plakát seriálu

Devious Maids

(Devious Maids)

Názory uživatelů

Najlepšie slúžky na svete

Bez výčitiek dávam plné hodnotenie - je to neskutočne zábavný, šokujúci, vtipný, mierne zvrhlý, prehnaný a celkovo bláznivý seriál a vynikajúcimi charaktermi, ktoré si proste zamilujete od prvého okamihu.
Každá séria má svoju záhadu, a niekedy je to naozaj prekvapivé.

Najlepšie postavy: Geneviev, Adrian, Evelyn, Carmen

1séria ... 100%
2séria ... 90%
3séria ... 100%
4séria ... ?

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Troška geniality neškodí

Když jsem viděla promo na tenhle seriál, líbilo se mi, jak to bylo udělané, takže jsem si řekla, že tomu dám šanci, a jsem velice ráda, že jsem to udělala. Seriál je podle mého názoru geniální, a i když jsem nikdy neviděla Zoufalé manželky, jsem si jistá, že tohle je ještě lepší. Úvodní příběh je výborně natočen - musela jsem se na něj koukat několikrát. Tomuhle byste rozhodně měli dát šanci! :)

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

"Spin-off" Zoufalek ?

Devious maids jsem začal sledovat, když jsem zjistil, že je to seriál od tvůrců Zoufalých manželek. Čekal jsem že to bude stejné jako Zoufalky, které jsem si velmi oblíbil. Jsou tedy Devious maids opravdu stejné jako Zoufalky??

Nejsou stejné, ale jsou velmi podobné.I když seriál přináší prostředí služebných v bohatých rodinách (což tu ještě nebylo), postavy mi po dobu dvou sérií nepřirostli k srdci tak jako postavy v Zoufalkách. Navíc ještě čekám na ty osudné zvraty a ty správné emoce, kterých v Zoufalkách bylo nespočet.

I přes to je Devious maids seriál, který pobaví a nezklame v žádných ohledech. Třeba se v dalších sériích (které doufám budou následovat) objeví i ty zvraty a emočně vyhrocené situace.

2.SERIE - Tak druhá série, nebo spíš začátek třetí byl mohl jeden takový zvrat přinést, protože druhá série skončila hodně otevřeně.

I když začala druhá série poměrně slušně, každým dílem trochu strácel na kvalitě. Marisolin příběh začal být zajímavý až na konci série a nejlepší dějovou linku měla asi Rosie.

Na třetí sérii se těším (pokud nějaká bude) a snad předčí zatím obě dvě nadprůměrné, ale ne dokonalé, série

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

"Zoufalé" detaily, ale jinak uplně něco jiného

Začala jsem s tímhle seriálem kvůli náhradě za Zoufalky. Čtu tu jak je to podobné a už jsem v půlce první serie a furt nějak nenecházím to zastoupení za moje milovaný stovkou ohodnocený manželky. Ale ano, jedinou podobnost shledávám v detailech.... například v hudbě a oddechovém příběhu. Zoufalky nicméně byly víc šokující, uklizečky jsou naopak často předvídatelné - nebo nevím, třeba jsem hrozný jasnovidec, ale málo co mě překvapilo zatím. Je to rozhodně slabší, obsahově takové jednoduché... no prostě na klidný večer bez potřeby většího přemýšlení. Manželky byly zamyšleníhodné.... věčně se něco dělo, dost každý díl ve mě zanechal a měla jsem potřebu koukat dál. Každopádně DM jako takové jsou prostě fajn, koukatelné, milé.... Ale náhradu za manželky nečekejte :-).... s tím prostě nesouhlasím.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Konečně náhrada za zoufalky

Náhrada za zoufalky nepřišla v podobě mizerných GCB, ale opět od starého známého tvůrce Marca Cherryho. A na ABC si asi rvou vlasy z hlavy, že tento seriál odmítly. Sice nedosahuje kvality jako několik prvních sérií, ale jen chlup. Na druhou stranu však přináší děj z jiného prostředí, než jsme zvyklí, a to dodává seriálu jiskru. Hlavní příběh je sice dobrý, ale asi nejsem sám když řeknu, že ještě více mě zaujaly tři vedlejší příběhové linie, které mají teprve ten správný šmrnc a vtip. Zatím hodnotím 80%, a věřím, že potenciál má ještě větší.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

All in a day´s work

Nové Zúfalky? Tak to neviem posúdiť,ale jedno je isté Devious Maids niečo originálne.

Devious maids zobrazuje dva svety, ktoré sú odlišné tak veľmi ako len môžu byť. Svet bohatých, tých čo sa nemusia o nič starať,len o to ako pôsobia v očiach ostatných. A svet ich slúžok,ktoré skáču ako oni pískajú.Poskytujú zaujímavý pohľad do sveta bohatých a tých čo stoja za nimi. Oba svety sú úzko prepojené.
Devious maids sa môže zdať akoby jedna veľká farebná telenovela. Je to živé,farebné, zábavné,uvoľnené,svieže,bez nejakej nadnesenosti a umelosti. Dej plynie rýchlo,bez nejakých zádrhov. Zápletka prvej série je zaujímavá a je riešená počas celej série. Vždy keď si človek myslí,že by to mohol byť ten a je to tak a tak,objaví sa nový podozrivý a teórie treba prepracovať.
Jediné čo by sa DM dalo možno vytknúť boli outfity hlavnej pätice. Občas nedávali zmysel a pôsobili,že niečo stoja. Ale keď sa im dobre upratuje v blúzke a ihličkách,tak nech sa páči.

Päť služobných, každá iná, každá z vlastnými ambíciami a vlastným príbehom. Príbeh každej z nich sa rozbieha vlastným smerom, no zároveň sa prepletá s príbehom ostatných. Každá z nich je zaujímavo vykreslená, má svoj charakter a je svojím spôsobom sympatická. Medzi moje favoritky patrili Rosie (tá možno pôsobí naivne,ale opak je pravdou) a Zoila (pretože Carla).
Priestor je venovaný aj príbehom ich pánov. Každý z nich má svoje tajomstvo, ktoré skôr či neskôr vypláva na povrch. Niektorí z nich majú so svojím personálom úzky vzťah a niektorí ich zase berú len ako niekoho kto sa im postará o domácnosť. Každá z paničiek má svoj priestor a svoju dejovú linku v seriály.

DM má to čo by mal dobrý seriál mať. Má nejakú tú atmosféru, nezaobíde sa to ani bez nejakej tej dávky škandálov a klebiet, vtipných situácií a tajomnú zápletku. Tá je na konci prvej série vyriešená,takže nehrozí zbytočné naťahovanie. Je to príjemná oddychovka, ktorá funguje tak ako odychovka fungovať má.

2.séria:
Po zábavnej a sviežej prvej sérií, prišla druhá. Síce rovnako svieža,originálna a zábavná. No po stránke hlavného príbehu/záhady to už trochu pokrivkáva. Dej sa tentoraz viac menej sústreďuje na jednotlivé príbehy postáv, ich tajomstvá. Bolo tu to veľké "krimi" tajomstvo, no akoby bolo súčasťou príbehu jednej z postáv, namiesto toho aby sa čo i len okrajovo dotýkalo príbehov ostatných. Zatiaľ čo v prvej sérii to bolo naopak. Celkové riešenie veľkého tajomstva a odhaľovanie jeho jednotlivých častí, nebolo nijak prekvapivé a polovica vecí sa dala čakať.

Aj tu boli tie veľké odhalenia,zvraty a rôzne špinavosti, a v rovnakej miere. Len akoby to mu niečo chýbalo, nejaká tá štipľavosť. Dej sa viac menej sústreďoval na jednotlivé postavy, ich zápletky, príbehy a tajomstvá. Príbehy pôsobili prepracovane a zaujímavo. Niektoré z nich pôsobili oproti ostatným trochu výraznejšie a bol im dávaný aj väčší priestor

Počas druhej série zmizli niektoré postavy a namiesto nich pribudli nové, výrazne ale aj menej výrazne. Postavy sa naďalej vyvíjali a prechádzali postupnou zmenou charakteru (z nevýraznej a trošku naivnej Rosie sa stala silná,sebavedomá žena, ktorá sa nebojí pomôcť keď to treba). No boli tu aj zmeny, ktoré išli trochu opačným smerom a výrazne to bolo najme u jednej z nich-Marissol. Tá, ktorá v prvej sérií bojovala za synovu nevinnosť sa zrazu zmenila na jednú z tých paničiek, ktoré tak nemusela a celý čas pôsobila ako opak toho čo o sebe tvrdila v prvej sérií.

Druhá séria nebola v konečnom dôsledku zlá, len veľké "krimi" tajomstvo bolo síce špinavé, no nie až tak šokujúce. Druhá séria si naďalej zachovala svieže a ľahké tempo. A rovnako aj humor vlastný jednotlivým postavám. DM naďalej ostali sviežim a ľahkým dielom a príjemnou oddychovkou.

1.séria-90%
2.séria-70%

70 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Don't you know how hard it is to find good help?

Hodnotím tedy zatím pouze podle první série.
Původně jsem se vůbec nechtěla dívat, ale když to mělo tak velký ohlas po pilotu, řekla jsem si, že tím nic zkazit nemůžu. Celé to prostředí mi sice připomíná telenovely, ale to jen na první pohled.
Začalo to docela zajímavě a po pár dílech mě to chytilo, takže jsem jásala, když jsem zjistila, že to dostalo druhou řadu.
Člověk se poměrně pobaví a nemůžu si vybrat kterou z hlavních hrdinek mám nejradši (nebo naopak, která mi vadí nejvíc), což je u mě v seriále velké plus.
Ano, trošku se to podobá Zoufalkám, ale ani zdaleka se jim to prostě nemůže vyrovnat.
No a nakonec jsem prostě ráda, že tam hraje Drew Van Acker, Jason v PLL mi sakra chybí, takhle na Drewa můžu koukat aspoň tady :)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Slabší odvar Zoufalek

...Podpis stejného tvůrce je znát, ale Devious Maids mají více soap-operský nádech. Méně humoru, méně intrik a méně dramatu - a daleko větší soustředění na milostné pletky. Což je trochu zklamání, ale jako někdo, komu chybí Zoufalky, si nemůžu stěžovat - i přes značné rozdíly nic podobnějšího neběží. Když zavřu oči, mám dojem, že sleduji telenovelu. Ale i přes to, že Devious Maids úplně neví, čím být, je to příjemná oddychovka, kterou zvedají z průměrných vod zajímavé postavy a herečky. Je to asi jako číst knihu s jednoduchým příběhem, ale tak čtivě napsanou, že od ní nemůžete odtrhnout oči. Bohužel zde "tajemná" linka vůbec nefunguje a ba co víc, působí hrozně směšně. Nemluvě o hloupých zvratech. Uvidíme, co se ze služek vyklube, jestli další nevýrazný ženský seriál nebo výjimečný kousek. Obávám se, že to bude to první... U druhé série mi prozatím nejde překousnout představitelka Opel - tak příšerný křečovitý herecký výkon jsem zřejmě ještě neviděla. Na druhou stranu dějově se seriál ohromně zlepšil - dějové linie nejsou tak předvídatelné jako u první řady a dokonce bych snad i použila slovo "originalita". Rozhodně jeden z mála seriálů, který má druhou řadu mnohem lepší, než tu první. Konečně nemám takový ten pocit "vím přesně, co se stane v dalších minutách a jak tahle linka dopadne", hlavně co se krimi linky týče. Navíc nepůsobí tak směšně. A naprosto jsem si zamilovala Carmen.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Druhý zoufalky?

Dá se to tak vůbec říct? Dle mého názoru to tak není. Devious Maids je přece malinko něco jiného než zoufalky. Na tento seriál jsem se začal koukat čirou náhodou a musím říct, že jsem se do něj přímo "zažral". Postavy jsou mi velmi sympatické, hlavně Rosie a Valentina. Jen, co mi malinko na tomto seriálu vadí, je ta hudba, ale dá se to. Proto dávám plný počet.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Zoufalky v jiném obalu

Seriálu jsem se rozhodl dát šanci po shlédnutí proma, které se tvůrcům opravdu podařilo. Nejdřív jsem se obával, že se bude jednat o slabší odvar Zoufalých manželek, akorát z jiného prostředí, předpoklad se naštěstí nesplnil. :) Postavy služebných jsou sympatické a každá z nich se vypořádává se svými tajemstvími/problémy. Seriál má spád a vedle hlavní linky nabízí i několik zajímavých vedlejších, a ani vtip nechybí. Větší prostor bych dal Brianně Brown ztvárňující postavu Taylor Stappord, která mi je ze všech "boháčů" nejsympatičtější. Rozhodně se těším na druhou řadu.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

hospodyňky

Tento seriáll mě nadchl hned od prvního dílu. Má to spád, vtip. Není díl u kterého bych se nudila. Postavy jsou sympatické a jsem hodně ráda, že seriál dostal druhou řadu.

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nové DH?

Že by následovnice zoufalek? Zatím k tomu mají hodně blízko. Tak uvidíme jak si povede 2.Série ta první se povedla =)

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Vypadá to jako Zoufalky, ale nejsou to (tak docela) Zoufalky

Ano, klidně to přiznám, chyběly mi Zoufalky. A tohle je víceméně nahrazuje. Prostředí je poutavé, postavy zajímavé, příběh je správně dávkován, nemám si nač stěžovat. Pokud to nějak výrazně nepokazí, mohlo by to pár sezón vydržet.

80 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Zoufalé manželky v trochu jiném provedení

Celkem povedeny serial ktery je velmi podobny zoufalym manzelkam, bohuzel zoufale manzelky jsou pro me jeste o jeden az dva stupinky vys.

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Po dlhom čase ma niečo fakt bavilo

Nemôžem povedať, že každá línia príbehu či každá postava ma fascinovala rovnako, ale určite to bol prvý seriál po dlhšej dobe, od ktorého som mala skutočne problém sa odtrhnúť a vyslovene som ho zhltla.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

I uklízení může být zábavné

Povedený seriál. Vypraví o pěticí žen, které se perou o kousek štěstí ve svém životě. Pětice je zpraveně odlišná, takže si mezi nimi neztratíte. Jedna je schopná zpěváčka a i přes vyspělý věk se nezalekne a rozhodné si splnit svůj sen. Dále je zde matka a dcera, kteří s láskou pečují o své nadřízené a o ni je na oplatku považují za součást rodiny. Poslední je nejchytřejší a umí bezvadně anglicky, proč taky ne přece jeto učitelka angliny z povolání. Jako služebna si sice moc nevydělá, ale doufá v záchranu svého adoptovaného syna. Každá má své priority a cíle. Jedno mají, ale společné jsou služebné. Nejvíc se mi líbí, jak tvůrci ukázali svět zbohatlíku a jejich titěrné problémy. A to je pravé kouzlo seriálu. Kontrast mezi reálným životem a životem ve zlatě. Není všechno zlato, co se třpytí a zdejší boháči mají svoje nechutné i soucitné tajemství. Vtipky jsou povedené, správně ulitlé. Herečky jsou ve svých rolích přirozené a vtipně podávají, co jim osud přinese. Hlavní dějová linie není složitá, má své klady ale Shakespeara tady nečekejte. Nicméně celkový příběh posouvá a drží ho pohromadě. Celkově má seriál prázdninovou atmosféru tedy nic náročného a pohodově zabaveného ze spoustou energie. S prachovkou do boje……..

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk