plakát seriálu

Až tam nezbyl žádný

(And Then There Were None)

Názory uživatelů

A tak nezbyl žádný

Agatha Christie je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelů(ek) a co se týče detektivky tak úplně nejoblíbenější, vždyť je to také Královna Detektivek. U nás doma jí familiérně říkáme Agathka, takže nyní máte představu jaký vztah mám k předloze a autorce.

Deset malých černoušků (v originále Ten Little Niggers) dnes teda již vydáváno pod titulem And Then There Were None, protože očividně v Británii ani v BBC nejsou rasisti (viz. soldiers boys), je moje Agathina nejoblíbenější detektiva, především protože jsem neměla vůbec ponětí kdo je vrah. Každopádně zpět k minisérií.

Tohle tedy musím říct a omlouvám se za ten výraz ale: BBC si to prostě dává! Casting skvělý, opravdu se povedl na jedničku. Ještě před premiérou jsem si znova osvěžovala předlohu (vraha si ale pamatuju už po prvním přečtení, to se nedá zapomenout, rozhodně ne v tomto případě) a jak jsem si četla vykreslení postav, věděla jsem, že vybrali dobře. Musím pochválit hudbu, skvěle podtrhovala brilantně vystavovanou atmosféru.

Jediná výtka (i když to ani není výtka jako spíše povzdech, jak jsem prostě měla tu předlohu v hlavě) je, že změnili některé věci, občas detaily občas něco většího. Rozhodně nejsem tak naivní, abych věřila, že se dá něco zpracovat na sto procent a do poslední tečky i s čárkami uprostřed. Seriálové nebo filmové zpracování prostě nikdy není originál, aspoň je to svým způsobem vyjímečné.

A tahle minisérie rozhodně vyjímečná je (i když v kruzích BBC možná ani ne, protože v BBC vědí co dělají). Rozhodně musíte vidět a musíte přečíst, bohužel nevím, v kterém pořadí je to lepší ale přišlo mi, že v minisérií jsou lepší nápovědy na vypátrání vraha. Každopádně já si to užila a musím říct, že rozhodně neudělali Agathce ostudu, právě naopak. ;-)

#AndThenThereWhereNone -> 100%

PS: Málem bych zapomněla, palec nahoru za to jak elegantně vymysleli celkové rozřešení případu. (Kdo četl ví ;-)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

We are being hunted

Dalo by sa povedať, že na Agathe (a najmä na Poirotovi) som vďaka mojej mamine vyrastala. Postupne som sa oboznamovala aj s ďalšími jej dielami a s ľútosťou musím konštatovať, že ku knižnej predlohe tejto minisérie som sa žiaľ nedostala (ale už sa plánuje náprava). Išla som teda do toho s čistým štítom, nepoškvrnená, nepokazená inými adaptáciami. A že to bol teda zážitok. Človek aby sa pomaly opakoval pri názoroch na britskú tvorbu a predovšetkým na tvorbu BBC. Tá zas a znova ukázala, že to vie. A že to vie vo veľkom. Že dokáže zobrať známu knižnú predlohu od Kráľovnej detektívok a vytvoriť tak poctivú, autentickú, elegantnú a autentickú adaptáciu.

Zápletka nie je nijak zložitá, ale ani jednoduchá. Opustený ostrov. Desať úplne cudzích ľudí, ktorí nemajú na prvý pohľad nič spoločného. Desať sošiek malých černoškov. A ich postupne ubúdanie. Na začiatku boli desiati, na konci neostal ani jeden. Ako to? Bol to azda záhradník? V tomto prípade žiaľ nie. Ale o to je to zaujímavejšie. Miniséria sa po celý čas pohráva s našou mysľou. Nič nie je také ako sa zdá na prvý pohľad. Nik nie je bez viny a nik neostane nepotrestaný. Dej ma spočiatku pomalý priebeh, do všetkého sa akoby dostávame pomaly a postupne. Potom však príde zvrat, ktorý všetko rozvíri a rýchly spád udalostí na seba nenechá čakať. Dej naberie na obrátkach a pustí sa ich až v záverečných scénach. And then there were none okrem samotnej predlohy stavia na atmosfére. Ťaživej, dusivej až mrazivej (husacina a ohryzené nechty zaručené). A k tomu všetkému doprevádzanej hudbou, ktorá krásne dokresľuje každý jeden okamih.

Herecké obsadenie ani lepšie nemohlo byť. Každý z nich dokonale stvárnil svoju postavu. Od jej počiatočnej istoty cez postupnú vnútornú rozorvanosť až takmer po hranice šialenstva a paranoje. Nik nebol bez vinny a každý mal svoje temné tajomstvo, ktoré postupne vychádzalo na povrch (aj keď skutočnú verziu vedeli len oni sami).

Či už ste fanúšikmi britskej tvorby, detektívok či samotnej Agathy, neváhajte a toto famózne dielko zhliadnete. Príbeh, atmosféra a herecké obsadenie Vám za to stoja. Veď predsa „briti to vedia“. Tri časti vám ubehnú ani sa nenazdáte.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Na Černochově ostrově

Po profesionálních ztvárněních Hercula Poirota a Slečny Marpleové přichází další vynikající počin. Atmosférou a stylem mi 10 malých černoušků hodně připomínají své dva kolegy ale dle mého mínění jsou negříci o něco výše. Nejedná se o klasickou detektivku Agathy Christie, což u některých děl může být škoda ale zde není. Napětí, které tato série dokázala vytvořit, mě provázelo všemi třemi epizodami a též i sympatické nebo zkrátka jen zajímavé postavy. Dokonce jsem se i v některých částech smál. Proto mi vrtá hlavou jak to že zas tolik se mi ten seriál nelíbil. Jistě, stojí to zato a udělat lepší verzi 10 malých černoušků je nemožné, avšak dokonalé to nebylo. Možná je to tím že jsem byl dříve obeznámen kdo je vrah nebo to bylo pouze a jenom to že se jednalo o mini-sérii. Či snad zato mohl fakt že styl a výtvory Agathy Christie jsou úžasné avšak jen někdy perfektní (a v tomto případě jde jen o lehkou nedokonalost)? Skutečně nevím.
100% doporučuji, byla to úžasná podívaná a moc rád bych dal 90% ale myslím že na takové ohodnocení je to až příliš krátké.

Mé Oblíbené Postavy: William Blore, Edward Armstrong, Lawrence Wargrave
Mé Oblíbené Epizody: Episode 3, Episode 1

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Skvělý příběh, skvělé provedení, skvělé zakončení...

Pustý ostrov, na něm krásný dům a v něm deset cizinců. Co mají společného? Na první pohled nic. Ale vevnitř to vře a bublá. Každý z nich si sebou nese jedno velké černé tajemství. A to tajemství bude jejich budoucností. Jejich koncem.

Příběh nám pomalu ukazuje jednotlivé postavy. A rozplétá co se jim stalo. A jak postav ubývá atmosféra houstne...

Celá mínisérii je skvěle zpracována. Od začátku do konce vás přiková k obrazovce. Je to skvělá podívaná pro oči, skvělý poslech pro uši a skvělé pobavení (i postrašení) pro duši.

Snad jedinou výtku mám proti tomu jak to celé končí...Pořád jsem tak nějak doufal, že aspoň někdo... Ale dobře mi tak tady si nikdo happy end nezasouží. :-)

Shrnutí: Skvělé dílko, jen tak dál. Díky

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Velmi příjemné překvapení

Několik zpracování černoušků jsem už viděl. Jednoznačně zatím vedlo sovětské zpracování z roku 1987, ale po shlédnutí mu už bohužel patří jen druhé místo. Vynikající výběr herců, kde si každý poctivě urval svůj zasloužený kousek slávy. Moc hezký vývoj postav od sebejistoty, arogance až po rozpolcenost a paranoiu. Všechny díly šlapou jako dobře namazaný stroj a s přibývající minutáží napětí rozhodně neklesá, ale hezky graduje, takže ty necelé tři hodiny utečou ani nevíte jak. Po skončení by se zachtělo vykřiknout: ještě! Ale není co, pardon, je, pustit znovu...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Trochu jinak

než v knize, ale vůůůůbec nevadí.
Atmosféra, že by se dala krájet. Hudba sama o sobě děsí a ne proto, že je špatná. Krásně ponuré a studené reálie pro tuhle masovou vraždu. Herci úžasní. (Miluju, když někomu stačí cuknout obočím a dojde vám spousta věcí.) Zpočátku je tempo pomalejší, ale ne tak pomalé, aby divák ztratil zájem. A posléze, čím méně osazenstva zbývá, tím vyšších grádů děj nabývá.
Jediné, co mi vadí, je, že hned názvem prozradili, jak, jinak napínavý, příběh skončí. Není to také zločin?

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Tak takhle se to dámy a pánové dělá

Když se obvykle předělává nějaké knižní dílo do seriálové či filmové verze, tak skoro vždy se to ne úplně povede. Samozřejmě čest, tam kde se to skutečně povedlo. Což je zrovna tento případ. Tohle je prostě taková seriálová jednohubka. Zde musím jenom chválit. Za prvé chválím samotné prostředí. Hned bych se tam zajel podívat. Dále chválím výběr herců a jejich skvělé hraní. Napětí dle mého tak akorát a skvěle dávkované. Chválím i vybranou hudbu pro tento seriál. Co říct na závěr? Už jen to, že tohle prostě opravdu stojí za to a vřele doporučuji se na to podívat.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Dárek, který potěšil výsostně

K vánocům jsem dostal čistého Tarantina (The Hateful Eight), The Revenant... ale tyhle masterpieces překonala britská minisérie. Jak já je miluji, vždy se objeví jako perla.

Ke 125 výročí natočili novou adaptaci Deseti malých černoušků a mě osobně jsou teď předchozí verze putna. Tahle u mne vyhrává. Ta atmosféra, ti herci, ty výrazy v obličejích, scénář, režie, hudební podkres... a jako bonus opening titles. Podle mne skvost.

Nějakou výtku bych měl, ale proč jí vůbec vytahovat. Já si ten zážitek budu pamatovat takhle.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jen víc takových...

Deset malých černoušků ? Tole byla perla ! BBC opět zaválelo, ano typická Agatha, jde to z toho cítit po první minutě. Když jsem viděl první poutače od BBC na Twitteru už jsem věděl že se chystá něco výjimečného ! K sérii samotné - skvělé obsazení - herci excelují a není nic co bych jim mohl z hereckého hlediska vytknout, výprava, samozřejmě hudba a atmosféra, ach ta atmosféra která mi připomněla zlaté díly Poirota.I když předlohu znám, již dlouho jsem se k ní nedostal a i když detaily tam opravdu byly sem tam jiné tak musím říct že až tak dobře si knihu nepamatuji a proto byla minisérie vítané rozptýlení mezi svátky.

Opět a znova musím pět chválu na BBC a doufám že tohle není poslední minisérie které se dočkáme. jen víc takových.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

He went and hanged himself and then there were none.

Ide o predlohu Agathy Cristie v prevedení BBC, akože vážne, čo čakáte ?

Chvalabohu, šlo len o 3 dielnu minisériu (ak by to natiahli viac, mohlo to byť iné a aj zkazené, ale našťastie vedeli, že to netreba naťahovať - Amerika, pouč sa!).
Ale to spracovanie stálo zato !

Hneď na začiatku vám povedia, že všetci zomrú (videli ste ten názov?), takže viete, čo máte čakať na konci, no i tak sledujete, ako sa na ten koniec postavy dostali.
Čo sa týka hercov, našlo sa tam niekoľko mojich obľúbencov (za čo je veľké plus), všetci dokopy dali skvelý výkon. Réžia, scenár, spracovanie, hudba, prostredie boli super. Všetko tam má svoj dôvod, nič nie je zbytočné. Sú tam skvelé zvraty a ukončenie. Aj keď sa musím priznať, do poslednej chvíle som čakala, že aspoň jeden z nich odtiaľ odíde živý.

Myslím, že tie 3 časti nikoho nezabijú a niektorí z nás sa vrátia do čias, kedy sme ulietavali na príbehoch Agathy Cristie.

Jediné mínusko by som dala len za niektoré pasáže, pri ktorých som sa dosť nudila, ale aj také musia byť. Inak je to skvelé :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Skvělý

Jsem velká fanynka Agathy Christie a Deseti malých černoušků, takže tohle jsem musela vidět. Měla jsem trochu obavy, protože většinou, když točí nějaký film či seriál podle knihy, tak to nedopadne moc dobře, což teda není tento případ.

Musím pochválit herecké obsazení, to se opravdu povedlo, hlavně teda soudce. Ten herec se na něj tak hodí! Sice tam nějaké změny udělali, ale překvapivě mi to až tak nevadilo, akorát ten konec si myslím mohli udělat více podle knihy, přijde mi, že ho tady trochu odbyli.

Rozhodně se na tento seriál ještě jednou podívám a vřele ho doporučuju, tady je vidět, že i filmové či seriálové zpracování nemusí dělat knize ostudu.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Deset malých černoušků

Agathu Christie mám velmi ráda na Deseti malých černoušcích jsem byla v divadle a líbilo se mi to a proto jsem byla zvědavá co vznikne z tohohle a upřímně můžu říct že jsme to nečekala sice jsem věděla kdo je vrah ale stejně mě při sledování téhle minisérie běhal mráz po zádech a někde to bylo pro mě i docela psycho a to mám ráda v žádné části jsem se nenudila myslím že je to věrná adaptace a konec jsem rozhodně nečekala když jsem na tom byla v divadle ten konec byl všelijaký a proto jsem byla u tohohle příjemně překvapená ten seriál si udržel tu notu se kterou začínal a konec byl pro mě famózní a jak už tady někdo psal Britové to prostě umí.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dance, Sam Neill, Miranda Richardson a Poldark

Nejlepší adaptace Černoušků (pro neznalé = nejlepší kniha Agathy Christie). Navíc naprosto bravurně zrežírovaná a natočená, s vynikající atmosférou a neopakovatelným ostrovským feelingem. Veliká pocta královně detektivek a obrovský divácký zážitek, který je tak silný a napínavý, že si ho prostě musíte dát v kuse, což naštěstí není žádný problém. A navíc, ten veliký herecký koncert je opravdu - veliký. Nádherná hlavní hrdinka, Sam Neill, Aidan Turner z Poldarka, Rita Holoubková a jako třešnička na dortu elegantní a ohromující Charles Dance v roli (nečekaně) soudce Wargravea. Není tam jediný nudný moment, a všechno postupně graduje, až to nakonec skončí zatraceně silným a ohromujícím finále. Prostě anglická škola jak má být. Já jsem nadšen a rozhodně si to někdy dám znovu. A pak ještě jednou. Prostě luxus z neskutečně nádherného porstředí, ve kterém se všichni slovu černoušek až podezřele vyhýbají. 100%.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tohle nemělo chybu.

Agatha Christie je dost ožehavá autorka k natáčení filmu. Ona je dost náročná i pro seriály, protože prostor tady jaksi zabrala slečna Murplová a především Hercule Poirot, jehož tvůrcem zde již nebyla jen Agatha, ale hlavně pan herec David Suchet. Takže tady je asi vymalováno. Nebo ne?
Když jsem slyšela, že vzniklo něco, jako je film "Deset malých černoušků", byla jsem skeptická a už předem jsem tvrdila, že to podělaj. No, tak nepodělali. Bylo to úžasný a nevytkla bych tomu ani ťuk. Není to přesně podle knihy, ale nějakým záhadným způsobem to je dobře. Atmosféra by se dala krájet a i přesto, že to má tři díly, sakra, tyhle tři díly vydaj za několik sérií ostatních seriálů. Výtečný dílo, doporučuju.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Minisérie pro skvělý večer

Často se mi do minisérií nechce, protože jakmile je dokoukám, jsem smutná, že už je konec a víc dílů není. Tím pádem jsou ale často mnohem lepší než dlouho natahované nikdy nekončící seriály. Jednou z takových to skvělých minisérií je právě Až tam nezbyl žádný. S kamarádkou jsme to shlédly za jeden jediný večer a dopřály si tak parádní podívanou. Zpracování je parádní, herci také super, hudba dodává skvělou atmosféru.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Starosvetský nádych v modernom spracovaní

Pre všetkých milovníkov Agathy Christie absolútna povinnosť. A pre milovníkov ostatných klasických detektívok rozhodne nie krok vedľa - v žánre ide o temnejší, no kvalitnejší kúsok. Tri hodiny v spoločnosti osobitých, depresívnych charakterov a jednej po čertoch skvelej zápletky ubehnú ako nič. Scenáristicky inteligentné a prepracované, pojatím mrazivé a atmosférické, réžiou kvalitné a obsadením naprosto presné. Nič sa tu nedeje zbytočne, nič sa tu nedeje náhodne a nič tu nie je navyše. K cieľu ide seriál pevným krokom a nezaváha ani na moment. Nenápadná, pomerne jednoduchá, no výborná miniséria so starosvetským nádychom, no moderným spracovaním.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Věrná adaptace...naštěstí

Britové prostě umí, jde o poctivou adaptaci, věrnou své předloze. Co postava, to známá herecká tvář, příběh je rovnoměrně rozložen do všech tří částí. není zde slabého místa. Adaptace této nevšední detektivky často trpí tím, že tvůrci ke konci příběhu vyměknou, proto jsem velice ráda, že to není případ téhle minisérie. Je dobře, že něco takového vzniklo. Tak silný příběh si zasloužil kvalitní věrné zpracování a konečně se ho dočkal.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Wow

Naprostý WOW efekt u tohoto mini seriálu. Nemám co říct, stále to mám v hlavě, fakt perfektní zpracování a herecké výkony. :) Jedním dechem jsem koukla na všechny 3 epizody i když se mi chtělo spát už před prvním dílem. Neskutečné :)

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

A můj názor je ...

Lepší zpracování mého oblíbeného románu od báječné spisovatelky jsem ještě neviděl. Až na pár detailů, které hlavní příběh neovlivnily, vše bylo správně. Plus za skvělé herce.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

100%

Jsem překvapen a jsem moc rád za tohle elegantní zpracování.Nevím,co vychválit dřív a jelikož tu těch pozitiv je až až,tak stačí říct,že je to na 100%.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Trochu nuda

Zpracované je to asi po všech stránkách dobře, bohužel mě z tří hodinové stopáže skutečně chytlo asi tak 20 minut - což mi přijde celkem málo. Většinu doby chybí jakékoliv napětí. A co se týče "logického" chování postav .... asi si to nakonec všichni zasloužili:)

60 %
10 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
10 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí