plakát seriálu

Letopisy rodu Shannara

(The Shannara Chronicles)

Názory uživatelů

PROPADÁK OD MTV - PATRNĚ NEJVĚTŠÍ ZKLAMÁNÍ ROKU

Úchvatné (a to je nevýstižné slovo) záběry a kvalitní animace + počáteční "fantasy feeling" to ano.

Jenže tím to k mé lítosti končí - forma a grafika oslavily drtivé vítězství nad obsahem, děj systematicky deceleruje a degraduje, s každým dalším dílem ubývá logiky a přibývá množství zbytečných, nesnesitelně nablblých keců. Okořeněno prvky z červené knihovny, to vše často podkresleno odpudivě nasládlou hudbou. Každý další díl Vás znechutí více...

Při pohledu na to, jak po obrazovce defilují vymydlení a vystylovaní metrosexuálové se radovat neumím, z hereckých výkonů hodných ochotnického spolku také ne, to ani převtělený Crixus nezachrání. Některé díly působí dojmen, že se jedná o pokus vytvořit nový bezduchý žánr - "soapfantasy".

S filmovými zpracováními Tolkienových děl má Shannara obdobné jen lokace - nenechte se zmást záběry dokonalé, jen lehce upravení přírody.

Pokud jste příznivci fantasy (jako jím jsem já), tak si raději stáhněte a přečtěte obě řady knižních předloh. Nepochybně poté pocítíte obsedantní potřebu zastřelit scénáristu.

MTV v roli producenta čehokoliv nehudebního ve mně vzbuzuje a priori podezření, které se jako vždy potvrdilo. Cílovou skupinou seriálu jsou lehce retardovaní adolescenti. Pokud se mezi ně řadíte, tak přeji příjemnou zábavu.

Nezasloužených 50% dávám jen za záběry z exterierů, mělo by to být méně.

50 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Potenciál by tu byl...

Začnu na trochu optimistických 80%, protože takový byl můj první dojem. Předlohu neznám, ale po shlédnutí takřka poloviny série mám velkou chuť si ji přečíst, jen abych mohla začít brblat.
Má to krásný vizuál umocněný tím, že jde o post-apo fantasy. Představte si to jako Pána prstenů říznutého Hrou o trůny (tvůrci se nebojí krve) a celý tenhle potenciál prožeňte silným filtrem teenage drama. Jop, taky z toho mám rozporuplné pocity. Nedokážu překousnout hlavně dvě věci: 1) Čas. Za 30 let všichni zapomněli, že na světě existuje magie? C'mon, tady se asi stala chyba, někdo zapomněl připsat nulu nebo dvě? A on tam ten čas nesedí v mnoha dalších ohledech. 2) Postavy. Nevěřím tomu, že v předloze jsou tak ploché až tupé postavy. Chápu, že je to daň za to, že Shannara vznikla na MTV, ale nedokážu se zbavit dojmu, že by hlavním hrdinům slušelo, kdyby byly tak o 10 let starší. Nepůsobilo by to pak jako banda děcek na tripu, kterou v tom dospělí navzdory zdravému rozumu podporují. Trochu dospělosti prosím.

Je dobře, že Shannara vzniklo, epických fantasy je v seriálovém světě jak šafránu a Hra o trůny potřebuje zdravou konkurenci jako sůl. Jen si nejsem jistá, jestli se epičnost Shannary neutopí v úlitbách pro "potřeby" mládeže. Můžeme jen doufat, že se seriál nebude bát jít na hlubinu, místo aby zůstal v mělkém rybníčku laciné líbivosti.

(Jako easter egg pro milovníky filmové Středozemě tu můžete vidět své staré známé v nových rolích. Zatím jsem napočítala 3, ale to je číslo, které se může jen zvyšovat.)

80 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

scifi - fantasy

na fantasy seriál som sa tešil(dokonca je šmrcnutý trochou scifi), nieje ich mnoho a tak sa počíta každý ktorý sa dá pozerať, prvé dva diely boli super - triky, exteriéry krásne a príbeh síce s jednoduchou zápletkou ale bolo na čom stavať

potom ale začala kvalita klesať a piaty a šiesty diel tomu dali korunu

hodnotenie znižujem na 70% a ešte tomu dám šancu ale ak sa nezastavý krivka tak to má veľkú šancu na vyradenie z watchlistu

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Opravdu fantasy seroš...

Ano, fantasy ještě stále vládne světem, do kin míří jedno za druhým o Warcraftu se zmiňivat snad ani nemusím, a seriálový svět nezůstává pozadu. The Shannara chronicles je opravdu zdařilým dílem MTV. Jakožto milovníka fantasy nechápu jak mi mohla knižní série utéct ale jsem nesmírně rád že se něco takového dostalo na televizní obrazovky. Herecké obsazení je vcelku zdařilé taháci jako Manu Bennett a John Rhys-Davies dělají seriál něčím jiným než čistě teen záležitostí. Vizuální stránka je opravdu zdařilá a to nemluvím o tom že se seriál natáčí na Novém Zélandu...no paráda. Předlohu neznám takže hodnotím pouze na základě toho co jsem viděl ale zatím po čtyřech zkouknutých epizodách musím pět chválu a i když je tam někdy nějaká kýčovitá "muška" tak pro milovníky fantasy všeobecně je tohle povinné zkouknout. Doufejme že se The Shannara Chronicles časem nepokazí.

80 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

A true leader does not abdicate at the start of a crisis.

Než jsem viděla první trailer, vůbec nic jsem o Shannaře nevěděla, netušila jsem, že to má knižní předlohu, nic. Z traileru jsem každopádně byla nadšená a to dost, dokonce jsem i zvládla nemít pochybnosti o kvalitě vzhledem k tomu, že to má na svědomí MTV. Dá se říct, že na premiéru jsem se těšila jako malé dítě, protože to vypadalo jako fantasy seriál, který zase jednou bude stát za to. Dokonce se mi podařilo mým nadšením na to nalákat několik dalších lidí, což považuji za úspěch. Za ještě větší úspěch ovšem považuji to, že se jim, stejně jako mně, The Shannara Chronicles líbilo a vydrželi koukat na celou první sérii.

Já neříkám – našly by se nějaké chybičky, pro někoho možná neodpustitelné, pro mě to ale byly jen takové drobnosti, které mi požitek ze sledování nezkazily a které zbývající klady jednoznačně převážily. Líbilo se mi vizuální zpracování, výběr herců (obsazení elfského krále Eventina mě pobavilo), jakož i hudební podklad a samozřejmě i děj. Ohledně děje jsem četla celkem dost výtek, že se opírá o Tolkienova Pána prstenů a nestydatě z něj některé věci kopíruje, ale přiznejme si to – je hodně fantasy (a i z ostatních žánrů), které jedou podle nějaké zaryté šablony a holt se to sobě podobá. Jenže jde i o to, jestli to výsledné dílo má duši, a to seriálová Shannara podle mě má, stejně jako potenciál stát se jednou podobným kultem jako ostatní seriálové adaptace knih. I proto se nebojím dát plné hodnocení, protože Shannara je zkrátka něco, pro co jsem se po dlouhé době zase jednou nadchla a co mě okouzlilo hned na první pohled.

28. 4. 2018: Hodnocení jsem nakonec o něco snížila, po druhé řadě. Pořád si ale stojím za tím názorem, že Shannara měla velký potenciál stát se něčím víc. Škoda, že to tak úplně nedopadlo.

80 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Postapo teen romance?

Asi jsem doufala v něco méně "teen", ale když je produkující stanice MTV, tak se s nějakými zamilovanými puberťáky a milostnými úhelníky má počítat. Fantasy mám ráda, seriál hlavně překvapil konceptem, že se odehrává v našem reálném postapokalyptickém světě, kde žijí elfové, trolové a všelijaká jiná verbež. Ale to je asi tak celé, co dokáže překvapit. Zbytek jde podle linie- někdo nás ohrožuje, uspořádáme výpravu, ve které bude skupina dětí, které se navzájem milují i nesnáší, několikrát uniknou smrti o fous a nakonec zachrání svět. No, klasika. Takže za mě asi plus hlavně za Manu Benneta a "Gimliho".

50 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Výborná fantasy

Na seriál jsem byl velmi zvědavý, ale dost jsem se obával toho, co s tím udělá MTV. A byl jsem mile překvapen, když jsem zjistil, že to jako od MTV vůbec nevypadá, tedy až na ten občas dost šílený, ale na druhou stranu občas i docela fajn hudební doprovod. Čekal jsem i béčkové herce a ty jsem k mé radosti také nedostal. Obsazení je opravdu super (možná až na Sheu), a hlavní holčičí duo je navíc nesmírně pohledné. Efekty jsou parádní, exteriéry přímo nádherné (Nový Zéland nikdy nezklame) a celá podoba fantastického světa je opravdu... fantastická, vizuální ani technické stránce nemám tedy také co vytknout. Příběh mě bavil, démoni byli super, celá první série byla stylová a já se už těším na druhou sérii, tohle mi totiž opravdu sedlo, po dlouhé době konečně kvalitně zpracovaná čistokrevná fantasy s lehkým nádechem LOTRa. Opravdu se to nevyplatí předem odsuzovat, jelikož Shannara mě překvapila naprosto ve všem, ale v hodnocení si ještě ponechám malou rezervu do budoucna, i když to možná ani není potřeba. Jen je to možná až příliš barevné, ale to nic nemění na tom, že takhle skvělá fantasy tady nebyla opravdu dlouho. 85%.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jak se to vyvrbí?

Tak nevím. Jako hodně lidí, začínám mít smíšené pocity. Nejdříve mě nadchlo prostředí a svět, zas tak moc seriálů s elfí tématikou teda není, ale začíná to být čím dál víc podivnější mix.
(lehce spoilery)
Asi se chtěli zalíbit všem a protkat to drsnými scénami, démony, hezkými teenagery ale i intimními scénami zároveň. Přijde mi, že se to přestává k sobě všechno hodit, je to bezmylšenkovitě spojené k sobě. Začíná mě štvát vyslovená hloupost hlavních postav, kde se všechno zlé vlastně děje díky nim a někteří za to poprávu zaplatili životem. Zatím to ubývá rychle, takže se začínám přesouvat na vedlejší postavy, které se zatím chovají aspoň trochu chytře.

Budu doufat, že se začne dít něco trochu spravedlivějšího a logičtějšího. Zatím jsem z každého dílu tak trochu naštvaná (jsem po e7). Nevím teď jak hodnotit, dávám zatím 70%, ještě uvidíme co se stane... ;)

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Potenciál by tu byl...

Plně souhlasím s komentářem Venalce, jen bych doplnil pár postřehů, které těžko trávím já.
1) Děj se má odehrávat tisíce let po konci naší civilizace, dle té techniky bude konec asi brzo :o). Budovy, mrakodrapy vše je víceméně pryč, ale jak je možné, že na záběrech jsou vidět lehce porezlá auta i s nafoukanými pneumatikami a další díly aut, které jsou víceméně ve výborném stavu.
2) Nevím, ale mám takový pocit, jako by se celý děj odehrával na hodně malém území, kamkoliv míří jsou tam okamžitě, nejspíš špatná synchronizace děje :o(.
3) Celkově mi to připadá lehce a la Lord of Rings.

Ale jinak je to opravdu seriál, který má velký potenciál. :o)

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

:-)

Snad nebudu zklamaná, ale zatím jsem spokojená.
Sedla mi muzika, prostředí (Nový Zéland)je skvostné.
Znám knižní předlohy Terryho Brookse - poprvé u nás vyšly příběhy elfí dívky Amberle, Wila Ohmsforda někdy v polovině 90. let.
Jde o klasickou fantasy literaturu.
První dva díly mne rozhodně nezklamaly, co se týká atmosféry i děje, i když je pravda, že jsem se hodně bránila je porovnávat s knižní předlohou.
Rozhodně seriál milovníkům tohoto žánru zatím doporučuji. Uvidíme, jak si povede v dalších dílech.

70 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Asi toho nechám...

MTV fantasy neumí. Občas jsou v seriálu k vidění hezké obrázky digitálně více či méně doladěných exteriérů, ale to je asi tak všechno co bych na něm ocenil. Jediní dva herci ktěří mají trochu charakter (Manu Bennet a John Rhys Davies) působí mezi houfem vyleštěných teenagerů jako pěst na oko.

70 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Za mě ne.

Fantasy mám ráda, ale asi už jsem na tohle moc stará. Nelíbí se mi herci v hlavních rolích, elfové tak nějak nevypadají jako elfové co víc jejich král vypadá spíš jako gnóm než elf, kostýmy vypadají spíš jako post-apo než fantasy, atd. atd. Efekty jsou dobrý ale to mi tak nějak nestačí. Jediný co můžu hodnotit kladně je Manu Bennett, takže na to budu koukat, dokud jeho postava neumře a pak se seriálem skončím.

40 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Promarněný potenciál

První díl mě nadchl, druhý byl dobrý, ale pak to šlo z kopce. Potenciál to opravdu mělo, věřím, že knižní příběh je dobrý. Tady ale děj pokulhával, šlo o konec světa a hrdinové měli čas řešit i jiné věci. Navíc, když Will v jednu chvíli miluje tu a v další zase tu druhou, na to už nemám věk ani žaludek. Z postav mi byla sympatická jen Eretria a druid (prostě Manu Bennett). Věřím, že kdyby to měla zpracovat jiná stanice, tak je to lepší. Ale MTV prostě cílí na teenagery a to já už dávno nejsem, takže tohle pro mě není. Body navíc za vizuál a efekty, na tohle se pěkně koukalo. A na závěr to nejlepší - intro.

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

nakonec se to nepovedlo...

Milujete fantasy? Hltáte očima i ušima elfy, skřety, magii? K tomu vám nevadí mnohokrát nelogické chování postav, teenager "neherci" a celkové nelogičnosti do očí bijící? Nemusíte číst dál, toto je přesně seriál pro vás. Užijete si ho každým coulem a extáze na sebe nenechá dlouho čekat.
První díly byly víc než slibné a nemohl jsem se dočkat dalšího. Navíc v jedné z hlavních rolí Crixus, eee pardon, Manu Bennett, boj se zlem, načrtnutý zajímavý děj, hezké efekty... co víc si přát? Bohužel víc té samotné fantasy, jako byla na začátku v prvních dvou dílech. Shannara existuje na troskách dávné lidské civilizace, dávné, takže to není nějakých 100 nebo 200 let ale tisíce let... a podle toho by to mělo vypadat. Železné pozůstatky lidské civilizace nereznou (asi magie)... mohly bychom takto pokračovat dále, ale už bych jen opakoval postřehy, co jiní řekli ve svých recenzích.
Hlavní postavy se chovají hodně mírně řečeno nelogicky a předvídatelně. Jejich milostný trojúhleník je mi naprosto ukradený a dostává zbytečně velký prostor. Celé to začíná připomínat telenovelu zasazenou do světa fantasy. Podobně jsem vnímal Upíří deníky... bohužel musím z původních 80% snížit na 50%. To za dobrý začátek a za Crixuse (pardon, ale tu roli už mu nikdo neodpáře)
Seriál si určitě najde své fanoušky, ale já s ním končím a jdu si pustit... třeba nějaký díl Xeny

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

5díl, resp. 6

...pátej díl mě, zklamal, jednoduchý, až imbecilní, výprava najednou skoro nulová, jakoby jim zkrouhli rozpočet nebo co, uplně to shazuje moje hodnocení, ale počkám na šestku, ten konec v patym dile byl snad jen pro udržení sledovanosti dilu šestýho?! A toxická pláň byla taky dost k smíchu...první čtyři díly mě bavili, pátej ne, a se šestym dílem sem s tímto seriálem skončil, tahle adaptace se příliš nepovedla, škoda, ze začátku mi to přišlo dobrý :(

30 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The Shannara Chronicles.

Na tento seriál jsem narazila, když běžel na Prima Cool. Jakožto fanoušek fantasy, jsem si řekla, proč ne? Musela jsem překousnout český dabing, ale vydržela jsem. Druhou sérii jsem sledovala již v originále.
Seriál má velký potenciál, ale prostě je vidět, že je to určeno pro mladší ročníky. Všichni jsou tam krásní, úžasní, silní a stateční. Příběh je hezky naivní, s tím že dobro vždy zvítězí nad zlem (ne že by to byla špatná myšlenka) a i v těch nejtemnějších chvílích je potřeba hledat naději. Seriál je příjemná oddechovka a mě baví.
Co mě potěšilo byl Allanon, toho herce mám ráda i v Arrowi jako Slade Wilsona, takže byla radost ho v seriálu vidět.
Druhá série skončila, tak jak skončila. Všichni se teď dohadují, jestli bude další řada. Já mám jasno, chci další, i kdyby měla být poslední, ať aspoň dají seriálu řádný a důstojný konec.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Fantasy hit?

Mám rád fantasy, ptoto jsem se rozhodl dát tomuto seriálu šanci. A nezklamal. Mnozí tento seriál označují jako novou konkurenci Her o trůny. Ano, v jistém smyslu je Shannara konkurence, ale na druhou stranu je tento seriál trochu z jiného soudku než GoT. Postapokalyptický seriál nabídl zkoro vše, co mohl. Samozřejmě pár chyb by se našlo, ale nejedná se o nic, co by kazilo celkový dojem. Asi největší mínus je pro mě délka. Průměrná délka cca 40 minut je podle mého názoru dost málo. Druhé velké mínus byl závěrečný díl. Nebyl špatný, ale události se poznámky podle mě v závěrečném dílu vyvíjely dost rychle a závěrečná bitvy s démony byla příliš krátká.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

hmm

Knihu jsem nečetl a příběh je docela zajímavý. Herecké výkony jsou ale otřesné a některé dialogy tam jsou snad jen pro to aby herci nemlčeli. Vydržel jsem do sedmé epizody a asi to vzdávám.

30 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

The Shannara Chronicles

Já jsem spokojená. MTV vybrala dobře. Podle mě je to zatím zajímavý příběh, efekty jsou super, hudba je fajn a sedli mi i herci. Miluju fantasy a když jsem viděla tuhle novinku, tak jsem si řekla že to nevypadá špatně a zkouknu to. A dobře jsem udělala zatím se mi to moc líbí a těším se na další díly. Jen je škoda, že jsem nikdy neslyšela o této knižní sérii, ale teď přemýšlím, že si ji asi přečtu.

90 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Je to trochu teens...

a hodne MTV, ale za snahu propojit (zatim sice ve vizualnich naznacich) svet fantasy a "realny" dam Shannare sanci.
Taky Manu je pro me dalsi pozitivum, na uvodnim dvoudilu je videt nasponovany rozpocet, ale v pripade uspechu a prodlouzeni by mohly triky trochu upgradovat.
Zvoleny zanr je v tomto ohledu narocny a pribeh ani herecke vykony nic prevratnyho nejspis neprinesou, uvidim jak se s tim budou prat dal...

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
70 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Shannara Chronicles

Po zhlédnutí 1.epizody(doba trvání 80.minut) dávám tv stanici MTV palec nahoru.Děj seriálu nás zavede do světa kouzel,černé magie,elfů,démonů,droidů,trollů,prostě budeme svědky všeho co se děje v čtyřzemí.Od počátku má děj rychlost,spád a hlavně vše co vidíme neuvěřitelně člověka baví...Pokud máte rádi tento žánr můžu jen doporučit

90 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Elf

Tak jsem se zamilovala,po dvou dílech mi bylo jasné,že tenhle seriál je pro mě naprostá bomba.
Dokonce se to načasovalo tak,že čtu knihu o magii,elfech,dracích,temnotě a najednou mi spadl do klína Shannara Chronicles.
Je to nádhera,kostýmy,hudba,prostředí,krajina.
Fantasy vládne mým srdcem a vždy to tak bylo.
Allanon a Amberle jsem si hned oblíbila a třeba se objeví někdo další,ale zatím jsou to tito dva.
Nový Zéland je jako stvořený pro takový tip seriálu a tak mě snad v budoucnosti nezklamou a nepůjde to do kopru,to bych byla naštvaná.
Prostě si to užívám.

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Spokojnosť

Áno, som spokojný. Celé to na mňa pôsobi veľmi príjemne, nenútene, milé a také správne. Herecké výkony mi nevadia, herci sú zlatí, dialógy sú v pohode, efekty sú na seriál veľmi dobré, príbeh je predvídateľný, ale páči sa mi. Za mňa rozhodne áno a teším sa (naozaj sa teším) na ďalšie časti.
Dávam 100%, lebo sa dnes cítim štedro.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
42 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

fantasy

Zajímavý postapokaliptický fantasy seriál .Zatím jsme měli možnost shlédnout prvních deset dílů.Kouzelný strom Ellcrys pomalu umírá a ztrácí svou magickou moc, tudíž slábne kouzelná hráz, která zabraňuje pomstychtivým démonům napadnout lidské bytosti.A tak nezbývá než se nebezpečí postavit a démonům čelit. Herci příjemní, triky zvládnuté solidně natáčelo se i v hezkém prostředí .Žánrově to není žádný průlom ale koukatelná zábava určitě ano.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Príjemná novinka

K seriálu som sa dostala náhodou a celý ho pozrela za 1 deň. Možno tam sú nejaké veci, čo by šli urobiť lepšie. Výberom starších hercov by nič nepokazili, ale nemyslím si, že by to bolo až také závažné aby to ovplyvnilo moje hodnotenie.
Celé prostredie je nádherné, tvorí to taký "magický" dojem aký je v krajine elfov, trollov ap. viac než vhodný.
Novinka je to pre mňa dobrá, bavilo ma to a teším sa na ďalšiu sériu. :)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nádhera

Jsem nadšená... sice je to takový teen seriál, ale po dlouhé době velice pěkně natočený fantasy! Od prvního dílu jsem byla naprosto ztracena. Milovníky fantasy a sci-fi to snad nemůže ani zklamat. Bohužel knižní předlohu jsem nečetla, takže nemohu porovnávat podobnost děje. Na nějaké obsazené herce je potřeba si zvyknout, ale vesměs dávám jedničku s hvězdičkou.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Shannara

Povedené překvapení. Začal jsem koukat ze zvědavosti čistě kvůli Manu Bennettovi, ale nakonec jsem dostal povedenou fantasy oddechovku. Celá série má spád a nezačne nudit, postavy jsou sympatické, byť herecky to občas mohlo být lepší. Velmi povedená je hudba, to MTV u svých seriálů skutečně zvládá. Doufám v druhou řadu.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Zajímavý nápad.. ale co?

Mám ráda elfy, líbí se mi umístění seriálu, herci jsou zajímaví, dějová linka napínavá.. co víc si přát?
..ale, pořád mi tam něco nesedí. Zprvu jsem byla tímto seriálem nadšená, ale pak jsem si uvědomila, že někde v hloubi duše cítím, že mi tam něco chybí. Až přijdu na to co, rozhodně Vám to oznámím.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Super

Tak jsem čekala na víc dílů abych se na to podívala najednou a ... No nemůžu se dočkat dalších dílů. Knížky jsem nečetla, ale mám ráda fantasy, tak jsem si řekla, že se podívám. Ukázky mě moc neoslovily, ale po shlédnutí prvního dvoudílu, jsem se zamilovala. Je to super příběh, který sleduju s napětí co se stane dál. Navíc Austin Butler je celkem můj oblíbenec, takže si to užívám. I chemie mezi postavami je naprosto neuvěřitelná, takže se těším na další pokračování. Doufám, že to tak bude pokračovat dál.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

good

tesil sem se nedockavosti, me osobne prijemne prekvapil, zacatek velmi slusny, ale od dilu k dilu moje nadseni zacalo klesat, snad se dockam v dalsich dilech neco vyjimecneho az epickeho )) fantasy serial je dobre zpracovny, chybi mi tam vetsi zapletka, knizni predloha me zaujala vic

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

satisfied ? yes.

Keď som videla trailer k tomuto seriálu, tak som bola veľmi skeptická: červený dub? Ako fakt vykrádame GoT ??
Týpci utekajúci cez les, ktorí vyzerajú že ich niečo naháňa? Ako fakt vykrádame aj Hunger Games?
No po dopozeraní prvej dvojepizódy som bola nadmieru spokojná. (dlho som hľadala epizódu číslo 2, nechápala som, prečo nasleduje až 3. :D)
Nehľadiac na to, že teda knižná predloha by mala byť z roku 1977, takže Terry Brooks by mal mať copyright na červený dub !! :D
A teda naozaj divák, ktorý hľadá slušné fantasy, so slušnými efektami, krásnym prostredím, vernými hereckými výkomni (a hercami, na ktorých sa dá pozerať :D), prítomnosťou niečoho záhadného, silného zla (padoucha), o ktorom sa ani nevie, či sa dá poraziť, tak si príde na svoje.
Za mňa 100%, teším sa na ďalšiu časť.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Novinka

Trošku jsme se toho bála ale v okamžiku kdy jsem se na to podívala byla ráda že jsem tak udělala fantasy moc nemusím ale tohle se mi líbí příběh je dobrý herci jsou podle mě sympatičtí je tam na koho se dívat a to je pro mě důležitý :) takže doufám že to bude díl od dílu lepší a jsem zvědavá co se z toho vyvine

90 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Překvapení z MTV

Fantasy miluju, takže sledovat Shannara Chronicles byla nejen povinnost, ale hlavně zábava a potěšení. Byla jsem moc mile překvapená - příběh, snová krajina, herci - všechno si mé srdce fantasymagora vážně užilo. Perfektní oddechovka. A protože fantasy je mooc málo, dávám 100% a těším se, že bude další řada.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

škoda že jsem to četl

dobrý ne,
trochu mne mrzí to oblečení
ten druid je drsnej co?
a ta krajina, nádhera

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
23 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Super!.... aspoň na chvíli

Absolutně perfektní první dva díly.. pak to šlo do kopru! Ale joke na Spocka byl geniální!

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Shannara

Je to už chvíle, co jsem Shannaru dokoukal, ale rozhodně to za to stálo. Nese se v podobném duchu jako GoT, tedy že není jisté, kdo může umřít, a skrývá v sobě mnoho fantasy prvků a nejen to. Je těžké nějak tenhle seriál popsat, musíte ho vidět, protože rozhodně stojí za to.

Jen je škoda, že byl zrušen, protože měl potenciál pokračovat dál. Postavy jsou sympatické, lokace nádherné, magie je skvěle podaná... prostě se podívejte a udělejte si obrázek sami.

Jen bych vytkl někdy až příliš dlouhé scény a občas bylo složitější nechat se vtáhnout do děje.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Možná pro mladší?

Shannara Chronicles má velký potenciál, příběh je zajímavý, postavy taky. Ani ty herecké výkony nejsou nějak extrémně špatné, zvlášť když vezmu v potaz věk některých protagonistů. Ale prostě se to nějak nepovedlo. Je to takové roztahané, naivní a pubertální. Trošku mi chybí víc stop z minulosti. Zatím tam v lese potkali jedno rezavé auto a pak teda došli na kraj města, ale to je všechno. To mi přijde trošku zvláštní a myslím, že by to bylo i zajímavé, vidět zbytky po minulosti. Prostě mě opravdu zajímalo, jak to dopadne, ale nebavilo mě to sledovat. Druhou (poslední) sérii jsem ani nezačala sledovat a myslím, že v budoucnu se to nezmění.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk