plakát seriálu

Chirurgové

(Grey's Anatomy)

Epizoda 9×12 – Žít svůj sen (Walking on a Dream)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Derek se chystá na svou první operaci, Ross kazí, co se dá, a nemocnicí obchází dr. Cahillová, která má za úkol zjistit, kde ušetřit a kdo není efektivní.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Derek by se měl vrátit k operacím. Jako první si vybral dost komplikovaný zákrok s vysokou mortalitou, což se vůbec nelíbí Callie. Ale Derek trvá na svém. Meredith se začnou bouřit hormony, takže v jednom kuse brečí. Stephanie přijde požádat o pomoc April, protože má plno na příjmu. Ukáže se, že žena, která má údajně problémy s dýcháním, je odborná poradkyně Alana Cahillová. Vedení nemocnice ji najalo, aby zjistila, kde jsou slabá místa zdravotnického personálu. Shodou okolností je to Wbberova bývalá stážistka.

Meredith při vyšetření těhotné Brie zjistí, že její problémy s graviditou vůbec nesouvisejí. Játra přestala filtrovat a je nutná transplantace. Objeví se vhodná játra , jenže při odběru je Ross poškodí, čímž naštve Meredith ještě víc.

Arozona trpí fantomovými bolestmi, ale nechce to říct Callie, aby se jí zase nevzdálila. Owen si toho všimne a pomůže jí hledat způsob, jak se s nimi vyrovnat.

Při operaci srdce africké holčičky se ukáže, že se jde o neobvyklou poruchu, o které Cristina kdysi četla. Je nadšená, protože může dělat něco nového a chce zachránit Alexův program před zrušením.

Derekův první pacient se jmenuje Jimmy. Ze snímků je patrné, že se jeho nádor zvětšil. Už tak velká rizika jsou tedy nyní mnohonásobně vyšší. Cahillová se chce zúčastnit operace. Když to zaslechne Jo, přepíše začátek na pozdější hodinu, aby ji nestihla, protože si Derek nepřeje, aby ho něco rušilo.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Forever (Matt Hires)

Konec epizody.

Time To Run (Lord Huron)

Začátek epizody.

Someone (Future of Forestry)

Derekova operace.
Hlavní postavy
Dr. Meredith Grey
Dr. Alex Karev
Dr. Miranda Bailey
Dr. Richard Webber
Dr. Owen Hunt
Dr. Jackson Avery
Dr. Jo Karev
Dr. Derek Shepherd
Dr. April Kepner
Dr. Arizona Robbins
Dr. Callie Torres
Dr. Cristina Yang
Dr. Stephanie Edwards
Vedlejší postavy
zdravotník Matthew
Dr. Alana Cahill
odběrový chirurg
Brian Turner
zdravotní sestra
zdravotní sestra Gloria
Dr. Shane Ross
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevŽít svůj sen
Původní názevWalking on a Dream
Rok natočení2013
Premiéra24. ledna 2013
Česká premiéra16. března 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry9 010 000 diváků
Autoři profilu epizody