Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Nikdy nezabíjej kluka na prvním rande

Když Giles z proroctví zjistí, že má povstat Pomazaný - Pánův velký válečník, kterého přemožitelka nepozná, nezastaví a on ji zavede do pekla a jenž se zrodí z popela pěti mrtvých. Giles přesvědčí Buffy, aby s ním šla na hlídku. Buffy se tak musí vzdát rande se spolužákem Owenem. Když se na hlídce nic nestane, tak Buffy zpochybní důvěryhodnost proroctví a další večer si stojí za svým a jde s Owenem na rande i přesto, že minulou noc havaroval autobus a bylo zabito pět lidí.

Giles si však chce ověřit, že se nenaplnilo proroctví, a tak se vydá do pohřebního ústavu. Dostane se samozřejmě do problémů, když se tam objeví několik upírů. Naštěstí se tam objeví Willow a Alex, kteří se o Gilese báli, a najdou ho zabedněného v jedné místnosti, a jelikož mu nemůžou sami pomoct jdou za Buffy do Bronzu. V Bronzu se objeví i Angel a snaží se Buffy přesvědčit, že by proroctví měla brát víc vážně. Po chvilce dorazí i Willow s Alexem, jenže se se vrátí Owen, který byl Buffy pro pití, a tak musí Buffy ve dvojsmyslech a hádankách naznačit, že Giles je v nebezpečí. Když to Buffy pochopí, rozloučí se s Owenem a vydá se s Willow a Alexem do pohřebního ústavu. Jenže Owen Buffy neposlechne a sleduje je až na místo, tam se všichni ocitnou v nebezpečí, když povstane jedna z obětí jako upír. Owen začne Buffy bránit, ale dostane ránu do hlavy a ztratí vědomí. Buffy si myslí, že ho upír zabil a její vztek ji dá větší sílu a upíra snadno přemůže. Owen se probere a je šokovaný a drží se od Buffy dál, přesto druhý den ve škole, Buffy říká, že by měli ten včerejšek zopakovat, protože mu to nebezpečí dalo takový pocit života... Buffy však nesouhlasí a rozejde se s ním. Pak si Buffy povídá s Gilesem a ten ji utěšuje. Buffy mu řekne, že Owen si chce hrát na drsňáka a po dvou dnech v jejím světě by se nechal zabít, nebo by ho zabili. Nakonec řekne, že aspoň zabránila proroctví a Giles s ní nadšeně souhlasí, ale v dalším záběru vidíme radujícího se Pána vítajícího Pomazaného - malého kluka, co byl v tom autobusu.

Zajímavosti

To je poprvé, co se v knihovně objeví student, jiný než Buffy, Willow nebo Alex a jde si půjčit knížku. Málo studentů v knihovně se stalo zaběhlým vtípkem v seriálu, protože tu studenta vidíme jen vzácně, když to nevyžaduje děj.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Když Buffy na začátku epizody zabije upíra, tak po něm zůstane prsten, ale ve většině případů, když je upír bodnut do srdce a změní se v prach, tak po něm nezůstane ani oblečení, ani šperky.

Při prvním záběru na autobus můžeme vidět, že jsou v něm rosvícená světla, ale když jsou záběry zevnitř autobusu, tak jsou světla zhasnutá.

Když Buffy říká Gilesovi: "Když bude hrozit apokalypsa, pípněte." Kamera na ni míří zepředu a ona se natáhne pro mobil. Když je ale na ni záběr ze strany, zjistíme, že neměla pager odkud vzít. Navíc, když pracovala pro Iniciativu a dostala od nich pager, okomentovala to slovy, že si vždycky přála nějaký mít.

Na konci epizody, když se Buffy rozchází s Owenem, tak je vzadu vidět holku v kostkované bundě s červenou taškou, při dalším pohledu na Buffy, je však vidět tu samou holku přicházet z chodby, v dalším záběru zas vystupuje po schodech a je skoro nahoře, později je zas vyšlapuje znovu, nyní ale bez tašky v ruce.

HUDBA V EPIZODĚ

Strong (Velvet Chain)

Buffy tančí s Owenem v Bronzu.

Rotten Apple (3 Day Wheely)

Buffy vidí Owena tančit s jinou dívkou.

Junkie Girl (Rubber)

Angel přichází do Bronzu.

Let The Sun Fall Down (Kim Richey)

Buffy o Owen na konci epizody.

Treason (Velvet Chain)

Buffy a Owen tančí v Bronzu.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Nikdy nezabíjej kluka na prvním rande
 • Never Kill a Boy on the First Date
 • 1. série, 5. epizoda (celkově 6. díl)
 • 31. března 1997
 • 11. listopadu 2011
 • 1997
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533459/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
allyska