avatar uživatele

Vlastimil Mikšík

off
JménoVlastimil
Věk52 let (Váhy)
BydlištěHranice
Twitter
Facebookhttps://www.facebook.com/vlastimil.miksik.1
Poznámka
trofej
trofej
trofej
trofej
trofej
trofej
Osobní profil

Kdo jsem?
Přece seriálový fanatik, jinak bych tu nebyl, že?

A žánr?

I) Především Sci-fi, fantasy a mysteriózní (tajemno)
Nejlepší moje oblíbené seriály - řazeno podle doby, kdy jsem tomuto seriálu propadl.

1) Hvězdná bránavčetně Spin-off Hvězdná brána: Atlandida.Druhý spin-off Hvězdná brána: Universe, tak to byl propadák :-(.
Hvězdná brána, tak to bylo patnáct let mého krásného seriálového života, když jsi jen vzpomenu, jak jsem stahoval přes Kazzu jednotlivé díly, tak to je dnes pravá Sci-fi, tenkrát jsem pracoval mimo, a jezdil jsem domů jen na víkendy, v neděli podvečer, před odjezdem, jsem zadal stahování, a když jsem v pátek večer dorazil domů, tak jsem byl šťastný, když byl nový díl stažený.
Kdo nezažil, neuvěří :-).

2) Doctor Who/Pán času , tak na tom jsem fakt taky ujel, jak nová série,tak i ta stará...
Stará série je pouze v origínalu, kdo neví tak na tituly narazí zde:
http://www.doctorwho.cz/titulky/classic/Včetně Spin-off Torchwood.
A víte, že Torchwood je vlastně slovní přesmyčka názvu Doctor Who?3) Hra o trůny, tak to jsem objevil teprve nedávno a hned jsem tomu propadl, s koukl jsem hned všechny čtyři řady a pak jsem se vrhl na knížky, už jsem je taky přečetl.4) Agents of S.H.I.E.L.D. Další pro mě super novinka.
II) Krimi a akční seriály

1) 24 hodin, Jack Bauer je prostě jednička!!!2) Kobra 11, Semir, tak ten mě dostal hned na začátku.3) Arrow, Po dlouhé době pořádný akčňák.Včetně Spin-off The Flash.


III) České seriály

a) České Sci-fi: Náštěvníci (1983)
A proč? Kdo neviděl, nemá cenu mu to vysvětlovat. Kdo viděl, tak tomu je to zbytečné vysvětlovat.
b) Český sitkom: Comeback
Nejlepší česky sitkom, škoda že nepokračovali dál. Podstatě jediný český sitkom, na který se dá dívat.c) Česká detektívka: Expozitura
Podle mě nejlepší český krimi seriál.Poslední dobu jsem objevil plno dalších českých krimi, které rozhodně stojí za to se na ně podívat. A to: Policajti z centra, Clona, Ďáblova lest a její nezávislé pokračování Ztracená brána.

d) Česká komedie Neviditelný
A na konec, nový český komediální seriál o vodnících a podvodnících s dílny České televize, fakt se jim povedl.
Dále humor jak český, tak i anglický. A nesmím, zapomenou, že kdysi jsem byl také dítě, takže naše pohádkové seriály a pak animované pohádky a to nejen naše (včetně večerníčků). No prostě Tom a Jerry, Maxipes Fík, Jen počkej zajíci a Dobrodružství rodiny Smolíkovi (všechny tři série), tak to je pro mně pořád klasika.


IV) Můj černý kůň mezi seriály

Taky máte nějakého černého koně mezi seriály? Hodnocení seriálu průměr, ale Vám se přesto líbil?,
Hodnocení jenotlivých epizod, skoro žádné (do hodnocení nepočítám ti, kteří ohodnotili nevím), takže tento seriál, zde vidělo pouze pár nadšenců?

1) Lovec s podsvětí (Brimstone)
Temně mysteriózní thriller, vysílala ho kdysi Nova a to velice pozdě, mě se líbil, pro svoji originalitu. Bohužel, dneska se v češtině nedá sehnat, pouze v originálu. Titulky existují pouze na první díl. Když jsem se díval na hodnocení jednotlivých epizod, tak od třetího dílu jsem jediný hodnotitel.2) Odysea 5
Posádka raketoplánu Odyssey z oběžné dráhy zděšeně přihlíží totální destrukci planety Země. Těchto posledních pět pozemšťanů zachrání záhadná bytost Seeker která je pošle zpět v čase. Mají pět let na to aby zabránili katastrofě. Všem doporučuji skouknout. Hodnocení jednotlivých epizot provedlo pouze v průměru do 10 lidí. Takže tento seriál zatím taky zůstává pro fanoušky serialzone doposud neobjeven.3) Můj nejhorší týden (Worst Week)
Worst Week je americká verze britského seriálu Nejhorší týden mého života.
Co jsem se díval na hodnocení jetnotlivých epizod, tak jsme ji ohodnotili pouze dva seriálzonáci. Doporučuji, všem.
A nakonec, můj černý kůň mezi českými seriály

Strážce duší
Sériál tajuplných příběhů se Zuzanou Norisovou a Lukášem Vaculíkem v hlavních rolích. Žánrově se seriál pohybuje na pomezí detektivky a napínavého thrilleru s prvky tajemna, ale i jemného humoru. Málo známý seriál, který si zaslouží určitě více pozornosti.