plakát seriálu

Buffy, přemožitelka upírů

(Buffy the Vampire Slayer)

Epizoda 6×06 – Až na konec cesty (All the Way)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Je Halloween a v obchodě se dveře netrhnou. Alex si uvědomí, jak moc Anyu miluje a všem oznámí jejich zasnoubení. Tara začne mít problémy s tím, jak Willow neustále používá magii.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dawn občas něco ukradne v obchodě. Tara říká Willow, že používá moc magie, i když ji nepotřebuje. Je Haloween a Dawn jde prý spát ke kamarádce, jenže místo toho jdou s klukama ven a baví se. Navštíví dům divného starého pána, kterého se bojí. Zlý ale není on, nýbrž ti kluci, protože jsou to upíři a toho pána zabijí. Giles zjistí, že Dawn není u kamarádky, proto jdou hledat Buffy, která je na hlídce. Dawn zůstane v autě s Justinem, políbí se a on se změní v upíra. Spike řekne Buffy že Dawn je venku a jdou ji hledat. Giles hledá na hřbitově a najde Janice, kterou včas zachrání, když jí ten kluk kousne. Dawn uteče a Justin ji přemlouvá, že ji udělá upírem. Přijde Giles, ale objeví se dalších 10 upírů. V tom přijde i Spike s Buffy, která nejdřív seřve Dawn a pak se začnou prát. Spike řekne jednomu, že je Haloween a mají mít volno, že jim kazí jméno. Dawn zabije Justina. Giles to chce s Dawn vyřešit, a Buffy to nechá na něm. Tara a Willow se znovu pohádají, protože Willow používá moc magie. Tara jde naštvaně spát a Willow na ni použije kouzlo zapomnění.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Willow řekne v arabštině "skut" a "takalum" - tedy buďte ticho a mluvte.
Proslýchalo se, že Josh Whedon chtěl, aby se v této epizodě objevil Seth Green (Oz). Nejspíš by byla epizoda dějově trochu pozměněna. Což by i odpovídalo, neboť Willow nemá v příští epizodě tak náročné natáčení jako ostatní.
Tato epizoda se soustředila na Dawn především proto, že se ostatní herci připravovali na epizodu příští.
Záclona za Spikem, když je s Buffy ve sklepě obchodu, se v jednu chvíli hýbe a v druhé ne.
Buffy řekne Alexovi, že byla mrtvá 3 měsíce. Spike ji ale v jedné z předešlých epizod řekl, že byla mrtvá 147 dní, co je skoro 5 měsíců.
Na verandě, kde se baví Alex s Buffy, můžeme v okně vidět odrážet se mikrofon, když už se oba zvedají a končí konverzaci.
Dawn je s Justinem v autě. Ten má ruku nahoře na sedadle za Dawn. Když se ho Dawn zeptá, co očekává, má najednou Justin ukazováček na rtech Dawn.
Buffy bojuje s upírem v modrém, jeho odraz je párkrát vidět u auta, kde spolu bojují. Upír rozbije okénko u auta, ale můžeme si všimnout, že chvilku před tím, je už rozbité.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Giles: (Hledá Dawn na hřbitově.) Mlha. Hřbitov. Halloween. Je to všechno? (Najednou zakopne.)
(Spike Buffy překvapí a ona se lekne.)
Buffy: Rolničku na krk, co ty na to?
Spike: A je k tomu kožený řemínek?
upír: Jsem rebel!
Spike: Ne... Já jsem rebel, ty jseš idiot! (Zabije upíra.)
(Xander je převlečený za piráta.)
Buffy: Kam se poděl Xander?
Giles: Pořád do mě dloubal tím hákem, tak jsem ho poslal pro talismany. S trochou štěstí píchne do nějakého špatného a skončí v alternativní dimenzi obývané obřím Gilesem, co rád zašlapuje otravné malé piráty!
Hlavní postavy
Willow Rosenberg
Xander Harris
Rupert Giles
Spike / William Pratt / Krvavý William
Anya Jenkins
Tara Maclay
Vedlejší postavy
Kaltenbach
záchranář 1
záchranář 2
čarodějka
malá čarodějka
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevAž na konec cesty
Původní názevAll the Way
Rok natočení2001
Premiéra30. října 2001
Česká premiéra2. dubna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Autoři profilu epizody