plakát seriálu

Dobré místo

(The Good Place)

Názory uživatelů

What the fork?

The Good Place je seriál, ke kterému mě přitáhlo jméno tvůrce. Michael Schur totiž vytvořil jeden z nejlepších a nejvtipnějších sitcomů posledních let a já jsem byl zvědav, jestli se zadaří znovu.

Začnu tedy obsazením, hlavní tahouni Kristen Bell i Ted Danson jsou sympaťáci a ani zbytek není extra rušivý. Nápad je zajímavý a líbí se mi atmosféra, kterou seriál má. Možná i díky kulisám, které dají připomenout Pushing Daisies. Trošku mi ale nesedí scény, kdy je Eleanor „hodně špatná“.

Už v průběhu první série jsem se opravdu začal těšit na další díly. Protože to bylo díl od dílu lepší a zábavnější. Skvělý byl příchod Špatného místa v čele s Adamem Scottem. Navíc závěrečný twist byl něco nečekaného a vážně povedeného. A přidává body k originalitě.

Jsem rád za prodloužení. Rozhodně chci vidět víc, protože mám ten pocit, že to bude jako s Parks & Rec a seriál se postupně může zlepšovat, až se vybrousí v opravdový komediální poklad...

I druhou sérií se podařilo tvůrcům navázat na úspěch té první a naplnit nyní už vysoká očekávání. Hlavní parta je opět vtipná a i letošní zápletka o snaze dostat se ze Špatného místa do toho Dobrého je skvělé naplánovaná. Pobavil i nečekaný a originální závěr. Už teď se nemohu dočkat dalších epizod.

I když každá série přichází s trochu jinou zápletkou, aby se příběh posouval, tak se jim i ve třetí řadě daří zůstat originální. A za to rozhodně zaslouží uznání. Dokonce i letos to skončilo způsobem, který přivede do příštího roku zajímavý zvrat. I díky tomu je to jedna z nejzajímavějších komedií, která se momentálně vysílá. Zábava to je totiž více než dobrá a doufám, že jen tak nebude končit.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Forking great show!

Prvé tri série som zhliadla naraz, na štvrtú som si musela počkať. Seriál ma hneď zaujal, no zo začiatku mi neprišiel ničím výnimočný. Až o málo neskôr som si uvedomila, ako originálna a milo šialená jazda The Good Place je a ako super to majú tvorcovia vymyslené. Pri sledovaní ma často napadal Dirk Gently (moja netflixovská srdcovka). Feeling je tu rovnako pohodový, plus The Good Place podobným štýlom balancuje na hranici šialenosti, rozkošnosti a scenáristickej peckovosti. Postavy sú tu sympaticky karikatúrne, farbičky živé, humor úsmevný a réžia energicky šliape na plyn, nepoznajúc hranice fantázie. Scenár má konštantne čo ponúknuť, či už sú to filozofické rozpravy, morálne ponaučenia, situačný humor, romantické linky, uspokojivé charakterové archy, alebo vypointované zápletky. Nehovoriac o tom, ako záver takmer každej epizódy núti diváka pustiť si ďalšiu a ďalšiu. Plus oceňujem, že tvorcovia sa rozhodli skončiť so cťou už po 4 sezónach.
85 %

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

A forking good place...

Tak ja začnem hneď od konca, pretože ten bol perfektný. Človeka to hneď naštartuje na ďalšiu sériu. Zvrat ako sa patrí, pre mňa dokonalý WOW efekt.
Tak, ale teraz k celému seriálu. Mne sa veľmi zapáčil už trailer v NPL a tento prvý dojem ma vôbec nesklamal. Epizóda od epizódy bola lepšia, pekne sa to zamotávalo aj rozmotávalo. Postavy si podľa mňa pekne sadli a ako celok mi to príde ozaj podarené. Už som sa pustil do 2. série, kedže po konci prvej si človek nemôže dať ani pauzu, čo ho to tak chytilo...
Je to veľmi dobrá oddychovka, vrelo odporúčam.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The good show: )

Byla jsem zvědavá na Kristen Bell, celkem mě zaujalo prostředí (kulisy) a nakonec i zápletka seriálu, tak jsem se rozhodla The Good Place rozkoukat. A dobře jsem udělala!
The Good Place je sitcom, který mi ve watchlistu chyběl (mám tam sice New Girls, ale té podle mě poslední sérii dost dochází dech) - je vtipný, 20 minut rychle uteče (= můžu ho zkouknout skoro kdykoli), zápletka je neokoukaná, herci sympatičtí a snadno jsem si je oblíbila. Děj se zpočátku vyvíjel velmi dobře, někdy uprostřed jsem váhala, jak dlouho ještě tvůrcům vydrží s tématem dech, ale konec série se opět výborně rozjel!
Můžu tedy jedině doporučit: )

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Not a girl ;)

Byť se nejednalo o lásku na první pohled, nezvyklý koncept si sedá jen velmi pozvolna a pěkných pár dílů trvá, než mi přestanou vadit některé charakterové mušky i mouchy téměř kompletní hlavní party, vyšlo to. Celá posmrtná anabáze má totiž jednu obrovskou výhodu. Eleanor a spol. se v sitcomových vodách pouští do nepříliš ochozeného prostoru rozvíjení mysteriózní zápletky a nefalšovaných cliffhangerů, které oproti všem žánrovým zvyklostem nejsou jen o vztazích. Opravdu netuším, jestli se mi u komedie někdy stalo, abych se k ní alespoň zpočátku vracel ne kvůli stylu humoru nebo dobré náladě, ale kvůli zvědavosti, kam se celý vesmír dobrých i špatných míst vrtne tentokrát. A že jsou takové výlety v pozdějších sezónách tou nejpřekvapivější pokladnicí chytrého humoru. Extra vydařené opakované vtipy (komolení Chidiho příjmení, Tahani a její známosti nebo COKOLI, co vypadne z neodolatelné Janet v libovolné podobě) jsou pak hodně sladkou třešničkou na dortu. Od úplného nadšení mě většinu času brzdí Jasonova nepřetržitá natvrdlost. Právě ta je tím jediným druhem humoru, který mi do jinak čím dál přesnější mozaiky moc nepasuje. Jinak se ale jedná o velice chytrou jízdu, která umí tu nejzásadnější komediální fintu. Přivodit slzy smíchu i dojetí.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

I don't want the forking end :(

(Doporučuji si ke čtení mého komentáře zapnout písničku Mystery od Love, díky.)

Tahle show byla prostě jedinečná a úžasná, nejenže mi představila naprosto nové a skvělé herce, jako třeba D'Arcy, Mannyho, Jameelu a Williama, ale také mi naservírovala staré známé v nové verzi Kristen a Teda. Co se týče postav, nebudu ani psát o všech hostujících, to bylo parádní, ale co je zajímavé je, že spousta seriálů se snaží zabít stereotyp tím, že přidává nové a nové postavy. Tady jsme byli celé 4. série jen se základní partou a sem tam někým navíc, kdo se ale necpal mezi hlavní postavy, a vše skvěle fungovalo a já je všechny miloval. Achjo, teď jsem dokoukal finále... jak moc mi budou všichni chybět, až jsem z toho naměkko. Eleanor je prostě dokonalá potvůrka, Chidi je zase typický nerd, Jameela a její přízvuk ohm a Jason, no nic pro mě, ale bylo ho tam potřeba. Nemusíme si lhát do kapsy, pozdější série už trošku pokulhávaly, možná až příliš dílů, některé díly byly tak trošku o ničem a vše se točilo pořád dokola, asi jako celá časová osa vesmíru. :D Ale byl v tom problém? Ani mi nepřišlo, byla to taková jistota, co dokázala pobavit a byla tu vždy pro mě.

Dějově naprostá pecka, líbilo se mi zpracování a originální nápady, série v pořadí - nebe, peklo, země, všechno... Je to bezkonkurenční nápad, oslovil mě a má velmi zajímavé filosoficko-etické přesahy, které jsem jako student filosofie ocenil a spoustu knih, na které Chidi poukazoval, jsem si přečetl a hodně mě to obohatilo, a proto věřím, že i běžného lajka seriál mohl dost obohatit, a i když seriálům asi nedávám takovou moc, tak třeba někomu ukázal, jak se chovat líp a jak si trošku změnit život. Bylo zajímavé představit si, kolik asi mám bodů a třeba se i na základě téhle myšlenky trošku hlídat, kdy se chovám hnusně, kdy ne... ale tak to byla má osobní zábava, nikomu to necpu. :)

Celý seriál se nesl v krásném, světlém, barevném a rádoby dokonalém duchu, možná proto mi to bude tak chybět, málokde zažijete idylku jako tady, co víme, třeba se jednom potkáme na dobrém místě. :D

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Priemer

Seriál je fajn komédia, nič špeciálne, ale ani nikoho neurazí. Sú ale dve veci, ktoré by som obzvlášť chcela vyzdvihnúť:
- jedinečný humor, ktorý skutočne naplno využíva doménu (napr. "prehľadajte sekciu bad place - od nedeľných nákupov v IKEA po detské besiedky")
- prvý seriál po rokoch kde mám pocit, že každá séria je rovnako silná a pasuje k predchádzajúcej a nie je to len premyslený príbeh prvej série a potom chaos zvyšných.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Palec hore

Nejprve určitě chci pochválit scénaristy a jejich zápletky, protože je to svým způsobem velmi originální, i když byste to v takovém sitcomu nečekali. Potom jsem se zamilovala do těch postav, vůbec nejsou ploché, jsou zajímavé a ne černobílé, a i když vás někdy štvou, nemůžete se s nimi rozloučit. Jsou prostě geniálně napsané. A pomáhá tomu i skvělé provedení. Takže úroveň herců je hodně dobrá. Nejvíc asi obdivuji herečku, co hraje Janet, protože si zahrála takové množství rozpětí různých výkonů a tak skvěle podané, že to není možné. Celkově je to hodně taková guilty pleasure, na kterou se lehce dívá. Napne vás to akorát, občas se od srdce zasmějete.

Edit: Čím více dílů sleduji, tím více se zamilovávám do tohoto seriálu, zápletky jsou lepší a lepší. Dialogy úchvatné a kdybych mohla, tak se na tohle dívám furt. Určitě doporučuji se podívat na všechny série.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

S každým dílem lepší a lepší...

Tyhle barevné ujetosti jsou prostě k nezaplacení. Ano, opravdu je to tak šílené, že si celou dobu budete říkat "doufám, že posmrtný život takhle vypadat NEBUDE" a "to 'špatné místo' nezní zase TAK špatné", lidé jsou tu dobří za hranicí snesitelnosti a hlavní hrdinka roztomile zkažená, má to vše, co byste od toho očekávali...a něco navíc. Bála jsem se, čemu se bude věnovat hlavní zápletka, aby se to rychle neokoukalo, ale po třetí epizodě to začíná vypadat velice zajímavě. Tvůrci ještě nevytáhli všechna esa z rukávů, jejich výtvor má dobrý náběh na to stát se seriálem, na který se bude ještě dlouho vzpomínat.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Veronica Mars po smrti

Videl som zatiaľ tri epizódy a veľmi sa mi to páči. Mám rád Kristen Bell, jej postava je zaujímavá (častokrát pripomína Veronicu) seriál je celkom vtipný a ako oddychový seriál určite odporúčam. Za mňa zatiaľ 80%

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nesnáším titulky

Už jsem stařec a nebaví mě číst titulky. Tady jsem se jen z "povinnosti" podíval na kousek prvního dílu a byl jsem chycen. 5 hodin nepřetržité radosti na jeden zátah a první série byla pryč.
Druhá je také sqjelá, ale přece jen ne tak skvělá.
Sam Malone (tedy Ted Danson, či Michael) je moje krevní skupina a i ostatní.
Těším se na třetí sérii, tohle se nedá jen tak opustit. Jen mám strach z pokračující upadající úrovně.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

TGP

príjemná oddychovka, ktorú som chcela vidieť len kvôli Kristen Bell. Neviem prečo mi to trochu pripomína hru The sims :D:D na vyplnenie hluchého obdobia kedy moje hlavné seriály majú pauzu to poslúžilo a splnilo svoj účel.
Hodnotenie výrazne ovplyvnil záverečný dvojdiel, to som fakt nečakala

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Proc ne...

je to vcelku zabavny, KB svoje kouzlo neztratila, z novejsich komedii napr. Dr.K, nebo LMOE je tahle urcte z tech, na ktere se podivam...

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

K "Co říkají o seriálu ostatní"

Zajímavě se tam dělí a zalamují slova"
Z
novu
P
ecka
Dohr
omady

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí