plakát seriálu

Úplně normální

(The New Normal)

Názory uživatelů

The Not New Normal :)

Hodnoceno po pilotu/může obsahovat spoilery.
O tomhle projektu NBC nevím, co si myslet. Místy mě to docela dost nudilo, někdy mě scéna pobavila… Topem byl asi rozhovor na hřišti o tom, že je normální, že abnormální lidé mají děti (postarší matka, hluchoněmí, liliputáni…). Goldieina rasistická, homofobní atd. babička „z pekla“ mi přijde jako ještě více ujetější verze matky Charlieho Sheena z 2.5 Men. Prostě se to tu jen hemží stereotypy (Goldieina babička, ten afektovanější z hlavní homosexuální dvojce, jeho černošská spolupracovnice…) Nápad je rozhodně originální, potenciál obrovský (ovšem porovnání s Modern Family není vůbec na místě, protože tam to dělají WAY (!!!) better!), bohužel je z toho další flop od NBC :)

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Myšlienka v dnešnej dobe aktuálna a dobrá

Aj keď prevedenie. Nebolo to zlé, ale nie vždy sa im tá epizóda podarila, nie vždy som sa na tom bavila. Inak si myslím, že myšlienka, kde si dvaja gayovia nechajú vynosiť dieťa je v dnešnej dobe aktuálna, vcelku zaujímavá. Na druhej strane konzervatívnych ľudí to nezmení, len pobúri a tým ľuďom s liberálnejšími názormi už ich názor meniť netreba, teda pokiaľ išlo len o to, ako prinútiť ľudí zmeniť pohľad na danú problematiku.

Dôvod prečo som si pozrela TNN je v prvom rade ten, že je z dielne tvorcu Glee a AHS, Ryana Murphyho, jeho tvorba má špecifický rukopis, a o to lepšie, lebo nie je ako ostatní. Dá sa rozlíšíť, je svojský, neriadi sa konvenciami. Ďalším dôvodom bola Nene Leakes, ktorú som si dosť obľúbila v Glee a tu ma nie len, že nesklamala, ale ešte aj ukázala, čo v nej ozaj je. Podľa mňa táto rola jej veľmi sadla. Patrí teda k mojím obľúbencom zo seriálu. Ďalej si ma získali gayovia Brian a David, ktorí našťastie nie sú vykreslení tak, ako zvyčajne vykresľujú gayov iné filmy. Teda áno, Brian mal tie svoje maniere, a bol ten "teplejší", ale David to vyrovnával svojou úplnou normálnosťou, že by ste v ňom gaya ani nespoznali, a myslím si, že taká je skutočnosť oveľa častejšie. Napriek tomu z tých dvoch mi je sympatickejší Brian. A nakoniec mala Shania, pri ktorej človek nevie či ju milovať či nenávidieť. Občas ma naozaj dosť bavila, ale inokedy mi pripomínala malú čudácku ako keby zo 60-tych rokov vystrihnutú hippie. Preto u nej to mám tak pol na pol. Najmenej ma bavila Goldie, ktorá mi celý čas prišla len do počtu alebo ako schránka na vynosenie dieťaťa a jej babička, ktorá svoje názory hrotila až do extrémnych rozmerov. Ešte čo by som vytkla seriálu je riešenie politických záležitostí v seriáli, hoci sa dej odohrával okolo voľby amerického prezidenta, príde mi to ako snaha podprahovým signálom dostať do ľudí myšlienku, že majú voliť demokrata. A podľa mňa by mali by seriály politicky nestranné, takže za to dávam isté mínus. Po dopozeraní seriálu hodnotím na 70%, príbeh bol ucelený, čo je dobré, že hoci bol seriál zrušený po prvej sérii, nemal otvorený koniec.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Když Kurt a Blaine vyrostou.....

Jestli je nějaký seriál který mě mrzí že zrušili, tak je to rozhodně The New Normal. Nápad a zpracování byli kvalitní a na to, že se jedná o seriál z dílny Ryana Murphyho tak to nebylo ani moc uhozené. Ryan se netajil tím, že je to inspirované jeho životem a žeby se mohlo jednat o Kurta a Blaina z Glee až vyrostou.

Bohužel i v dnešní době není svět připravený na to, sledovat každý týden na obrazovce pár homosexuálů co snaží založit rodinu a to si myslím že bylo hlavní příčinou konce seroše. Jsem ráda, že i přes zrušení serialu nám tvůrci a televizní stanice dopřáli závěrečný díl se kterým, jsem byla nad míru spokojená.

Byl to oddchychový serial na který se dalo dobře koukat a herecké obsazení bylo opravdu skvělé. Od Andrewa Rannellse(který je mimochodem naprosto roztomilý a talentovaný) počínaje a Johnem Stamosem(přiznejme si to, John je každého childhood crush) konče. Babí je suprová a vývoj její postavy byl neuvěřitelný, Goldie je zlatíčko jak už naznačuje její jméno, David je pro mě ničím extra zajímavý prostě takovej neutrál. Pobavilo mě trošku zbytečné cameo Matta Bomera. Ale Michael Hitchcock mi tam jako jediný absolutně nesedl, je slizký a ke cameu Matta mi vadil.

Opravdu je škoda že to skončilo tak brzo, ale nikdo není pozdě, třeba se bude někdy znova natáčet.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nebát se a počít

Neznalcům Murphyho tvorby či osoby tentokrát vstup zakázán. Seriálový Midas totiž cílí do vlastních řad a místo pečlivě vysoustruženého multižánrového přírůstku typu American Horror Story nebo souboru životních pravd (Nip/Tuck) se skrze Bryana vypisuje ze svého rodinného života. A právě pro tuhle skutečnost nestačím při pročítání ostatních komentářů střídavě kroutit hlavou a potlačovat smích. Do ničího vkusu mi samozřejmě nic není, ale kritizovat hlavního tvůrce za to, že způsobem psaní ústředního charakteru dělá gay komunitě ostudu, je v tomto případě dost krátkozraké. Zcela dokonalý Andrew Rannells totiž onu sebeparodii (producent, zpívající teen vztahovka, sto a jedna popkulturní narážka) dovádí na samou hranu dokonalosti a z příjemně "hodného" seriálu dělá něco víc. Zbytek je totiž na Ryanovy poměry až překvapivě umírněná hra na jistotu ze světa, kde si každý empatický člověk zaslouží svoji chvíli štěstí. Po některých typických murphyovských archetypech (ďábelská stárnoucí blondýna s potenciálem k občasnému vyměknutí jako neselhávající trademark) první série docupitá do závěru, který - je skutečně závěrem. Asi nikdy jsem nebyl spokojen s tím, že by tak dobrý seriál byl hned po první sezóně zrušen. Takhle pozitivní pocity by si totiž nezasloužily být rozmělněny dalším pokračováním, až to skoro vypadá, že oněch dvaadvacet epizod mělo skutečně fungovat jako uzavřené soukromé fotoalbum.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nenormální je normální

Po shlédnutí úvodních tří dílů musím říci, že jsem dostala přesně to, co jsem po traileru očekávala. Ba dokonce i mnohem víc.
Velmi úsměvný, propracovaný, procítěný seriál, který je ověnčen notnou dávkou černého humoru, který je přesně na té geniální hranici, kdy ještě nepřekračuje meze v kusu. Žádná postava tu není vyloženě nesympatická. A sarkasticky založenou bábi musí milovat každý.
Jasně, rukopis Ryana Murphyho je tu vidět každým coulem. No a co? Glee miluju, American Horros Story tak a je víc než jasné, že tohle taky!

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Nejenom oddychovka

The New Normal po pilotu nesedne každému, ale rozhodně si zaslouží šanci. Vůbec se nejedná o oddychovku, jak by se mohlo zdát.
Ze začátku jsem měla problém s postavou Bryana, protože i zde nacházíme typicky rozjuchaného gaye. Po čase jsem si uvědomila, že to tak bude asi schválně, aby jsme viděli rozdíl mezi partnery, protože Bryan i David jsou rozdílné osobnosti.
Celkově jsou zde dobré postavy. Jsou sympatičtí, dobře zahraní a každý z nich si může na své konto přičíst některé nezapomenutelné hlášky.
Plusem je také Shania. O proti jiným seriálům je tato dětská postava sympatická a neleze vám na nervy.
Nelze zapomenout na Jane. Je to sice kus otravné xenofobní ženské, ale nelze ji nemilovat. Dávejte té ženské koňak častěji :D
Jak už jsem řekla, seriál se zdá být oddychovým, ale nedotýká se povrchních témat a každý díl v sobě skrývá hlubší témata, která jsou součástí naší společnosti.
Ke konci řady uvidím jestli půjdu s hodnocením výš. Prozatím lehký nadprůměr.

70 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Different is the new normal.

Po traileru jsem byla docela natěšená. Nejedná se o komedii, která se snaží být za každou cenu vtipná, ale spíše jde o romantiku, rozbíjení stereotypů, citové empatie a chytrou devítiletou holku.

V podstatě mě seriál nezklamal, i když uznávám, že jedna série mi stačila. Celou dobu to bylo stále to samé dokola, jen se měnila velikost rostoucího bříška. 22 dílů je tak akorát, aby vás to nezačalo nudit, popravdě poslední tři už jsem jela jen ze setrvačnosti.

Pořád přemýšlím, jestli tu malou holku miluju, nebo ze srdce nenávidím. Asi tak trošku oboje. Je neuvěřitelně chytrá, jako ostatně devadesát procent dalších devítiletých seriálových dětí. Ale ty její věčné imitace jiných lidí, příšerné čepice a celkově její chování mě dohání k šílenství. Ta holka potřebuje disciplínu, nutně. Nejlepší postava je asi asistentka. Nene mám ráda i v Glee, tady hraje stejný typ postavy, jen má víc prostoru, což je super, i když občas už zachází moc daleko.

Brian je stoprocentní gay, zatímco David je vyobrazen jako reálný gay, za což chválím. Ryan Murphy má zkušenosti a jde to vidět, nedrží se klasického (Brian), ale v podstatě ukáže skutečného člověka, se všemi chybami i přednostmi, na kterém nejde poznat orientace, pokud se člověk vyloženě nezeptá. Snad si z toho ostatní tvůrci vezmou ponaučení.

Otravná babča byla stejně nudná jako Goldie. Navíc ten jejich životní příběh o tom, jak každá generace byla zbouchnutá v patnácti, byl trošku přitažený za vlasy. Goldie byla sice sladká, ale přišla mi totálně vypatlaná, nedivím se, že si musela brát rady do života od své dcery. To vše bych ale byla ochotná překousnout. Jen jedna věc mi teda přišla hodně zvláštní. Všimli jste si taky, jak neskutečně krátké šaty Goldie nosila po celou dobu těhotenství? Vždyť jí z nich skoro lezlo spodem to její bříško! Pokaždé, když ji zabrali z větší dálky, mi na ty šaty hned přilítly oči.

Seriál má jednoduchý koncept, snaží se moralizovat. V každé epizodě se řeší něco ohledně toho, že člověk má být sám sebou a nestydět se za své názory a postoje. Vždycky se najde někdo, kdo to napřed skrývá a snaží se přetvařovat, ale nakonec ho ostatní přesvědčí, aby odhodil zábrany a byl sám sebou. Je to možná chválihodné, ale po chívli to omrzí.

Finále mě potěšilo. Seriál měl pořádné ukončení a fanoušci od něj můžou odcházet spokojení. Já budu.

70 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Kouzelné

Nevím proč, ale po zkouknutí traileru k tomuto seriálu, jsem toho moc nečekala, ale opak je pravdou.
Seriál je velice humorný až sarkastický a přitom diváka uvádí do problematiky homosexuality, tak jak se vyskytuje okolo nás.
Toto propojení se mi velice líbí. Herci byli na své role dobře vybráni a celkově má seriál příjemnou atmosféru.
Pokud se bude vyvíjet seriál i nadále takhle dobře, budu jen ráda.

100 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Skvělá oddychovka

Oddechový seriál, který v sobě ale ukrývá mnohá poselství, hlavně o tolerantnosti a lásce. Těšila jsem se na něj a nezklamal (na rozdíl od některých jiných novinek...). Plusem jsou kromě skvělých dialogů i přesvědčivé herecké výkony.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

nechutné

tak toto si ani nemusím pozrieť, aby som dal 0%

0 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí