plakát seriálu

V těle boubelky

(Drop Dead Diva)

Epizoda 1×10 – Dohoď mi někoho (Make Me a Match)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jane zjišťuje, že soudkyně Madeline je její dobrá kamarádka, se kterou pravidelně hraje scrabble. Při jedné schůzce se Madeline zmíní, jak absolvovala seznamku za 25 000 a nedokázali jí tam najít dokonalý protějšek, jak slibovali, za což by měla dostat zpátky peníze, což se ale tak nestalo. Jane se proto ujme jejího případu, aby získala zpět to, co jí náleží. Kim s Graysonem zastupují Lily, médium, která je naštvaná na svou sestru Tessu, že si založila stejný obchod přes ulici místo toho, aby spolu vedli po otci bussiness společně.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Lily je známá Kim a Graysona si vybrala, protože věří, že jí pomůže. Grayson se staví za Tessou poté, co mu dá radu ohledně Deb. Tessa mu sdělí, že by se měl v životě posunout dál, Deb by si to přála. Při odchodu si Grayson všimne fotky Tessy s Lily a je podle ní patrné, jak si byly blízké. Na dalším setkání Tessu požádá, aby vyvolala svého otce a zjistila, co on by si přál. Ten si představoval, že si budou navzájem pomáhat a obchod vést společně. Sestry proto tak učiní a pokusí se spolu opět vycházet. Grayson pozve Kim na večeři a ta souhlasí.
Na schůzce sdělí Diana, vedoucí seznamky, jak byla Madeline vybíravá a že nikdy nechodila na akce pro zákazníky. Jane tam Madeline vytáhne a ta se dokonce skvěle baví s jedním mužem. Stacy ho ale pozná, je to pouhý nezaměstnaný herec. Následné soudní přelíčení dopadne katastrofálně, protože Tony, obhájce, přečte, jak povrchně a vybíravě Madeline odsoudila muže, se kterými byla schůzce. Navíc ji obviní, že si vymyslela to, co o sobě sama uvedla v profilové kartě. Madeline ukončí soud a odejde na chodbu. Tam sdělí Jane, že je na ni naštvaná, protože ji do všeho uvrtala a onu profilovku sama napsala. Teri přijde za Madeline do kanceláře a připomene jí, jak tvrdý má charakter a že by se určitě nenechala do něčeho nutit. Selhala a hodila to na Jane. Madeline Jane navštíví, vše si vyříkají a všimnou si složky muže, který odmítl jít s ní na schůzku. U soudu Jane připomene Dianě, jak neustále upozorňuje, že provádí moderní, důkladné prošetření všech svých klientů a pak nadnese, že jeden muž, se kterým chtěla dát Madeline dohromady, je samotnou Madeline odsouzený zločinec. Seznamka vrátí Madeline peníze a provede pořádnou kontrolu. Jane si nechá poradit od média Lily, protože už před pár dny jí prozradila, že brzy potká pravého muže, a pak zavolá obhájci Tonymu, který jí dal vizitku na večírku, a domluví si rande.
Fred se vrátil z nebe a natrvalo. Nedokázal přestat myslet na Stacy, a tak shodil křídla a je člověk. Jane ho prozatím ubytuje u nich na gauči a když se Stacy vrátí z natáčení, najde ho, jak vaří v kuchyni. Jelikož si na něj vůbec nepamatuje, postříká pepřovým sprejem. Fred si pak postěžuje Jane a ta ho opět upozorní na to, že není Stacyin typ. Fred jde do firmy a přesvědčí Parkera, aby ho najal na pozici poslíčka zpátky. Druhý den je v šoku, když vidí Stacy odcházet na rande s vyhozeným poslíčkem. Stacy dala na radu Jane, aby zkusila randit s jinými muži, než se doposud scházela.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Jane: Když se na vás muž podívá z druhé strany místnosti a vypne hruď a pozvedne obočí a trochu se usměje, půjdete za ním a řeknete...
Madelien: Promiňte, nemáte náhodou infarkt?
Jane: Co když ho tam dnes potkáš?
Madeline: Co když dnes narazí do Baru Boca asteroid?
Jane: Potom podám žalobu za protiprávní zabití. Vyhrajeme tak jako tak.
Madeline: Až na to, že budeš taky mrtvá, protože jdeš se mnou.
Madeline: Vždyť, podívej na mě. To já jsem utratila 25 tisíc za tu seznamku. A co jsem za to získala? Ani ň.
Jane: 25 tisíc dolarů?
Madeline: To tys ji pro mě našla, ne že bych tě za to vinila, ale říkala jsem si, že za tolik peněz mi najdou nějakého prince, nebo aspoň jednoho z Baldwinů.
Jane: To jo, ale ne toho mladého.
(Jane volá Stacy.)
Jane: Asi mám potíže. Teri říkala, že zněla naštvaně.
Stacy: No tak, je to jen soudkyně. Co ti může udělat?
Jane: Posílá lidi do vězení, Stacy.
Stacy: Tak proč ses na ní dvakrát vyprdla?
Jane: Ani jsem o tom nevěděla. Jestli mě pošle za mříže, slib mi, že zaplatíš kauci.
Stacy: Jasně, ale nejdřív zítra. Budeme natáčet celou noc.
Hlavní postavy
Jane Bingum
Teri Lee
Stacy Barrett
Grayson Kent
Jay Parker
Kim Kaswell
Vedlejší postavy
Dennis Sanders
Judge Graphia
Martin Donnelly
Diana Hall
Tony Nicastro
Lily Wells
Tessa Wells
soudkyně Madeline Summers
návštěvník soudního přelíčení
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDohoď mi někoho (neoficiální název)
Původní názevMake Me a Match
Rok natočení2009
Premiéra20. září 2009
Česká premiéra30. března 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry3 060 000 diváků
Autoři profilu epizody