plakát seriálu

Wentworth

(Wentworth)

Názory uživatelů

Franky vs. Jacs

Poté, co jsem dokoukala Orange is the new black, jsem si řekla, že vyzkouším další seriál z ženské věznice a rozhodně jsem udělala dobře. Kromě toho, že jsou tyto 2 seriály z vězeňského prostředí, je téměř nic dalšího nespojuje. V případě OINTB jsem si místy skoro i přála být ve vězení s nimi, ale Wentworth, to je trošku jiné místo. Rozhodně nečekejte, že vám tento seriál vykouzlí úsměv na tváři. To se stane opravdu jen sporadicky. V některých chvílích je děj opravdu krutý. Hlavně pro hlavní hrdinku Beu.
Pro mě neznámé herečky se rolí zhostily skvěle. A stejně jako u OINTB, zde postupně postavy odhalují své životní příběhy, což se mi moc líbí. Už teď se těším na 2. sérii. Nejzajímavější postavou je pro mě asi Erika. Jelikož jsem pořád nepřišla na to, jestli patří mezi ty hodné nebo zlé.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Wentworth

Tak tenhle bezvadný seriál z prostředí ženské věznice jsem viděla poprvé a nečekala jsem takové příjemné překvápko. Víc než krimi mně Wentworth připomínal spíš drama, ale to je celkem jedno. Jela jsem jeden díl za druhým a postupně poznávala každou ženskou představitelku (díky tvůrcům za poměrně podrobné vykreslení charakterů hlavních postav), jaký přestupek je přivedl za mříže, ale stejně se do popředí mého zájmu dostala Franky, která se měnila jak chameleon a s přibývajícími díly mně zalezla pod kůži, ani jsem nevěděla jak. Souhlasím s některými uživateli, že výběr Beau v podání Danielle nebyla zrovna trefou do černého, ale to byla jen malá vada na kráse, protože tam šlo ve finále o všechny ty holky jednotlivě, takže vysloveně nějakým velkým rušivým elementem nebyla. Je to seriál, který má páteř, kde vám na konci spadne brada a budete stejně jako já čekat na další sérii, protože má na ní rozhodně našlápnuto. A na skvělý soundtrack bych málem zapomněla.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Wentworth

Po vzhlédnutí 1.až 4.série a začátku 5.serie (ta se pomalu rozjíždí) tak mi to nedá a můžu jen všem lidem doporučit tento serial pokud mají čas a náladu,aby ho vzhlédli a nebáli se ho.Jednotlivé díly nás provedou osudy lidí proč udělali to co udělali a proč za to musí pykat ve vězení.Všechny postavy jsou výborně napsané a po 1.serii,která je trochu slabší vás pak v dalších bude čekat pekelná jízda,která vás pohltí a nepustí,nebudu prozrazovat děj,ale hlavní postavy se zakousnou do vaši pamětí,srdce a nepustí a budou škemrat o další a další zmačknutí vaše tlačítka na ovládači nebo pc a budete koukat a žasnout zda je to možné.Za mne obrovské díky perfektnímu výběru herců a pak i lidem kdo překládá titulky pro nás vděčné seriálové maniaky.Dávám tomuto seriálu plné 100% ohodnocení

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

A protože jsem dosledoval druhou sérii

, byl jsem nucen okamžitě přehodnotit svůj názor a paradoxně poslat procenta hodnocení zase o kus výše. Z Bea (nesnáším skloňování u cizích jmen) se konečně z ušlápnuté fair myšky stala žena, která ví co chce a jde tvrdě za svým. Konkurence je inteligentní a silná, ale Bea nezaostává a dělá to, v co jsem doufal již v první sérii. Seriál mne tentokráte dostal tím, že jsem absolutně nečekal její další kroky a v závěru jsem byl velmi překvapen, do jakého extrému ( ale celkem uvěřitelného) se tvůrci rozhodli jít. Bál jsem se druhé série, ale nyní se již těším na třetí.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dávka z australské věznice

Je to takové docela klasické drama o tom, kterak se z uťáplé myšky královna zbojníků stala. Rozhodně žádná pohádka, žádné komediální odlehčení ve stylu jiného současného seriálu z prostředí ženské věznice. Nevím tedy, jak moc reálné je ztvárnění toho prostředí a života, protože něco mi připadalo jak kdyby nebyly ve vězení, ale spíš na táboře... Fakt nevím, ale ta drsná stránka tu každopádně víc než dost převažuje.
Vedle děje mezi zdmi nápravného zařízení Wentworth můžeme poměrně často sledovat i dění mimo, především soukromý život dozorců, což je vedle vězenkyň druhá, "lepší" polovička téhle pěkné rodinky.

Představitelkám a představitelům jednotlivých postav, zrovna tak scénáři, nemám co vytknout. Pěkná směsice charakterů, které se podle mého docela reálně vyvíjejí, málokdy jsem měla pocit, že ta nebo ten se zachoval úplně nesmyslně, tedy až na zjevné psychicky narušené postavy, že...
Možná je to neokoukanými tvářemi, ale moc se mi líbila třeba postava Liz. Pořád nevím, co si myslet o Franky, ale myslím, že mi bude chybět, pokud se opravdu dostane ven. Vlastně všechny hlavní postavy mi budou chybět, jak budou postupně odcházet a vracet se zpět do života... Ale to je na tomhle seriálu hezké, že si můžou vytvářet stále nové a nové postavy, aniž by se museli nějak násilně zbavovat starých (ne že by na nějakou tu mrtvolu nedošlo). Zrovna tak není vyloučené, že se s tou kterou postavou uvidíme o pár epizod později zas :D

Strašně mě zamrzelo zmizení Ericy, na druhou stranu psychopatka, co ji nahradila, byla/je prostě skvělá postava. Nedivila bych se, kdyby jistá Pamela Rabe za tuhle roli sklidila nejedno ocenění (nepátrala jsem po tom). Ale fakt baba na zabití.

Musím přiznat, že mě dlouho takhle něco nechytlo. Sice to pár dílů trvalo, než jsem o něm přestala přemýšlet ve smyslu "okej, to bude tak 60%", ale už s01 mě nakonec pěkně přilepila k obrazovce. Po suprovém finále jsem nečekala, že by mohli vymyslet něco lepšího, ale s02 byla pro mě ještě poutavější. Zatím poslední řada (s03) zase malinko slabší, závěr mi přišel dost šílený, ale i tak se neskutečně těším na další řadu. Za to může poslední scéna... To mě na tomhle seriálu nejvíc baví - jak si hezky nenápadně, potichoučku, polehoučku připravuje už od začátku jedné série zápletku na další, a vy to ani nepostřehnete, dokud není přímo před vámi.

Někdy jsou 3 řady tak akorát, ale tomuhle seriálu rozhodně dech nedochází. Na s04 se děsně těším.

A ta macgyverská vynalézavost, no páni!

Hodnocení po zhlédnutí s01-s03: 85%

EDIT 07/2016 po 4.sérii:
Tak to byla opět jízda! Právě jsem dokončila s04 a okamžitě poctivě edituji názor, to už o něčem vypovídá! Nová hráčka v pozici potenciální "Top Dog" mě možná malinko zklamala, ale psychopatka opět řádila jak černá ruka. Jak ji nesnáším, tak ji prostě musím milovat. Dále skvěle zakomponována postava, která nás v minulé sérii zdánlivě "opustila" po odpykaném trestu, aniž by se musela vracet do vězení (obecně ta vyváženost vězení/venku je i nadále ode mě velmi ceněna). Shakespearovský závěr mě dostal (třebaže něco takového neuvidíte poprvé) a jsem vážně zvědavá, koho v s05 (ne)uvidíme... a budu se modlit, asi jako všichni, abychom spíše viděli než neviděli... ale to bych si opravdu netroufla hádat, vzhledem k tomu, jaké se ke mně dostaly informace. No, nezbývá než si kousat pár měsíců nehty.
Bez přeháňky, tenhle seriál u mně naprosto vážně aspiruje na seriál s nejlepšími season's finale.

Zvedám celkové hodnocení po zhlédnutí s04: 90%

EDIT 07/2017 po 5.sérii:
Ano, bohužel se mé přání z konce s04 nesplnilo a odešla jedna z nej. Ale s05 ukázala, že i bez hlavní postavy to jde, sice byla dobrá třetina času srdceryvná (což ale taky můžu, no;) ), ale zbytek byla opět ta stará dobrá vězeňská jízda. Nechci se rozepisovat, protože tímhle tempem bych svým "názorem" měla v s20 popsaný celý deníček, takže se jen spokojeně zavýsknu nad DALŠÍM neskutečným finále!!! Jdi nato F! Dobře Mr. J! Držím palce A!

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Queen Bea.. You're the top dog now...

Právě jsem dokoukala druhou sérii, která byla snad ještě lepší, než ta první.
Rivalita vězeňkyň v ženské věznici, politické boje mezi personálem i vedením a do toho všeho vstupuje téměř nevinná Bea, která se postupně přizpůsobuje jak prostředí uvnitř, tak i okolnostem venku za zdí.
Strhující příběhy jednotlivých postav se postupně setkávají v ženském nápravném zařízení Wentworth.

1.série - 90% - Bea přichází do věznice a zažívá těžké časy - nátlak spoluvězeňkyň, výhružky a velkou osobní tragédii.

2.série - 100% - Bea chystá pomstu a udělá cokoli, aby dosáhla svého. Mění se a stává se chladnokrevným soupeřem. Do věznice nastupuje nová ředitelka, která se nebojí překročit hranice, aby napravila morálku vězeňkyň, i dozorců.

Nemohu se dočkat další série, abych zjistila, jak si Bea povede jako šéf a co na ni ještě připraví šílená Fergusonová.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vězení

Do tohoto seriálu jsem se pustila s obavou, "co z toho zase bude - další seriál z vězení". Ale seriál už po prvním díle překvapil tak moc, že jsem celou sérii shlédla pomalu za den a nemohu se dočkat další série! Tento seriál není o pobavení, i když pár vtípků se tam najde. Osud hlavní hrdinky mi přijde až krutý, což je asi ten důvod, který mě "přilepil" do křesla a nešlo se od tohoto seriálu prostě odtrhnout.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

I don't eat sausage. I'm a vagitarian.

Opravdu výborný seriál, který si mě jako jeden z mála stoprocentně získal ihned a to i přes to, že má (prozatím) jen deset epizod a nevýraznou hlavní hrdinku, která nepobrala charisma ani co by se za nehet vešlo - a většinu scén jen prokouká jako vyplašená laň. K ní směřuje i má jediná zásadní kritika, opravdu nechápu, kdo vybíral právě tuto herečku. Nicméně po druhém díle se ukazuje, že tu hlavní roli zde nemá tak úplně ani jedna postava. Podle mého si ale všechny scény ukradla pro sebe Nicole de Silva (Franky), ta má charismatu za deset. Jinak se mi líbí, že postavy nejsou úplně černobílé a v podstatě je tu garance, že si zamilujete nějakou tu vražedkyni. Sledovat, jak bojují o své místo ve věznici nebo o holý život rozhodně nenudí.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

slabota

Tak toto ma sklamalo. Prečítal som si tu pár nadšených názorov, jaké je to drsné a realistické a kruté. Po troch dieloch som zistil že šéfka väzenského gangu je tam za to že na ňu nakričal šéfkuchár a ona ho obliala deci olejom, druhá za to že niekoho zrazila a hlavná hrdinka za pokus o udusenie manžela ktorému v zápetí zavolala záchranku. Väzni chodia za riaditelom jak na den otvorených dverí, bavia sa s ním jak keby bol on ich podriadený a v celej väznici je asi 7 bacharov ktorý chodia hrávať kriket. Iritujú ma aj spomalené záberi asi každú tretiu minutu a to čohokolvek - chôdze, pohladu, úškrnku - otras. A to ani nehovorím že už v troch častiach som si všimol niektoré záberi čo sa opakujú :) Jednoducho toto nie - Orange is the new black - tak to áno. Ešte aj seriál televízie JOJ - ODSÚDENÉ bol napínavejší a prepracovanejší ako toto. End

30 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

No, nevím...

Po dokoukání 4. série OITNB, kterou mám velmi ráda, jsem se pustila do tohoto seriálu. Kromě stejného prostředí jako v OITNB, tj. ženské věznice, mě zaujal jeho australský původ, protože mám australskou filmovou a seriálovou tvorbu dost v oblibě, ale toto bylo spíš zklamání. Neříkám, že je seriál vyloženě špatný, ale určité věci mě tam opravdu iritují a ten až přespříliš umělecký způsob, jakým je vedena kamera, mě nedostal. Nehodí se k obsahu děje. Co se týče hlavní hrdinky Bey, docela mi vadí. Jediné zásadní plus vidím v postavě Franky, která je opravdu vypracovaná a nehorázně sexy a Doreen, která je velmi sympatická a příjemná. :)

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí