plakát seriálu

Stan Against Evil

(Stan Against Evil)

Názory uživatelů

ash vs evil witch

1. série
Jestli Vás baví Ash vs Evil Dead, tak do toho hupsněte.
Příběh se točí okolo městečka, kde dosud zemřeli všichni sloužící šerifové, až na jednoho. Ano,je to právě Stan. Stan je old schoolovej tvrďák a pro drsný výraz nebo useknutí hlavy čarodejnice sekerou nejde daleko. O existenci těchto nestvůr se dozvídá krátce poté, co mu zemře jeho žena a odchodu do důchodu/rezignace. Dozvídá se o místním prokletí šerifů a po boku nové šetifky se vydávají na dobrodružství o záchranu svého života. Má to vyhovující stopáž a tak se příběh příjemně posouvá dál a dlouho nestojí na jednom místě.
Postavy jsou dobře napsané i výborně zahrané. Nikdo není vysloveně nesympatický.
Komediální prvky skloubené s Horor-fantasy udrží při sledování dobrou náladu, ale v určitých nechutnostech Vás donutí přivřít oči. Jelikož tento žánr není příliš obvyklý, tak všem doporučuji.
80%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dietní verze Ashe.

Narovinu, na Ash vs Evil Dead to zdaleka nemá. Sleduji to, protože mě baví ta primitivnost a odlehčenost, prostě mě baví morbidní hororové komedie, kde se to nebere tak vážně (už se nemůžu dočkat další série s zombicí Drew Barrymore - Santa Clarita Diet).

Hl.hrdina Stan je podobný řízek jako Ash Williams - starý cynik, kmet, veterán, co má nějakou tu hlášku pro každou situaci, cítí se věkem nadřazen, každý je oproti němu zelenáč, co by ho měl poslouchat, proto tu máme Evie Barret, která představuje dokonalý protipol jeho povahy a poslouchat ho rozhodně nehodlá.
Je to jednoduše taková postava, která pro ránu nejde daleko a kterou si nějak nejde neoblíbit, i když má někdy hlášky dost slabé, herecký výkon a to, jak je postava napsaná sama o sobě to dost vynahrazuje.

Ostatní postavy jsou fajn, do paměti se sice moc nevryjí, ale není tam nikdo vyloženě nesympatický a všichni se tam hodí.

Čím se to proti Ashovi liší je to, že ač se to snaží, nezajde to tak daleko jako Ash, k tomu je tu slabší scénář, ale tady cením snahu navázat na vlnu AvED, ale bez toho, aby to člověk označil "přeskopírák", má svůj vlastní příběh, který se jeví zajímavě. Je vidět, že je to o dost levnější a nenáročnější, takže jako taková oddychovka při čekání na další sérii AvED to určitě neškodí a bude se to líbit každému, kdo má tenhle žánr rád. Nijak vás to nezkazí.

Seriál nezachází do nějakých extrémů, je klidný, plynulý, přímý. Navíc epizody jsou krátké, tak to máte za chvilku zkouknuté, takže pochválit lze úsporu času.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Prča

Nějak už jsem zapomněl, proč jsem si tohle dal do watchlistu a o čem že to vlastně má být. Předpokládal jsem úplně jiný žánr a o to byl při pilotu ten příjemný šok větěí. Je to strašná prča s duchy a zombíky, která může místy konkurovat Ashovi. Sem tam tomu trochu uchází dech, ale rozhodně sledování nelituji, většinou jsem se skvěle bavil.

EDIT po S02: hodnocení zvyšuju, protože zábava je lepší a lepší.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé