a ve spojení s Dylanem McDermottem je to super. Hudba v Stalkerovi je moc dobrá, herci příjemní a atmosféra opravdu příjemné.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kriminálka

Jelikož je tento seriál od tvůrce The Following, tak jsem očekával napínaví děj plný překvapení. První díl vypadal nadějně, ale po 4 dílech se bohužel děj opakoval a ze seriálu se stala jedna z mnoha kriminálek, kterých je plná televize.

50 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Stalker

Nechci se moc rozepisovat.
Postavy: Výborný
Příběh: Chvalitebný
Napětí: Chvalitebný
Minulost představitelky: Výborný
Vraždy/ lekavky: Výborný
Tedy, ale nepochopil jsem proč seriál zrušili, podle mě sledovanost okolo 8-6 milinony je velmi dobrá. I tak jsem se bavil, a byla to luxusní podívaná.
1. Série - 90 %

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dobrej rozjezd

Mrknul jsem na to, páč je to letošní novinka. Zatím jsem viděl první dvě epizody a jsem opravdu mile překvapen. Myslím si, že tohle krimi drama bude letos patřit k těm lepším seriálům. Loni mě nadchnul podobně Blacklist.

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí