plakát seriálu

Viktorie

(Victoria)

Názory uživatelů

mladá Viktória

Na tento seriál som sa dlho tešila, predsa len, Briti vedia ako natočiť dobrú minisériu. Jennu Coleman mám rada už od Doctora Who, ale tu mám pocit, akoby podávala len priemerný výkon, na rozdiel od Rufusa Sewella ktorý si jednoznačne ťahá pozornosť na seba. Jenna mi ako Viktória príde menej presvedčivá akoby som očakávala, až jej to miestami neverím. Napriek tomu, po prvých dvoch dieloch som zvedavá kam to všetko povedie, a ešte tomu dám šancu. :)

Po prvých dvoch dieloch 80%, hlavne vďaka Rufusovi Sewellovi.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Queen Victoria

Nějaký ten pátek už v Anglii žiju, a tak jsem si řekl, že by nebylo od věci znát i trochu jejich historie. A letos se mi s tím rozhodla pomoci i stanice ITV, která si připravila "minisérii" Victoria. Nebudu ale lhát, nejspíš bych se k ní nikdy nedostal, kdyby to nebyla role, kvůli které Jenna Coleman opustila Doctora Who.

Obsazení je jedna z prvních věcí, která na seriálu zaujme. V čele je samozřejmě právě Jenna Coleman, ale v jejím okolí se pohybuje několik dalších velmi dobrých herců. Ať už je to třeba Rufus Sewell, nebo Eve Myles, případně několik pro mě neznámých jmen. Dobří herci se však čekat dali, protože britové dobová dramata umí a většinou je o ně velký zájem.

Vychválil jsem tedy herce a pochvalu zaslouží jistě také kostýmy a dobová atmosféra. Mě osobně se líbily záběry na Londýn nebo Westminster Abbey. Tohle všechno se podařilo, ale určitě je i pár věcí, které mě až tak neokouzlily. Například celá ta linka z „kuchyně“ mě nijak nebrala. Mnohem radši bych víc intrik se kterými se Victoria musela potýkat.

Celkově se mi to vážně líbilo, i když jsem si původně nemyslel, že to je seriál, kvůli kterému bych musel každý večer zasednout k televizi. Nakonec jsem k němu usedal pravidelně a jsem rád, že ITV se rozhodla své minisérii nadělil druhou sérii.

I druhá série mě bavila a nedočkavě jsme čekali na každou další neděli, abychom mohli nakouknout, co se děje v paláci. Plusy zůstávají pořád stejné a bavili mě víc i linky "poddaných", i když ta homosexuální mě vytáčela. Doteď jsem totiž tomu vyobrazení doby docela věřil a líbilo se mi to, ale tohle tam podle mě nesedí a působí to pouze jako snaha zalíbit se skupině diváků. Když už tak podle mě měli použít anonymní postavy "z kuchyně" místo těch, které se skutečně dají dohledat. Ale je to jen taková drobná kaňka na jinak velmi povedené sérii.

Třetí řada udělala tlustou čáru za známými postavami a posunula děj jiným směrem. V centru zůstává pouze Viktorie a Albert a tak by to i mělo být. I když tentokrát jsou spíše na válečné stezce než zamilovaným párem. To však nic nemění na to, že jsem se na každou epizodu těšil a náležitě si ji vychutnal. Jsem zvědav, kdo se vrátí v příští řadě.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Viktorie

V porovnání s The Crown je tohle mnohem slabší, ale pořád skvěle britsky nadprůměrné historické kostýmní dobové drama. Viktorie má sice fantastický vizuál a výpravu, ale co se týče příběhu, je neskutečně pomalá a vlekoucí se, máloco si z toho budete pamatovat, žádné šokující zvraty to nemá. Nicméně Jenna je výtečná a ostatní herci taky, hudba je taky dobrá a celkem fajn se u toho odpočívá - není to taková šílená depka jako seriál od Netflixu, Viktorie je pozitivnější, ale o to méně zajímavá vlastně je. Čekal jsem víc, nicméně britské historické drama je britské historické drama, dobře natočené, líbivé... takže 70%, ani víc, ani míň. Zázrak se nekoná, ale špatné to není. Záživnější zápletky a tempo (nepíši větší, protože Viktorie žádné tempo nemá), by tomu prospěly. Za zkouknutí to ale stojí.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Viktoria

Příběh královny Viktorie si sice můžu vyhledat, zjistit, ale tady to nejsou suchá data. Líbí se mi osobnost královny, líbí se mi i příběhy, které souvisejí s tím jejím. Byť ne vždy veselé. Historie Anglie mě vždy zajímala, tady mě baví. Nebyla jediná epizoda, která by mě nudila. Scénář taky není suchařina, stojí za to vidět. Navíc s anglickými titulky jsem se naučila zase pár slov navíc.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Viktorie - Albert - Lord Melbourne

Po první sérii dávám 80 %. Postava Viktorie je skvělá, lidská, trochu holčičí, někd trochu rozmarná, ale můžeme vidět její vývoj, coby královny. Albert mi moc nesedí, čistě osobní názor. Ale pěkně se doplňují. No a Lord Melburne byl jednoznačněj nejlepší. Jeho postava mi bude moc chybět. Těším se na druhou sérii.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé