Kosmo

Kosmo (Kosmo) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
corine

21. listopadu 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Ano, prosím

V hlubinách brdských lesů, v bývalé budově základní školy, sídlí Česká kosmická agentura. Podmínky k výcviku mají čtyři hlavní hrdinové zatím sice poněkud provizorní, ale to se bezpochyby brzy změní. Hned jak se budou moci přestěhovat do výcvikového střediska Brdy 2.

Je hrozně těžké o tomto seriálu něco psát a zároveň se vyhnout spoilerům. Hlavní postavy se musejí potýkat s nástrahami přípravy letu na Měsíc a ještě záludnějšími nástrahami vlastního čecháčství a laciného vlastenectví. Další, spíše vedlejší, dějovou linku tvoří politické zákulisí přípravy letu do vesmíru, jeho financování a vyjednávání mezinárodní spolupráce.

Je to jeden ze vzácných případů, kdy jsou vtipy doopravdy vtipné a strašné na tom je, že v některých situacích snad ani nejde o nadsázku, protože absurdnost některých situací už dost dobře nadsadit nejde. Tyto situace se pak volným tempem střídají s věcmi jako byl kečup ředěný vodou, darovaná Matrijoška, vesmírná tramvaj (což je mimochodem jedna z nejsuprovějších kosmických lodí, jakou kdy kdo vymyslel), provizorní výcvikové náčiní či Kuříp. Seriál je plný geniálních vtipů i situací, které nemilosrdně zesměšňují různé stereotypy, politiku, lobbisty, sousední země i politiku světových velmocí.

Satira ale ani sitcomy nejsou v našich končinách příliš časté, jenže to nejsou ani jiné seriály. Většina české tvorby je ze studií a je na tom vidět, jak se tvůrci snažili především šetřit. Na Kosmu je to vidět taky, především v dílech kdy se dostanou do vesmíru. Na rozdíl od jiných seriálů jim to ale ještě ráda odpustím. Jsou, pokud vím, jediným českým seriálem, který se odehrává ve vesmíru, takže mají body za odvahu. Když vezmu v úvahu děj, tak kromě jediné chvíle, kdy Agátu poprvé a možná naposledy v životě z ničeho nic postihl nevysvětlitelný záchvat inteligence přesně ve správnou chvíli (možná to bylo kosmické záření), tak to stálo za to bez ohledu na triky, které jsou vždycky přece až ten doplněk.

Od začátku do konce je to jízda. Kosmo je jeden z těch seriálů, který by si člověk neměl nechat ujít a nemám ráda jeho tvůrce, protože nemají v plánu pokračování. A přitom je vesmír takové velké místo.

Avatar uživatele
Tetišeri

15. března 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nemohla jsem uvěřit vlastním očím a uším!

Vtipná, svižná, velice trefná, chytrá satira na národní vlastnosti a na politiku. Nešetří nikoho.
Dostali mne na kolena, chechtala jsem se, že mne bříško bolelo. Pokud tuto sérii spojíme s Jistě, pane ministře, Jistě, pane premiére, Blaníkem, máme skoro vystudovanou politologii :-)))
Námět, scénář, herecké výkony, výběr doprovodné hudby, to všechno na jedničku. A že výprava byla, jaká byla? No, vždyť byla taková naše, česká :-)))

Avatar uživatele
Pajky

2. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Češi v plné parádě

Nedalo mi to a musel jsem vyzkoušet českou komediální novinku, kterou poslední dobou leckdo opěvoval jako jeden z nejzábavnějších počinů z našich končin.

Když jsem se podíval na pilot, tak jsem byl docela zklamaný, ale s klidným svědomím mohu říct, že je to nejslabší díl, který seriál nabídne. Pokud bych měl ho měl přirovnat, tak mě napadá Čtvrtá hvězda. Tam jsem totiž měl podobný problém - humor nebyl úplně špatný (a většině se líbil), jen prostě nebyl úplně mým šálkem čaje.

Obsazení solidní, vtipy povedené a hlavně hnané za hranici absurdna, což jim většinou dělá prospěch. Vtipné je utahování si ze stereotypů čecháčství nebo z politiky. Tohle jsou češi v plné parádě...

Avatar uživatele
Forest

18. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

příjemné osvěžení

Asi jako většina jsem si říkal, že to bude blbost, ale podlehl jsem okolnímu tlaku. Naštěstí. Bylo moc příjemné narazit v dnešní době těžce střežené politické korektnosti na něco, co přímo staví na tom, že je to nekorektní a plné očekávaných stereotypů (neumím to nazvat lépe). Asi ne všechny vtipy jsou pro každého, ale je jich dost, aby si člověk našel ty své. Není to asi nic pro takzvané fundované kritiky, mezinárodní festivaly, ale zkrátka něco, co většina českých diváků chce vidět a zasmát se tomu doma na gauči :)

Avatar uživatele
Blázen z Jericha

7. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Odvážně se pouštět tam, kam se dosud žádný Čech nevydal

Takové jsou cesty hvězdné lodi Říp 1, která se snaží dostat na Měsíc a dostat na něj první slovanské kosmonauty. Kosmo je nový seriál České televize od některých tvůrců Comebacku. A je hodně divný. Postavy jsou správně ujeté, příběh ještě víc, narážky na českou politiku, náturu a chování hodně trefné. Musím se přiznat, že jsem se tak nesmál, jak bych asi měl. Ne že by Kosmo nebylo vtipné, ale možná ty vtipy nebyly dobře řečeny, kdo ví. Moc se mi líbí celý nápad, kdy jsou Češi připravování na kosmický program, ale veškeré dotace a fondy jsou zpronevěřovány a tak se posádka potápí v rybníce, aby simulovala stav bez tíže, k obědu má prejt a místo centrifugy bagr. Když se na to přijde, je nutné program uskutečnit. Seriál má jen pět epizod, takže má spád a nenudí. Možná to uběhne až moc rychle. Ten nápad by si zasloužil víc rozpracovat.

Avatar uživatele
filmmovier

4. ledna 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kosmo

A víte, co si myslím? Že KOSMO je naprosto geniální seriál a pravděpodobně to nejlepší, co tady letos vzniklo (pravda, zase tolik jsem toho neviděl, ale i tak), jen škoda, že se to celé vzalo tak nějak hopem a zápletka, která by klidně vystačila na několik sérií, tady vydala „jen“ na pět dílů. Na druhou stranu je to ale možná lepší. KOSMO je rozhodně ojedinělý projekt, který má naprosto geniální scénář, skvělé herce a dělá čest krásnému slovu satira – je to tak hrozně pravdivé, ale přitom tak neskutečně zábavné a já doufám, že to někdo nějak ocení, protože Comeback už není nejlepší český sitcom (pokud chcete brát KOSMO jako sitcom, ale podle mě by si tenhle projekt krásně rozuměl třeba s Červeným trpaslíkem). Nejlepší byl asi druhý díl, to byla nadupaná jízda od začátku do konce, ale jako celek jde o naprosto geniální počin, který tady nemá konkurenci – a jsou tam vtipy úplně na všechno a všechny, co si vzpomenete: na Babiše (pardon, Hrabiše), Poláky, Slováky, státní rozpočet... Tenhle seriál mi udělal obrovskou radost a ani jednou mě nezklamal. Krásná a vtipná oslava češství. 100% a velké doporučení z mé strany všem.

Avatar uživatele
Sydney

26. prosince 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Česká cesta na Měsíc

Tomáše Baldýnského znám coby Odvážného Palce, už je to ale nějaký ten pátek co pověsil kritiku na hřebík. Rozhodl se, že by to chtělo prozkoumat druhou stranu věci, a tak se vrhl na vlastní tvorbu a rozhodně dobře udělal. Nejen, že tady máte v českém kontextu kultovní Comeback, nyní přišel "rovnou s celým" Kosmem.

Satira inspirována Českou republikou, která především skvěle zobrazuje českou povahu. Aby jste si mohli Kosmo náležitě užít není nutné se orientovat ve světovém dění, stačit vám bude orientace v tom našem domácím rybníčku, aspoň rámcová. Za mě osobně jako nejlepší postavy hodnotím duo LL - Lubora a Libora.

"Nelíbí? Jakože to není dobrý? No tak, když to není dobrý, tak si polib prdel." -> 70%

Avatar uživatele
STOUPA

16. listopadu 2016

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Výborná satira

Výborně natočená satira, která vystihuje českou politiku a mentalitu. Není to seriál u kterého by se člověk řezal smíchy, ale jen se tak usmívá a říká si TO SEDÍ.

Avatar uživatele
arthurcz

2. listopadu 2016

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Satira

Po pár dílech se mi chce zvolat, že je tu konečně český politicko-satirický seriál, který neupadá do hlubin trapnosti, ale neopak velice zdařile mezi tou trapností a genialitou balancuje. Zatím super.

Avatar uživatele
Regisx

31. října 2016

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

To se povedlo

Konečně po dlouhé době, zase český seriál u kterého se člověk dobře pobaví a opravdu zasměje. Tohle fakt prodlužuje život. Dokázat si dělat legraci z politiky nejenom a ještě dobře je trochu zázrak :)

Avatar uživatele
akcina

14. listopadu 2016

71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

O nás pro nás

Super seriál, u kterého se budete smát za každou druhou větou, a to proto, že chápete českou národní povahu. Seriál je nepochopitelný pro kohokoliv jiného než pro Čecha, ale nám je psaný vyloženě "na tělo". Po skončení každého dílu si povzdechnete - to my Češi jsme opravdu takoví?

Avatar uživatele
verarenak

21. ledna 2017

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

humor

No je to jak hra pro děti, blbnou, hrají si a čerpají peníze za nesmysly. A bohužel humor spojený se sprostými slovy, rádoby vtipy na českou politiku - pro mě nejsou k zasmání, ale k pláči. Tak jako celá politika této země. Nijak zvlášť mě to neoslovilo.

Avatar uživatele
simuska02

4. prosince 2016

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Fajnový seriál

Jediné štěstí že seriály neodepisuju po prvním dílu. Ten byl pro mě naprostý propadák, ale zbylé čtyři epizody mi to perfektně vynahradily. Můžu jenom doporučit!

Avatar uživatele
Jerremy

1. listopadu 2016

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Politická satira

Oceňuji, že Česká televize natočila tenhle seriál. Nečekejte, že se budete válet smíchy (občas to totiž je smích přes slzy). Seriál je kritikou současnosti, současné politické, morální a společenské kultury.
Za 5 - 10 let tenhle seriál nikdo nepochopí (teda doufám, jinak je tady něco špatně).
Pro současnou generaci (2016) je povinností se na tohle kouknout. (70%)
Do budoucnosti pouze znalci /pamětníci téhle doby (30%)

Avatar uživatele
dod118

30. ledna 2018

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Naši politici

Typická provázanost politiky a podnikání s "velkejma" dotacema a krásným sponzoringem(kdo dá víc má víc i třeba na pr....).
Dobrej českej humor :-)