plakát seriálu

Andromeda

(Andromeda)

Názory uživatelů

První půlka dobrý

Kapitán Dylan Hunt bojující za "Společenství" při velké bitvě evakuuje posádku a zůstane na jedné z nejmocnějších bitevních lodí ve vesmíru - Andromedě Stoupající - sám. Loď se přiblíží k černé díře a na palubě nastane brutální dilatace času. Andromedu vytáhnou až za 300 let lovci odměn. Hlavní roli má Kevin Sorbo jako kapitán Dylan Hunt, dále je mezi hlavními postavami třeba Lexa Doig (Havězdná Brána, Continuum...), která je ztělesněním umělé inteligence Andromedy. V menších rolích se v seriálu vyskytují i další známější herci (Michael Shanks...)

První dvě série mi přišly parádní pokoukání. Je sice pravda, že se určitě dalo potenciálu seriálu využít víc, ale mně se to prostě líbilo. Jenže pak se to zlomilo, asi začátkem čtvrté série. Nelogická konání některých postav, řešení nesmyslných problémů a nevyužití potenciálu vlastní techniky a vlastně ani moc nechápu, je ten hodný nebo zlý. To by mi samo o sobě nevadilo, naopak, ale v jednom dílu je postava kladná, v druhém záporná a chce všechny zabít, nepobírám to.
Co se týká dabingu, první tři řady celkem jdou. Pak se ale něco změnilo, změna hlasu Dylana by se snad i dala přežít, ale dialogy totálně nedávají smysl, když je nějaký flashback, jsou dialogy přeloženy jinak (a hůř), než to bylo předtím, prostě děs, totální tragédie, nechápu, že se pod tohle někdo podepsal, podobně jako pod poslední dvě řady seriálu.

Doporučuji podívat se na první tři řady a pak jít dělat něco smysluplnějšího.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jsem moc náročný?

Andromedu jsem sledoval jako malý kluk na televizi a nikdy jsem nevěděl, jak to dopadlo. Jestli Dylan Společenství obnoví nebo ne. Tak jsem se do seriálu zadíval.

První tři série celkem ušly. Setkával jsem se i s jinými oblíbenými herci. Hrál zde Christopher Judge (Teal´c), John S. David (gen. Hammond), James Masters (Spike - Buffy) a další. Nebylo to sice žádné terno, ale dalo se to.

Pak nevím, co se stalo, jestli začali scénaristé víc chlastat nebo co, ale s postupujícím časem se do seriálu vkradla nelogičnost, nechápal jsem, proč zrovna musejí udělat to či ono, začali mlít bláboly, které nedávali smysl (i když jsem se jej snažil najít a některé pasáže pouštěl dokola). No prostě potenciál seriálu se absolutně nepodařilo naplnit.

Stala se z toho nakonec fraška, kde už jsem to dosledoval jen ze setrvačnosti. Děj v podstatě nekončil NIJAK.

Je mi to líto, jen kvůli některým vydařeným postavám za 30%.

30 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tak to vidím já...

Kevin je dobrej Hercules, ale nic, co se oehrává po našem letopočtu, se pro něj nehodí. Tohle je navíc jenom splácanina Star Wars - Star Trek - Star Gate. Velmi levná.
Moc mě to nebavilo, ale některé díly stály i za padestát minut času. Většina bohužel ne, pravda.
Kevine - chop se radši meče! To je pro tebe jako rozené. Palubní můstek nech panu Spockovi!

Čtyřicet procent ode mě tenhle seriál získá jen pro to, že nejsem nijak věrný fanoušek Star Treku, tudíž jsem nevěděl, že 90% zápletek je převzato právě odtud.

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nevím co se divíte

Jelikož nejsem nějaký fanda Star Treku ani Herkula, tak musím za sebe říct, že se mi tento seriál líbí. I když pravda na SG nebo Babylon 5 to nemá, ale přesto pěkná podívaná. Z těch 5 sérií mě nudilo celkem asi 8 dílů, což je docela dobrá bilance.
Jinak nevím, co se tu divíte, že to má zápletky ze Star Treku, když scénář psal k obojímu stejný člověk :)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Lexa Doig

Takové moje "guilty pleasure". Velmi pozitivně mne překvapily efekty a nádherné pohledy do vesmíru a na vesmírné lodě a souboje... já považuju Andromedu za nadprůměrný seriál, minimálně tedy úvodní série...I díky nádherně ztvárněné umělé inteligence lodi..A musím se přiznat, že jsem závěr seriálu nepochopil a nerozumím tomu, jak to vlastně celé dopadlo :(

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nic moc

Musím říct, že sice mám ráda sci-fi (seriály či filmy), ale dobré sci-fi. A ne nějaký seriál s "namachrovaným" hlavním hrdinou. Na to fakt nejsem zvědavá. Někdy to celkem šlo, když byla nuda, tak to stačilo, ale abych seriál hltala a těšila se na další díly, to tedy ne.

40 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Hodnocení: 1 z 5 (*)

Od seriálu Andromeda čekejte pouze vykrádačku Hvězdné brány a Star Treku, nic víc. Totálně nepřesvědčivý Kevin Sorbo, v hlavní roli, měl raději zůstat u svého Hercula a nepouštět se do vesmírné sci-fi. Nelogičnost, mizerné triky, herecké výkony hodné televizním reklamám...

20 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

seriál mého mládí :)

Andromedu jsem milovala, nejsem si jistá co bych na to říkala kdybych to poprvé viděla teď, jako dospělá, každopádně staré hlášky mě rozesmějí pořád. A že je to jako Star Trek? Well, to bude asi tím že je to od stejného tvůrce :D formální název: "Gene Roddenberry's Andromeda" Gene je pro mě genius a jakkoliv to noví scénáristi pokazili, stále je tento seriál pro mě srdcovka, právě protože uchovává Geneho dílo. Ocení lidi co mají přehled v historii-filozofii a dokážou si všimnout jaký měl Roddenberry široký rozhled a dokázal realitu přenést do vesmíru

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Fuj!

Co tohle má být? Když už Sorbo není nic moc herec, neměl by si vybírat seriály ještě horší, vznikne z toho slátanina jako Andromeda, která hercům v ní pravděpodobně zničila šanci na slušnou hereckou kariéru. Taková Trance totiž nebyla úplně špatná, ale je jediným plusem seriálu.

20 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Herkules v kosmu

Kevin, Kevin a ještě jednou Kevin. Tenhle celej seriál se právě točí kolem jeho osoby. Celou dobu nosí kožené kalhoty a rozkazuje vesmírné lodi. První řada se povedla a jak už to chodí, tak s přibývajícími díly klesala i kvalita.

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Takové to obyčejné Sci-Fi...

Většina lidí tento seriál zavrhuje, protože to má prvky ze Star Treku, Star Wars apod., ale mně se tento seriál celkem líbí. A nebýt těch prvků, tak by to stálo za nic. Mají to celkem dobře vymyšleno, až na 5. řadu, která je pěkně nudná. Ve čtvrté pochybuji o kvalitě nějakých dílů. Třetí je dobrá a 1. a 2. je nejlepší. Tento seriál doporučuji spíše mladším, než starším. Ohledně Herkulese, tak toho neznám, což asi u mě přidává Andromedě nějaké body. Výběrem postav jsem spokojen, ale mám tu jisté rozepře o českém dabingu.

Hodnocení:
1. série - 1
2. série - 1
3. série - 2-
4. série - 3-
5. série - 4-5

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Andromeda

První serie a možná i druhá mě nadchla. Mělo to docela dobrý nápad. Ale jak serie postupně nastavovali udělali z toho šílenou pitomost.

50 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

andromeda

průměrnej seriál,ale Harper byl suprovej:)

60 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Lexa

Z vesmírnych seriálov ma tento nejako nechytil. Kevin Sorbo bude u mňa stále známy ako Herkules. Najviac sa mi na tomto seriály páčilo/páčila herečka Lexa Doig.

60 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

???

Seriál mýho mládí:) Ale to, že ho už nikdy neopakovali asi o něčem svědčí... no jo Star gate je prostě lepší než tohle!

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Solidní sci-fi blbost

Vidět Kevina Sorbo v jiné roli než jako Herkulese..no musela jsem si na to chvilku zvykat. Ale jakmile si zvyknete, pak už to jde a můžete plně vnímat děj seriálu. Je teda fakt, že to je taková směs Star Treku a Star Wars, ale jinak to celkem ujde.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Harper a Tyr

Tento seriál jsem s napětím sledovala. Když se Hunt dostal zpátky z černé díry a jeho postupné budování posádky, která byla dosti nesourodá, ale fungovala. Dostával mě vždy Harper svými hláškami a Tyr se svým "hurá na věc". Postupné vyvíjení vztahu mezi postavami. Ale přibývající díly mě postupně přestávaly bavit. Začalo se to točit v kruzích a občas mi to nedávalo smysl.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Postup

Po první serii říkám dobré,ale postupně to začalo uvadat.Efekty dobré,ale dabing po změně horší.Zajímalo by mě jak s několika lidmi ovládat tak velkou loď

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí