plakát seriálu

Chirurgové

(Grey's Anatomy)

Epizoda 1×08 – Zachraň mě (Save Me)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Derek a Meredith se (neúspěšně) snaží udržet v tajnosti, že spolu strávili noc v Meredithině domě, ale z jejich vystupování je to jasné všem – včetně Bailey, která si přeje, aby Meredith vztah ukončila. Mezitím George podezírá anesteziologa z konzumace alkoholu na pracovišti, ale není ochotný o tom mluvit. Alex pečuje o bývalého spolužáka, který řeší své psychické problémy sebezohavováním, Izziin přítel se neuvěřitelně snaží, aby spolu mohli trávit více času, a zdá se, že Cristina zápasí s chřipkou...

Hudba v epizoděvložit další píseň

David (Nellie McKay)

Začátek epizody. Meredith se ptá Derecka, kde žije.

Feels Like (Masha Qrella)

Mr. Duff je na MRI. Internisti se baví.

Fix You Up (Tegan and Sara)

Konec epizody.

I Love the Rain the Most (Joe Purdy)

Cristinina pacientka s rakovinou se rozhodne se neléčit, Cristina poté mluví s Burkem.

No Illusions (78 Saab)

Cristina přinese pacientce s rakovinou propouštěcí papíry.

Rapture (Laura Veirs)

Alex mluví se svou pacientkou Devo.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Meredith: Vzpomínáte, jak jste byli malí a věřili na pohádky? Jak váš život bude fantastický – bílé šaty, šarmantní princ, který si vás odveze do zámku na kopci. Lehli jste si v noci do postele, zavřeli oči a bezvýhradně jste tomu věřili. Santa Claus, zubničková víla, princ z pohádky - ti byli tak blízko, že jste je mohli polaskat. Ale nakonec vyrostete. Jednoho dne otevřete oči, a pohádce je konec. Většina lidí se přikloní k věcem a lidem, kterým mohou věřit. Ale ono je totiž těžké, vzdát se zcela pohádek. Skoro každý má pořád kousek naděje – víry – že jednoho dne otevřou oči a všechno se stane skutečností.
Meredith: Ve vědě se tajemství ukrýt nemohou. Medicína odhaluje veškeré lži. Mezi zdmi nemocnice je pravda svlečená do naha. Jak udržete tajemství mimo nemocnici – no, to je trochu něco jiného. Jedna věc je jistá. Ať už se snažíme skrýt cokoliv, nikdy nejsme připraveni na okamžik, kdy nás pravda přistihne nahé. To je ta potíž s tajemstvími – jako neštěstí, nechodí nikdy samo. Tajemství se hromadí a hromadí, až nakonec všechno kolem sebe pohlt - pak nemáte prostor pro nic jiného. A když jste plní tajemství, máte pocit, že explodujete. Lidé zapomínají na to, jak hezký je to pocit, když se nakonec tajemství prozradí. Ať už je dobré, či špatné, alespoň je venku – berte to jak to je. A jak je jednou tajemství vyzrazeno, nemusíte se za něj nadále schovávat. Problém s tajemstvím je, že i když si myslíte, že ho máte pod kontrolou… tak nemáte.
Meredith: Sečteno a podtrženo, víra je legrační věcička. Objeví se tehdy, když už to ani nečekáte. Jako byste jednou zjistili, že pohádka může být malinko jiná, než o jaké jste snili. Ten zámek... No, on to možná není zámek. A není důležité, že žili šťastně na věky věků. Hlavně, že žijí šťastně teď. Víte, tu a tam - jednou za uherský rok - vás lidi překvapí. A tu a tam - vám lidi můžou dokonce vyrazit dech.
Hlavní postavy
Dr. Meredith Grey
Dr. Miranda Bailey
Dr. Richard Webber
Dr. George O'Malley
Dr. Derek Shepherd
Dr. Preston Burke
Dr. Alex Karev
Dr. Isobel 'Izzie' Stevens
Dr. Cristina Yang
Vedlejší postavy
zdravotní sestra Olivia Harper
Zoey Glass
pan Duff
Tommy Walker
Devo Friedman
Seymour Glass
Dr. Chesney
Sam Friedman
Doris Friedman
Reproductive Counselor
Ruby Walker
zdravotní sestra Bokhee
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZachraň mě
Původní názevSave Me
Rok natočení2005
Premiéra15. května 2005
Česká premiéra14. června 2022
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody