plakát seriálu

Tara a její svět

(United States of Tara)

Názory uživatelů

The battle for the student body begins...

Musí být neskutečně náročné vymyslet seriál, který v současné potřebě kvantity různých děl něčím vyčnívá. United States Of Tara je takovým klenotem, zabývá se tématem, které jsem nikdy dříve neviděla, alespoň tedy ne v hlavní roli. Z první série jsem byla nadšená. Tara se při stresových situacích promění v jinou osobnost - T, Alice nebo Bucka. Neumím si představit, jak těžké to musí být pro ostatní členy rodiny, hlavně na veřejnosti.
Druhá série byla něco úplně jiného. Hlavně v první polovině Tara byla na práškách, takže zůstávala sama sebou, příběh se soustředil na rodinu jako celek. Pak se ale začaly objevovat nové osobnosti a hlavně manželské trable. Už to ale nebylo to pravé, ta svěžest z první série se vytratila. Ve třetí sérii se Tara vrací do školy. Líbila se mi zde určitá dávka tajemna - koho to nafoukaný profesor objevil v Taře? Ale celkově už jsem se u těchto dvanácti dílů začínala kousat nudou.
Nakonec musím vyzdvyhnout mimořádný herecký talent Toni Collette. To, jakým přirozeným a nenuceným způsobem dokázala zahrát sedm nebo osm různých osobností, včetně pětiletého dítěte a divokého zvířete, byl vrchol dokonalosti, za který si stoprocetně zasloužila sošku Emmy.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Learn to Love the Ride, Learn to Love the Lie

První pozitivní pocity, které mi Tara přihrála, patřily do oblasti těžké nostalgie. Náramně se mi totiž zastesklo po časech přibližně jednu dekádu zpátky, kdy stanice Showtime zásobovala diváky jednou kvalitní dramedy za druhou a u všech, které jsem zkusil, jsem zůstal přikován až do konce, ať už se kvalita časem rozmělnila jak chtěla. Snad proto tolik nebolí, že právě dílku Diablo Cody dopřála jen tři sezóny. Všechny jsou totiž od začátku do konce nabité vtipem, emocemi a v první řadě dokonalými hereckými výkony. Musím se vlastně smát tomu, že jsem ještě nedávno považoval herecký projev Toni Collette za protivný, protože její Tara, se všemi svými "altery", patří mezi nejlepší podívané, jaké jsem kdy nejen v televizní oblasti viděl. Jednotlivá přepnutí na Bucka, T nebo Alice jsou až dech vyrážejícími přehlídkami nejjemnějších změn obličejových svalů a tím pádem i zdánlivě nevyčerpatelnou studnicí zábavy. O pozici nejoblíbenější postavy ale soupeřili jiní, ať už emocionální Marshall, nesnesitelná (a přitom zcela neodolatelná) Charmaine i adept na nejlepšího seriálového tátu Max. Přesto jim všem vypálila rybník roztomilá, rozmazlená, dorty rozsedávající a kariérní směr často měnící teenagerka Kate, která otevřela svojí představitelce Brie Larson cestu ke slávě (a o pár let později i k Oscarovi). Gregsonovi jsou zkrátka rodina, se kterou jsem měl pocit, že opravdu žiju, ať už se jednalo o seznámení s nimi v prvním, prohloubení vztahu i zkoumání možností ve druhém, nebo o strach o osud všech zúčastněných ve třetím roce. Už týden po zhlédnutí finále na ně vzpomínám s pohnutím a moc mě mrzí, že i sedm let po odvysílání posledního dílu má parta z Kansasu pořád tak zanedbatelné množství (navíc ještě v průměru až smutně nízko) hodnotících.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tak to vidím já...

Tenhle seriál má vážně skvělý námět. Seriál, kde je hlavní hrdinka čtyřikrát rozdvojená osobnost může být vážně výjimečná věc. Navíc herečka Toni Collette se pro tu roli, zdá se, dost hodí. Zvládá každou ze svých čtyř rolí a rozhodně jí jde věřit všechny čtyři.
Vypadá to, že tu nebude moc vedlejších postav, ale na druhou stranu, ty, které už tu jsou -členové Tařiny rodiny- jsou také svým způsobem zvláštní a jejich příběhy můžou být stejně zajímavé jako její.

Seriál má slušný začátek a pokud bude rozvržen na nějaký rozumný počet dílů, mohlo by to být vážně skvělé. Na nový kultovní seriál to sice nevypadá, ale na zajímavé zaplácnutí času určitě.

70 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Tara a sedm trpaslíků

Mě to docela bavilo, škoda, že po třech sezónách má seriál utrum. To téma je tak zajímavé, že by se z toho dalo vytřískat mnohem víc, ale tvůrci jakoby nemohli přijít na ten správný drive.
V 1.sérii to byla spíš komedie, pak bylo čím dál tím víc drama, někdy až thriller řekla bych... moc se mi nelíbil ten konec, kdy vlastně není nic vyřešeno, ale bylo to hezky melancholické za doprovodu pěkné písničky...
Právě ta komická část mě vždycky bavila nejvíc a některé scény jsou prostě k popukání (hlavně Kate;))
Toni Collette je výborná (výýýýborná), ale i ostatní herci mi hodně sedli a ráda je uvidím v jiném seriálu/filmu.

Hodnocení: 75%

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

60%

Asi jsem od tohoto seriálu čekala trochu víc. Po dvou dílech, ve kterých jsme měli možnost vidět všechny Tařiny alter ega, mě už další sledování nijak zvlášť neláká. I přesto dle mého názoru patří k těm lepším svého druhu a nevylučuji, že se k němu ještě někdy vrátím.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé