Xena

Xena (Xena: Warrior Princess)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Bylo natočeno 134 epizod a Lucy Lawless společně s Renée O'Connor se objevily v každé z nich.
Vložil: danielosbourne
Postava Gabriely měla během seriálu zemřít. Kvůli její velké popularitě ji nechali tvůrci na živu.
Vložil: danielosbourne
Jediné postavy, které kdy dokázaly chytit chakram (zbraň) jsou Xena, Gabriela a Callisto.
Vložil: danielosbourne
Xena byla postava vymyšlená pouze pro jednu epizodu seriálu Hercules. Její postava se však stala po odvysílání tak populární, že dostala svůj seriál.
Vložil: danielosbourne
V roce 2005 vědci objevili planetku, kterou pojmenovali Xena a její měsíc nazvali Gabriela. Tedy podle postav tohoto seriálu.
Vložil: danielosbourne
Postavu Xeny původně vůbec neměla hrát Lucy Lawless. Tvůrci původně uvažovali o Vanesse Angel, ale ta dostala těsně před natáčením chřipku a nebyla k dispozici, a tak si producenti vzpomněli na Lucy, se kterou spolupracovali už na filmu Hercules a Amazonky.
Vložila: andromache
Když Gabriela uvidí ve vodě svůj odraz, chce ho políbit, ale spadne do vody. Tato konkrétní scéna je odkazem na mýtus o mladíkovi jménem Narkissos (Narcis), kterého Afrodita za to, že ji odmítnul, proklela zamilovaností do sebe samého. Ten se také pokoušel políbit svůj odraz na vodě, ale spadl do ní a utopil se. Bohové jeho tělo po smrti přeměnili na žlutý květ narcisu.
Vložila: andromache
Lucy Lawless spadla při natáčení scénky pro Show Davida Lattermana tak nešťastně, že si zlomila pánev na několika místech. To byl také důvod, proč několik dílů v druhé sérii strávil duch Xeny v těle Callisto. Původně se měla Xena hned na konci dílu Intimate Stranger vrátit zpět do svého těla.
Vložila: andromache
Mnoho internetových stránek uvádí, že Gabrielu měla hrát herečka Sunny Doench, která z osobních důvodů nabídku odmítla. Tvůrci však často zmiňují, že role byla hned zezačátku připravená pro tehdy čtyřiadvacetiletou Renee O’Connor, která se osvědčila ve filmu Hercules and the Lost Kingdom.
Vložila: andromache
Lucy Lawless musela zahrát místo obvyklé postavy Xeny vlastně 4 osoby. Xenu, Dianu, ale také Xenu v přestrojení za Dianu a Dianu v přestrojení za Xenu.
Vložila: andromache

Filtr epizod

SPECIÁLNÍ KATEGORIE