plakát seriálu

Volání mrtvých

(Tru Calling)

Názory uživatelů

Skromný seriál, dôstojný koniec

Tru Calling je jeden zo seriálov, ktoré som videla celé, a dlho som vyplakávala, keď som zistila, ako boli predčasne zrušené.

Našťastie, tento seriál aspoň dôstojne skončil. Človeku neostalo mnoho nezodpovedaných otázok, naopak, človek vidí (doslova!), ktorou cestou sa ktorý hrdina vyberie.

Okrem toho ma vždy dokázal pobaviť vzťah Tru a jej pojašeného brata, večne topiaceho sa v problémoch, už nehovoriť o smutnom osamelom patológovi.

Toto dievča skutočne vedelo, ako využívať deň naviac.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

"Vesmír má svoje pravidla. Jejich porušování může mít katastrofální následky.

Seriál je další má srdeční záležitost. Příběh je přímo geniální, ale naštvalo mě, že byl předčasně ukončen, když se mohl naplno rozvinout. Moje favoritka Eliza Dushku mě nezklame snad nikdy, parádně se na tu roli hodila a pěkně si s ní vyhrála. Jako jedna z mála hlavních hrdinek mě neštvala Tru. Měla jsem jí v průběhu pořád ráda a příchodem Jacka krásně přihřáli polívčičku. Ten jejich vztek na druhého, kombinované s eye sexem, co se nadal popřít. Prostě bomba.
Není to seriál všehodruhu, je zapřahnut ve svých kolejích. Napětí, fantasy prvky, akce a romance, to se mi na to hodně líbí.

Oblíbené postavy
Tru, Jack, Luc a Davies

Neutrál
Harrison

Nejméně oblíbené
Lindsay, Meredith, Carrie Allen

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

No..ehm

Nápad je to zajímavý, Tru, mladá holka, která pracuje v márnici, je občas požádána mrtvými o pomoc-Tru se vždycky snaží danou osobu zachránit od smrti a v její misi jí pomáhá její šéf Davis neboli Zach, který tady hraje ještě předtím, než se proslaví v Hangover. Pak je tu její kámoška, brácha a samozřejmě kluk, který se jí líbí-ten nemůže chybět. Příběh se drží stejné šablony, dokud nenastoupí do stejné práce béháčkový Brandon a v tento moment je to více zajímavější.

Seriál táhne skvělá Eliza (Tru), ale bohužel to nestačí a ani se nedivím, že seriál zrušili, protože i přesto, že námět je to zajímavý, tak ty příběhy nejsou moc dobrý, i když pak se to docela zlepšilo.

Když to srovnám s podobným námětem Ghost Whisperer, tak Ghost whisperer vede, takže tady dávám tak 60 procent.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Předčasné ukončení?

K seriálu jsem se dokopala, kvůli hlavní herečce a nic moc jsem od toho nečekala. Ale Volání Mrtvých překvapilo a to příjemně. Je to příjemný seriál, který vás zabaví. Obě série jsou velmi dobré. A i když se postupně dostanete do stereotypu (někdo umře, požádá Tru, vrátí se na začátek dne, ona ho/ji zachrání) tak mě obě série neuvěřitelně bavili a podle mě bylo epizod málo a mohlo se udělat více dílů 2.série nebo udělat ještě jednu série. Ale jak já říkám: je lepší mít krátkej a zábavnej seriál než to zbytečně prodlužovat a mít dlouhej, ale s upadající kvalitou seriál.
Za mě 100%.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Help me

1. série - 80% - Hrátky s osudem, časem a smrtí a v popředí všeho dění princezna Eliza ve slušivě civilním prostředí. Co si přát víc.. Extrémní počáteční nadšení ale časem opadlo, hlavně kvůli faktu, že ať se Tru nebo Harrison snaží první čtvrthodinu o cokoli, mrtvola zařadí zpátečku a můžeme začít napravovat chyby. Zlom ale nastává s příchodem Jacka Harpera. Nenápadný našeptávač má na svědomí proměnu mysteriózní teen vyšetřovačky na promyšlený příběh s náznaky základních fantasy archetypů. Závěr série pak nasazuje takové tempo, že její první polovina v tu chvíli vypadá jako nějaký vzdálený a úplně jiný seriál.

2. série - 80% - Život a Smrt v nesmiřitelné válce, která ale dostala příliš málo času na to, aby se mohla stát nezapomenutelnou. Díky tomu, že tentokrát chybí rozjezdové díly a hlavní dějová linka uhání rychle kupředu, by se zdálo, že Tru sahá po dokonalosti, ale stanice FOX jí podtrhla nohy. Šest dílů, které dovolila natočit z původně plánovaných třinácti, je sice skvělých, ale působí jenom jako ochutnávka z něčeho, co mohlo celému seriálu zaručit nesmrtelnost. Kvůli otevřenosti hlavní dějové linie, uspěchanosti vývoje postavy Jensena, cliffhangeru na závěr a znalosti toho, co mělo časem přijít, tak celkový dojem zákonitě klesá.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Taká škoda...

Dobrý námet, hlavná predstaviteľka a aj štýl rozprávania príbehu. Ibaže postupne seriál začal skĺzať do istej rutiny a postavy začali trochu strácať zdravý rozum. Veľká smola je aj to predčasné zrušenie seriálu lebo stopercentne verím, že by sa s ním dalo ešte veľa urobiť. Je obrovské množstvo seriálov s premárneným potenciálom a toto je jeden z nich. Každopádne tie necelé ,,2,, série patria k tomu lepšiemu zo seriálového sveta.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Volání mrtvých

Podle mého názoru velice zajímavý seriál. Seriál o dívce, která se vrací do minulosti, aby zabránila smrti nevinných lidí je velice zajímavé. Eliza Dushku na mě vždy dělala dobrý dojem. Docela mě zamrzelo,že seriál neměl ani dvě celé série, nejvíce mě však mrzelo, že skončil, nějak tak rozehraně. Nevím, proč nedotočili alespon druhou sérii, protože by to zato určitě stálo.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Když ti mrtvý zavolá

Existuje několik způsobů jak se k tomuhle seriálu dostat. Pravděpodobně to bude kvůli tomu, že někdo viděl Dollhouse a zajímalo ho, kde ještě je k vidění Eliza Dushku. To je i můj případ a připočetl jsem si k tomu poměrně zajímavý námět - přetáčení jednoho dne. Další cestou je, že vás zajímalo kam se po Beverly vydal Brandon. Toho jsem si já oblíbil už jen díky hostování v Havenu. Tady se navíc všechno zlepší díky jeho příchodu a alespoň jeho postava se chová rozumně. No pak je tady ten obejda z Pařby jehož jméno neumí nikdo vyslovit a teoreticky sem vede cesta i přes hezouna z White Collar, Matta Bomera.
Tak a k seriálu, námět mi přišel zajímavej, bohužel už od druhýho dílu byl strašně nudnej a ohranej. Navíc hlavně Tru se chová jako prvotřídní trapka a opakuje stále stejné chyby. Ještě, že přijde Jack Harper, protože jinak by to bylo k uzoufání nudné. Tak alespoň souboj o každou duši je zajímavý. Druhá série možná pomohla v tom, že nepřinášela nudné díly, přesto jsem čekal o něco zajímavější finále. Nakonec vlastně to co nejvíc utkví v paměti, je to, že Eliza Dushku pořád běhá. Pořád, ona asi neumí chodit pomalu.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Super seriál

Tento seriál mi přišel skvělý a upřímně jsem dlouho rozdýchávala, že ho předčasně ukončili. Mám pocit, že měl potenciál a pokračování by mohlo být opravdu zajímavé.
Konec mě ale naštval, nesouhlasím s názorem, že skončil celkem uzavřeně. Naopak společná vánoční oslava na které se sejdou "klďasové" i "záporáci" to mi přijde jako velmi otevřený konec.
Ale i tak se k tomuto seriálu ráda vracím.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Doporučení

Je to velice zajímavý seriál.Dobré herecké obsazení.Tento seriál mohu vřele doporučit.

100 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Dobré

Celkem zajímavý a nenáročný seriál, ale myslím že po pár dílech docela předvídatelný... Ale dobrej relax...

70 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Prvni serie ok, druha ko

Prvni serie - 80%
Druha serie - 40%
Vidite ten rozdil? Doporucuju proste skoncit sledovani koncem 1.serie a tou druhou se vubec nezabyvat. Ja tech 6 dilu dokoukala jen proto, ze jsem serial sledovala pres vanocni prazdniny, kdy nic jineho k divani neni, vsechny serialy maji prestavku.
Serial ma dobry, primo genialni napad, ktery ale tvurci nedokazali rozvest. V druhe serii se snazili byt akcnejsi(naprosto zbytecne), ale dopadlo to jen tak, ze jste zacali hlavni hrdinku bytostne nesnaset a zacali mit radi "zaporaka" Jasona Priestleye (ano, Brandona z 90210 a je vubec on zaporak? Mam pocit, ze on jedinny tam ma rozum) - popravde, tech zbyvajicich 6 dilu z druhe serie, nez to tvurci vzdali, jsem dokoukala jen a pouze diky nemu a dlouhe zimni prestavce. Sama sebe dokazu prekvapit.

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

TC

mám rada nadprirodzené seriály a tru calling bol pre mňa takou prvou lastovičkou. na svoju dobu nápaditý, originálny a príjemný

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé