plakát seriálu

Xena

(Xena: Warrior Princess)

Názory uživatelů

Xena, Chuck Norris v sukni.

Buffy, Charmed, Angel, Stargate a Xena, to je takové moje kvinteto z dětství. Jako mála jsem dost věcí nedokázala pochopit, dnes už je tomu jinak. Seriál je jedna velká nadsázka, na pohled i na tehdejší dobu působící levně, jak efekty tak masky a podobně, i v Buffy to působilo věrohodněji. Člověk to dokáže prominout při sledování příběhu, který opravdu nabízí různorodá potěšení. Sledování tohoto seriálu v televizi mělo jednu z nejlepších výhod - vůbec jste nevěděli, jaká epizoda vás čeká, zda to bude laděné více komediálně nebo vážně, nicméně toto je seriál, který mě dokázal dojmout až na samotném konci, předtím se mu to opravdu moc nedařilo, ovšem rozesmát mě dokázal několikrát.

Xena nakopává prdel historii a mytologiím a to jak doslovně, tak obrazně. Nedokážu si představit, že by se té role měl zhostit někdo jiný, než Lucy Lawless, protože ta svojí postavou i výškou dokonale na silnou bojovnici sedí, k tomu má podle mě dost antický vzhled, skvěle řezanou bradu, výrazné lícní kosti a herecky se dokázala předvést, už jen za to má u mě seriál bod dobru. Postava Xena je podle vzhledu, původu i chování jasná kopie Wonder Woman, nikdo mě nepřesvědčí, že inspiraci při tvoření této postavy nevzali od ní. Co k Xeně nikdy neprominu je ta otřesná ofinka, pardon.

Gabriele jako sidekick a spřízněná duše byla opravdu skvělá, co se vývoje týče. Z křehké moralistky ve velice silnou válečnici, na konci bylo opravdu těžké jí poznat. Nicméně, zatímco Lucy Lawless byla ve svých trojrolích naprosto senzační, Reneé O'Connor byla dobrá jen jako Gabriela, její další roli jsem jí opravdu nevěřila, nešlo to k ní a nezahrála to přesvědčivě, nicméně mi to vynahradila tím, jak skvěle vyobrazila vývoj Gabi a ještě tvrdě trénovala na kaskadérské kousky(většinu salt v seriálu prý dělala sama).

Další postavy lze brát jako vedlejší, ale i tak jsou docela pamatovatelné. Roztomile trapný Joxer mě opravdu bavil a byla jsem ráda, kdykoliv se objevil. Měla jsem docela slabost pro to, jak byl zamilovaný do Gabriely, opravdu jsem doufala, že jí ten roztomilý ňouma bude stát za to, aby mu dala šanci, nicméně se tak nestalo. Na internetu je v rámci seriálu nejvíce probíraný vztah Gabi a Xeny, což je podle mě škoda, protože seriál nabídl mnohem víc, ale tak, nevadí. Mě osobně ten vztah nepřišel prvoplánovaný jako něco víc, než přátelská úroven. Xena měla každou chvíli nějaký romantický zájem v mužské podobě a Gabi se nějakou dobu držel ten Joxer, kde si tvůrci nechávali otevřená vrátka. No, pak ty vrátky zavřeli časovým posunem, kdy se vlastně zbavili Joxera a vztah Gabi a Xeny se začal více rozrůstat, jeden náznak za druhým a tak dále. Ty dvě mi spolu nikdy nevadily, ale nějak jsem tomu nedokázala fandit jako zbytek fanoušků.

Osobně jsem měla nejradši první série, přesun do Asie se mi nelíbil, časový skok taky ne, ale chápu, byla třeba se posunout dál, ale i tak první série jsou srdcovka.

V dnešní době je podobných seriálu jako šafránu, Xena je legendární v tom, že je skoro jediná svého druhu, dnešní seriály se snaží být strašně cool, dělat co nejvíce šokující zvraty, snaha strašně ten seriál násilím ždímat, psát seriály na míru, vyrábí se jako na běžícím pásu, chybí tomu taková odlehčenost, nadhled a nezávislost, kterou Xena měla. Xena dokázala diváky zabavit i jednoduše, prostředí Nového Zélandu přidávalo na kráse a autentičnosti, bojové scény byly trochu přepísknuté, ale v zásadě to ničemu nevadilo. Xena nikdy nebyla ten typ seriálu, u kterého nervama musíte vytáhnout karton cigaret, se Xenou byla prostě sranda, pořád se něco dělo, pořád uměla překvapovat.

Do páté série bych dala 100%, ale kvůli šesté spíše 80%, protože seriál začal více hrát na vážnější notu a celkově ta změna se mi nelíbila, i když potřebu toho posunu chápu, ne, nelíbilo se mi to.

I tak mě Xena pomohla vychovat, i v dětství, i ted mě to baví, jakékoliv repríze v televizi se nikdy nebráním. Seriál mi přijde místy docela nedoceněný, protože tvůrci přepisovali historii a mytologie tak, aby to sedlo jako prdel na hrnec, Afrodita je parodií sama na sebe, celkově tu vůbec nebyl strach udělat si z určitých věcí prdel.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nezapomenu

Jen už na tu fascinující znělku o Xeně se nedá zapomenout.Co teprv na seriál,který mě doprovázel dlouhá léta základní školy.Žral jsem to spolu s Herculesem,ale Xena byla mojí vítězkou,ale ještě větší vítězkou a to absolutní byla pro mě Gabriela.Naprosto mě okouzlila a díky ní byl seriál mnohem záživnější.Také se tu objevila jedna z mých nejoblíbenějších kaskadérek Zoë Bell.Skvělé prostředí seriálu Nového Zélendu.Prostě mě to bavilo a neměl jsem s tím nikdy žádný problém a doufám,že se na Xenu ještě někdy podívám.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nadčasové téma....

Myslím, že to mám stejně zažíté jako Vy ostatní. Dlouhá léta mi spolu s Herculem zpříjemňovali dopoledne (většinou u plotny). Přátelství nade vše je krásná myšlenka a pomáhat těm, kdo pomoc potřebují je záslužná práce......Kdo by si nechtěl se vším tak dobře poradit jako právě Xena. Neohrožená bojovnice, krásná žena v sexy koženém obleku s mečem v ruce a tuším, že té druhé zbrani, co měla na opasku říkala šakram (nevím jak se to píše)Římští Bohové vděčné téma a vůbec mytologické příběhy jako takové, také. Matně si vzpomínám, že jsem i celé putování Xeny a Gabriely docela napjatě sledovala a trpěla s nimi, když se jim nedařilo. Děsně mě bavil "přiblblo" Joxer, ale i Áres (krásný chlap) a nádherná i když většinu času zabijácká Callisto. Vzpomněla bych si i na další, ale je to už hezky dlouhá doba.... Pravda, kinematografie se od té doby poněkud změnila a posunula, ale i tak si na seriál ráda při reprízách zavzpomínám...
Srovnávat s dnešními seriály by nebylo fér, ale na tu dobu...... mě to bavilo....

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Když se srazím s blbcem, chtěla bych být Xenou!

Krásně oddechový seriál, který řadím do žánru "výkopové práce". Žádná zátěž pro mozek, pastva pro oči (hlavně pro osoby s XY chromozomy), sličné a nebojácné bojovnice se srdcem na pravém místě vždy umravní padoucha tak, jak si zaslouží.
Spolu se seriálem Hercules jedna z krásných etap sledování seriálů, neboť jsme oba sledovali s malými dětmi. (A věřte nebo ne, jejich zvídavé otázky a glosy byly často zábavnější než to, co se odehrávalo na obrazovce.)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tak to vidím já...

Xena je... hustá. Hercules je sice hustčí, ale i druhý nejhustčí místo je hustý. A i když ke konci už to nebylo nejhustčí, tak průměr není řídký.

Tím jsem chtěl jednoduše říct, že od Xeny nesmíte čekat nic smysluplného - smysluplné to není. Je to prvoplánová a hloupá akce pro menší. Tak ale funguje na 100%. To jí nikdo nemůže upřít - i když někteří se usilovně snaží. Na to jde říct jedno: Lidi, vykašlete se na soudnost a přestavte si, že jste sedmiletý děti. Někdy to není na škodu. Spolu s Herculesem seriál, který jsem jako malý žral a sázet mu málo procent bych se neodvážil...

EDIT: Po Festivalu fantazie, kdy jsem si po mnoha letech několik dílů připomněl, mám chuť se na Xenu zase koukat, protože to je lesbické uber GP neuvěřitelný...

70 %
87 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Xena superhrdinka

Xena pro mě již byla odmala jistým vzorem a obdivovala jsem její sílu, schopnost si se vším poradit a ještě její úžasný kovový kostým. Hltala jsem každý díl a strašně jsem se rozčilovala, když mi nějaký ušel.
Musím však říct, že mi tento názor úžasného seriálu zůstal. Na Xenu se stále s radostí dívám a bez problémů dokážu ignorovat třeba neskutečné "akrobatické výkony" a jednodušší děj.
Na Xenu se však nedívám jako na ženu, která umí skvěle bojovat, ale jako na superhrdinku, nemálo podobnou třeba Wonder Woman. Je prostě úžasná.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

princezna bojovnice

Jestli existuje seriál, na který jsem jako malá mohla koukat pořád dokola tak je to Xena. Nezapomenu jak nadšeně jsem si nahrávala všechny díly na VHS a dívala se na to pořád dokola! A podívám se na ní ráda i dnes.

Bojové scény jsou sice víc než přehnané, ale u Xeny mi to ani trošku nevadí spíš naopak :). Příběh je různorodý, za všechny série seriálem projde mnoho mytologických postav z nichž nejlepší je jednoznačně Ares. On je pro mě nejlepší zpestření seriálu.

Z nostalgie nemůžu dát malé hodnocení, protože Xena je pro mě nesmrtelná!

70 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

...her courage will change the world

Tak tohle byl obrovský návrat do dětství. Kdo z nás před deseti lety neviděl alespoň několik dílů tohoto seriálu? Xena byla celosvětovým fenoménem, spolu s Herculesem na nás číhali na každém rohu. Během těchto let to byly postavy, které jsme považovali za své vzory.
Několik postav jsem si ale oblíbila i po deseti letech. Kromě Joxera a Autolika - krále zlodějů, to byl především Ares. Jeho charakter považuju za největší úspěch seriálu. I když se mnou množí budou nesouhlasit, strašně moc jsem oceňovala, jakou měl Ares slabost pro Xenu. A ona ho vždycky setřela, i když ji taky nenechával chladnou :)
Xena občas byla komedie, ale často jsem se smála i u vyloženě akčních scén. Když jsem teď, v jednadvaceti letech viděla, jaký styl zápasu Xena využívá, zmohla jsem se jen na nevěřícné kroucení hlavou. Ta salta, při kterých je skoro narovnaná, navíc skáče kilometry daleko (viz když dosaltovala s útesu na zakletou loď, ten záběr byl asi na půl minuty). A to ani nezačínám o šakramu.
Series finale: Jsem z něj trochu na rozpacích. Uznávám sice, že to byl slušně vymyšlený i trikově dobře provedený příběh s koncem, který fanouškům zlomil srdce. Na druhou stranu mi ale přijde, že šest let vysílání by si zasloužilo zakončení v prostředí, které bylo pro Xenu nejcharakterističtější. A hlavně s postavami, které nám nejvíce přirostly k srdci. Myslím si, že scénáristé měli vymyslet příběh, kde by se vrátil jak Joxer, tak Aphrodite, Ares a Eve. Možná kdyby Ares viděl Xenu umírat nebo něco podobného, určitě bych to ocenila mnohem více než 40 tisíc asijských duší. Ale to je čistě jen můj názor, každý má jiné fantazie.
Xena je plná klišé. Ale navždy to bude seriál, který nás provázel celé dětství. Tak bychom na něj měli vzpomínat.

50 %
77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Xena

Seriál jsem pravidelně sledovala jako malá a vždycky mne to neuvěřitelně bavilo. Asi jsem ji v tu dobu jistým způsobem obdivovala. Co všechno dokáže, s mečem i bez něj. Později seriál upadl v zapomnění a až nedávno jsem ho opět viděla v televizi. Dnes už to s tím obdivem není takové. Realističtěji vidím všechny scény. Všechny efekty, které k tomu musely být použity. Ale i přes to se na seriál vždy ráda podívám. Xena je sexy a v boji protivníka umí spacifikovat skvělým způsobem(i když jsou to jen triky).
Její vztah s Gabrielou- vždycky jsem v tom viděla něco víc, než jen přátelství a to si budu myslet asi už napořád. Možná mám pravdu, možná ne.
Pokud máte rádi akční seriály, sexy hrdinky a nevadí vám trochu jednodušší děj, seriál můžu jen doporučit.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ach to detstvi...

Xena, kdo by neznal Xenu? Vsichni znaji Xenu. Ale jsem asi jedina, komu se Xena jako zenska absolutne nelibila. O Gabriele ani nemluve. Ale jako mala jsem mela rada holky, co nakopavaj vsem zadky, takze jsem se samozrejme divala. Navic jsme tehdy meli jenom tri tv kanaly, takze nebylo z ceho vybirat. Zaroven jsem milovala uz tehdy starou reckou mytologii, spis mi ale obcas prijde, ze tento serial si z ni dela spise srandu, nez aby to mel myslet vazne. Na koho ale vazne rada vzpominam, byl Ares, buh valky, ktery vazne nemel chybu. I kdyz bych moc chtela rict, ze je to neskutecna kravovina, tak nemuzu, protoze jsou tady prece ty vzpominky z detstvi, kdy jsem sledovala kazdej dil. A kdybych narazila na reprizu, tak se vsadim, ze neprepnu ani ted.

40 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Ares...

Hodně lidí si říká, jestli je lepší Hercules nebo Xena. Ani jeden. Nejlepší je božský bůh války Ares, objevující se v pár epizodách Xeny. Kam se na tohodle týpka v kožených hadrech s náušnicí v uchu všichni hrabou?? Díly s ním jsou ty nej. Ale i bez něj by byla Xena záživnějším seriálem než Hercules. Děj je zajímavější, scény, kde se bojuje, jsou propracovanější a princezna bojovnice sympatičtější.

60 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Gabrielo, néé!

Ten seriál je svým způsobem docela o ničem, jediní, kdo tam za něco stojí vzhledově jsou Callisto - hmmm kočka a Ares - já chci znát nějakého takového boha! :D Ale bavil mě, i když Gabrielu vážně, vážně, vážně nemám ráda, kromě toho, že mi připomíná vzhledově mou bývalou třídní, tak se podle mě chová jako naprostá tupka a k ničemu té Xeně není. (Ale to sexuální napětí mezi nimi je docela cool :D)

90 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Princezna bojovnice

Pořád občas koukám. Sice je to občas takové popletené a děj se rychle mění, ale komu by vadila akce? :) Už od mala jsem na ní čučela. Další seriálová klasika.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Stále a pořád....

Filmy jako Sindibád, Xena, Herkul.... jsou pro mě nejlepší i teď. Přesto že už mi je 13 let, miluji tyhle filmy a žádný nově propracovaný mě mic nezajímají- dnes už je jednoduché něco natočit, udělá víc filmu počítač než herci. A navíc herci v těchto filmech jsou pro mě prostě dokonalí. Xena pro mě představuje ženu co si umí poradit a nepláče pro každou blbost. Zatímco Sindibád a Herkul (Sindibád se mi vždy líbil víc....)jsou fakt muži, a nevzdávají se stejně jako Xena.

A vůbec mi nevadí, že to neni tak vysoce graficky upraveno, je to prostě boží, s hezkým dějem a vždy to skončí suprově. I když jsem chtěla, aby Herkul skončil se Xenou, Sindibád s Ruminou a ostatní mě už nezajímali :-D

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Princezna nevkusu

Budu tu asi jediná, ale pro mě je tohle jedno z největších utrpení, které jsem u obrazovky musela snášet.
Neskutečně pitomé dialogy, stupidní jednání hlavní hrdinky i její pomocnice a moudra, která jsou jasně řečená (protože jinak by to nikdo v náznaku nepochopil), mě taky neuchvacují. Tohle by měli zakázat a Cool to neměl nikdy znovu vysílat.

10 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

xena

Xena bojovnice za mnou přišla sice až po Herculovi,ale měla jsem jí stejně ráda a každý díl jsem s oblibou sledovala,protože se mi moc líbí když díl začne a taky zkončí,žádné natahování ani pokračování příště

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Už nikdy viac

Toto je presne ten prípad, keď som seriál ako dieťa žrala a keď som sa to rozhodla v dospelosti vidieť ešte raz, zmocnil sa ma des a hrôza. Prišla som zase o ideál super seriálu z detstva.
Každému, kto si to z mladosti pamätá ako skvelé fantasy odporúčam, aby si pre zachovanie spomienok seriál už nikdy viac nepúšťal.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú Xenu vidieť po rokoch znova, mám krátke zhodnotenie.
Zo 45 minútovej časti je 25 minút zabraných len uvrieskanými bitkami, ktoré sú fakt zlé. To už je na tom lepšie asi aj Chuck Norris a jeho výkop z otočky.
Dialógy tvrajú dohromady 15 minút, zvyšok stopáže zaberajú nekonečné titulky na začiatku aj na konci. Dialógy sú fakt o ničom, keďže takmer každá tretia veta je prerušená nejakou bitkou.
Dve posledné série to celé zachraňujú, keď už aj začína dej niekam smerovať a nie je to len o tom, že sa Xena s Gabrielou pobijú s nejakým netvorom a zachránia tak dedinu pred nemilosrdnosťou bohov.

Vďaka posledným častiam a spomienkam z detstva na behanie po ulici s kamátkami a hranie sa na Xenu a amazónky, seriálu dávam aspoň tých 40%.

40 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Xena

Prostě neeej seriál co mohl vůbec bejt , viděla jsem snad všechny díly a je to fak super ;)

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Xena

Xena je dílko, které jsem sledovala jako malá. Xena nebo Herkules, s bráchou jsme si na ně pak vždycky hráli. :)

Stačilo, když Xena vytáhla svůj kroužek, někumu usekla hlavu, či udělala přemet s jejím skvělým výkříkem. Na tom je celý seriál založen, plno bojových scén, jsou nápadité, i když se později opakují. Neustálý boj, o tom seriál je. Občas vedlejší linka, ale bojové scény jsou vždy vrcholem epizody.

Ve své době jeden z mých nejoblíběnějších seriálů (samozřejmě s Herkulem ;)).

50 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

:D x2

Tak ako pri Herkulovi aj Xenu som sledoval v detstve a teda musím povedať, že pre mňa sú oba seriály na rovnakej úrovni. Jediné Xenine + bolo, že tam bolo viac žien...takže pre chlapca veľmi lákavé...

40 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Xena, princezna bojovnice

Xena je prostě bojovnice, nejlepší ženská hrdinka všech dob. Jako malej jsem to miloval a do dneška se pořád koukám. Akorát si pamatuju, že jsem nikdy v životě neviděl Pilot.

90 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

...

Tak Xenu sem vždycky sledovala a ani sem přesně nevěděla o čem to je, bo sem ještě byla docela malá, ale bavilo mě to. Vždycky se mi líbil ten její vražedný kroužek.

80 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Můj oblíbený...

Tenhle seriál patří k mým oblíbeným. Tak trochu jsem na něm vyrostl. Nic moc skutečného, ale moc pěkně udělaná pohádka. Přesně něco pro mě.

80 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Půl na půl..

tenhle seriál mě sice zaujal a celkem mě baví, ale některé epizody jsou nudné až trapně a naopak některé jsou velice chytlavé

40 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Xena

Děj se dá ustát, ale ty efekty... Hrůza

10 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
9 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

xena

jo když sem byla malá,(nebo spíš menší:P) tak sem tyhle seriály milovala..hercules,xena.,apod. ...:D

80 %
9 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí
konz
27. listopadu 2007

...

Celkem sem se na seriál díval. Asi proto že sem byl malej spratek a měl sem rád fantasy.

80 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Xena

Naozaj nepoznám veľa ľudí, ale všetci ju pozerali. Proste, xena, princezná bojovníčok, bitky a podobne, komu by sa to nepáčilo? teda, z detí...

50 %
8 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Xena & Gabrielle

Xena je môj seriál z mladosti. Vtedy som pozeral asi všetky diely. Nielen kvôli bojom, ale aj kvôli Xene a hlavne kvôli Gabrielle. Dokonca ten úvod viem ešte celkom dobre naspamäť.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Xena...

Xena patří na seznam seriálů když nic jiného zrovna neběží ale v téhle době vždy něco jde.Navíc bych řekla že už ani nejde jestli jo tak ji nestíhám.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí