plakát seriálu

Kazatel

(Preacher)

Názory uživatelů

GO TO HELL EUGENE!!!

Neznámá uprchlá bytost se dostane na zem, kde se začne vtělovat do úspěšných a ctěných kazatelů, kteří ale všichni po chvíli vybuchnou. Nakonec se vtělí do jednoho ztroskotalého kněze v jakémsi zapadákově v Texasu. Jesse Custer je bývalý zločinec, který se rozhodl vrátit domů a převzít kostel po svém dávno zesnulém otci jenom proto, že jinak neměl kam jít. Jeho obec bere nedělní mše spíš jako nudnou předehru ke společnému grilování a Jesse svoje povinnosti taky nebere nijak zvlášť vážně. Kromě nedbale vedených mší a neumělých rad věřícím tráví většinu života pitím alkoholu a kouřením cigaret, nejlépe přímo v kostele. Jeho letargii začne postupně narušovat seznámení s alkoholickým upírem Cassidym, který žije v neustálém strachu z pronásledování náboženskými fanatiky. Po mnoha letech se také rozhodne vrátit Jesseho kamarádka z dětství a bývalá přítelkyně Tulip, protože ho chce přesvědčit, aby s ní navždycky odjel pryč z města.

Po vtělení uprchlé bytosti Jesse začne mít poprvé v životě ambice naplnit odkaz svého otce, stát se dobrým kazatelem a přivést svoji obec ke spáse. Navzdory výše napsanému tento seriál ale nejde dost dobře zařadit jako fantazy a navzdory komiksové předloze - nebo možná naopak její zásluhou - jde o velice zdařilou satiru. Je to o náboženství, je to o fanaticích i pokrytcích, o vlastních ambicích a malosti a je to neuvěřitelně trefné. Je to o normálních lidech, kteří se tak nějak pokoušejí žít svoje normální životy, popisuje to jejich normální předsudky, omyly i zášti a samozřejmě také zcela nenormální následky, které to pro ně má.

Nádhernou součástí seriálu je atmosféra jižanského zapadákova včetně moc pěkných přírodních scenérií a vizuálně si s tímto seriálem tvůrci prostě vyhráli. Na rozdíl od až příliš mnoha jiných současných seriálů berou herci svoje postavy naprosto vážně, takže seriál nejenže není nechtěnou sebeparodií, ale naopak dává vyniknout absurditě vyprávěných událostí, které se však místy až nebezpečně podobají každodenní realitě.

Nemůžu souhlasit s tím, že by seriál končil divně. Od samého začátku, kdy Jesse začne zjišťovat, že má možná nějakou moc, až po velkolepé finále v kostele a události poté, má příběh svou logiku a vše v něm má nějaké místo (což opět není samozřejmost). Právě satira a absurdní prvky v seriálu v sobě nesou i možnost klást vážnější otázky, protože zdánlivě absurdní rozhodnutí k tomu místy téměř vybízejí, tedy pokud to v tom máte zájem vidět. Preacher je seriál o náboženství a pokud ne všechny, tak alespoň drtivá většina fantazy prvků je tomu podřízená (a ani si nejsem jistá, jak moc jsou pro koho vlastně fantazy), proto seriál může působit poněkud divně, pokud jste čekali nějaké to "normální" fantazy s upíry a padlým knězem bez víry (taky protože popisek prostě neodpovídá). Co mě se týká, tak to celé skončilo velkolepě a ta scéna v kostele, kam se nakonec sešlo celé město, prostě neměla chybu (a taky nápisy na billboardech a všude možně).

Žánrová směs z části satira, z části drama a z části fantazy je u seriálů hodně neobvyklá, častější je spíš u filmů, ale kdyby se někdo pokusil zfilmovat tohle, tak by to tím prostě zkazil. Dohromady je to asi jeden z nejdivnějších seriálů, jaké jsem kdy viděla a nezískal si mě úplně od prvního dílu, ale stojí za to.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Preacher

Preacher je pro mě jeden z nejočekávanějších seriálů nejen letošního léta, ale celého roku. Komiksovou předlohu sice neznám, ale pokud jsou zvěsti pravdivé, tak Preacher je něco opravdu jiného, než jsme zvyklí v televizi vídat. Člověk si musí říkat: „Tohle je něco, co chci vidět“. A tak jsem sledoval od začátku, jak to seriálem bude a kdo se v něm nakonec objeví. Sice mě trochu strašilo jméno Setha Rogena, protože jeho humor není úplně šálek mého čaje, ale zdá se, že sem se to bude hodit. Oproti tomu se mi hned od začátku zamlouvalo obsazení, jak Dominic Cooper, tak i Joseph Gilgun se mi do rolí skvěle hodí.

Pilot má sloužit hlavně jako představení, a to tenhle bezpochyby plní. Hlavně Cassidy a Tulip dostanou uvítací scény par excellence. A vzhledem k představování odpustím i fakt, že pilot se chvílemi mírně vleče. Pokud mám vyjmenovat ty nejzajímavější body, tak se budu opakovat. Dominic Cooper je pro roli perfektní a kněze, který má jen poslední zbytky víry, vystihuje skvěle. Stejně tak Joseph Gilgun, jehož přízvuk si musíte zamilovat a nevadí mi ani Ruth Negga v roli Tulip. Body navíc přidávám za dobrý hudební podkres.

Určitě je i pár věcí, které mi úplně nelahodí. Například se mi nelíbí ty šokující přechody mezi scénami, kdy se objeví obří bílé písmo. A abych pravdu řekl, tak jsem to čekal o něco ostřejší. Nemyslím tím, co se týče gore detailů, mám na mysli spíš jazykově.

Problém je, že i zbytek série se vcelku vleče a i když si občas tvůrci připraví opravdu skvělé scény (hotelová rvačka, go to hell nebo volání Boha), tak mi to úplně nestačí. Čekal jsem víc, čekal jsem to divočejší. Navíc mě vůbec nebavila linka z "divokého západu". Závěr série však nabídl naději, že tahle byla opravdu rozjezdová a že ta pravá jízda začne teprve v sérii druhé. Já si počkám, ale pokud nezačne ani tehdy, tak už se nevrátím.

Musím uznat, že druhá řada mě bavila o dost víc než ta první. Jenže pořád to není úplně to, co jsem si od Preachera sliboval. Vlastně má seriál docela štěstí, že se vysílá v létě a tak nemá tak velkou konkurenci a čas si na něj najdu. Nástup Herr Starra byl fajn a bavil mě, oproti tomu Hitler a celá linka z "pekla" mě tolik nebrala. Uvidíme, co přijde za rok.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Open your ass and holes to Jesus

Patřím k těm, kteří nečetli komix, takže jsem byl zvědavý, jaký vůbec Kazatel je. Sice jsem o něm slyšel, ale nikdy jsem se o něj moc nezajímal. Teď jsem shlédnul celou sérii a nevím, jestli se mi chce pokračovat. Celé universum seriálu je tak divné a zvrácené, že nemá obdoby. Kazatelé celého světa jsou navštíveni neznámou entitou, které je rozerve na kusy, jen jeden přežije. Jmenuje se Jesse Custer.

Pomocí této bytosti, jejíž původ se v průběhu seriálu naštěstí vysvětlí, dokáže verbálně ovládat lidské chování. Když v první epizodě poradí chlápkovi, aby otevřel své matce srdce a on to doslova provede, bylo jasné že tohle dílo nebude pro každého. Hned vzápětí se setkáváme s Jesseho bejvalkou. Trochu mě překvapilo, že vypadá úplně jinak, než v komixu. Ano po shlédnutí několika dílů jsem si komix trochu proklepl. Tato takzvaná Tulip mi moc nesedla. Celou dobu do Jesseho hučí, aby jí pomohl s pomstou. Je pravda, že je to důležité pro příběh, ale přišlo mi to otravné. Do třetice postav se řadí upír Cassidy. Souhlasím s většinou lidí, je to parádně zahraná a napsaná postava. Joseph Gilgun známý z Misfits se role ujal s chutí a je to poznat. Za zmínku stojí i legendární Prdelman Eugene. Po neúspěšné sebevraždě má obličej zrůdně tvarovaný. Tím pro něj muka nekončí. Při scéně, která mě opravdu pobavila, pošle Jesse Eugena do pekl právě pomocí entity. Jesse na něj totiž ve vzteku vykřikne: „Táhni do pekla“ a Eugene chtě nechtě musí poslechnout a propadne se na místě. Pro ty, co neviděli finále doporučuji dál nečíst.

Poslední epizoda první série byla ještě o několik úrovní divnější než ostatní. Jesse se snažil přivést Boha na Zem a moc se mu to nepovedlo. Jenže co se to vlastně stalo? Nakonec se ukázalo, že ten, kdo přišel do kostela, nebyl Bůh, ale něco ani nevím co. A pak se stalo něco ještě úchylnějšího. Pod městem se zvedl tlak odpadních plynů a pak tento tlak smetl celé město i se všemi postavami. WTF moment roku. Epizoda končí v jakési kavárně, kde je i Eugene. Znamená to snad, že se všichni nachází v pekle? Finále ve mě zanechalo mnoho otázek. Možná v další sérii bude něco vysvětleno. Pravděpodobně ano, jenomže mě to celé moc nebavilo. Je to moc roztahané a některé postavy jsou mi nesympatické. První série bývají někdy rozjezdové. Třeba se to s druhou rozjede.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

1.série = předehra ke komiksu

První díl mě lehce zklamal. Prozatím se to komiksu moc nedrželo, šlo to vlastní cestou a na geniální předlohu to rozhodně nemá, přesto to není žádný průšvih. Čekal jsem ale víc černého humoru a vlastně tak celkově i víc všeho. Cassidy si krade celou epizodu pro sebe, zkvělé ztvárnění Josepha Gilguna mě nachlo. Dominic Cooper nezklamal, postavu mu věřím a na Kazatele je rozhodně tou nejlepší volbou, jen se ještě musí trochu rozehrát. Zato Tulip je zklamání, jak herecky, tak i tím jak je napsaná. V komiksu byla naprosto skvělá, tady bohužel ne. V Pilotu se vlastně nic nestalo, ale seznámení se s postavami bylo skvělé a opravdu ve velkém stylu. Navíc tato epizoda přinese pravdu o Tomu Cruisovi, takže za ten povedený vtip (?) rozhodně nějaké bodíky navíc. 80%.

+ Jesse, Cassidy, Quincannon, Pistolník
- za celou sérii se tam vůbec nic nestalo, promarněný potenciál a hlavně Tulip

Desátý díl: No, nevím, dost se mi to nelíbilo, ale... ale. Na druhou stranu nám tvůrci konečně dali vědět, že se závěrem první série dostali na začátek celého komiksu (takže první série jako prolog zpětně dobrá), takže do budoucna se těším na nějaké pevnější souznění s předlohou, protože závěr nasvěčuje tomu, že se konečně začne něco dít. Poslední epizoda je samostatně pro mě jedna z nejhorších a vlastně skoro nic včetně splaškové dekonstrukce Anville mi absolutně nesedlo a tentokrát ani Dominic Cooper, Gilgun a opravdu extrémně otravná Ruth Negga. Takže 70%. Ale celá první série po tomhle finále působí mnohem lépe, kompaktněji a jako vlastně docela povedený a originální prolog do děje komiksu. Takže uznávám svou chybu a těším se na za rok, kazateli.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

co to je....

Právě jsem dokoukala desátý díl. Když opomenu, že jsem ze začátku byla velmi na rozpacích a vůbec se mi nechtělo dívat se dál, tak jen ze zvědavosti jsem pokračovala. Nyní musím říct, že za zmínku stojí akorát ujetý upír Cassidy a skvěle obsazená přítelkyně Jessyho, Tulip. "Kazatel" jak Jessyho všichni nazývají je rozhodně charizmatický muž, ale to je asi tak vše. Mám ráda lecjaké ujetiny, pokud to má hlavu a patu. V tomto chaosu jsem se chvílemi ztrácela a nudila zároveň. Závěr byl na rozdíl od celé série docela pružný, třeba překvapí druhá série, pokud na ní vůbec dojde.

50 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí
bary
16. července 2016

Proto nechodím do kostela....

Tak jo musím se přiznat, že mě to moc nebralo. Celkem recenzentsky pozitivně branný preacher mě příliš nebavil. V první polovině pilotu mě napadlo co to sakra je a nuda. Původní představení jednotlivých lidí nelidi mi připadalo dost zmatené a krvavě šílené a některé dějové linky dost jednotvárné jako představení násilného manžela aby hlavní hrdina mohl do něčeho praštit a byt za hrdinu. Nakonec však dávalo vše v celku víc smysl, až se všechny postavy naposledy sešli společně v kostele. Obsazení vedlejších postav a hlavního hrdiny je v celku fajn, nevadil mi dokonce ulítlí Ir s alergii na slunce. Všechny postavy tak trochu zapadají do ulítlého pojetí seriálu, tady nic vyloženě neskřípe. Pilot nám ukázal i dost potrhlých a povedených rvaček, na které budete i s úsměvem zapomínat. Pilot mě každopádně dokázal nalákat na další sledování, ale obávám se, aby s tohoto ulítlého světa, který se nám pomalinku rýsuje, nevznikl šedý průměr. Zatím tedy hodnotím opatrně. Snad se pletu, nebylo by to poprvé.

50 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pekný masaker

Vždy, keď má nejaký seriál príliš veľkú kampaň, som k nemu skôr odmietavý a skeptický. Rovnako to bolo aj v prípade Preacher, ktorý som až 10 dní ignoroval. Potom som, keď sa objavili prvé reálne kritiky som si konečne pozrel pilot a som príjemne potešený. Napriek miernemu zmätku a absolútne mizerému českému dabingu (ani neviem prečo som to nepozrel v origináli) sa teším na druhý diel. Ten rozhodne, či budem sledovať ďalej. Dlho trvalo kým so sa odhodlal k druhému dielu, ale akonáhle som to urobil, tak som rýchlo dopozeral prvú sériu. Najviac ma teší Ash-ovská super-krvilačná béčkovosť, takže je možné celok pokladať skôr za komédiu ako drámu. Myslím, že postavy sú vybraté veľmi vhodne a skutočne pasujú na svoje roly. Najväčším miláčikom je pre mňa Joseph Gilgun, obľúbený už z Misfits, ale ostatí tiež veľmi tešia. Celkovo prvú sériu hodnotím veľmi pozitívne, obávam sa však smerovania v druhej sérii, mám obavy že už to bude len také poflakovanie, nechám sa prekvapiť.

80 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Když se seriál jen inspiruje komiksem...

Než jsem se dostal k komiksové předloze, viděl jsem několik dílů seriálu. Bavil mě zde Joseph Gilgun, kterého jsem měl rád v Misfits, kde dovedl dostatečně zastoupit Nathan. I když Nathan byl jen jeden...

Z seriálu jsem měl lehce nadprůměrný pocit. Byl sledovatelný, ale nic extra to nebylo. Nějaké momenty se ale dost podařili.

Poté se ke mě dostal první díl komiksu a já si uvědomil, jak je seriál mimo. Zdejší kazatel je zde až záporná postava. Tulip, kterou hraje jeho reálná manželka, která sem byla dosazena zde působí velice nepříjemně. To že má jinou barvu kůže by byl nejmenší problém, kdyby se aspoň chovala normálně.

Komiks je mnohem drsnější a vulgárnější. Nechápu, že se v seriálech mohou masakrovat zombie, ale nadávat se zde nemůže. Tím narážím na The Walking Dead, kde byl chudák Negan velice cenzurovaný. Rozhodně doporučuji komiks, zde jeho hlášky jsou dokonalé. V zdejším seriálu žádné zombie nejsou, uvedl jsme to pouze jako příklad...

Po přečtení prvního dílu mi bylo jasné, co se stane ve finále seriálu. Bohužel jsem měl pravdu a celkové finále dělá celou první sérii vesměs zbytečnou. Jediné co se mi líbilo byli ti dva andělé. Ačkoliv šlo o změnu oproti komiksu, tak je to jedna z mála věcí, které mi zůstali v paměti.

Zkusil jsem i druhou sérii, ta vypadala nadějně, ale šlo jen o první dva díly. Poté se to vrátilo do nudných kolejí. Sice jsem četl, že seriál je super, ale věřím, že tito lidé nemají přečtený komiks a proto to nevidí tak jako já... Což je pochopitelné, nevím jak bych na tom byl já, kdyby se ke mě komiks nikdy nedostal.

Ale přesto si myslím, že když se točí dle nějaké předlohy, mělo by se k té předloze přistupovat s nějakou úctou, aby to nepohoršilo fanoušky.

Je dobré, že znalci předlohy poznají zdejší postavy, ačkoliv se chovají úplně jinak. Jsou seriály, kde je naloženo s předlohou mnohem hůře, ale o tom bude řeč někdy jindy...

40 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Overhyped

Začnu tím,že nejsem poznamenán komiksem.
Nicméně na tu masáž,co byla před vydáním,jsem naletěl jako spousta jiných.A co jsem dostal? Nudný,zdlouhavý,ukecaný a docela ujetý seriál(rozuměj,že je snaha diváka znechutit,když už jiný dojem nedokáží tvůrci vyvolat).U prvního dílu jsem usnul dvakrát,takže jsem to jel na třetí zátah do konce. Poté jsem vydržel ještě pár dílů,ale dál už to absolutně nezvládám. Něco tak extrémně zdlouhavýho a nudnýho jsem za poslední dobu neviděl.Poloviční stopáž a více se věnovat Cassidymu,tak by to bylo super.Cooper v podstatě střídá dva výrazy a hromady nezáživných keců,Negga extrémně nesympatická a vyloženě otravná. Kamera dobrá,jak je ostatně u AMC zvykem.Hudba taky ujde,ale tím asi spolu s Cassidym končí plusy,zbytek je děs a hrůza. Nikdy více.

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Preacher

Znáte takové ty filmy/seriály, které se strašně rády poslouchají? (Typickými představiteli jsou Tarantinovky.) No, tak tenhle počin je jedním z nich a za sebe musím říct, že mi to už leze krkem. Dialogy/monology jsou delší než by měli být a když se to vezme kolem a kolem, většinou jsou o hovně. Tenhle seriál je krásně vyrobený, ale mě prostě vůbec nebaví. Nutila jsem se asi do pěti dílů a musím uznat, že v každém je pár pasáží, které mě třeba rozesmějí a nebo mě příběh trošku navnadí, že bych se snad mohla kouknout na další díl. Ale ne, dvě minuty zábavy nestojí za tu hromadu žvástů, které tam postavy musí pronášet. Žvást bude vždycky žvást, ať ho přednese sebevětší frajer/frajerka v sebehustějším seriálu.

PS: Cassidyho musím z kritiky vynechat, ten je super:)

60 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Za mne -Totální úlet

Toto je jeden ze seriálů, kdy to vypadá, že autoři udělali první řadu a za pochodu se rozhodovali, kam se bude děj ubíhat. Vím, že to tak není, ale vypadá to tak. Nicméně i když mě první řada moc nenadchla, rozhodl jsem se zkouknout i druhou řadu. A dobře jsem udělal. Jeden z mála seriálů, kde se mi více líbily další řady, než úvodní. A konečně opravdové ukončení.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nabozenske obohaceni...

Serial jsem zacala koukat jen tak nahodou, hledala jsem s pritelem co by jsme mohli zkouknout. Komiks jsem nevidela. Jen jsem si precetla zde na serialzone popis serialu, po kterym jsem opravdu moc necekala. A kdyz jsem videla v popisu upir-alkoholik, myslela jsem ze to k sobe vubec nesedi a zrovna tahle postava mi bude nejvic protivna. Po shlednuti Pilotu jsem byla velmi prekvapena protoze prave Cassidy byl nejlepsi postava a tak to bylo i nadale v cele serii. Moc se mi libil humor a trosku ty brutality. A co musim jeste dotat ,,pane boze, ta hudba,, . Jediny co mi trochu vadilo, ze se nektere dily moc vlekly, skoro hodina jeden dil a dej se o moc nepohl. V kazdym pripade se nemuzu dockat dalsi serie :)

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Preacher

Komiks jsem nečetla, ale samozřejmě přečtu. První díl skvělý. Ale ostatní stejně jako u Outcast. Natahující a nudné. Vydržela jsem to do konce, protože jsem si strašně oblíbila Cassidyho. Nejlepší postava ze všech co tam byly. Jesse je možná pěkný, ale otravný. A Tulip je lepší postava než Jesse, ale strašně nerozhodná nevím co chce. Snad bude druhá řada lepší. Modlím se za to, aby režisér dostal rozum a vylepšil to, aby diváci byly zaujati a těšili se na další díly.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Preacher: Opravdu jiný kazatel

Už dlouho se žádný seriál v Americe nedočkal tak vřelého přijetí. Mnozí dokonce tvrdí, že Preacher je pravděpodobně nejlepším komiksovým seriálem všech dob. Není důvod nevěřit. První díly na českém AMC to potvrzují.

Měl by se průměrný zámořský kazatel umět rvát? Respektive měl by umět takové hmaty, při nichž jednou ranou dokáže urostlému barovému rabiátovi zlomit hnátu? Člověk nemusí o kněžích vědět moc, aby začal tušit, že podobné schopnosti nepatří u mužů víry k obvyklým. Jesse Custer, hlavní hrdina seriálu Preacher, ale není obyčejný kněz. Narodil se z neobyčejného komiksu, který vznikl v dobách, kdy už nadlidství v pláštěnkách a jednobarevnost charakterů nebyly v kreslených příbězích s bublinami u pusy vůbec sexy. A hlavně za komiksem stojí žánrově legendy Garth Ennis a Steve Dillon.

Ať spolu nebo každý zvlášť, podíleli se na zrození takových klasických komiksových "heretiků", jako třeba John Constantine, brutální mstitel Punisher nebo nájemný zabiják Hitman. V roce 1995 se ale vytasili s opravdovým trumfem, který jim většina církevních kongregací v USA dodnes nemůže zapomenout. Ostatně to byl také důvod, proč se slavný Preacher dočkal zfilmování až dnes. S křesťanskou dogmatikou se totiž rozhodně nemaže. Tak například Bůh v něm nemá vůbec dobrou pověst. Nejen že se fláká po planetě a je nutné ho hledat, ale navíc ho hlavní hrdina bude muset asi také zabít! Nelehký je život výjimečných kazatelů...

Hlas boží ve vypitém těle

Reverend Jesse Custer, kterého v seriálu hraje enormně charismatický Dominic Cooper (Mamma Mia!, Vévodkyně, Captain America, Warcraft atd.) skutečně není běžný kněz. A jeho bojové schopnosti jsou nejmenší anomálií. Ostatně když vás vychovává psychopatický zabiják, který před vašima dětskýma očima odstřelil vašeho otce, naučíte se toho poměrně dost. Ostatně z toho důvodu má Jesse poměrně blízko jak k alkoholu, tak k dalším světským neřestem. Možná i proto je jako kazatel poměrně na pendrek. I přes drasticky barvitou minulost ho ale ta největší překvapení stále ještě čekají. Po Zemi se totiž potuluje prapodivná andělsko-démonická entita, jejíž vinou už vybouchl Tom Cruise a několik jiných kněží a která se hodlá přistěhovat do kazatelova těla. Příchodem "tvora" nicméně zlomený a zklamaný kazatel Jesse neztratí.

Nejen že se u něj objeví poměrně nevídaná schopnost "božího hlasu", skrze nějž může ovládat jiné lidi, ale zároveň získá nový cíl. Konečně začne bojovat o duše svých oveček. A nikoli sám. Po bok se mu postaví jeho bývalá milenka, nájemná vražedkyně Tulip v podání Cooperovy současné životní partnerky Ruth Neggy, a také sto let starý irský upír Cassidy, který sice raději pije ležák než krev, ale i tak dokáže vysrknout krávu na počkání. Jedině tahle trojice totiž může spasit velice bizarní seriálovo-komiksový svět, který vypadá jako ten náš, ale jinak je v něm v podstatě všechno špatně. A otázkou přitom zůstává pouze to, kam až budou seriáloví tvůrci ochotni zajít.

Kreslená předloha, v níž se snoubí western s hororem a s velmi drsnou černou komedií, je totiž doslova přeplněná podivnostmi, provokacemi a charaktery natolik pokroucenými, že by se za ně nemuselo stydět ani Sin City. A postavami, jako jsou mladík Arseface, jehož tvář po zásahu brokovnicí připomíná řitní otvor, sexuální maniak Jesus DeSade anebo vrah T.C., který často a rád udržuje "milostný poměr" s kuřaty, to všechno jenom začíná. V kazatelově přítomnosti lze totiž hravě narazit na padesát a víc odstínů lidské, nebeské i pekelné špatnosti a jeho protivníci se stejně jako Ennis s Dillonem nezastaví před ničím.

Seriálová revoluce má jméno Preacher, čítá v první sezóně deset dílů, AMC ji vysílá souběžně s americkou premiérou a asi není třeba dodávat, že přístupnost k obrazovce je nejméně od osmnácti let. Všem mladším hrozí šok.

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Bohužel...

Skvělé momenty střídá nuda a zmatek. Občas jsou ty skvělé momenty ještě v menšině. Prostě strašně nevyvážené. Naštěstí to zachraňuje Cassidy a andělské duo. Finále první série totální úlet.

EDIT po S02: Prakticky stejný dojem, skvělé epizody jsou vystřídány epizodami slabšími, skvělé momenty se pravidelně střídají s nudou. Finále trochu rozpačité.

60 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé