American Horror Story

American Horror Story (American Horror Story) — 4. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Cukr a bič

Doktor Oliver Thredson přijede do Briarcliff, za účelem vyšetření Kita Walkera a sepsání posudku. Je však naprosto šokován místními podmínkami, což se ještě umocní přivoláním exorcisty k novému pacientovi. Sestra Jude přesvědčí doktora Ardena, aby si pomocí riskantních metod pohrál s pamětí Lany, která bez Judeina vědomí plánuje s novou kamarádkou Grace útěk. Prostitutka, jejíž služby si objedná doktor Arden, objeví strašlivé a její život ohrožující tajemství.

Sestra Jude odhalí svou temnou minulost: ještě předtím, než se stala jeptiškou, měla k služebnici Boží velmi daleko. Krvavá tvář znovu zabijí jak v přítomnosti, tak v roce 1964.

SOUČASNOST
Teresa uteče a schová se za dveřmi, kde byla Leovi ukousnuta ruka. Bohužel Lea už tam neodtáhne a Krvavá tvář ho ubodá.

1964
Wendy se rozhodne zítra zrušit oprávnění dovolující držet Lanu v Briarcliff. Je však zavražděna Krvavou tváří.
Při prohlídce pokojů jsou u Lany nalezeny poznámky, Lana je ale nepotřebuje, má vynikající paměť. Jude si myslí, že její vzpomínky brání jejímu pokání, a tak s jejich vymazáním požádá o pomoc doktora Ardena. Sama Jude navrhne elektrošokovou terapii. Kit chápe, že Oliver o něm rozhodne, zda je blázen a zůstane v Briarcliff nebo je příčetný a půjde na elektrické křeslo. Problém je, že je duševně při smyslech a není vrah. Stále tvrdí, že Almu mají „vesmírní lidé“. Oliver jeho stav vyhodnotí jako akutní klinické šílenství. S Jude si pak promluví o zdejších barbarských metodách, jako jsou týrání či elektrošoky léčená homosexualita. Jude mu doporučí, aby si hleděl své práce, psal posudek na jednoho pacienta, a ji nechal dělat tu její. Oliver se nečekaně objeví na jejím jednání s rodinou Potterových, kteří by rádi slyšeli i názor lékaře. Jejich sedmnáctiletý Jed rozpáral krávu a snědl její srdce, navíc mluví neznámým jazykem. Přivedli ho s sebou. Oliver mu posvítí do pusy a Jed se ho pokusí kousnout. Začne mluvit nesrozumitelným jazykem a Jude pochopí, že je posedlý ďáblem. Lana svěří svůj plán utéct tunelem Grace, která chce přibrat Kita, s čímž Lana zásadně nesouhlasí. Shelley přesvědčuje Ardena, aby ji vzal na slunce; prozradí mu, že nymfomanií trpí od pěti lety, utekla z domova a vzala si volnomyšlenkářského basistu; jakmile si navlékli prsteny, považoval ji za svůj majetek; užíval si po městě a ona doma trpěla. Když ji načapal s dvěma námořníky, zbil ji a zavřel do blázince. Ardenem to absolutně vůbec nepohne. K Oliverovu překvapení bude muset během exorcistu dokonce asistovat, církev totiž vyžaduje u každého vymýtání licencovaného lékaře. Kit vezme Laně poznámky, aby je u ní nenašli příchozí zřízenci, kteří všechny zavírají do pokojů dříve kvůli exorcismu. Jed při vymýtání odhodí exorcistu otce Malachiho, takže Timothy nechá Jude, aby na Jeda dohlédla. Ďábel vidí přímo do její duše, pozná, že bývala prostitutka a léhávala s vojáky; opila se a srazila malou dívenku. Timothy pokračuje ve vymýtání, ale Jedovo srdce slábne. Jakmile mu Oliver dá sedativa, vypadne proud a otevřou se dveře pokojů. Lana a Grace využijí příležitost k útěku. Připojí se k nim Kit, s nímž Lana jít odmítá, nemůže mu dovolit dostat se na svobodu, a tak přivolá zřízence, kteří je chytí. Jedovi se zastaví srdce, spadne krucifix a Mary Eunice omdlí. Prostitutka, kterou si Arden objednal, si při smývání laciného make-upu všimne krabičky, v níž jsou fotky svázaných žen. Krabička jí spadne, takže Arden vejde dovnitř. Položí ji na postel, chystá se jí políbit a ona ho kousne, kopne a uteče. Jude odmění Lanu výběrem hole, jíž budou Grace a Kit potrestáni. Kit vezme vinu na sebe, takže dostane dalších 20 ran místo Grace.

HUDBA V EPIZODĚ

Pater Noster (Voices of Light)

Moon In My Mind (Frankie Rose)

Dominique (Soeur Marie)

Denní program.

Wishin' and Hopin' (Dusty Springfield)

Úvodní scéna. Koledníci právě odcházejí.

Buttons and Bows (Doris Day & Her Happy Valley Boys)

Hraje v rádiu těsně před tím, než Jude narazí do malé holčičky.

Waltz No. 10 In B Minor, Op. 69/2 (Frederic Chopin)

Scéna doktora Ardena.

A Little Bit Later On (Cast)

Flashback sestry Jude, když vystupovala v klubu.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Cukr a bič
 • Tricks and Treats
 • 2. série, 2. epizoda (celkově 14. díl)
 • 24. října 2012
 • 9. února 2014
 • 2012
 • 45 minut
 • 3 060 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt2378292/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Frozen99
emJey (Bc. Milos Janu)
naninka358