Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Zaplavená

Buffy dostihnou obyčejné každodenní starosti - mnoho účtů, málo peněz. Anya je naštvaná, že Alex neustále odkládá oznámení jejich zasnoubení.

Kvůli rozbitému vodovodu se Buffy dozví, že jim došly peníze. Buffy jde proto žádat o úvěr, který jí nedají ani potom, co banku přepadnou démoni a Buffy je pomůže odehnat. Giles se vrací. Démona do banky poštvali Jonathan, Andrew a Warren. Ti ho pak pošlou za Buffy. Giles vynadá Willow, že si neuvědomila následky vyvolávání, že je jen hloupá amatérka. Willow se brání tím, že věděla, co dělá a že je silná čarodějka. Hádku slyší Buffy, když v tom dům napadne démon. Buffy ho ale zvládne. Parta pak řeší škody a Buffy přemýšlí, jak to všechno zaplatí, když zavolá Angel a Buffy se s ním jede sejít.

Zajímavosti

Buffy se sejde s Angelem na půli cesty. To má naznačit, že už se seriály dějově nikdy neprotnou. Buffy i Angel poté o svém setkání nechtějí mluvit.

V tomto díle má Andrew na sobě tričko "Big Mel". Což je maskot oblíbeného komiksového obchodu Douga Petrieho (scénárista a režisér).

Scénáristi plánovali, že vůdce Tria bude Tucker. Brad Kane, který ho měl hrát, nebyl k zastižení, proto napsali roli Andrewa. Toho hraje Tom Lenk, který producenty zaujal v roli Cyruse v epizodě 502. Vůdcem Tria byl zvolen Warren.

Hra Dungeons a Dragons, u nás vyšla pod názvem Dračí doupě, je mnohokrát zmíněna v obou seriálech. Hráči hrají za fiktivní postavy a bojují s různými nestvůrami. Například v 609 si Alex myslí, že našel mrazícího démona v návodu této hry. V epizodě 711 navštíví Giles s Anyou Beljoxovo oko, které je odkazem na Boljoxa, nebezpečného démona s mnoha očima, který pochází z této hry. Giles, Alex, Andrew a Amanda hrají tuto hru, aby si zkrátili čas než vypukne bitva v epizodě 722.

Giles řekne, že byl ve svém bytě v Bathu. Je to vlastně vtip. Anthony totiž odešel ze seriálu, aby mohl odcestovat do Anglie a být s rodinou. Ve skutečnosti žije také v Bathu. Scény ze začátku 7. řady jsou natočeny v jeho skutečném bytě.

Buffy zjistí, že má finanční problémy. Will a Tara se předtím nastěhovaly do domu. Proč si nenašly práci, aby platily účty?

Marti Noxon řekla, že není zajímavé sledovat Buffy, jak se Buffy vypořádává s účty. Seriál se přece nejmenuje "Buffy, vymahačka dluhů" nebo "Buffy, uživatelka kreditní karty". Scénáristi se sice chtěli zaobírat světem dospělých, ale radši než na cestu řešení financí se vydali na cestu chlípného sexu. Prostě řešení problémů dospělého světa je nudné.

Pro tuto epizodu byla vyrobena speciální nesmáčivá podlaha. Sarah dostala od Douga Petrieho za zdolávání studené vody speciální ručník s jejím jménem. Michelle však nic nedostala.

Anya navrhne, že by si Buffy za zachraňování mohla účtovat peníze. To je narážka na seriál Angel. Angel a jeho kolegové si tak vydělávají.

Trio má na tabuli, kam pak Andrew dopíše zhypnotizovat Buffy, napsáno: řídit počasí, zmenšit Fort Knox, vyčarovat falešné občanky, zmenšovací paprsky, holky, holky, gorilí věc.

Buffy navrhne podpálit dům a komentuje to slovy: "Oheň, pěkný." V dvou přechozích epizodách řekla: "Oheň, špatný."

Jane Espenson řekla, že spolupráce s Douglasem Petriem na této epizodě nebyla snadná, protože místo upravování epizody si navzájem přepisovali scénář.

Tito, kterého Alex zmíní v 602, spraví v této epizodě Buffy trubky.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Giles má tričko s krátkým rukávem a my si můžeme všimnout, že mu z ruky najednou zmizelo tetování Eyghon.

V závěrečné scéně Jonathanovy ruce zničehonic mění polohu.

Narážky na další seriály

Angel

Anya navrhne, že by si Buffy za zachraňování mohla účtovat peníze. To je narážka na seriál Angel. Angel a jeho kolegové si tak vydělávají.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska
Silencia