Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Zákrok

Buffy je nejistá, nechce se jí začít s výcvikem, protože má pocit, že to z ní dělá kus ledu. Nikdy se neotevřela Rileymu a ten je teď pryč. Když Giles vidí, v jakém je rozpoložení, pošle ji na poušť, na místo, kde by si mohla ujasnit, co cítí a co by měla dělat.

Glory je naštvaná, že neví, kdo je klíč, chce po pomocnících zjistit, kdo je v jejím životě nový a koho chrání. Warren sestavil Spikovi robota Buffy. A Spike si s ní začne užívat. Buffy-robot jde pak na hlídku a potká Alexe s Anyou. Ti se diví, že se vrátila dřív, ale při rozhovoru jim přijde divná. Spike přiběhne a snaží se zachránit situaci, ale Buffybot je podezřele milá. Napadnou je upíři, které ale hned zvládnou. Všechno vidí Gloriini poskoci. Buffybot se Spikem pak pošlou Anyu s Alexem domů. Těm ale přijde divné, že se Buffy nezeptala na Dawn. Proto se vrátí a uvidí tak Buffy, jak si užívá se Spikem. Jdou za Willow s Tarou, které hlídají Dawn a chtějí to řešit. Alex tedy dojde za Spikem a chce to vysvětlit, ten se z toho snaží vymluvit, ale otevřou se dveře a přijdou Gloriini poskoci a odvedou Spika. Buffy na poušti dojde k povědomému místu, kde se jí zjeví první přemožitelka jako průvodce, který jí má odpovědět na otázky. Buffy se ptá, jestli ztrácí lidskost a schopnost milovat, ale ona jí odpoví, že Buffy je plná lásky, která ji oslepuje, ale ona se od ní odvrací. Láska je bolest a přemožitelka čerpá sílu z bolesti. Láska jí dá největší dar. Smrt je její dar. Buffybot hledá Spika v kobce, ale nenajde ho, dojde tedy za Willow pro pomoc, v tu chvíli tam ale také přijde Alex, který řekne, že Spika odvedli ke Glory a že musejí něco udělat, aby jí neprozradil, kdo je klíč. Poskoci přivedou Spika před Glory, ale ta jim vynadá, že je to upír, klíč je čistý, ale oni se brání, že přemožitelka se k němu chovala jako by byl její poklad. To Glory zaujme a začne ho mučit, aby z něj něco dostala. U Buffy doma se přátelé vyzbrojují, když se pravá Buffy objeví ve dveřích. Ta jim vyčte, že ji nerozeznali od robota. Buffy zjistí, že Glory má Spika a chce ho zabít dřív, než jí prozradí, kdo je klíč. Spike se Glory vysmívá, ta se naštve, prokopne ho zdí a on uteče do výtahu. Posluhovači běží za ním, ale u vchodu narazí na partu. V bitce se rozbije Buffybot a poskoci utečou. Doma parta řeší, že musí zjistit, jestli Spike něco neprozradil. Tak ke Spikovi přijde Buffy, která si hraje na Buffybota a ptá se ho, proč se nechal zmlátit. Spike přizná, že ačkoli ho hodně mučili, Glory se od nedozvěděla, že Dawn je klíč. To by se radši nechal zabít, než aby Buffy ublížil. Buffy ho políbí a on pozná, že je to pravá Buffy. Ta mu řekne, že to co pro ně udělal, mu nikdy nezapomene.

Zajímavosti

V dabované verzi v Brazílii, je jméno Gilese vyslovováno, jak řekl Buffy robot.

Dvojče Nicholase Brendona (Alex), Kelly Donovan hrál několik scén za něj, neboť Nicholas byl nemocný.

Alex řekne: "Obě jsou Buffy." To je odkaz na díl, kdy byl on rozdělen na dva a oba byli praví. Nejspíš si z toho vzal poučení.

Poušť, kam jde Buffy, je stejná, o které se Buffy zdálo v epizodě 422.

V tomto díle První Přemožitelka řekla: "Láska, obětování, odpuštění." Což předpovídá další události, SPOILER » Buffy miluje Dawn a obětuje se pro ni a pak odpustí přátelům, že ji vzkřísili. «

Bob Barker, o kterém Spike tvrdí, že je klíč. Je moderátor show "The price is right" a za celý svůj život dostal 15 cen Emmy a z toho 12 za moderování, 2 jako výkonný producent televizní soutěže a v roce 1999 Emmy za celoživotní přínos televizi.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Buffy robot a Spike jsou v kryptě. Spike ji obejme kolem ramen, v jednom záběru jsou její vlasy přes jeho ruku, v dalším záběru jsou zastrčeny za jeho ruku a v dalším jsou zas přes.

Spike nařídí Buffy robotce, aby se schovala. Je slyšet klapot jejích černých lodiček, když však slézá do krypty, můžeme si všimnout, že má na sobě šedé tenisky.

Spike bojuje s poskoky Glory, v několika záběrech je očividné, že ho zaskakuje dublér.

Spike je unesen v noci, když je dovlečen ke Glory je ale den.

Glory odhodí Spika na postel, na jeho ruku dopadá přímé světlo a s ním to nic nedělá.

Glory vrazí Spikovi prsty do hrudi. V dalších záběrech je ale zranění o mnoho výš.

Spike je ke Glory přiveden se svázanýma rukama, když ho ale Glory odhodí proti zdi, jsou jeho ruce volné.

Buffy jde po poušti a na to, že tam nikdo nechodí, jsou na zemi stopy chodidel.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia