Glee

Glee (Glee) — 3. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Dynamic Duets

Tento týden jsou z členů Glee superhrdinové. Finn vytvoří nevšední dvojice, které spolu musí vyjít a zazpívat duety. Vítězná trofej z loňského národního kola je pryč. Místo ní najde sbor notebook se vzkazem od tajemného Warblera. Hrozí, že Blaina přetáhnou na stranu zla. Jake se dozví Ryderovo tajemství a rozhodne se mu pomoct.

Blaine řídí první schůzi školních superhrdinů, kde se studenti McKinley oblečou do kostýmu a vymyslí si vlastní identitu. Tina se z něj snaží dostat, jestli kontaktoval Kurta, ale Blaine ji odbyde. Sbor je v šoku, když zjistí, že jejich vítězná trofej ze státního kola byla ukradena. Místo ní tam je notebook se vzkazem od Warblerů.

Jake pozve Marley na rande, ale ta ho odmítne, protože už si domluvila plány s Ryderem. Kluci se začnou hádat a pak prát, Finn je od sebe musí roztrhnout.

Ryder a Kitty jsou novými členy sboru. New Directions je potřebují, aby splnili požadavek na minimální počet členů a mohli se tak účastnit prvního kola pěvecké soutěže. Finn se snaží nadhodit téma (zahraniční písničky a zahraniční kostýmy), které ale sbor odpíská.

Beiste poradí Finnovi, ať se pořádně zamyslí, co pro Glee chce. Je pro ně hrdina, který je drží pohromadě, musí v sobě najít Supermana, který členy týmu inspiruje.

Blaine jde k Warblerům, kde jej přivítá Sebastian. Ten mu oznámí, že tým má nového vůdce, se kterým si Blaine po mírném přesvědčování zazpívá. Hunter mu řekne, že ho Warbleři chtějí zpátky, aby s nimi vyhrál soutěž. Blaine po dlouhé době vklouzne do svého warblerovského saka, které stále padne jako ulité. Je v pokušení.

Finn obleče kostým "Sjednotitele sborů". Zadá úkol pro tento týden: Dynamické duety. Spojí Jakea s Ryderem a Kitty s Marley, aby si obě dvojice připravily písničku i vlastní kostýmy.

Ryder a Jake se znovu poperou a Finn jim přikáže, aby si vzájemně řekli, co je jejich kryptonitem - jejich slabá stránka. Jake se přizná, že mu přijde, že nikam nepasuje kvůli barvě jeho pleti. Z Rydera pak vypadne, že nedokáže dobře číst.

Kitty stále přemlouvá Marley k tomu, aby po jídle zvracela. Zkouší si své kostýmy, Marley se ale bojí vyjít ven. Když sebere odvahu, Kitty jí kostým pochválí. Společně si dají duet a celý sbor je unešený.

Jake řekl Finnovi o Ryderově problému. Finn ho proto vezme za specialistkou na dyslexii, která po sérií testů přijde na to, proč Ryder nikdy neměl ve škole lepší výsledky. Ihned mu zařídí speciální učební plán a doučovatele.

Jakea si v jídelně začnou dobírat jiní kluci. Přijde tam ale Ryder a zastane se ho, Ryder je mu vděčný a řekne mu, že mu bude vždycky krýt záda.

Jake volá Puckovi do Los Angeles a ptá se ho na to, jestli má svádět dívku, která se mu líbí, když s ní chodí jeho kamarád. Puck mu poradí, aby se nevtíral, ale aby to nevzdával, jeho šance přijde.

Blaine je rozhodnutý, že se k Warblerům vrátí. Do McKinley šel jen kvůli Kurtovi a nyní mu ho zde všechno připoméná. Sam se ho snaží přesvědčit, aby zůstal, Blaine si musí odpustit za to, co provedl. Společně si dají duet a Blaine se rozhodne, že zůstane. Mají ale ještě jednu poslední misi: získat zpět vítězný pohár, což se jim povede.

Ryder kvůli doučování odloží rande s Marley. Ta je zklamaná. Nechce v pátek sedět doma. Proto jde za Jakem a řekne mu, že s ním půjde ven.

Studenti dají Finnovi za odměnu superhrdinský pásek s drobnostmi, které by se mu mohly hodit - fixky, ale také brož Sjednotitele sborů. Glee potom předvede svou sílu u společné písničky Some Nights.

Zajímavosti

První epizoda, ve které chybí Will. Artie už je jedinou postavou, která se objevila ve všech odvysílaných epizodách.

Epizoda byla natočena podle seriálu Batman z šedesátých let. V Glee využili stejné přechody mezi scénami, doprovodnou hudbu, zvukové efekty i výrazně barevné konstýmy.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Když má Finn proslov, jeho fixka na tabuli zmizí a potom se objeví v jeho pásku.

Hudba v epizodě více z této kategorie

- Blaine a The warblers - My Dark Side (Kelly Clarkson)
- Jake a Ryder - Superman (REM)
- Marley a Kitty - Holding OUt For a Hero (Bonnie Tyler)
- Sam a Blaine - Heroes (David Bowie)
- New Directions - Some Nights (fun.)

HUDBA V EPIZODĚ

Dark Side (Blaine a Dalton Academy Warblers)

Warbleři se snaží zlákat Blaina zpět k sobě.

Superman (R.E.M. / Jake a Ryder)

Duet Jakea a Rydera, kteří se hádají o Marley.

Holding Out for a Hero (Bonnie Tyler / Kitty a Marley)

Kitty a Marley odhodí všechny problémy pro toto superhrdinské vystoupení!

Heroes (David Bowie / Sam a Blaine)

Společný duet Sama a Blaina.

Some Nights (Fun. / New Directions)

Klasické závěrečné vystoupení sboru.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Dynamic Duets
 • Dynamic Duets
 • 4. série, 7. epizoda (celkově 73. díl)
 • 22. listopadu 2012
 • 2012
 • 43 minut
 • 4 620 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt2403619/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

ragelly
ragelly