Tara a její svět

Tara a její svět (United States of Tara) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
ragelly

29. června 2011

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The battle for the student body begins...

Musí být neskutečně náročné vymyslet seriál, který v současné potřebě kvantity různých děl něčím vyčnívá. United States Of Tara je takovým klenotem, zabývá se tématem, které jsem nikdy dříve neviděla, alespoň tedy ne v hlavní roli. Z první série jsem byla nadšená. Tara se při stresových situacích promění v jinou osobnost - T, Alice nebo Bucka. Neumím si představit, jak těžké to musí být pro ostatní členy rodiny, hlavně na veřejnosti.
Druhá série byla něco úplně jiného. Hlavně v první polovině Tara byla na práškách, takže zůstávala sama sebou, příběh se soustředil na rodinu jako celek. Pak se ale začaly objevovat nové osobnosti a hlavně manželské trable. Už to ale nebylo to pravé, ta svěžest z první série se vytratila. Ve třetí sérii se Tara vrací do školy. Líbila se mi zde určitá dávka tajemna - koho to nafoukaný profesor objevil v Taře? Ale celkově už jsem se u těchto dvanácti dílů začínala kousat nudou.
Nakonec musím vyzdvyhnout mimořádný herecký talent Toni Collette. To, jakým přirozeným a nenuceným způsobem dokázala zahrát sedm nebo osm různých osobností, včetně pětiletého dítěte a divokého zvířete, byl vrchol dokonalosti, za který si stoprocetně zasloužila sošku Emmy.

Avatar uživatele
xxmartinxx

31. ledna 2009

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Tak to vidím já...

Tenhle seriál má vážně skvělý námět. Seriál, kde je hlavní hrdinka čtyřikrát rozdvojená osobnost může být vážně výjimečná věc. Navíc herečka Toni Collette se pro tu roli, zdá se, dost hodí. Zvládá každou ze svých čtyř rolí a rozhodně jí jde věřit všechny čtyři.
Vypadá to, že tu nebude moc vedlejších postav, ale na druhou stranu, ty, které už tu jsou -členové Tařiny rodiny- jsou také svým způsobem zvláštní a jejich příběhy můžou být stejně zajímavé jako její.

Seriál má slušný začátek a pokud bude rozvržen na nějaký rozumný počet dílů, mohlo by to být vážně skvělé. Na nový kultovní seriál to sice nevypadá, ale na zajímavé zaplácnutí času určitě.

Avatar uživatele
IrmaVep

23. července 2011

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tara a sedm trpaslíků

Mě to docela bavilo, škoda, že po třech sezónách má seriál utrum. To téma je tak zajímavé, že by se z toho dalo vytřískat mnohem víc, ale tvůrci jakoby nemohli přijít na ten správný drive.
V 1.sérii to byla spíš komedie, pak bylo čím dál tím víc drama, někdy až thriller řekla bych... moc se mi nelíbil ten konec, kdy vlastně není nic vyřešeno, ale bylo to hezky melancholické za doprovodu pěkné písničky...
Právě ta komická část mě vždycky bavila nejvíc a některé scény jsou prostě k popukání (hlavně Kate;))
Toni Collette je výborná (výýýýborná), ale i ostatní herci mi hodně sedli a ráda je uvidím v jiném seriálu/filmu.

Hodnocení: 75%

Avatar uživatele
Lemonie

20. července 2011

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

60%

Asi jsem od tohoto seriálu čekala trochu víc. Po dvou dílech, ve kterých jsme měli možnost vidět všechny Tařiny alter ega, mě už další sledování nijak zvlášť neláká. I přesto dle mého názoru patří k těm lepším svého druhu a nevylučuji, že se k němu ještě někdy vrátím.