plakát seriálu

The Escape Artist

(The Escape Artist)

Názory uživatelů

Escape Artist

Jo, karma je holt děvka, co si nevybírá a dokáže udeřit velmi pádnou rukou, zvlášť když jste právnická extratřída, která sice ještě někde v koutku svého svědomí chápe, že nejedná správně, ale proč se trápit nějakou spravedlností, když můžete nasbírat další body do řady dlouhého výčtu úspěchů a posílit své už tak nafouklé sebevědomí. No a když už vás osud srazí na kolena, to si pište, že po vás přijde někdo ještě ambicioznější než vy a dá vám to pořádně sežrat...Britská produkce nás už hezkých pár let zásobuje kvalitními minisériemi a ani tato není výjimkou i když se mi nechce příliš věřit, že by takový zjevný sociopat, jakým byl bezesporu Foyle, tak snadno lavíroval mezi docela pádnými důkazy a mezi námi, já být v té porotě, tak hlasuji vinen už jen při pohledu na ten jeho samolibý ksicht. Což ovšem svědčí o opravdu přesvědčivém hereckém výkonu jeho představitele. David byl jako vždy výborný, seděla mu poloha jak chytrého, sebevědomého právníka, tak i výrazově utlumenějšího otce rodiny a potěšila i vedlejší rolička pro bývalého inspektora Dalglieshe. Úplně na 100% to není, přeci jen se mi to zdálo krapet roztahané a neobešlo se to ani bez drobných logických kiksů, ale zas tam bylo pár slušných bu bu scén a navíc mně potěšil konec. Takže asi tak.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The Escape Artist Tennant

Parádní drámo od BBC, ke kterému mě přilákal Tennant a který tomu celému také vládne a fantasticky to táhne a jeho scény s Tony Kebbelem patří k tomu nejlepšímu. Bez Tennanta by to nejspíš fungovalo taky, ale pravděpodobně bych se na to nepodíval, což by ovšem byla škoda. The Escape Artist je totiž vynikající tříhodinová podívaná, která šlape jako HODINKY a jen v poslední třetině přihodí nějaké zbytečnosti, díky kterým by to mohlo být kratší, ale které ničemu nevadí. Herecky je to prvotřídní, scénář je velmi silný, taktéž režie, prostě to má vše, co čekáte od řádného britského dramatu a taky to dostanete. Tahle mrazivá právničina o spravedlnosti rozhodně stojí za vaší pozornost, mě vtáhla a náležitě jsem si jí užil. Dlouho jsem si nic takhle nepochvaloval. 100%. PS: Tennant prostě není jen Doktor, tady jsem si na něj ani jednou nevzpomněl, ale prostě jen vynikající charakterní skotský herec.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Escape Artist, The

Skutečná spravedlnost ? Co to je ? Naprosto neznámý pojem pro většinu právníků. V tomhle seriálu je ukázka toho, jak v krystalicky čisté podobě takový justiční systém funguje v dnešní době. I když jde pochopitelně pouze o smyšlený příběh, tak reálu se to v mnoha směrech silně podobá. A tak jsem sledovala vynikajícího Davida Tennanta v roli sebevědomého, inteligentního, ale jak bylo vidět, tak přece jen zranitelného právníka, pokud mu někdo sáhne na někoho jemu hodně blízkého. Davide bravo! Ale výběr do role Foyla byl taky trefou do černého, protože já toho chlapíka bytostně nesnášela od prvního momentu, jak bezvadně ho hrál Toby Kebbell. A i když jsem v třetím díle tak trochu tušila, kam se to bude asi ubírat, tak jsem byla stejně napnutá jak luk až do úplného závěru. Jedině si snad tvůrci mohli odpustit tu přespříliš inteligentní právničku v závěru, ale asi bychom se pak do puntíku nedozvěděli co a jak, takže tu lupu zahodím, na černé tečky se vybodnu a ráda dám plné hodnocení, protože mě to zkrátka bavilo.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

When winning comes at a price

Čo je to spravedlnosť a aká je jej cena?
Briti zas a znova ukázali, že vedia ako na to. Je výsledkom skvelo odvedenej práce, či už po obsahovej stránka, alebo tej hereckej.

TEA je príbehom temným, mrazivým a dokonalým. Ukazuje to, že aj výhra má svoju cenu a môže nás zasiahnuť vtedy keď to najmenej čakáme. Ukazuje vnútro človeka, čo to s ním narobí, ako ho to ovplyvní a zmení.
Celková atmosféra je úžasná, celý čas z nej má človek zimomriavky a pocitu, že sa má niečo stať sa tak ľahko nezabaví. Nič sa zbytočne nevlečie a všetko plynie tak ako má (len by bolo možno lepšie keby boli časové úseky nejak označené).

Herecké výkony boli rovnako skvelé ako obsah minisérie. David Tennant dokazuje, že dokáže zahrať všetko cez excentrického Doctora, ambiciózneho politika až po sebavedomého právnika.
Z výkonu Tobyho Kebbella som mala pocit, že tohto človeka by som nechcela stretnúť v noci v tmavej uličke.

The Escape Artist stojí za zhliadnutie. Je skvelo prepracovanou minisériou so zaujímavým príbehom a skvelými hereckými výkonmi. A s veľmi zaujímavým záverom.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The Escape Artist

Každý má právo na obhajobu. Ale odtud potud.

Hlavní postavou seriálu je Will Burton, advokát, který snad nikdy neprohrál žádný případ. Má krásnou manželku, sympatického syna, byt velikosti malého letiště s krásným výhledem na Londýn a samozřejmě chatu. Právě urputná snaha udělat Willovo zázemí co nejidiličtější, vychází tak trochu naprázdno. Člověk si říká, že je to až příliš dokonalé, než aby to bylo skutečné. To Liam působí jako takový ten divný neškodný soused, který radši dělá, že vás nevidí, než aby vás musel pozdravit.

Jsou si Will a Liam podobní? Na první pohled ne. Jeden je milující otec a manžel, druhý téměř asociál. Jenže seriál nutí diváka dívat se na hlavní hrdiny blíž a vidět mezi nimi jisté podobnosti – oba jsou nadprůměrně inteligentní, dokážou manipulovat s lidmi, milují riziko a neradi prohrávají. A ať mi nikdo netvrdí, že výběr jejich jmen (Will + Liam) byl jenom náhoda. Takové dvě strany jedné mince.

Seriál těží z dobrého nápadu, ale moc se mi nezdá samotné provedení. Na můj vkus tam až příliš velkou roli hrála náhoda, a ne brilantní mysl Willa a Liama. Za závěrečné Maggiino shrnutí by se nemusel stydět ani samotný Hercule Poirot. Její jediný smysl v závěrečném dílu byl vysvětlit pomaleji chápajícímu divákovi, co že se to vlastně stalo. I když jsem se nenudila, což u něčeho, v čem hraje Tennant snad ani nejde, tak se mi to stejně zdálo příliš dlouhé. Dva díly by úplně stačily. Bohužel taky nelze přehlédnout logické díry v příběhu. Co uděláte, když vás bude pronásledovat psychopat? No, přece sbalíte syna a pojedete na chatu uprostřed ničeho.

David Tennant byl jako obvykle vynikající. Jako manželovi, otcovi nebo advokátovi v soudní síni jsem mu věřila všechno, co se mu zračilo v obličeji. V té roli mstitele se ale trochu ztrácí. On prostě nemá ten správný "záporácký ksicht":-) To se ovšem nedá říct o Tobym. Tobyho jsem poprvé zaregistrovala v Black Mirror a už tam jsem si ho uložila do kolonky "do budoucna sledovat". U něj rozhodně nebudete pochybovat, jestli je Liam skutečně vinný či nikoliv. Stačí se podívat na ten jeho výraz a je vám to hned jasné.

Moc se mi nelíbila závěrečná konfrontace Willa a Liama. Přišlo mi, že to bylo strašně krátké a že si toho vlastně ani moc neřekli. Skoro to vypadalo, že Willovi hraje do karet snad úplně všechno. Neříkám, že se mi Willovo provedení nelíbilo. Líbilo, ale prostě mi v hlavě pořád straší otázka: Byl hlavním tématem seriálu Will vs Liam nebo Will vs právní systém? Závěrečná pointa o rozdílu mezi skotským a britským právem je tak pro ty, co neznají angloamerický právní systém, docela vzdálená.

Na konci seriálu budete odcházet s myšlenkou, že právní systém nefunguje a že je normální brát spravedlnost do vlastních rukou, pokud jste advokát s vynikající znalostí trestního práva.

A jaké z toho plyne ponaučení na závěr? Vždycky, ale vždycky si potřeste rukou se sériovým vrahem.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Mrazivé...velice mrazivé

Tohle je názorná ukázka poctivě odvedené řemeslné práce. Herecké výkony excelentní, skvěle vystavěný příběh, který po sobě nezanechává pachuť "a proč se tam stalo zrovna tohle?". Z atmosféry běhá mráz po zádech, úplně cítíte tu strašlivou bezmoc hlavního hrdiny. A to si ještě počkejte na ten stylový konec.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Každý má právo na obhajobu

Zajímavá třídílná minisérie o tom, jak funguje právní systém. Zas a znovu vyhrávají právní kličky a dostávají z vězení vinné. Rozhodně stojí za podívání. V hlavní roli David Tennant, který opravdu skvěle vystihl inteligentního právníka a Toby Kebbell, který zahrál "vraha" tak, že byste mu tu ruku prostě nepodali. Závěrečné vypořádání jsem tak nějak čekal, ale vcelku mě překvapilo, jak vše bylo připraveno. Tak co, vážně má každý právo na obhajobu?

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Mazec!

Sice jsem viděla zatím jen 1. díl, ale takhle silně na mě už dlouho nic nezapůsobilo. Skvělí herci, skvělý příběh, kamera... prostě mazec!;)

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Třídílná bomba

Skvělý seriál, při kterém mi doslova běhal mráz po zádech. Těšil jsem se hlavně na Tennanta, ale co předvedl Toby Kebbell mi vyrazilo dech. Věřil jsem mu jeho roli natolik, že bych ho asi ani nechtěl potkat na živo.
Poslední díl je navíc geniálně vymyšlený.
Seriál určitě doporučuju, nebudete litovat.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Paráda

Chvílemi bylo až fascinující pozorovat, jak snadno někdy mohou takové případy obviněným snadno projít. Příběh parádní, herecké obsazení výborné. Atmosféra napínavá až mrazivá. David svou roli opět zahrál bravurně. Vždycky při jeho podobných rolí svůj výkon přenese tak, že tu obrovskou bezmoc pociťuji s ním. Nemluvě o zakončení seriálu. Jen tak dál!

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk