Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Sbohem Iowo

Adam, démonoid, kterého sestrojila profesorka Walshová, uteče ze základny poté, co ji zabil a začne vraždit další lidi. Riley je šokovaný z toho, co profesorka udělala a není si jistý, komu má nadále věřit. Všechny jeho doposavadní hodnoty a důležité věci v jeho životě byly zborceny - Buffy schovává Spika, tak jak jí může věřit, že ji profesorka opravdu chtěla zabít? Navíc se začíná hroutit i z nedostatku léků, kterými ho Walshová dopovala víc, než si myslel.

Buffy vysvětluje Gilesovi, jak ji Walshová poslala do pasti. Spike Buffy naznačí, že Riley mohl mít s tím vším něco společného, Willow a ani Buffy moc nesouhlasí, Riley jim nepřipadá jako ten typ kluka. Buffy s přáteli se chtějí před Iniciativou skrýt, Giles tvrdí, že u něho je nikdo nenajde, vtom tam vejde Riley. Ten si chce s Buffy promluvit, ale vyčte ji, že skrývá Spika. Riley se nedokáže vyrovnat s tím, že Walshová je zlá. Adam jde ven a potkává malého kluka, kterého zabije. Riley se prochází městem. Doktor najde tělo Walshové a zjistí, že Adam utekl. Holky u Alexe koukají na pohádky a hádají se s Gilesem, v zprávách je reportáž o vraždě toho kluka. Když najdou tělo profesorky, Forrest si myslí, že ji zabila Buffy. Forrest jde do kobky, kde bydlí Spike, rozbije mu televizi. Buffy jde na místo, kde zabili toho kluka, potká se tam s Rileym, ten jí oznámí smrt profesorky. Willow jde za Tarou, aby vyvolali bohyni, aby jim pomohla najít démona. Buffy jde za Willim pro informace, Willi se vymlouvá jako obvykle, Riley ji tam najde a křičí na ni a chce střílet. Buffy chce Rileymu pomoct vyrovnat se s tím, co zažil s tím, že neví jestli pomáhá hodným nebo špatným. Buffy ho uloží spát. Anya nesouhlasí s tím, aby Alex pomáhal Buffy. Tara s Willow kouzlí, Tara ale úmyslně sabotuje kouzlo. Alex a Buffy jdou do sídla Iniciativy pro informace. Zjistí, že Iniciativa vojákům podává drogy. Spike jde do Williho baru. Buffy chce zmáčknout doktora, přijde tam Riley a křičí na ni kvůli Walshové, vtom se tam zjeví Adam. Adam chce zjistit kým je, je poskládaný z kousků jiných démonů, lidí a robotů. Riley napadne Adama, vloží se do toho i Buffy. Adam zraní Rileyho. Forrest s týmem Rileyho odvedou do nemocnice. Démoni napadli Spika u Williho v baru, protože se paktuje s přemožitelkou. Buffy se o Rileyho bojí, ale nemůže za ním, protože ho Iniciativa skrývá.

Zajímavosti

TV v Alexově sklepě je stejná, jakou má Giles, je ale možné, že si ji Giles přinesl s sebou.

Když se Giles vzbudí, můžeme na jeho levé ruce vidět tetování, které má z doby, kdy patřil ke skupině Eyghon.

Kluk, ke kterému míří Adam, si hraje s hračkami podobnými Adamovi.

Willy, ten donašeč, se už nikdy neobjeví v Buffy, nicméně je ještě několikrát poté zmíněn.

Dozvídáme se, že když démon zabije démona, tak je to proti pravidlu cti.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Buffy na začátku epizody říká ostatním, co se jí stalo, říká, že se nejprve zavřela brána a pak se pokusila použít zbraň, ve skutečnosti to bylo naopak.

Riley ukazuje levačkou na Forresta a říká mu:" Radši neříkej, co chceš říct." Když v dalším záběru větu dokončuje, ukazuje na něj pravačkou.

Dr. Angelman uklouzne a spadne, poté se podívá na své ruce, které jsou celé od krve, my ale můžeme jasně vidět, že je to nemožné, neboť krev nedosahuje až k němu.

Alex přiběhne do sklepa a řekne Will, aby zapla TV, ta ji zapne a běží tam zprávy, což je ale nemožné, když se před chvilkou koukali na kreslený pořad a stanici nikdo nepřepl.

Když Buffy a Alex vyjdou z výtahu a kouknou se dolů, tento záběr byl znovu použit z epizody 406, když se podíváme blíže, můžeme vidět Walshovou u jejího stolu, jak se k ní blíží Riley, Forrest a Graham.

Když Buffy dává na ruku Rilemu svůj šátek, můžeme si všimnout, že v jednom záběru ho má na hlavně, v dalším už ne, poté co mu šátek ovinula kolem ruky. Navíc když Riley přijde do Iniacitivy a začne boj, nemá na ruce šátek, ale když na konci epizody leží v posteli, dívá se na šátek, co má na ruce.

Adam zasunuje do sebe disketu s jeho jménem, když pak ale tam zasunuje disketu s názvem Finn, nevyndá tu o sobě.

Když Buffy na konci epizody bojuje s Adamem, je několikrát zřejmé, že ji zastupuje dublérka.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Sbohem Iowo
 • Goodbye Iowa
 • 4. série, 14. epizoda (celkově 71. díl)
 • 15. února 2000
 • 10. února 2012
 • 2000
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533433/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
cindy