Bosch

Bosch (Bosch) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Hrus

5. března 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bosch

Velmi dobré detektivní drama, které zaujme už první napínavou sledovací scénou a následnými titulky. Postavy jsou přirozené, hlavní hrdina (ačkoliv už zastřelil několik padouchů a v armádě sloužil ve speciálních jednotkách) nepůsobí nijak namakaně jako třeba Liam Neeson v 48 hodinách... Je to prostě starý protřelý detektiv, který působí dojmem, že už toho hodně zažil... Seriál má svojí specifickou atmosféru, která nepůsobí uměle vytvořeně (jako například v True Detective), nebo až přehnaně depresivně jako v The Killing (taky dost uměle - ani v tom Seattlu snad neprší úplně pořád). Detektiv Bosch řeší 2 případy vražd - sériového vraha Raynarda Waitse (docela dobře napsaný a zahraný psychopatický záporák) a případ staré vraždy malého týraného chlapce, jehož kosti byly nalezeny po 20 letech od jeho smrti. Celá 10 dílná série je uzavřená a působí uceleně, s logickým vyústěním. Kromě samotného případu jsou zajímavé ještě zákulisní politické intriky, které se samozřejmě spojují s velkým mediálně sledovaným případem sériového vraha... (skvělý Lance Reddick v roli šéfa policie Irvinga). Titus Welliver v hlavní roli "září", ale to není asi to správné slovo - jeho herecký výraz je minimalistický, spíš prostě do té role skvěle sedí.

Avatar uživatele
Pajky

4. ledna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Everybody counts or nobody counts

Když jsem se dozvěděl, že bude vznikat seriál Bosch na motivy knižní série od Michaela Connellyho, tak jsem se rozhodl, že prvně vyzkouším knížku, abych věděl, co od hlavního hrdiny čekat. Nyní mám za sebou 17 knížek s Boschem a 5 dalších s Mickey Hellerem (Boschův nevlastní bratr) a celý Connellyho detektivní svět jsem si zamiloval.

Zpátky však k seriálu. Jako první se automaticky nabízí srovnávání s knižní sérií. První série kombinuje knížky Dvanáctá oběť (3. v pořadí), Město kostí (8.) a Park ozvěn (12.) a překvapilo mě, jak umně jsou spojeny. Myslel jsem si, že to ani nepůjde, ale ono to vyšlo a dobře. Sice je tam pár podstatných rozdílů, ale seriál předlohu vcelku respektuje.

Dalším bodem je obsazení. Titus Welliver je pro roli Bosche naprosto dokonalý, nikoho jiného si ani nedovedu představit. Jak se říká, on ho totiž nehraje, on ho žije. Skvělým tahem bylo také obsazení Lance Reddicka do role Irvinga. To je sice v knihách běloch, ale Reddick se pro roli hlavouna, co si užívá politické hry v zákulisí prostě narodil. Sedí mi i obsazení Eleanor či Edgara. Trochu jinak jsem si představoval pouze Kiz.

Jak už jsem říkal, samotné příběhy jsou dobře propleté a udržují napětí až do konce. Atmosféra napříč celou sérií je povedená a postavy jsou vykreslené jako v knihách. Harryho dům je perfektní a plusem je i hudba, kterou Harry miluje a byla prosazena i do seriálu. Nedovedu si to bez ní představit, podle mě skvěle dokresluje náladu. Paradoxně mě pak o větší zážitek připravila možná znalost knih, protože jsem věděl, co se stane a co spolu souvisí. Nepatrný prostor pro zlepšení tady je a tak jsem zvědav, co nabídne druhá série. Ta bude kombinovat knížky Poslední kojot (4.), Falešní hráči (5.) a Pád (15.). Rozhodně to však je krimi, které stojí za podívání!

2.série
Málokdy se stane, že druhá série překonává první a že mé hodnocení povyskočí o nějaké to procento nahoru. U Bosche se to ale stalo. Už známe postavy, už víme co od nich čekat a můžeme se nechat unášet příběhem, který opět umně kombinuje několik knížek.

Tentokrát to vypadá, že sledujeme tři příběhy. Vyšetřování vraždy, které vede Harry s Edgarem, politikaření v podání Irvina Irvinga a tajnou misi na kterou je poslán jeho syn George. Jak se smyčka stahuje, tak se všechny příběhy začnou propojovat a nabídnou několik opravdu památných scén (parkoviště, chata v lesích). Jednu jedinou výtku mám k postavě Luckyho, který neměl culík a Harry mu ho nemohl ušmiknout...

Já se upřímně nemohu dočkat toho, co si pro nás Connelly a jeho hrdina Harry Bosch připraví v sérii třetí, protože knížky ještě pořád nabízejí spousty zajímavých příběhů. Pořád čekám na osud Eleanor, na představení Rachel Walling nebo návštěvu Mickeyho Hallera.

3.série
Nemohl jsem se dočkat až se Harry Bosch opět pustí do vyšetřování a koncem dubna mi Amazon udělal radost. Opět se proplétá několika případy a opět to dělá tak zajímavě, že si nemůžu pomoct a nechám se unášet tím, kam ho vyšetřování zavede.

Bavím se, žádná scéna mi nepřijde zbytečná a to, jak to do sebe všechno zapadá dává skvěle smysl. Tentokrát je převážně využívána první knížka série The Black Echo a i když bylo nutné udělat jisté změny, tak myslím, že se zpracování opět povedlo na jedničku.

Opět to nejde zakončit jinak než tím, že se opravdu těším na pokračování a jak to tak vypadá, tak příští sérii to bude zajímavé. Eleanor a její osud volají a Mickey Haller taky není daleko...

Avatar uživatele
emma53

20. července 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

škoda Bosche

Jsem ráda, že v tomhle případě si to natáčení Michael sám pohlídal, takže pro mě nebyl problém se orientovat a navíc jsem moc spokojená s výběrem Wellivera pro roli Bosche, který má všechny atributy, které jsem o něm měla i při čtení všech česky vydaných knih. A to nemluvím o domě na pilotech, kde bydlel Bosch, potažmo i muzice, kterou má Michael rád a umně jí vpašoval i do seriálu. Výběr herců pro roli Edgara s jeho komfortním oblečkem a Chastaina, který se tam zatím jen mihnul, je také vynikající. Totéž platí i pro ostatní protagonisty, včetně Irvinga, pouze Kiz jsem měla zafixovanou v mých představách trochu jinak, ale to jen byl malý detail.

Je to mixáž z jeho knih, trochu změněná oproti knižní předloze, takže nevím jestli to bylo plusem a nebo mínusem v mém vnímání. Ale to v žádném případě neovlivnilo mé napětí ohledně pátrání po sériovém vrahu Waitsovi a jeho psychologických hrátkách, které mířil tvrdě na Bosche.
Co se jim moc povedlo, byla atmosféra nejen celé LADP, ale i místa, natáčení v Los Angeles. Doufám, že se dočkám dalších sérií, protože Bosch má ještě spoustu případů ve svém šuplíku. Třeba, kdo zabil jeho matku?

Avatar uživatele
štelér

17. listopadu 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bosch se povedl

Tento seriál mně zaujal již po shlédnutí první série a proto jsem se těšil na druhou.Hlavní představitel se role tvrdého a nekompromisního detektiva ujal skvěle a díky jeho výkonu ten seriál díl od dílu gradoval.

Avatar uživatele
Zdeny

12. června 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Prostě BOSCH

Před nějakou dobou jsem se dostal k první serii a pustil jsem si první díl. No asi né v tom pravém naladění, takže jsem to vzdal.
Nicméně jsem teď narazil na díly a že to tedy vyzkouším. Musím říci, že jsem udělal dobře. Seriál opravdu dobrý, Bosch se mne začal zamlouvat a děj je takový, že se nenudím a chytlo mne to.Ale myslím si, že někomu se to zamlouvat nemusí.Má to prostě svůj styl.

Avatar uživatele
veva8

15. dubna 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Krásný příběh

Krásný příběh detektiva, který jak kdyby vypadl ze staré školy mistrů spisovatelů z doby tak před padesáti lety. Příběh silný, který vás chytne za srdce. V průběhu celé série se ani chvilku nenudíte, má spád, ani jedno hluché místo. Vše na sebe navazuje a i když se to ze začátku nezdá, vše se vším souvisí. Mám ráda kriminálky, ale tahle je u mě na prvním místě. Hodnoceno po první sérii.

Avatar uživatele
kenny63

11. června 2016

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Proč nééé....ale

Na to musí mít člověk náladu