plakát seriálu

Vítejte doma!

(Extreme Makeover: Home Edition)

Názory uživatelů

Extreme Makeover: Home Edition

Extreme Makeover: Home Edition je jeden z pořadů, které zrovna moc nemusím. Máte nějaké dědičné onemocnění? Pořiďte si co nejvíc dětí, které ho budou mít taky. Nemáte dědičné onemocnění? Nevadí, pořiďte si stejně co nejvíc dětí, je jedno, jestli biologických nebo adoptovaných. Stačí, když nebudete mít peníze na jejich výchovu, nebo jejich otec bude ve vězení. Vrátili jste se z Iráku nebo Afghánistánu? Pak vám jako správní američtí patrioti postavíme nový dům. Tornádo vám zničilo papundeklový dům? Nevadí, pořídíme vám nový, lepší, na tom samém místě.
Vážně mě fascinuje, když zničí zachovalý dům, který potřebuje jenom menší opravu, a na jeho místě za sedm dní vytvoří papundeklovou monstrózní hrůzu. Do každého pokoje musí přijít milion lapačů prachu a takový lunaparkový pokoj nebo nahrávací studio je naprostou samozřejmostí, protože všichni v rodince jsou strašně nadaní. Taky zřejmě nikdo nemyslí na to, kolik zelených dolárků bude stát provoz toho domu do budoucna. Na druhou stranu se mi zdá, že v pozdějších sériích se tvůrci trochu mírní a přidávají i užitečné věci – třeba solární panely. Docela ráda bych ale viděla, jak po nějaké době vypadá ten dům.
Většinu času zabírá kecání, jak se mají všichni hrozně rádi, jak všichni milují basketbal a hudbu, jak se denně modlí k bohu, aby jim pomohl. Všichni v celém sousedství vybranou rodinu mají neuvěřitelně rádi, všichni jim ochotně chtějí pomoc, až by se nad nimi srdce ustrnulo. A k tomu ty emoce – rodinka brečí, sousedi brečí, dělníci brečí, dokonce i designéři brečí.
Nejsem zase takový cynik, jak by se mohlo zdát:-) Uznávám, že některé rodiny z pořadu si možná i nový dům zaslouží, ale stavět dům lidem jenom proto, že mají hodně dětí, nebo proto, že je pro ně jejich současný dům malý, nebo že jsou nemocní, tak to teda ne. Celkově to přece popírá jejich vizi amerického snu.
Takže kolem a kolem, na tomhle pořadu se mi nejvíc líbí britský přízvuk Eda Sanderse:-)

20 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Jděte k čertu

Hnusnej americkej kapitalismus v jeho nejhorší podobě. Nudíte se večer často a proto máte velkou rodinu. Máte v rodině postiženého vojáka který zabíjel a bombardoval nějakou zemi třetího světa. Skvělý. Postavíme vám nový super dům. Vyhodíme do vzduchu váš starý zachovalý dům a dáme vám milion věcí které nepotřebujete a vyplácáme na to tolik peněz, že by se za to dali postavit 3 normální domky nebo 50 domů v Africe či jinde.

Tohle je přesně ten typ pořadu co k smrti nesnáším, a ukazuje přesně způsob, jakým Američani přemýšlí. Chtějí aby celý svět viděl jak skvěle si žijí (nebo můžou žít), a kolik peněz můžou jen tak zbytečně vyhazovat z okna. Zatímco přímo pod jejich okny žije tisíce bezdomovců, jejich zdravotní systém v podstatě neexistuje a velká část dělnické třídy musí mít minimálně dvě zaměstnání aby mohli vůbec někde bydlet a uživit svojí rodinu.

20 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Domy, domy a zase ty domy

Skvělá reality show, která pomáhá lidem, kteří to potřebují a zároveň nám ukazuje úžasný design obrovských domů. Pokaždé mám slzy v očich, když vidím ty šťastné a vděčné lidi a o těch domech ani nemluvim ;D Ale rozhodně tohle není pro každého diváka a občas se to moc opakuje dokolečka. No co, takový je život a vy určitě neváhejte zkusit tuto reality show ;)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

:)

Tohle je výborný pořad, kde je vidět, že někteří lidé nemyslí jen na sebe, ale zajímá je aj osud jiných lidí. Je to dojemné. Moc ráda na tento pořad koukám ... Smekám před všemi statečnými rodinami, které si toho strašně moc vytrpěly. Prostě klobouk dolů !!!

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Veřejná pomocná ruka

Dojemné zobrazení toho, že i v dnešní době si lidé dokáží pomoct, když je potřeba.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

...

Proč se to čechům nelíbí? Protože je to plné Ameriky. proč je to plné Ameriky? Protože je to 1)točené v Americe 2)Američné jsou kapitalisté 3)jsou to dobří lidé 4)nejsou tak konzervativní a tupí jako vy. Mají duši, mají cit, mají smysl pro pomoc druhým, vy jste jen bezduchá prasata, která nevidí dobro v ničem. Nevidím sice do zákulisí, ale věřím jim, opravdu věřím, že všem těm lidem pomáhají v životě. Vážně mi neříkejte, že vy byste nechtěli v takových chvílích, v jakých jsou ty rodiny, splnit nějaký sen, a tím snem je nový dům a dovolená k tomu. Trhněte si.

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

...ahojk

ahoj jak se to pouští chtěla bych to vidět prosím poradtee

30 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

:*

Je to fajn sledovat, když může někdo pomáhat druhým. Jen bych měla strach, že ty domy moc dlouho nevydrží, když sou postaveny tak na rychlo :D Ale jinak se vždycky divím, jaký nádherný dům z toho vyleze na 7 dní :D To bych taky brala :D

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Na stranách barikády

Nejsem si zcela jistý, na které straně barikády stojím. Na jednu stranu naprosto souhlasím s názorem "anjoa", která shrnuje moje negativní poznatky ze seriálu. Takže doporučuji přečíst.

Ale na druhou stranu tu stojí moje citlivá stránka, která vidí všechny ty nemoci a ten nepořádek, v kterém občas ti lidé žijí. A přijde mi hezké podat někomu pomocnou ruku, když má někdo čas a hlavně z čeho brát. Takže ať je to tak nebo tak, vždycky mi na konci ukápla slza.

Jsem hold cíťa.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk