Plakát

Terapie

Po realizaci unikátních dokumentů a hraných filmů společnost HBO ČR vstupuje do oblasti tvorby vlastních seriálů. Pětačtyřicetidílné drama TERAPIE se běžným seriálům vymyká svou formou, obsahem i autenticitou problémů, o nichž vypráví. Seriál TERAPIE je výjimečný svou psychologickou... [více]

2011–2019 | Česká republika | 22 minut | HBO | Drama / Psychologický | 116 epizod | status: očekávaný konec v roce 2019
Poslední odvysílaná v ČR

3×36 – Epizoda 36

(premiéra 7. 3. 2019 – před 5 lety)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

3×36 – Epizoda 36

(premiéra 7. 3. 2019 – před 5 lety)
závěr seriálu

Terapie – O čem to je

Po realizaci unikátních dokumentů a hraných filmů společnost HBO ČR vstupuje do oblasti tvorby vlastních seriálů. Pětačtyřicetidílné drama TERAPIE se běžným seriálům vymyká svou formou, obsahem i autenticitou problémů, o nichž vypráví.

Seriál TERAPIE je výjimečný svou psychologickou hloubkou, propracovaností postav i neobvyklým dějištěm. Téměř celý se odehrává v pracovně psychologa Marka Pošty (Karel Roden), kterého během jednotlivých dnů v týdnu navštěvuje několik různorodých pacientů. Každé pondělí dochází do psychologovy pracovny vyzývavá Sandra (Tatiana Pauhofová), která se hned v úvodním díle přizná, že je do Marka zamilovaná. V úterý absolvuje terapii bývalý voják z Afghánistánu (Lukáš Hejlík), u kterého postupně vycházejí najevo jeho válečná traumata. Ve středu se psycholog setkává s mladičkou gymnastkou Lindou (Michaela Doubravová), jež předstíranou suverénností maskuje své sebevražedné sklony. Ve čtvrtek jej navštěvuje manželský pár (Aňa Geislerová a Martin Hofmann), který se hádá kvůli zvažovanému potratu a jehož neshody souvisejí se špatnou komunikací.
Každý pátek hrdina navštěvuje svou starší kolegyni, s níž konfrontuje své pochybnosti a rodinné starosti. Ditu zosobnila známá slovenská herečka Kamila Magálová. Psychologovu choť, s níž prožívá manželskou krizi, ztělesnila Klára Melíšková. Jejich dospívající dceru, s níž si otec rovněž moc nerozumí, si zahrála Berenika Kohoutová.

Seriál TERAPIE vychází z izraelského formátu Be‘Tipul, jehož autorem je producent, scenárista a režisér Hagai Levi. Celosvětově populární se stala jeho americká verze s názvem In Treatment (V odborné péči), jenž získala i prestižní ocenění Zlatý glóbus .

Dr. Marek Pošta
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

HBO

Délka

22 minut

Žánr

Drama
Psychologický

Země původu

Česká republika

Roky vysílání

2011–2019

První vysílání

10. října 2011

Ukončení seriálu

v roce 2019

Na CZ streamech

HBO Max 💬
Něco nesedí? Dejte nám vědět!

Na CZ obrazovkách

HBO (2014)
Rok udává poslední vysílání.

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky
Wikipedia (česká)
HBO Max

Související