plakát seriálu

Cizinka

(Outlander)

Názory uživatelů

Plný počet bodů

dávám, protože, ač jsem ze začátku jevila k tomuto seriálu nedůvěru, musela jsem díl po díle kapitulovat, přestat se v tom šťourat a všechny své výtky ( nekonvenovala mi hlavní hrdinka, toho sexu se mi zdálo až moc, zdlouhavé tempo, je to taková moderní Angelika), hodit za hlavu a nechat se unášet na vlnách romantiky. Udolala mne drsná krása Skotska, skotské gaelštiny, nezdolnost a urputnost hlavní hrdinky i, co si budeme namlouvat, zjev a povaha hlavního hrdiny. Je tu všechno, co k žánru patří - divocí muži vládnoucí mečem i uměním milovat, krásné ženy, které vědí, jak je zkrotit, láska a touha na všechny způsoby, rozervanost duše, útrapy, rozchody, odloučení, shledání, padání po hlavě do průšvihů ( ústřední dvojice je magnetem na problémy), následné zachraňování. A hlavně to, co by si každý přál mít - neutuchající láska a vášeň. Občas probleskne i humor, což je velice sympatické a osvěžující.
Po více řadách mé nadšení drobátko ochladlo, nicméně pořád, pokud příliš nezapojím mozek, nadprůměrná zábava.
Příběh umocňuje krásná hudba a nádherná výprava.

Jedna má známá seriál ohodnotila velmi expresivně: "Sice to zase budu muset rozcházet na balkoně, ale ujít si to nenechám!" :-)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Skotská krajina, Jamieho "r" a nezdolná Claire

Outlander je seriál který se nádherně drží knižní adaptace. Polovinu první série jsem viděla dřív než jsem se stihla dostat ke knize a uchvátila mě natolik, že jsem si pořídila knihu. Po shlédnutí všech epizod první série a přečtení první knížky, jsem si okamžitě objednala další tři knížky (ještě mi zbývají k objednání 2 knihy) a vrhla se na druhou sérii. Děj který se odehrával ve Francii mě ze začátku moc nebral, ale nastaly tam zvraty které prostě chytnou za srdce. Návrat do Skotska byla příjemná změna, i když kdo četl předlohu bál se posledního dílu. Seriál má úplně všechno - nádherný příběh, skvělé herce, Skotsko, kostýmy, úžasnou hudbu a dalo by se pokračovat do nekonečna. Moc se těším na třetí a čtvrtou sérii a doufám, že si udrží dosavadní kvalitu.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Návrat do minulosti

Tak jsem se zatajeným dechem dosledovala poslední díl druhé série....a co bude dál? Vrátí se Clair zpět? V jakém čase objeví?

Ale k hodnocení prvních dvou sérií. Seriál mě vážně chytnul. Mám ráda dějiny Skotska i Anglie a tady se to hezky spojuje. Jiskření mezi Clair a Jamiem mě od začátku strašně bavilo. Z mužských mě asi nejvíc dostal Dougal. Naopak moc mě nebavily díly odehrávající se ve Francii. Přišlo mi to takové přeplánované. V podstatě mě svým způsobem bavil i Randall tou svou posedlostí a zvrhlostí. Volba herce byla přesná...fakt ošklivý týpek. A povedlo se vybrat i dobré herce pro samotného Jamieho a Clair. Musím říct, že v originálním znění je to mnohem lepší než s dabingem.

No, snad mi pod stromečkem přistanou další díly alespoň v té knižní podobě a bude tak snadnější těšení na pokračování seriálu.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Cizinka

Knižní adaptaci jsem sice nečetla, ale nebude k tomu daleko. Seriál mě nadchnul jak Skotskou krajinou tak obsazením postav, myslím že Sam Heughan a Caitriona Balfe se do svých rolí opravdu vžili a tím dokázali aby jste shlédli celý seriál bez mrknutí oka. Musím uznat, že tento seriál je opravdu skvělý originalitou i historií a tématika jako cestování v čase pojmuta úplně z jiné části, kdy nejde o to jen cestovat tam a zpět, ale opravdu cestovat a zůstat.

Z druhé strany ale můžu říct že první část seriálu bez jejich dcery mi připadala jak si více strhující a napínavá. Od té doby co Brianna prošla zpět skrze kameny za svou matkou, tak mi seriál připadá více citově zaměřená a pro mě tam tedy je méně akce, ale i tak nás čeká ještě spousta dalších hodin a věřím, že zvrat nás určitě nemine.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Sassenach

Dokonalost. Jiným slovem asi nedokážu seriál Outlander popsat. Na seriál jsem před třemi dny narazila čistě náhodou a hned po první epizodě jsem věděla, že se z toho stane moje srdcovka. Knihu jsem bohužel nečetla, tudíž nemohu srovnávat s předlohou, ale seriál jako takový rozhodně nenudí, ba naopak nutí ke shlédnutí dalších dílů. Hereckým výkonům hlavních představitelů se dá pouze klanět, téměř nic nezaznívá z jejich úst jako otřepané klišé. Navíc je děj opepřený o násilné a milostné scény (obojí často dosti explicitní), skotskou gaelštinu, francouzštinu. První série je plná neskonale krásných záběrů skotské přírody, o výborném soundtracku, který podbarvuje děj se snad nemusím ani zmiňovat. Série druhá lehce pokulhává, sice o zvraty není nouze, ale příběhy odehrávající se ve Francii a na francouzském dvoře mi nikdy neseděly, každopádně jsem vážně zvědavá, jak se postavy v průběhu vyvinou a kam je jejich osud zavede.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Cestování časem

Když jsem na tento seriál narazila (už nevím jak :D) tak bylo venku prvních 6 dílů. Nešla jsem spát a to jsem vstávala do školy... Tak moc jsem ho hltala :) když jsem později zjistila, že je podle knihy, tak to bylo o to ještě lepší, protože mamce se seriál taky líbil a já věděla co koupit na Vánoce :D ze seriálu se mi libí hlavně skotská krajina a Jamieho přízvuk :) ten v knize ani cz dab není (kdyby aspoň použili nějaké naše nářečí...). Také nejsou špatné ty jejich návyky a dobové kostýmy. Rozhodně bych chtěla vidět typického Skota v kiltu, jako byl Jamie :) Clair taky není špatná (občas tvrdohlavá a stojí si za svým), ale hned z Jamieho napadla do kolen a neskočila po něm, místo toho se snažila zůstat věrná Frankovi. Proto se mi líbí, že si nechává oba svatební prsteny. Jeden z budoucnosti, druhý z minulosti. Herečka sama o sobě mi sedla a stejně tak i herec Jamieho. BJ jsem opravdu, ale opravdu nesnášela a stejně tak toho jejího manžela... Nemyslím jako postavy, ale herce, nějak mi nesedl... Jak první, tak druhou sérii jsem zhltala (s drobnými pauzami) prakticky naráz a teď jen vyčkávám na sérii tři a čtyři :) jsem zvědavá kolik jich celkem bude, protože knih je kolem osmi... Outlandere drž se!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

What if your future was the past

Outlander ďalšia z knižných adaptácií tohto leta. Ďalšia novinka, na ktorú sa pravdepodobne kládli veľké očakávania. Očakávania, ktoré sa jej podarilo aj naplniť. Seriály zasadené do historického prostredia sú pre mňa tým pravým a veľmi rada ich vyhľadávam. Preto keď som sa dozvedela, že má byť spracovaná pre mňa žiaľ neznáma knižná predloha, začala som sa tešiť. A bolo sa teda na čo tešiť. Čo mohlo spočiatku vyzerať niektorým ako presladená romanca, bolo príbehom síce možno romantickým, no bolo v ňom aj niečo viacej.

Seriál v sebe priniesol mnoho skvelých a krásnych vecí. Od námetu a príbehu, ktorý sa mohol zdať byť obyčajným a jednoduchým, cez nádherné prostredie Škótska a atmosféru až po postavy, ktoré nejde nemať rado. Ako som už spomenula námet sa mohol zdať byť čistou a presladenou romantikou, no nebolo to po celý čas tak. Áno bola tú prítomna romantická linka, ktorá viac menej tvorila ústrednú líniu príbehu, no nebola jedinou dejovou linkou. Keďže bol seriál zasadený do dvoch období, obdobia 2 svetovej vojny a obdobia vojny Škótska o nezávislosť, bola prítomná aj historická linka a na pozadí príbehu lásky, sa odohrávali aj podstatné historické udalosti pre danú dobu. A aby toho nebolo málo objavila sa aj linka cestovania v čase, ktorá bola zasadená do príbehu prirodzene a nenútené. Veci a jednotlivé udalosti na seba na nadväzovali, súviseli spolu a minulosť s prítomnosťou sa navzájom ovplyvňovali. Dej plynul prirodzene a nič nepôsobilo umelo naťahovane.

Seriál sa vydaril po všetkých stránkach. Mal v sebe tú správnu atmosféru, ktorú si seriál tohto charakteru vyžaduje. Všetko to umocňovali zábery na krajinu Škótska, ktoré pôsobili zároveň drsne a v človeku vzbudzovali akúsi bázeň a pokoru pred tým všetkým. Všetko to bezchybne podkreslovala hudba, ktorá bola správne vybraná pre ten ktorý moment.

Herci boli vybrané na svoje postavy najlepšie ako sa dalo. Sam a Caitriona akoby boli čakali na postavy Jamieho a Claire. Akoby tie postavy boli nimi a oni tými postavami. Medzi nimi bola neuveriteľná chémia a oboch to k sebe tiahlo. Claire nebola tým typom naivnej postavy, ktorá by nemala vlastný názor a potreboval by vodiť z ručičku. Aj keď by možno nejaká iná na jej mieste podľahla panike a pobehovala by so strachom v očiach, Claire bola pravým opakom prototypu naivnej postavy. Možno trochu podľahla panike, no nedovolila aby ju premohla a snažila sa pôsobiť vyrovnane. Sam Heugan v role Jamieho, k nej prirodzene sadol. Ženskú časť publika si milý chlapec získa ľahko a rýchlo, stačí len aby povedal len jedno slovo, viacej netreba.
Aj keď práve oni dvaja tvoria ústrednú dvojicu, ostatné postavy nestoja v ich tieni a tiež rozohrávajú svoj príbeh naplno. Žiadna z postáv nie je ukrátená o priestor, v ktorom by sa mohla rozvíjať.

Tempo rozprávania príbehu nie je rýchle, no ani priveľmi pomalé. Všetko má svoj čas a miesto. Outlander je tou správnou kombináciou romantiky, krásneho prostredia, skvelej hudby, správnej atmosféry a mnohých ďalších vecí. Je sviežim dielom, ktoré prinesie niečo nové a čerstvé a po celý čas pôsobí ako hotový balzam na dušu.

100 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Cudzinka

Priznám sa, že prvé diely seriálu ma nezaujali až tak, ako som čakala. Je fakt, že prvý diel je taký nemastný, neslaný, príbeh sa len rozohráva...ale potom sa príbeh začal hýbať...
Tento seriál ma namotivoval zohnať si celú knižnú predlohu (a že ich je osem, to je veru dosť :) ) a až potom niektoré veci začali dávať väčší zmysel.

Outlander má všetko, čo by historická romanca mala mať. Škótsko v 18. storočí (to, čo viem o histórií Škótska a živote na Vysočine som sa dozvedela vďaka Outlanderu), krásne scenérie a uprostred toho jedna žena, ktorá sa tam dostala omylom. :)

Seriál sa drží knižnej predlohy, a niektoré scény môžem pozerať aj miliónty krát a stále ma dojmú.
Napriek tomu, že prvé diely sú možno trochu rozťahané, uvádzajú však diváka do deja, ktorý sa v druhej polovici série stane dynamickým a zaujímavým.

Sam mi do role Jamieho sadol hneď ako nastúpil pred kameru, s Cait som sa zmierovala pár ďalších dielov. Napokon si namiesto nej neviem už predstaviť inú Claire.

Recenziu píšem v období, keď už mám za sebou aj tri najnovšie diely z novej 2. série, a musím priznať, že tvorcovia v porovnaní s prvou sériou ešte viac zdvihli úroveň, som nadšená a zvedavá kam to všetko povedie..:)

A hudba od Beara McCrearyho je čarovná.
https://www.youtube.com/watch?v=LItVyt-CwC4

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Reklama na Skotsko(u)

Tenhle seriál jsem původně ve „svém“ hledáčku vůbec neměl. Ale po „zkušebním“ prvním dílu jsem svou polovičku odhadl naprosto přesně – tenhle seriál je především pro slečny a paní a o sledování dalších dílů nebylo pochyb. Za sebe čestně přiznávám, že ačkoli z toho romantika doslova stříká, nemám problém s žádným zatím odvysílaných dílů.
Jako mužský zástupce nebudu obdivovat Jamieho Frasera :o), to nechám na jiných, ale kupodivu ani Clare Randallovou, ta zrovna není můj typ. Takže (zřejmě stárnu), budu opěvovat výpravu, ta krajina je úžasná, k tomu hudba, která se povedla též. Děj má spád, pokud to někdy malinko „drhne“, tak je třeba si uvědomit, že se tvůrci drží předlohy (to je předpoklad, knihu(y) jsem nečetl) a mají pro to asi důvod.
Jediné co nechápu, je (podle mě), dost dlouhá pauza, kterou Starz pro seriál naplánoval

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Seriál který chytne za srdce a nepustí

Právě jsem dokoukala poslední epizodu a musím říct, že seriál Cizinka se pro mě stal číslem jedna mezi seriály.

Potěšilo mě, že seriál není ze současné doby, ale z roku 1945 prolínající se s 18. stoletím. Seriálů o současné době je přehršel.
Jedná se o příjemnou změnu mezi všemi vlkodlaky, upíry a zombíky.

Cizinka nabízí nejen velmi zajímavý příběh, ale také krásnou muziku, úžasnou přírodu Skotska, pohledné a sympatické herce ale především obrovskou dávku romantiky.

Každý si zde přijde na své. Muži se můžou vzhlédnout v scénách s meči či krásnými ženami a my ženy se můžeme kochat božskou postavou Jamieho. Nechybí ani odvážné scény a obrovská láska.

Líbilo se mi, že mě děj seriálu mnohdy překvapil a nebyl natolik předvídatelný jako některé jiné. Detaily do sebe zapadají a to co bylo v předchozích epizodách zmíněno mimo řečí, vám v dalších epizodách doplní skládačku.

Claire, hlavní ženská postava seriálu, je skutečně nádherná, charismatická a její představitelka odvedla skvělou práci.
Jamie - skutečný hrdina a sen žen. Galantní, odvážný, čestný, se srdcem na pravém místě. A je na něho velmi příjemný pohled - jen tak mimochodem ;)
Oproti tomu Jack Randall - pěkný prevít který svými zvěrstvy vždy dokáže překvapit.

Zajímavé dějové linky, milostné trojúhelníky, akční i postelové scény.
Za mě 100% a nemohu se dočkat další série.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Cizinka: Do minulosti za láskou

Červená knihovna? Nenechte se zmást stanicí, která ve světě značně uznávanou Cizinku uvádí. Seriál je to sice romantický, ale zároveň si velmi silně všímá historie. A dočkal se hned tří nominací na Zlatý glóbus.

Podobně jako fantaskní Hra o trůny je i tento seriál založen na velmi populárním a časem prověřeném literárním cyklu. První knížku ze své ságy o Cizince napsala Američanka s britskými kořeny Diana Gabaldon, bývalá doktorka mořské biologie a ekoložka, již v roce 1991. A od té doby se její knižní svět výrazně rozrostl – původní vyprávění čítá osm románů, několik kratších textů a zároveň je rozšířeno o sérii novel a románů o Johnu Lordovi, jedné z vedlejších postav Cizinky. A ano, i v této objemné sbírce příběhů také do jisté míry účinkuje magie. Nikoli ale nějaké tajemné vybájené čáry máry, jež dávají oživnout drakům a jiným mytologickým stvůrám.

V Cizince úřaduje prastará britská víra v nadpozemskou moc druidů a přírody, jež dokáže při správné konstelaci a ve správný čas přemisťovat lidi napříč časem. Jen vinou těchto sil se jistá odvážná krasavice propadne z konce čtyřicátých let minulého století o dvě stovky let nazpět. Do dob, kdy se neotesaní, ale na druhé straně upřímní skotští horalové stali ústředními hrdiny jakobitského povstání a boje proti povýšeným červenokabátníkům.


Krásy tajemné Vysočiny

Z okolí města Iverness, pomyslného kapitolu Skotské vysočiny, sálá kromě přírodních krás také duch dávných časů, kdy ještě lidé brali víru v nadpřirozeno jako běžnou součást každodenního života. A zde, respektive v blízkosti pradávného kamenného kruhu Craigh na Dun, prožije bývalá zákopová zdravotní sestra, Claire Randallová s tváří šestatřicetileté irské herečky a modelky Caitriony Balfe nevysvětlitelnou událost. Píše se rok 1945, právě skončila válka a na Vysočinu přijíždějí manželé, které boje na několik let odloučily. Stejně tak se ale blíží keltský svátek Samhain, z nějž západní civilizace později vytvořila předvečer svátku Všech svatých, zkráceně Halloween. A po této čarovné noci se Claire probouzí v roce 1743, uprostřed počínající občanské války, přičemž víceméně okamžitě upoutá pozornost každého, koho potká. Nikoli však jen kvůli svým půvabům.

Krev, sváry a milování

Claire je především pokroková a nezávislá žena, což se v patriarchálním Skotsku poloviny 18. století ještě úplně nenosilo. A především pak díky práci ve válečných lazaretech a jako zkušená botanička disponuje léčitelskými znalostmi, jež by jí mohla závidět každá doba před objevením penicilínu. Jak už zaznělo výše, historicky značně akurátní a překrásně výpravná Cizinka hovoří i o lásce, a proto také Claire záhy narazí na velmi pohledného horala a psance Jamieho s vypracovanou postavou Sama Heughana. Ani toto setkání se však neobejde bez potíží. Pořád je zde totiž vzpomínka na manžela Franka z našeho století a zaplašit ji dokáže až Black Jack Randall (Tobias Menzies), sadistický britský důstojník a Frankův prapředek, který jako by svému potomkovi vypadl z oka.


Složitostí ale bude v Cizince pochopitelně víc – dost na to, aby zaplnily prvních šestnáct epizod a následně dalších třináct dílů, které tvoří druhou sezónu. A co diváky na tomto americkém seriálu tolik zaujalo a proč se na něj dívá i poměrně značné množství mužů? Někoho zde baví úchvatné kostýmy, někoho zase čarovná krása skotských exteriérů, v nichž se odehrává značná část děje. Stejně tak ale v Cizince nechybějí zručně natočené bojové scény a dobrodružný nádech. A jistě zaujme i nečekaně nízká míra cudnosti, jež živočišnou a zážitkům otevřenou Claire provází napříč jejími toulkami minulostí. Hubatá a vyzývavá černovláska zkrátka umí okouzlit stejně jako její zelený, byť krví zalévaný svět.

50 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sassenach

Zatím jsem moc spokojena. Jak již bylo řečeno a potvrzuji, knižní předlohy se drží zuby nehty, což palec nahoru. A scéna na Craig na Dun byla neuvěřitelně krásná, celkově i hudba je kouzelná. Caitriona coby Claire je výborná, zpočátku jsem měla pochybnosti z ukázek, ale v seriálu mou domněnku úplně rozdrtila. Tobias ala Frank milý chlapík, ale co by Black Jack je a bude pěkný bastard :) A Sam jako Jamie... Zatím neměl moc šancí se předvést, ale prozatím je perfektní a jeho akcent mě dostal, tedy většina z nich. Jak Gaelština, tak skotský přízvuk a jejich důraz na to R ;)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
61 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Romantika, historie, dobrodružství

Seriál od začátku zaujme svou výpravností, historickým výkladem a celkově řemslnou kvalitou. Mě ale ze začátku trochu nudil. Tvůrci se v první sérii piplali se vším možným, jen zapomínali na to, že člověk by se u seriálu měl i trochu bavit, Děj je sice dramatický, ale je vyprávěn celkem nezajímavě. Druhá série už je na tom v tomto ohledu podstatně lépe a vyplatí se vydržet.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Anglie

Tak mám za sebou dva díly a potěšilo mě to.Vše co se děje kolem Anglie a její historie se mi líbí a tenhle seriál budu mít jako oddechovku,myslela jsem,že to bude hodně krvavé a válečné,ale naštěstí není a baví mě to.
Samozřejmě to je i díky Jamiemu,protože role skotského chlapáka mu sedla jako prd.. na hrnec.
Fascinuje mě i hudba,ta je naprosto dokonalá a úvodní písen se fakticky povedla.

90 %
62 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
69 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Welcome to the castle Leoch!

Outlander je perfektná oddychovka. Zobrazenie Škótska v 18. storočí je viac než úctyhodné, seriál je plný obrazov krásnej Škótskej vysočiny, ľúbozvučnej gaelštiny či škótskej hudby. Outlander strieda napätie, humor a lásku. Claire je výnimočne silná ženská postava a jej vzťah s Jamiem je neskutočne roztomilý. Vrelo odporúčam ako oddychovku! Pustite si do domu svieži škótsky vzduch! :)

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Limo se skotskou...hudbou

Vlastně to není nic jiného než sladce ulepená romantická limonáda, ale aspoň je to zabaleno do zajímavého námětu a ten soundtrack je prostě skvostný!

60 %
53 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Highlands

Pilot bol pre mňa utrpením. Červená knižnica nie je môj žáner ani omylom a tie myšlienkové pochody hlavnej postavy boli ako keby by mi niekto predčítal Steelovú. Ale...vizuálne je to naozaj krásne, na ten „rozprávací“ prvok som si zvykla (asi aj preto, že Claire nie je tak úplne blbá pipka, ako som ju sprvu zaraďovala), hudba je pekná a zaujímaví herci podávajú slušné výkony.
Ako bonus sa človek dozvie čo to z histórie a spôsobu života v Higlands.

Pre mňa je to relaxačný seriál, tempo je pomalšie, ale nie je tam vyslovene žiadna scéna, ktorá by mi prišla naťahovaná alebo zbytočná, dialógy k veci, odsýpa to tak ako má...je to príbeh dosť odlišný od všetkých tých temných kriminálok, zbesilých akčňákov, hlučných sitcomov, šialených cliffhangerov...
Pozerať Outlandera je ako pustiť si do izby studený vzduch, cítiť hlinu a trávu, počúvať zvuky prírody a nechať sa unášať takým tým „starým“ štýlom rozprávania.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Historie a Láska

Viděla jsem za tím první díl, a byl příjemný. Jsem moc zvědavá na pokračování. Knižní předlohu jsem nečetla, takže moc nemohu posoudit jak se seriál vůči ní má. Jen snad mohu říct, že si jí přečtu. Nápad je to hezký. Takový oddechový.

Až ze seriálu uvidím víc, hodnocení možná změním po pilotu dávám seriálu 70% za pěknou hudbu, a nápad který je mírně pohádkový.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

JAMMF

Musím říct že na seriál jsem narazila omylem kdy chyběl poslední díl do konce 1.série. No dopadlo to jak se dalo čekat- OPRAVDU véééélkou láskou. Během 3 dnů jsem měla zkouklou celou sérii a začala to nehorázným způsobem hltat. Teď čtu knihy abych si zkrátila čekání. Seriál doporučuji milovníkům historie a příběhů, ručím za sebe že vás to bude bavit :)Neboť je to seriál hlavně pro nás dámy, tudíž nechybí romantická zápletka, nádherný tajemný příběh, s ukázkou nádherné skotské přírody.

Nejlepší scéna : Když Jamie odveze Claire ke kamenům a má se rozhodnout jakému živou dá přednost. Mohla bych jí vidět milionkrát a pokaždé dojme.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Cizinec

Abych pravdu řekla tak jsem byla po prvním dílu trochu skeptická. První díl byl totiž trochu natahovaný a nebyl moc záživný. Proto jsem nevěděla, jestli se mám dívat na další díly. Řekla jsem si, že to ještě teda zkusím a byla jsem příjemně překvapena. Druhý díl byl o moc lepší a i jsem se u něho dobře bavila. Nejlepší bylo, že po pár dalších dílech mi přišlo, že se stává seriál každým dílem lepším a lepším. Příběh je velice zajímavý. Líbí se mi atmosféra, postavy, i když její první manžel není tak zajímavý, a i vyprávění a myšlenky hlavní postavy se mi líbí. Taky historie a všechno kolem je hezké a i hudba se jim moc povedla. Myslím si, že si tento seriál zaslouží plných 100% i přes ten jeho první díl. Už se moc těším na další díly :D

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Překvapen

Knihu jsem nečetl, ale i tak jsem spokojen. Ta atmosféra,ta hudba!!! Herecké výkony - spokojenost. Pohodový seriál, který neurazí a určitě nějakým způsobem zaujme. Podzimní pohodovka.

80 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Cizinka

Seriál jsem rozkoukala docela náhodou, neměla jsem u čeho cvičit :) velmi příjemně mne překvapil, hned po prvním díle jsme přečetla knížku, seriál jí docela přesně kopíruje, takže člověk ví, co přijde, nicméně to zážitek vůbec nekazí, naopak mám víc času na vnímání nádherného prostředí Skotska, hudby, líbí se mi vizuální oddělení minulosti a současnosti, líbí se mi chemie mezi hlavními postavami a hlavně se mi líbí Jamie a jeho výslovnost:)Teď jen přežít půlrok čekání na další díl...

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Naplněná očekávání

Outlander je skvělý seriál, miluju Claire i Jamieho. Kdo četl knihy, určitě souhlasí, jak skvěle jsou zpracované.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Krása

Historický príbeh zasadený do krásneho Škótska. Podrobne a nevtieravo prepracovaný seriál ktorého ústrednou líniou nie je len milostný príbeh (v tomto prípade sa dá hovoriť aj o milostnom trojuholníku) ale aj pohľad na končiacu 2 sv. vojnu a začiatok vojny Škótska o nezávislosť. Dômyselne a realisticky prepracované prostredie, postavy aj celý dej. Pre mňa krásny seriál pri ktorom sa často prichytím ako sa usmievam na obrazovku a nič iné okolo pre mňa neexistuje.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

ať žijou udatní Skotové a láska :-))

jsem nadšená! po prvním díle velká spokojenost, Jamieho jsem si takhle nějak představovala a hudba je opravdu krásná :-) a skutečně se zatím drží knižní předlohy jak jen to jde) Zatím plný počet))

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Vrátí se?

Knižní předlohu jsem nečetla, ale po dvou epizodách jsem absolutně unesená. Skvělá hudba, výborní herci, poutavý příběh. Jen kdyby ty díly vycházeli častěji :)
A otázka: Vrátí se zpět do přítomnosti??

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Kdybych byla menší, milovala bych ten nápad.

Nápad je brilantní. Fakt skvělý. Je to taková oddechovka, pěkná kamera, nasajete tu atmosféru. Není to akčňák, ale vážně se jim to povedlo. Už se těším, až uvidím, kam dál to bude směřovat. :)

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Outlander

Celkom dobrý seriál, drží sa knižnej predlohy. Keď som sa dozvedela, že bude seriál bola som nadšená, ale keď som si pozrela prvý diel hneď ma to prešlo. Kniha je jednoznačne lepšia ako seriál a keď ste čítali knihu môžete polovicu seriálu pretočiť...

70 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Velké překvapení

Zde jsem velmi spokojená. Příběh má velikou hloubku, která prochází historií, jako takovou. Navíc je zde trocha tajemna a to mu dává celkem šmrnc :)

100 %
11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

kde pozriet..?

Ahojte, a kde ste prosim serial videli online?

0 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
5 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Kde?

Online třeba na hellspay.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
10 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí