Hvězdná brána

Hvězdná brána (Stargate SG-1) — 10. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter E-mail
Richard Dean Anderson (Jack O'Neill), Michael Shanks (Dr. Daniel Jackson), Amanda Tapping (Samantha Carterová), Christopher Judge (Teal'c), Don S. Davis (gen. George Hammond), Gary Jones (seržant Walter Harriman) a Dan Shea (seržant Siler) jsou jedinými herci, které jsme mohli vidět ve všech deseti sériích.
Vložil: Furiant
Několik herců, kteří se objevili v epizodních rolích SG-1, se poté přesunuli i do StarGate: Atlantis. Zde hráli buď role totožné (dr. Rodney McKay, maj. Lorne, dr. Grodin, Novaková, ...), nebo zcela odlišné (Tollán Narim - manžel dr. Weirové, mladý Ernest Littlefield - dr. Carson Beckett, ...).
Vložil: Furiant
Někteří Asgardi byli dabováni herci a tvůrci seriálu. Například hlas Thora nepatří nikomu jinému než Michaelu Shanksovi (dr. Daniel Jackson), hlas Heimdalla patří Teryl Rothery (dr. Janet Fraiserová) a hlas Kvasira je dabován Peterem DeLuisem (scénář a režie).
Vložil: Furiant
Alexis Cruz (Skaara) a Erick Avari (Kasuf) jsou jedinými herci, kteří hráli v původním filmu Hvězdná brána z roku 1994 a i v tomto seriálu.
Vložil: Furiant
Christopher Judge (Teal'c) odehrál jen tři epizody bez svého zlatého znaku na čele. Jsou to díly "The Gamekeeper", "2010" a "The Changeling".
Vložil: Furiant
Postava Jonase Quinna je ze země Kelowna na planetě Langara. Langara je golfové hřiště, kam někteří producenti a režiséři chodí hrávat golf. Kelowna je městečko blízko Vancouveru, kde se seriál natáčel.
Vložil: Furiant
Model hvězdné brány v SGC je vyroben z plastu, na model ve ztraceném městě Atlantis byla použita guma.
Vložil: Furiant
Na konci sedmé série SG-1 v dvojdíle "The Lost City" ztvárnila dr. Elizabeth Weirovou herečka Jessica Steen, na začátku osmé série a ve StarGate: Atlantis ji však hraje Torri Higginson.
Vložil: Furiant
Hvězdná brána je jediným seriálem na světě, který preferuje a podporuje US AF (United States Air Force - americké letectvo).
Vložil: Furiant
Postava Jacka O'Neilla se umístla v TOP10 "25 největších Sci-Fi osobností" časopisu TV Guide (srpen 2004).
Vložil: Furiant
V tomto seriálu ztvárňuje Amanda Tapping vědkyni Air Force, která skrz hvězdnou bránu prozkoumává ostatní světy. V jedné epizodě seriálu Směr jih hraje Amanda také vědkyni Air Force, avšak zde studuje výskyt UFO na Zemi.
Vložil: Furiant
Peter DeLuise, režisér a scénárista Hvězdné brány, se někdy také objeví v epizodních rolích jako technik, voják střežící bránu atp.
Vložil: Furiant
V roce 2006 byly natočeny dva dokumenty o Hvězdné bráně. Hvězdná brána: Pravdivý příběh (Stargate SG-1: True Science) a Hvězdná brána: Příběh jednoho fenoménu (Stargate SG-1 200th episode Special).
Vložil: davulamedula
Jazyk Goa'uldů nemá žádnou gramatiku ani přesně daná slova. Většinu vět si štáb vymýšlel na místě těsně před filmováním následující scény.
Vložil: Seraphine313
Apophis, bůh hadů, byl v egyptské mytologii ztělesněním temnoty, zla a chaosu a byl úhlavním nepřítelem boha Re.
Vložila: alik01
Christopher Judge (Teal'C) se objevil v nejvíce epizodách ze všech 212. Amanda Tapping (Samantha Carterová) hrála ve 211 epizodách.
Vložila: alik01
Jack O´Neil (Richard Dean Anderson) má v oblibě seriál Simpsonovi. V posledním dvojdíle osmé série má loď s názvem Homer.
Vložila: alik01
Hvězdná brána je někdy označována jako nejdéle vysílaný sci-fi seriál. Tím je však ve skutečnosti britský Doctor Who.
Vložila: NelisEmrys
Jaffa je přístavní město v Izraeli.
Vložil: lopata.fanda
V mytologii je Osiris mužská postava, v seriálu je však postavou ženskou.
Vložila: Gabi95
V seriálu se základna nacházela v Cheyenne Mountain, ve filmu to bylo v Creek Mountain.
Vložila: Gabi95
Seriál má dva spin-offy - Stargate: Atlantis a Stargate: Universe.
Vložila: Gabi95
Michael Shanks (hraje Dr. Daniela Jacksona) a Lexa Doig (hraje Dr. Carolyn Lemovou - dceru generála Hanka Landryho) jsou ve skutečnosti od roku 2003 manželé, vzali se ještě dřív, než spolu hráli ve Hvězdné bráně.

Filtr epizod

SPECIÁLNÍ KATEGORIE