Facebook Twitter E-mail
19. ledna 2014

Krmení pro watchlist: The Musketeers

V lednu si na své přijdou i milovníci historie. BBC One totiž přichystala zbrusu novou verzi jednoho z nejznámějších historických příběhů. Svou televizní podobu dostanou Mušketýři (The Musketeers), samozřejmě založeni na románu Alexandera Dumase. Původně bylo představení Mušketýrů připraveno již na rok 2013, dočkalo se ale posunu na leden 2014.

Je připraveno deset epizod odehrávajících se v pařížských ulicích 17. století, které představí klasický příběh o mušketýrech sloužících králi a ochraňujících jeho zemi.

Příběh začíná příjezdem mladého D'Artagnana do Paříže, kde se hodlá ucházet o členství ve sboru královských mušketýrů, kterým velí pan de Tréville, což je starý přítel D'Artagnanova otce. Na cestě je mu však ukraden otcův doporučující dopis, což jeho vstup mezi mušketýry znemožní. Navíc se mu podaří proti sobě popudit tři z nejlepších mušketýrů – Athose, Porthose a Aramise. Na místě jejich souboje je však napadne jednotka kardinála Richelieua. V tu chvíli se D'Artagnan postaví neohroženě na stranu mušketýrů, čímž získá přátele na život a na smrt.

Nyní se podíváme na obsazení, které si pro nás přichystalo zajímavá jména. V roli D'Artagnana se představí Luke Pasqualino, který je znám hlavně divákům Skins. V rolích zbývajících mušketýrů se představí trojice Santiago Cabrera (Merlin) jako Aramis, Tom Burke (The Hour) coby Athos a nakonec Porthos v podání převážně divadelního herce Howarda Charlese. Herec, o kterém se v současné době nejvíc mluví, se představí jako kardinál Richelieu. Zahraje si ho totiž nový Doctor, Peter Capaldi.

Tvůrcem seriálu je Adrian Hodges, který má za sebou například úspěšnou fantasy Pravěk útočí. Obsazení Capaldiho do role Doctora Who přidělalo práci i výkonné producentce Jessice Pope, musela totiž vymyslet schéma, které by dovolovalo návrat Capaldiho v případné druhé sérii.

Důležitou informací, která by neměla uniknout českému fanouškovi, je místo natáčení. Tento historický příběh totiž využil lokace u nás v České republice, konkrétněji v Praze, Slavkově u Brna, Kroměříži, Dobříši, na Křivoklátě, vodním hradě Švihov, Zvíkově, a na zámku Hluboká.

První epizoda je přichystána na 18. leden, takže se nechte navnadit přiloženým trailerem a následně se ponořte do sledování. Dokáže vás BBC zaujmout jako v případě Ripper Street, The Escape Artist nebo dokonce Sherlocka?


Těšíte se na nové zpracování historické klasiky? Co říkáte na obsazení? Dáte mušketýrům šanci?

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

vmvladko
před 273 týdny
mňe na tom vadia len dve veci: 1. Kráľ a kráľovna boli v tej dobe...
ševča
před 273 týdny
Tak tady se dá najít hodně věcí, co nesedí, ale zrovna toho D´artagnana bych...
Sleslikslicka
před 273 týdny
A co říkáte na to jak se vyvinula ta linka SPOILER » mezi Aramisem a...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY