plakát seriálu

Beverly Hills 90210

(Beverly Hills 90210)

Názory uživatelů

Po Dallasu a před One Tree Hill.

Beverly Hills byl taky jeden ze seriálu, který provázel mé dětství, především moje máma ho ráda sledovala a já to pak od ní chytla.

BH90210 je bez pochyb jednou z největších devadesátkových klasik, která utkvěla ve srdci mladých.

První série ze střední školy se mi asi líbí nejvíce, protože je tam celá parta pěkně pohromadě. Herci jsou přitažlivý, drama okolo nich pěkně nárůstá. Prostě takový oddechový seriál s atraktivním prostředím, skvělými dialogy, krásně napsanými vztahy, roztomilé scény. Celkově se velmi povedla ta atmosféra. Ačkoliv se může zdát, že je to seriál a zbohatlých spratcích žíjící v nejluxusnější čtvrti Los Angeles, není tomu vždy tak. Jakmile přešli jejich pubertální problémy a začali se vypořádávat s nástrahami dospělosti, tak zároven začali dostávat i pořádné kapky a to pořádně drsné(zbití, znásilnění, intriky, vězení, pokusy o vraždu)

Nicméně seriál ztrácel každou sérii na kvalitě. Cpaní Tori Spelling do popředí začalo být čím dál okatější, plno postav odešlo, seriál končil s takřka polovičním počtem postav, co byly na začátku, nemluvě o tom, že odešli moji největší favorité, či se střídavě vraceli(Brenda, Dylan) a taky z mojí velké favoritky Kelly(zpočátku krásné, milé, roztomilé holky) udělali neskutečnou tupou kozu a vždycky tam byli ti, co mi lezli maximálně na nervy(Valerie). To je hodně velký kámen úrazu.

Dokonce i milostné vztahy přestaly být zajímavé. Brenda a Dylan byli opravdu roztomilý párek, hrozně se mi spolu líbíli, nicméně jsem si vždycky přála, aby Dylan byl jednou s Kelly, jejíž zamilovaným očím se opravdu těžko říkalo ne. I tak jsem ale měla o něco radši pár Brenda & Dylan. David a Donna byli taky skvělá dvojice, ale později se to vyvrbilo v nekonečný kolotoč.. No a Kelly a Brandon byli taky rozkošný, středoškolský páreček. Nicméně poté mě nějaké milostné vztahy už vůbec nezajímali, docela jsem se i ztrácela v tom, kdo s kým momentálně chodí a prostě se to hrozně točilo.

Seriál se vyvíjí z celkem lehkého, pubertálního dramatu v docela temnější soap operu.
Na střední k sobě všichni přátelé byli upřímní, později si neskutečně lhali a kuli pykle druhému za zády, což se mi nelíbilo a měla jsem co dělat, abych to dojela a to jsem byla o hodně mladší a kvalitu jsem moc neřešila, nicméně to už pak bylo velice nudné, z vody vařící, k tomu bez větších lákadel.


Co mě osobně zaujalo později nebyl seriál, ale to, co se dělo v zákulisí, kde podle všeho bylo mnohem větší drama, než v seriálu. Kočičí boje Shannen Doherty s Jannie Garth, tatínkova holčička Tori Spelling, která by o roli jinak nezavadila a vzhledem k tomu, že její tatka Aaron Spelling byl producent, tak nechala vyrazit i Shannen Doherty, nemluvě o tom, že tam randili mezi sebou všichni herci, byly tam jak drogy, tak pohlavní nemoce (Že jo, Tori?). Zkrátka to musela být celkem sranda.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Televizní klasika.

Viděla jsem asi 5 minut nové verze, která se už jmenuje jen (myslím) 902 10. Upřímně, nikdy jsem si nemyslela o původní verzi, že je to vrchol televizní tvorby, ale oproti tomu, to má jisté kvality. Zejména první série ze střední školy byly víceméně povedené. Pak to šlo lidově řečeno "do kytek". Negativa - herci hrající středoškoláky měli evidentně více let - nejvíce to šlo znát na Dylanovi. :) V tomto ohledu byl dobrý výběr David Silver. Nejvíc mě baví výběr Brandona, který je v seriálu div ne zachránce světa, ale v reálu přímý opak - tedy jeho představitel. Dalším negativem - v nejlepším se mělo skončit, ale to je problém většiny seriálů. Plusy? Oddechový seriál pro mladé lidi, nikoliv pro jejich babičky. Názorná ukázka, co dokážou drogy a špatný scénář. :) A taky...člověk se k tomu i rád vrací...z nostalgie, ale i z lítosti, že to mládí nějak rychle letí do ztracena...Jak by řekl Brandon:"Nepromluvíme si o tom?" :D

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Šablona

Seriál jsem sledovala se starší sestrou, mám pocit, ještě dřív, než jsem se naučila číst, takže bych to sice mohla svést na dětskou hloupost, ale proč? Ať už to přizná nebo ne, každý to v té době sledoval. Po letech seriálů Žena za pultem a jemu podobných přišlo na české obrazovky něco i pro kategorii 12-20. Navíc to bylo z USA, takže sledování bylo samozřejmé.
Věčné řešení Donnina panenství a nehynoucí láska slušňáka Brandona k rodičům nás sice mohla štvát už tehdy, ale stejně jsme to sledovali.
Abych pravdu řekla, viděla jsem to už tak dávno, že si nepamatuju, jak to skončilo, ale to zrovna u tohohle seriálu není důležité. Podstatné je, že ať na to nadáváme, jak chceme, BH 90210 funguje jako jakási šablona pro stovky seriálů, které přišly po něm. Inspiraci si neodpustí žádný scénárista seriálů pro mladé a díky tomu se seriál zapsal do historie.

50 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

To byla povinná sledovačka!

Seriál mého dospívání. Dívaly jsme se na něj pravidelně s maminkou a dokonce si myslím, že to byla pro mě jakási nutnost. Ten morální apel byl v té nové porevoluční době velmi aktuální a hlavně asi bylo pohodlné posadit dospívající dítě před televizi, aby se poučilo - lepší než složité vysvětlování co a jak. Většina postav mě ale strašně rozčilovala a dodnes nemůžu vystát hlas Petry Hanžlíkové, která dabovala Brendu.

60 %
77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Podle mě..

Podle mě je to opravdu klasika, všichni jsme na to koukali a hodně z nás se klepalo na další díl. Já se na tento serál podívám ještě i dnes ráda. Pro mladé lidi je poučný.
Možná, že moc všechno rozebírají a všichni jsou tak hodní a tak, ale pořád lepší než, aby nic neřešili.
A dnešní mládež by si měla vzít příklad.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

:)

Jestli se o nějakým seriálu dá říct, že to byla mánie 90. let, tak je to jednoznačně Beverly Hills 90210 :). Parta mladých a neklidných a divokých a...dnes už možá trochu "divných". Byly to hvězdy, ale teď jsem o nich (kromě Tori S.) nic neslyšela. Jenom nějaké klepy :).

Zahrál si v tom každý teenagerský herec té doby, zviditelnil se, ale teď už opravdu ne.

Ta "hlavní beverly vlna" mě trošku minula, ale pár dílů jsem viděla a chápu, co na tom naše starší bratry a sestry bralo :)

30 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Brenda a Kelly

Klasika z Ameriky na kterou se nezapomíná a na které snad vyrostli všichni a když říkají, že ne, tak kecají. Jako na tu dobu dobrý teenagerovský seriál, který rozebíral v tý době témata o kterých se mluvilo špatně a nebo se nesmělo mluvit, tak proč ne. Bylo věčně dobrý poslouchat ty jejich hlášky, jak jakýkoliv problém chtěli rozebrat. Ale na partu co tvořila základ se nedá zapomenout. Potom už to byla celkem nuda s přicházející Valerií a odchodem většiny herců.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Paráda

Tenhle seriál patří mezi mé nejoblíbenější. Vždycky se na něj s radostí podívám. Řeší spoustu problémů, které se dnešní mládeže týká a která jsou pořád aktuální závislost na drogách a alkoholu, znasilnění, první lásky apodobně. Prostě úžasný seriál

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Klasika

Hodnotím kladně protože nikdy nezapomenu na to jak jsem vždycky spěchala domů a nenechala si ujít ani jeden díl. Prostě srdcovka :)

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

BH 90210...

Toto byl seriál, na kterém jsem vyrůstal. První vlaštovka a tím jej nechci v žádném případě shazovat.
Prostě teen-age seriál pro specifickou cílovou skupinu. Ve své době našel díru na trhu a tím je pro mě jedinečný...
BTW: Moje vyvolená byla Andrea... :-)

70 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

High school seriál

Na tenhle seriál jsem se koukala ještě jako hodně malá s mojí mamkou. V té době se mi děsně líbil a dneska bych jím asi také nepohrdla, i když už by to nejspíš nebylo ono. Nejlepší byly ale stejně jen ty díly ze začátku... Scénáristé zkrátka nedovedli skončit v nejlepším. To ale není jen jejich problém. Přesto mě tahle parta donutila si je oblíbit a tak nějak na ně stále nostalgicky vzpomínat.

90 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

90210

Kdo by si tento seriál nepamatoval. To je prostě klasika. Čím delší to bylo, tím to bylo horší a horší. Nejlepší byly začátky.Občas se zde najde nějaké ponaučení a některé díly byly zajímavé. Prostě jsem to žrala jako každý jiný, když jsem byla v pubertě, ale teď už bych se na něj asi nedívala s takovým zaujetím.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Kult 90.let

BH 90210 patří neodmyslitelně ke klasice mezi seriály pro teenagery,kult bezpochyby, několik seriálů po něm z něj prostě vychází,perfektně vystihuje dobu,ve které je natáčen, zkrátka seros ve správný čas,moje nejoblíbenější postava rozhodně Brenda,její charakter mi byl blízký,taky se nesmí opomenout geniální znělka,to platí hlavně o 1-3.serii,která je zároveň nejkvalitnější z mého pohledu co se týče děje, dál už kvalita klesá a už vaří jen z vody, proto výsledné hodnocení 50%,ovšem 1. 3 řady jsou u mě na 70-80 %.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

This isn't Beverly Hills! It's Knot's Landing!

BH 90210 bylo moje dětství a jeden z prvních 'teenagerovských' seriálů, které jsem zhlédla. Tehdy mě to děsně bavilo. Jestli by se mi to líbilo i teď opravdu netuším, ale tak hodnotím z nostalgie.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

názor

Asi jsem s tímhle seriálem prostě minula. Jsou ty, ke kterým se vrátíte klidně po letech a řeknete si: Jo to byla sranda nebo proč sem se na to proboha díval/a. Ale tenhle ve mě nezanechal vůbec nic. Přiznávám, že jsem viděla jen pár dílů, ale po těch letech si z něj pamatuju jen to, že jsem chtěla Dilenovo Porche.

20 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Můj názor?

Na tomhle jsem vyrůstal! Nemůžu jinak než 100%

100 %
45 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Mládí

Prostě první americký seriál mého mládí. Každý chtěl vypadat jako něajká postava, ztotožnit se s ní. Řeší problémy, které jsou pro mladé lidi ožehavé, ale aktuální. Vždy pro tento seriál budu mít slabost.

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Brandon byl jednička

Seriál Beverly Hills 90210 je prostě klasika :)
Na tomhle seriálu jsem prakticky vyrostla a každý díl jsem hrozně prožívala. Teď už je to sice trošku k zasmání, ale v té době to byl nejlepší seriál, který rozebíral vztahy mladých lidí - pravda, chodil tam asi každej s každym, ale tak v reálnym životě to tak taky někdy chodí... :)
Brandon byl sice ukázka kluka, kterýho by člověk hledal v reálnym životě asi těžko, ale i tak měl něco do sebe a hezky se na něj koukalo.
Jeho sestřička byla na začátku seriálu sice na zabití, ale postupem času se to trošku zlepšilo.
Dylan - tak ten tam byl zřejmě pro potěšení mladých puberťaček, který na seriál koukali právě kvůli němu (já v tu dobu byla taky v pubertě, ale Dylan můj favorit nebyl).
Bez Kelly by v celym seriálu byla ukrutná nuda!
Další "hlavní" postavy nemá cenu rozebírat, i když Donna byla pěkný střevo :D
A moje nejoblíbenější postavy - samozřejmě ty, co nepatřily zrovna k těm nejhodnějším, takže určitě Valerie! :)
A i když se to asi těžko poslouchá, tak si myslim, že většina dnešních seriálů, kde se řeší vztahy mladých lidí, čerpá (nebo se hodně podobá) právě seriálu BH 90210 :)

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

nostalgie

Seriál jsem sledovala jako malá a proto dávám 70% :D možná je můj názor zkreslený, ale v té době mi přišel prostě bombový :D

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Beverly :o)

Vždycky když Beverly běželo, koukala jsem se. Ikdyž jsem to viděla. Naprosto supe věc. Fakt bezva serial, teď mi chybí na obrazovce :( mohli by ho zas dávat ;-).Hrajou tam opravdu hezcí kluci :o)

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Ještě více takových...

Parádní seriálek pro mladý. U tohohle sem fakt strávila hafo času. Sice na základce, ale ty drby a všechno kolem toho, co jsme probírali, to bylo prostě nekonečný. Pokaždý když to opakují se ráda podívám na Brandona, Kelly a Dylana. Fakt mi možná i trochu chyběj.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

sranda

Clovek se tomu dneska smeje,ale kdybych rekl ze sem to nikdy nesledoval,tak bych lhal.V urcitem veku sem to samozrejme bastil,jako asi vsichni v mem okoli,ale kdyz to vidim dnes tak se mi opravdu chce smat:-))

10 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Natahovačka

Další ze seriálů, u kterého tvůrci nevěděli, kdy skončit. Podle mě to měli udělat mnohem dříve než se doopravdy stalo. Je to zbytečná "natahovačka" a stejně se tam nic neděje. A nemám ráda ty dramatické výstupy hlavních hrdinů.

40 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

BH 902 10

takový drámo:D vůbec mě to nebavilo

40 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí
konz
27. listopadu 2007

...

Sem rád že seriál už skončil, ne až tak kvůli sobě ale kvůli hercům. Kdyby ještě pokračovali v natáčení tak by asi všichni hlavní představitelé museli umřít na AIDS

50 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

90210

Legenda. Ako malá som to pozerala, ale nerozumela som tomu, len sa mi páčil Dylan. Na svoju dobu dokonalý seriál, ktorý ovplyvnil veľké množstvo ľudí a aj tvorbu ďalších podobných seriálov. Predchodca OC a One Tree Hill.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Velice fajnová věc. A ta znělka!

Kvalitnější a zábavnější, než jsem očekával. A taky mnohem koukatelnější, než jsem očekával, protože z vysílání před lety na Primě jsem si samozřejmě nepamatoval nic kromě toho, že jsem na to v pěti koukal s mámou. Každopádně postavy jsou sympatické, Kelly je neskutečná kočena a děj není zatím nijak přehnaně pitomý (až na dušínovské chování Brandona Walshe a jeho naivních rodičů). Znělka ještě není tak dobrá, ale po skončení první série jsem se s nadšením vrhnul do té druhé. Uvidíme, kam až se dostanu, ale každopádně tohle je moje nové guilty pleasure a více než vhodná náhrada za Dallas. Každý z nás potřebuje sledovat nějakou absolutní pitomost, a tahle je moje. Jen ty vztahy na jeden díl, co jsou hned v dalším okamžitě a zcela zapomenuty, jsou také úsměvné, tentokrát ale nechtěně. Nicméně, zatím mi to nevadí, tenhle seriál je prsotě fajn. Vtipné momenty, kterých je dost, fungují tak, jak mají, takže taky dobrý. A už jsem říkal, jaká je ta Kelly kočka? U mně jasně vede

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Když se řekne BH 90210...

hned se mi vybaví má puberta strávená s tímto dlouhým seriálem, kde se snad každý zapletl s každým:) Jak já jsem neměla ráda tu Kelly!:)Nedávno jsem viděla kousek nějakého dílu a nevěřila jsem, jak jsem se na tohle mohla dívat. Jen z nostalgie dávám 40%.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

90210 moje krásná puberta

Kdo v 90letech nesledoval, jakoby nežil..... nepamatuji asi nikoho, kdo by neznal hlavní protagonisty. Život středoškoláků...nádhera. Z dnešního pohledu rodiče musím říct, že dost ulehčovala život rodičům, kteří se svými dětmi moc nemluvili. Téměř každý se tam mohl inspirovat. Postavy byli z chudších, bohatých i normálních rodin. Řešilo se první rande, pusa, sex, drogy, ale i matky a otcové alkoholici. Mám na to jen krásné vzpomínky, páč jsme s našima vždy vše dlouho rozebírali a o všem diskutovali.
Dnešní svét je trošku jiný, ale první lásky, zklamání, zrady a bolístky prožívají mladí stále....v tomto ohledu nadčasové

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí