plakát seriálu

Everwood

(Everwood)

Názory uživatelů

Everwood

1. série
Everwood podle mě přesně vystihuje žánr dramatu. Běžný život v malém městě, který je v každém díle obohacován stále novými příběhy se skrytou pointou. Hádky otce se synem, pracovní konkurence, střední škola. Everwood má vše.
S postavami nemám žádný problém. Ephram je sexy samotář, geniální pianista. Amy ho okouzlí ze sobeckých důvodů, ale jiskra je zřejmá hned od začátku. Ti dva jsou pro sebe prostě stvořeni. :) Nejlepší je pro mě ale ranní kočkování dr. Abotta a dr. Browna. Harold Abott je dokonalá postava. Na jednu stranu srší vtípky a hořkými poznámkami, na stranu druhou ale dokáže probírat se svými blízkými nejvážnější témata.

2. série
Série má na mě až příliš složitý děj. Tolik neštěstí už si ti lidi prostě nezaslouží. Ale dívat se na to dá pořád, to zase jo.

3. série
V každém seriálu je ta jedna ideální série, kde dvě hlavní postavy, kterým je hned od začátku souzeno být spolu, konečně spolu skončí a prožívají strasti a slasti vztahu. Pro Amy a Ephrama to byla série třetí. Podle mě je třetí série mnohem vydařenější než ta druhá. Je tu méně krizí, i když když už se objeví, tak jsou pořádné a na dlouho.

4. série
Áááách, Hannah a Bright jsou tak roztomilí. I v Everwoodu se objevila šedá myška, která svým skrytým půvabem dokázala získat největšího borce a sukničkáře ve městě a přeměnit ho v oddaného boyfrienda. Škoda, že to pak všechno pokazil...
Nemůžu si pomoct, musím porovnat tuto poslední sérii s tou první. Většinou postavy v seriálech během let neprochází velkými změnami. V Everwoodu ale ano. Teď už jsou ti vyklepaní středoškoláci na vysoké, mají úplně jiné zájmy - Amy pracuje v restauraci a v neziskové organizaci, Ephram vyučuje hru na klavír. Je skvělé vidět ten posun od rozhovorů o oblečení a o klucích. Samozřejmě i tyto věci se tu stále objevují, ale spíše jako příjemná vzpomínka na časy minulé.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Sladkobolné drama...

Od samého začátku až do konce má seriálek naprosto pomalé, plynulé, takové rodinné tempo. Žádná z postav není vyloženě stupidní nebo rušivá a žijou si svými poklidnými životy, ve kterých se, tak jako u každého z nás, občas objeví nějaká citová, zdravotní nebo jiná životní komplikace.
A v tom právě podle mě tkví kouzlo tohohle seriálu - každý se s ním(s nějakou postavou) dokáže v určitém momentu ztotožnit.
Rodinné drama určitě nikoho neurazí a v mnohých případech dokonce velice nadchne.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Srdcová záležitost

Tento seriál je pro mě opravdu srdcovou záležitostí. Ihned po shlédnutí všech sérií jsem měla chuť začít seriál znova od začátku.

Tento seriál je opravdu příjemná podívaná, je dojemný, je milý a dokáže pohladit po duši. Když potřebujete jen tak odreagovat a nepotřebujete zrovna náboj napětí. Postavy jsou skvěle obsazené a hned si k nim získáte sympatie.

Jediné co mi na tomto seriálu vadilo, byly některé situace a postoje postav, které bych nazvala jako "typicky americké".

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Odpočinkový

Na Everwood jsem začala koukat úplnou náhodou, díky herečce Emily VanCamp, která má v seriálu jednu z hlavních rolí :))
Seriál se mi líbil, konečně nějaký normální, bez napdřirozena a neustálých zahad. Sice je starší, ale kdo má rád seriály o normálních životech lidí, myslím že bude spokojen :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

atmosféra

Everwood je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, a to především proto, že každý díl dokáže nastolit perfektní atmosféru. Je to rodinný seriál, je tedy zacílen na celou rodinu, a i když si vede o něco lépe u ženské populace (tedy u matek a dcer), jsem si jista, že i otcové, popřípadě synové si na něm najdou něco svého.

Co se mi na seriálu dále líbí, je vykreslení postav, jejich psychologie. Každá postava je docela jiná, prožívá něco jiného, má jiné názory, je konzistentní ale přitom se postupem času vyvíjí, dospívá, přehodnocuje své názory...
Jak jsem již zmínila výše, atmosféra u mě hrajou velkou roli, protože potom se člověk dokáže do příběhu více vžít. Vžití se do příběhu v případě Everwoodu pomáhá i vypravěč.
I když jde vlastně o drama, tvůrcům se přílišné dramatičnosti podařilo vyhnout komickými situacemi a vtipnými dialogy.

První série je podle mě nejlepší, divák je totiž vztažen do idylického horského městečka, a sžívá se s jeho obyvateli. Další série už potom ztrácí něco ze své původní atmosféry, ale přesto se drží docela vysoko nad průměrem.
Dávám proto 90%.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Everwood

Nechápu, že jsem se na něj někdy nepodívala. Až teď po deseti letech od vysílání první řady... Zatím mám za sebou jen 1. sérii a ta je výborná. Je to strašně příjemné rodinné drama. Když se potká doktor Brown a Abbott tak se nejde nesmát. A vůbec - Abbott je strašně vtipná postava!:)
Emily to moc sluší a Ephram... je prostě Ephram:) Nejistý kluk, co si radši nikoho nechce pustit k tělu.

Doufám, že i další série budou tak super, jako ta první.
A chválím český dabing (viděla jsem 1 díl v čj), řekla bych, že se dost povedl.

update - mám za sebou i 2. sérii a pořád na výbornou... těším se na 3.:)
taky zvedám z 80% na 90%, protože je to seriál, co mě vzal za srdce...

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Everwood

Kdysi jsem seděl u každého dílu a hltal osudy rodiny a přátel doktora Browna a fandil jsem jim. I teď se občas na kousek podívám a zjišťuji, že to není tak špatné. Ovšem znělka je úžasná pořád - a nezapomenutelná.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Everwoooooood

Moja mladšia verzia Everwoodu jednoznačne fandila, no teraz si už nie som celkom istá.

Prvá séria ma oslovila relatívne reálnymi pohľadi na život. To, ako otec rodiny presviedča deti, bolo síce trochu klišé, ale uveriteľné. Rovnako nadvezovanie nových vzťahov.

Neskôr prišli ďalšie záplietky, ktoré skomplikovali dej, no ako to už býva u väčšiny seriálov, jednoducho to tvorcovia nezvládli a stala sa z toho telenovela.

Aspoň že to malo rýchly koniec.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

EW

příjemný, nijak dramatický seriál, který mi strašně moc evokuje Doktorku Quinnovou - ani nevím proč. Hlavní postva je sympatická, ale občas až příliš zásadová. Každopádně jako odpočinek se dá seriál velice doporučit, jen mám obavy, že se po čase začne zajídat.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Everwood

Seriál sa asi najviac približoval k reálnemu životu teda aspoň z tých seriálov čo som sledovala. Páčilo sa mi že postavy mali rozdielne povahy, názory a prolémy a neboli jednoznačne dobré alebo jednoznačne zlé. Bohužial v neskorších sériách už seriál podľa mňa zapadol do ja to nazývam telenovelového štýlu kde sú vzťahy až moc prekombinované a človek ak nesleduje každý jeden diel nevie čo sa deje.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Everwood

Everwood mám ráda. Působí na mě totiž skutečně, naprosto reálně. Což je v dnešní době fantasy seriálů docela příjemné. Žádní upíři, čarodějnice, vlkodlaci, leprikóni a já nevím co ještě. Jen skutečné rodiny, přátelství, láska. Za mě pětka. Btw. Amy bych klidně vyhodila, stačil by mi seriál s Andym a Ephramem. Jen nevím kterého bych brala víc.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Realita

Podle mě je to pohodový seriál, ale zároveň dost realistický. Řeší se běžný denní problémy, nechybí přátelství a láska, ale žádnej slaďák ani zamotaná telenovela. Taky se mi moc líbí kamarádský přístup rodičů k dětem.

100 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

:)

Everwood je seriál na který sem se dívala kdysi dávno :D Teď když jej zase dávají v televizi, tak se na něj občas kouknu, ale není to už ono, není to už takové jako když sem se na to dívala poprvé :D Ale ráda se kouknu na Ephram, je to moooc pěkný kluk. Teto seriál je prostě pohodový na který se podívám, když se nudím :)

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Everwood

Nejdříve jsem se na seriál nijak nechystal dívat, ale když jsem uviděl první díl, tak jsem si řekl, že musím vidět i ostatní.Sledoval jsem 2 řady, tu třetí jsem přestal sledovat, protože už mě to nějak přestalo bavit.Asi první dvě řady byly nejlepší.

80 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

ewerwood

dráma, kotrá ma nezaujala ničím. ak nešlo nič iné v tv tak bol dobrý aj ewerwood

10 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé