Facebook Twitter E-mail
5. listopadu 2012

Stargate: Universe česky!

Jestliže pozorně sledujete české SciFi weby, přesněji řečeno SG-Portal, tak už možná víte, že stanice Nova se po více než roce a půl od zakoupení práv konečně dostala k dlouho očekávané Stargate: Universe.

Český název

Studio se vyjádřilo k českému názvu, který mohli ovlivnit i fanoušci v anketě na výše zmíněném webu. Nejvíce hlasů získal název Hvězdná brána: Universe. Kvůli překladům obou předchozích seriálů do češtiny musí být přeloženo i SGU, takže tento návrh byl nesmyslný a zamítnut.

Dále pak byly k dispozici názvy jako Hvězdná brána: Destiny, Hvězdná brána: Vesmír a jiné. Nakonec byl vybrán název Hvězdná brána: Hluboký vesmír

Dabing

Ano, jména dabérů jsou už taky uvolněna. Režisér Ivan Holeček se snaží vyjít fanouškům vstříc a dělá, co je v jeho silách, aby dabing byl co nejlepší. Dabéry se snažil dodržet podle návrhů z dabingfora, což se v podstatě povedlo, pouze dvě postavy dabuje někdo jiný. Co nás fanoušky nepotěšilo, bylo oznámení jiných dabérů pro postavy plk. Samanthy Carterové a Dr. Daniela Jacksona. Kvůli omezenému rozpočtu se nepodařilo Davida Prachaře a Simonu Postlerovou přesvědčit.

Obsazení

Premiéra

Tak jsme se tím prokousali a teď k tomu důležitému – kdy nastane den D? Víme i tohle, vysílání prvního dílu s názvem „Vzduch, část 1.“, je naplánován na 12. prosince. Seriál poběží na televizním kanálu Fanda.

Za poskytnuté informace děkujeme serveru SG-Portal.eu

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
Odyssea
Autorka patří k nejmladším redaktorům na SerialZone a je velkou fanynkou SciFi. Kromě sledování seriálů ráda otravuje herce na Twitteru a okupuje zimní stadiony s podobnou partou hokejových šílenců jako je ona.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

adam16
hodně dávno
Mne skôr hviezdna brána: destiny.
pedos
hodně dávno
Nevím kdo přišel na ten název"Hluboký vesmír",asi někdo kdo to slyšel...
Odyssea
hodně dávno
jj, všem to zavání Star Trekem =D ale řekni mi, jak bys chtěl přeložit...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY