plakát seriálu

Xena

(Xena: Warrior Princess)

Zajímavosti ze seriálu
Bylo natočeno 134 epizod a Lucy Lawless společně s Renée O'Connor se objevily v každé z nich.
Postava Gabriely měla během seriálu zemřít. Kvůli její velké popularitě ji nechali tvůrci na živu.
Jediné postavy, které kdy dokázaly chytit chakram (zbraň) jsou Xena, Gabriela a Callisto.
Xena byla postava vymyšlená pouze pro jednu epizodu seriálu Hercules. Její postava se však stala po odvysílání tak populární, že dostala svůj seriál.
V roce 2005 vědci objevili planetku, kterou pojmenovali Xena a její měsíc nazvali Gabriela. Tedy podle postav tohoto seriálu.
Postavu Xeny původně vůbec neměla hrát Lucy Lawless. Tvůrci původně uvažovali o Vanesse Angel, ale ta dostala těsně před natáčením chřipku a nebyla k dispozici, a tak si producenti vzpomněli na Lucy, se kterou spolupracovali už na filmu Hercules a Amazonky.
Když Gabriela uvidí ve vodě svůj odraz, chce ho políbit, ale spadne do vody. Tato konkrétní scéna je odkazem na mýtus o mladíkovi jménem Narkissos (Narcis), kterého Afrodita za to, že ji odmítnul, proklela zamilovaností do sebe samého. Ten se také pokoušel políbit svůj odraz na vodě, ale spadl do ní a utopil se. Bohové jeho tělo po smrti přeměnili na žlutý květ narcisu.
Lucy Lawless spadla při natáčení scénky pro Show Davida Lattermana tak nešťastně, že si zlomila pánev na několika místech. To byl také důvod, proč několik dílů v druhé sérii strávil duch Xeny v těle Callisto. Původně se měla Xena hned na konci dílu Intimate Stranger vrátit zpět do svého těla.
Mnoho internetových stránek uvádí, že Gabrielu měla hrát herečka Sunny Doench, která z osobních důvodů nabídku odmítla. Tvůrci však často zmiňují, že role byla hned zezačátku připravená pro tehdy čtyřiadvacetiletou Renee O’Connor, která se osvědčila ve filmu Hercules and the Lost Kingdom.
Lucy Lawless musela zahrát místo obvyklé postavy Xeny vlastně 4 osoby. Xenu, Dianu, ale také Xenu v přestrojení za Dianu a Dianu v přestrojení za Xenu.