plakát seriálu

Lovci duchů

(Supernatural)

Epizoda 1×15 – Benderova rodina (The Benders)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Sam zmizí z parkoviště stejně jako jeden člověk před ním, po kterém přijeli pátrat. Dean spolupracuje s mladou policistkou, které před lety zmizel bratr a oba se snaží Sama usilovně najít. Sam je unesen psychicky labilní rodinou, která sériově loví a zabíjí lidi.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Sam s Deanem vyšetřují záhadné zmizení muže jménem Alvin Jenkins. Promluví si s chlapcem, který z venku slyšel divné zvuky, šel se podívat k oknu a viděl, jak byl Jenkins zatažen pod auto - nikdo mu však nevěří. Rozhodnou se to více prověřit, neboť v tomto městě se děje mnohem více záhadných zmizení než kdekoli jinde, ale zatímco Dean na chvilku odejde, Sam zmizí.

Dean jde na policii nahlásit Samovo zmizení a vydávající se za policistu a Samova bratrance, se ho vydá spolu s místní policistkou (Kathleen) hledat.

Mezitím se Sam probudí v kleci uprostřed nějaké stodoly, kde je držen spolu s dalším mužem v jiné kleci. Snaží se dostat ven - neúspěšně. Objeví se dvě zahalené postavy - překvapivě pro Sama lidé, dají jim nějaké jídlo, otevřou Jenkinsonovu klec a odejdou.

Dean s Katheleen získají stopu a jdou po ní. Kathleen odhalí Deanovu pravou identitu a chce ho zatknout, ale on ji přesvědčí, aby to nedělala - hlavně kvůli tomu, že kdysi zmizel i její bratr.

Jenkins se rozhodne využít příležitosti a odejde, i přes to, že ho Sam varoval. Dostane se do lesa, kde je naháněn muži, kteří ho drželi v kleci a nakonec i zabit.

Dean s Kathleen jezdí po silnicích a hledají něco, co by jim mohlo pomoci, když tu si Dean všimne malé odbočky do lesa. Chce to jít prověřit spolu s Kathleen, ale ta ho připoutá k autu a vydá se tam sama.

Kathleen dorazí na konec cesty, uvidí dům, zaklepe a otevře jí malá holčička (Missy Benderová). Missy Katheen rozptýlí a mezitím ji její otec (Pa Bender) omráčí.

Dean se pokouší najít nějaký způsob jak se dostat z pout - všimne si antény na střeše auta a tak se na ni snaží dosáhnout. V tu chvíli po té lesní cestě vyjede dodávka, protože si všimnou policejního auta, vystoupí z ní dva muži (Jared a Lee Benderovi) a vydají se k němu. Deanovi se naštěstí povedlo zmizet předtím, než tam došli.

Kathleen je zavřena do stejné stodoly, kde je i Sam. Kathleen Samovi přizná, že ho hledají, ale i to, že Deana připoutala k autu. V tu chvíli se otevřou dveře, ve kterých stojí Dean. Pokouší se otevřít jejich klece, ale k tomu potřebuje klíč. Také Kathleen řekne, že venku viděl auto jejího bratra - důkaz, že byl Benderovými zabit. A nakonec se rozhodne vydat najít ten klíč.

Dean se dostane do domu a rozsvítí si baterku, aby se mohl porozhlédnout kolem - objeví sklenice naplněné různými částmi těla. Také najde fotky, na kterých jsou vždy Jared a Lee s různými mrtvolami - včetně nejnovější na které je Jenkins. Když jde po schodech nahoru, rozhlíží se po domě, když tu najednou ho objeví Missy. Dean jí poví, že jí nechce ublížit, načež na něj Missy zaútočí nožem a zavolá svého otce. Zbytek rodiny Deana napadne, ten se brání, ale skončí svázán na židli v něčem, co připomíná obývák.

Pa Deanovi řekne, jak celý svůj život lovil zvířata (stejně jako jeho otec a děda a praděda), ale že nejlepší lov je na člověka - všechny jeho děti souhlasí. Celá rodina si však myslí, že Dean je také policista a proto se rozhodnou, že ho trochu potrápí - dají mu na výběr, jestli si mají dát lov na Sama nebo na Kathleen. Pod nátlakem Dean zvolí Sama, avšak Pa dá Leeemu instrukce, aby nejdříve zastřelil Sama a pak Kathleen - to Deana naštve, neboť říkali, že obětem vždy dají nejdřív zbraň a šanci a ne, že je zastřelí.

Lee přijde do stodoly, kde jsou Sam s Kathleen vězněni, odemkne Samovu klec a jde k němu. Sam si všimne závory ležící na podlaze a popadne ji. Když se Sam ještě více přiblíží, Sam ho napadne, po chvilce omráčí a vezme jeho pušku - bohužel není nabitá.

Pa zavolá na Leeho, ale ten neodpovídá, proto se spolu s Jaredem vydají za ním a Missy nechají hlídat Deana. Naleznou Leeho omráčeného a zavřeného v Samově kleci. Pa dá Jaredovi rozkaz, aby rozsvítil, jenže Sam s Kathleen vyhodili pojistky. Jared uslyší šramot u skříně, všimne si Kathleen a vydá se blíže, myslí si, že se Kathleen schovala dovnitř a proto na skříň několikrát vystřelí. Když jí poté otevře, je prázdná a v tu chvíli na něj Kathleen skočí. Začnou se spolu prát a na druhé straně stodoly útočí Pa na Sama, který mu uteče. Jared Kathleen svalí na zem a chytá se ji zastřelit, ale Sam se objeví za ním a zavolá na něj. Jared se otočí a automaticky po Samovi vystřelí, ten se však stihne skrčit, tím pádem rána zasáhne jeho otce. Sam omráčí Jareda a zavře ho do Kathleeniny bývalé klece. Kathleen stojí se zbraní nad Jaredovým otcem a říká Samovi, že ho zvládne pohlídat, ať jde najít Deana. Poté co Sam odejde, Kathleen Pa zabije, za to, jak zabil jejího bratra.

Na konci vychází Sam s Deanem z domu a potkají se s Kathleen. Řeknou jí, že Missy je zamčená ve skříni a ona jim, že Pa zabila, neboť se snažil utéct. Kathleen bratrům také řekne, aby zmizeli, než dorazí policie - a tak se s ní rozloučí a odejdou.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Rocky Mountain Way (Joe Walsh)

V baru, když Dean hraje šipky.

Demon Agitato, Mr. Ostinato (Jay Gruska)

Dean stojí na parkovišti a zjistí, že Sam zmizel.

Sweet and Lowdown (George Gershwin)

Dean se rozhlíží v domě Benderovy rodiny.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Strážník Washington od státní policie.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
matka Evana: Řekni šerifům, na co ses díval v televizi.
Evan: Godzilla vs. Mothra.
Dean: Godzilla je můj oblíbený film. Je mnohem lepší než originál, že?
Evan: Určitě.
Dean: Jo. On má rád remake.
(Deana chytili Benderovi a chtějí vědět, jestli je policajt.)
Dean: Sežer mě. Ne, ne, ne, ne, ne, počkej! Ty bys to fakt udělal!
Sam: (na Deana) Dostala tě třináctiletá holka? Jsi nějak z formy.
Dean: Démony chápu... Ale lidi jsou šílení.
Dean: Viděl jsi je?
Sam: Jo. Drž se... Jsou to jenom lidi.
Dean: A oni tě dostali? Už začínáš vycházet z formy, chlapče.
(Policistka a Sam jsou zavřeni v klecích.)
policistka: Ty jsi Sam Winchester, že?
Sam: Jo.
policistka: (o Deanovi) Tvůj bratranec tě hledá.
Sam: Oh, díky bohu. Kde je?
policistka: Já... Já jsem ho připoutala k autu.
(Sam se snaží skrz mříže utrhnout železnou trubku.)
Jenkins: Jak se jmenuješ?
Sam: Sam.
Jenkins: Proč to nevzdáš, Sammie? Není žádná cesta ven.
Sam: Neříkej... mi... Sammie!
(Sam utrhne železnou trubku.)
Sam: To mě podržte... Jsou to jen lidi.
(Sam a Jenkins jsou zavřeni v klecích.)
Sam: Ty jsi Jenkins, že?
Jekins: Jo.
Sam: Hledal jsem tě.
Jenkins: Opravdu?
Sam: Jo.
Jekins: No, nic proti, ale tohle je dost mizerný způsob záchrany.
policistka: Samuel Winchester. Takže znáte jeho bratra, Deana Winchestera? Umřel v St. Louis a byl podezřelý z vraždy.
Dean: Jo, Dean. Černá ovce naší rodiny. Ale byl to fešák.
policistka: Má váš bratranec problémy s alkoholem?
Dean: Sam? Dvě piva a zpívá karaoke.
Hlavní postavy
Sam Winchester
Dean Winchester
Vedlejší postavy
Jared Bender
Dispatcher
Missy Bender
Mrs. McKay
Deputy Kathleen
Evan McKay
Alvin Jenkins
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBenderova rodina
Původní názevThe Benders
Rok natočení2006
Premiéra14. února 2006
Česká premiéra14. srpna 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody