plakát seriálu

Kancl

(The Office (US))

Názory uživatelů

Osudy jednoho kanclu

Nechápu to. Prostě nechápu, že se u The Office za celých 5 sezón nenašel díl, který by mne nepobavil a nerozesmál. Asi to bude tím, že povahy jednotlivých postav jsou tak extrémní, že nepřestávají bavit ani po tolika příbězích. Ať už je řeč o "extrémně vtipném" Michaelu Scottovi, extrémně pracovně nasazeném Dwightu Schrutovi, extrémně zkaženém Creedu Brattonovi či Kelly Kapoor, která je extrémně pohlcená popkulturou.

Přitom k totálnímu n*chcání do kalhot stačí naprosto výmluvný pohled šéfa Michaela na kameru či jeho ohromující, nezkrotná hloupost v jakékoliv situaci. Zvláště tato postava je Stevem Carellem zahrána brilantně a tak můžete dokonce na chvíli uvěřit, že takový matlák po světě opravdu běhá.

Práce scénáristů je rozhodně úžasná. Vymodelovat tak trapné a přitom krásné situace není jen tak a stále jim nedochází nápady na originální náplně práce v jedné Scrantonské kanceláři. Akce jako vánoční večírek "vem si co chceš" či obvinění Tobyho za držení drog jsou prostě nezapomenutelné a baví mě i poněkolikáté.

Unikátní atmosféra, skvělé postavy a dechberoucí humor. Nejlepšímu komediálnímu seriálu nemohu dát nic jiného než sto procent.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

The Office

Shrnul bych tohle veledílo do pár bodů:

1) Seriál vychází z podobného britského projektu, podílí se na něm i autoři UK Office. Oproti \"originálu\", který nabídl jen asi dvě tři zajímavé postavy, je tady takových přes deset. Každá je jiná, každá je zatraceně vtipná a zajímavá.

2) I když trapnost (koření seriálu) zůstává, nemám z ní takový správně nepříjemný pocit jako v UK verzi. Ne že by v jednom z nich byla špatná, přijde mi prostě jiná.

3) Seriál je natáčen unikátním dokumentárním stylem, kdy postavy o kameře ví, zpovídají se jí a někdy, pokud nechtějí být natáčeny, se před ní snaží schovat. O scény, kdy jsou postavy kamerou špiclovány nebo se jí snaží zbavit zamknutím dvěří, není nouze.

4) Vzhledem ke stylu není v seriálu hudba ani typický umělý smích. Ani jedno není potřeba; o hudební výstupy se starají samy postavy (kdo z vás si někdy jen tak nezačne třeba pri práci zpívat?), umělý smích nahrazuje ten skutečný, protože..

5) I v páte sérii si The Office drží vynikající úroveň. Zatím jsem vše viděl asi pětkrát, přesto se u každého dílu nahlas směju a milerád se vracím k dílům starším.

suma sumárum, na něco takového jsem čekal jako na smilování. Neztrácí to kouzlo, je to stále ukrutně vtipné. Postavy jsou reálné a lze si k nim lehce vytvořit vztah. Pro mě se to stalo po pár dílech nejoblíbenějším seriálem a tou naprosto nejvtipnější věcí, kterou jsem kdy viděl. Trvá to dosud a doufám, že ještě dlouho bude. Nelze než doporučit :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
93 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

That's what she said!

Po kladných ohlasech na tenhle seriál jsem se kdysi dávno rozhodl zkusit pilot. Britský originál neznám, takže mě naprosto neobvyklý pojetí zastihlo nepřipraveného a bohužel i odradilo. Snad půl roku jsem se prokousával první řadou (nějakých pět dílů!), ale pak jsem tomu propadl a během pár týdnů jsem nakoukal pět řad a musím uznat, že ten seriál je geniální.

Takže lidi, pokud se vám taky stalo, že první epizody vás nenalákaly, dejte tomu ještě šanci, protože někdy od druhé řady je to neskutečná jízda. Nebudete litovat.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

The Office

Tenhle seriál osobně řadím mezi ty nejkvalitnější komediální seriály, které kdy byly natočeny. Prostředí a způsob natáčení si sice vzal ze své starší britské verze, ale řekla bych, že tato verze je o dost lepsi nežli ta původní. Všechny řady, které zatím byly natočeny, mě nezklamaly, a u kazdeho dílu jsem se několikrát pořádně rozesmála :)
Nejlepší je tam asi zřejmě Steve Carell, jehož postava je naprosto geniálně zahraná. No prostě 100%.

100 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

The Office - That's what she said!

Anglickou verzi neznám a rozhodl jsem se rovnou pro americkou. Důvod je prostý, pracovali na ní tvůrci Parks and Recreation a tím pádem mi to stojí za pokus. První šestidílná série mě však vysloveně nenadchla, ale stejně jsem to měl i Parks, takže druhou řadou rozhodně budu pokračovat a nějaké rozhodnutí nechám až po ní. Přeci jen po šesti dílech je brzy na hodnocení, když jich seriál má skoro 200. A ještě jedna věc, v posledním díle jsem si vážně myslel, že Jenna Fisher hraje dvojroli, tak moc je podobná Amy Adams.

Mám za sebou druhou sérii a nadšení jako u Parks se nedostavilo. Možná právě mé neustálé srovnávání s Parks trochu Office poškozuje, ale bohužel se tomu nedá vyhnout a v mém komentáři bude časté. Už se bavím o něco líp než v první sérii, ale podle mě je určitě ještě pořád co zlepšovat. Mám radši, když se scénky staví na tom, že jsou vtipné než na tom, že vyzní trapně. A Office těch trapných servíruje překvapivě dost a na vině je Michael, protože jeho postava taková prostě je. Uvidíme co přijde ve třetí sérii, pokračovat určitě budu protože to i přes mé výtky rozhodně není špatný seriál.

Třetí série a já se bavím líp a líp. Možná tomu pomohl i příchod nových postav. Ne, že bych si snad nějak extrémně oblíbil Andyho, ale líbila se mi Karen. (Další důvod srovnávat Parks, protože ji hraje Rashida Jones). Přijde mi, že ubývá trapnosti a přibývá vtipu. Nebo si jen možná zvykám a přestává mi to vadit. Protože Michaelova postava mě pořád dokáže rozhodit tím, jak se chová. Za zmínku, ale určitě stojí i Dwight, který občas pronese opravdovou perlu.

Čtvrtá série je trochu netradiční, protože je tady hned v úvodu několik dvojepizod. Navíc se také rozloučíme s Karen, ale zase už nic nebrání Jimovi a Pam to dát dohromady. Dwight pokračuje ve vypouštění opravdových klenotů a Michael v prosazování sebe sama. Nemám rád Andyho, protože je to vlezdoprdelka a Angelu, její postava je mi nepříjemná. Některé epizody jsou opravdu skvělé a patří mezi ně i ta poslední, kdy se Michael nemůže dočkat toho, až Toby opustí práci a odstěhuje se pryč.

Pátá série přináší dvě zajímavé vedlejší postavy, které se s námi na chvíli zdrží. První je Holly Flax (Amy Ryan), u které mě následný odchod mrzel, protože její chemie s Michaelem byla úžasná. Druhou postavou je Charles Miner (Idris Elba), který přišel jako nový šéf a taky pobavil. Trošku zvláštní mi přišla celá ta zápletka s Michaelem, jeho odchodem, vytvoření konkurence a následným návratem. Když to však pominu, tak musím uznat, že jsem se opět skvěle bavil a nadšeně se těším na další sérii.

Ani v šesté sérii nepolevuje vlna zábavy. Bavím se pořád stejně a pořád stejně nadstandardně. Tentokrát se zápletka motá hlavně kolem těhotenství Pam a pak také dojde na prodej firmy a nástup nového vedení. Nové postavy mě nijak nezaujali, ale baví mě ty staré a začal mě bavit i Andy a jeho nadbíhání Erin.

Sedmá série se nedá nazvat jinak než rozlučková. Ještě naposledy si užít pár vtípků od Michaela (That's what she said), který se dočká své vyvolené Holly a společně odejdou. Michael sice nikdy nebyl můj úplně největší oblíbenec, ale tak nějak si to bez něho nedovedu představit. Jsem zvědav, čeho se dočkám v následujících řadách. I jeho rozloučení se mi líbilo, nijak přehnaně emotivní, ale milé a příjemné. A jsem tak strašně rád, že tam místo něj nezůstal Will Ferrell. Zajímá mě, kdo se postaví do čela Dunder Mifflin a jak to bude pokračovat.

Osmá série měla dokázat, že seriál dokáže přežít bez svého největšího tahouna, tedy Michaela. Seriál si udržel důstojnou laťku, ale ztráta Michaela je cítit a je cítit opravdu dost. Obzvláště, když si řeknete, že by ho měl nahradit někdo z dvojice Robert (James Spader) a Nellie (Catherine Tate). Ani jeden z nich se mi nelíbí a moc mi tam nepasuje a jsem rád, že alespoň Robert nás hned na konci série opustil. Vtip se však rozhodně nevytrácí a hašteření Dwighta a Jima má i po tolika letech co nabídnout. Nyní už nezbývá než se pustit do závěrečné série.

Závěrečná devátá série přinesla více než důstojné rozloučení se všemi postavami, které nám v Office zbyly. Ještě na začátku se totiž vypařila dvojice Ryan a Kelly (žádná ztráta) a místo nich přišla dvojice stážistů (žádné posily). I když devátá série nebude patřit mezi moje nejoblíbenější (nelíbil se mi vývoj vztahu Pam a Jima, přál jsem jim jen to dobré), tak si zaslouží pochvalná slova hlavně za zakončení, které se tvůrcům povedlo na jedničku. Finále a závěrečný vzpomínkový díl jsou opravdovou třešničkou na dortu, třešničkou díky které se k Office rád vrátím a ještě jednou si jejich vtípky připomenu.

Bude mi chybět Michael a jeho svérázný humor, Dwight a jeho neustále popichování s Jimem. Bude mi chybět romantický vztah, který Pam a Jim měli, ale podivná romance kterou si prošel Dwight s Angelou. Abych to tam shrnul, bude mi chybět Office a rád se do ní jednou vrátím...

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The Office

Jeden z najkvalitnejsich \\\"komedialnych\\\" (pokial takto mozem tento serial nazvat) serialov sucastnosti. Steve Carell to hra absolutne uzasne, dalsie hlavne postavy ako Dwight ci Jim su skvele a taktiez aj male role, Creed, Andy a pod. maju svoje caro. Nie je sa co cudovat ze NBC, ale aj zahranicny kritici su spokojni. 6 sezona je ista a som zvedavy, co dalsie tvorcovia tohto serialu vymyslia.

100 %

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

The Office

Zábavný a skvelý. Kancl je jedna veľká rodina, ktorú síce riadi trápny šéf, ale to je na tom skvelé a zábavné. Seriál nie je len o vtipoch a zábave, ale aj o skvelom príbehu a preto je The Office jeden z najkvalitnejších seriálov sveta.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

OK

Taký priemer. Asi z toho nikdy nebude môj obľúcený seriál ale musím priznať, že si jeho sledovanie užívam.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk