plakát seriálu

Lovci duchů

(Supernatural)

Epizoda 1×16 – Neviditelný zabiják (Shadow)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Při vyšetřování záhadného úmrtí v Chicagu, narazí Sam a Dean na Meg, která je nadšena, když opět uvidí Sama. Bratři brzy odhalí, že Meg stojí za záhadnými vraždami a snaží se ji chytit. Bohužel je ale Meg o krok před nimi a pošle na bratry stínové duchy, aby je přepadli. Sam a Dean si nakonec uvědomí, že past není určena pro ně, ale pro jejich otce, který už je na dosah dopadení démona, který jim zabil jejich matku.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Sam s Deanem se vydají do Chicaga, aby prověřili násilné smrti, které se zde v nedávné době odehrály. Převlečení za lidi ze společnosti na alarmy se dostanou do domu poslední oběti, Meredith, která zde byla nalezena svou domácí - roztrhaná na kousky, jako od zvířete (dokonce nebylo nalezeno ani její srdce), ale v bytě nebyla jediná známka zápasu ani vloupání. Byt prohlédnou a snaží se přijít na to, co Meredith zabilo - jediné čeho si Dean všimne, je že krvavé skvrny na koberci tvoří nějaký symbol.

Večer se kluci vydají do baru, kde Meredith pracovala. Dean flirtuje s místní barmankou, ale jediná informace, co od ní získá, je její telefonní číslo. Sam se mezitím snažil najít cokoli o tom symbolu - neúspěšně, avšak zjistil něco málo o první oběti (Benu Swordstormovi) a to, že kromě toho, jak byli nalezeni, ho s Meredith nic nespojuje. Najednou se ale v baru objeví Meg (stopařka z 1x11), Sam si jí všimne a vydá se za ní. Chvilku si povídají, Meg uzemní Deana kvůli tomu, jak si myslí, že zachází se Samem, dá Samovi svoje číslo a poté se rozloučí.

Při odchodu z baru se Sam svěří Deanovi, že mu na Meg něco nesedí. Sam se ji rozhodne sledovat a Dean má mezitím prověřit její minulost a najít něco o tom symbolu.

Zatímco Sam sedí v autě před domem, kde právě Meg je, zavolá mu Dean a poví mu, co zjistil - Meg jim opravdu nelhala o svém jméně ani původu, ale také to, že ten symbol je Zoroastrianský znak pro vyvolání Daevy, démona temnoty. Tito démoni však musí být přivoláni a kontrolováni, ke všemu o nich nikdo několik tisíciletí neslyšel, tudíž tu je někdo, kdo se opravdu vyzná v tom, co dělá.

Meg odchází z bytu a Sam ji sleduje až do nějakého opuštěného skladiště, kde Meg najde jak u oltáře, na kterém je nakreslen jejich Zoroastianský symbol s někým komunikuje prostřednictvím poháru plného krve.

Sam se vrátí zpět do motelu za Deanem, aby mu řekl, co viděl a Dean mu zas poví, že obě oběti pocházely z Lawrence (jejich rodného města). Nyní chlapcům už opravdu začne připadat, že by Meg mohla mít něco společného s démonem, co zabil jejich matku.

Dean zanechá vzkaz na záznamníku, jejich otce a se Samem se začnou připravovat na noc, neboť ta věc, se kterou Meg komunikovala, za ní má přijít. Sam se také svěří Deanovi, jak se těší na svůj návrat do školy, jen co zabijí tu věc, co zabila jejich matku a Jess. Dean na to ale zareaguje velmi ublíženě, protože on by chtěl, aby zas byli rodina a ne aby každý žil jinde.

Dostanou se do skladu, schovají se, ale Meg o nich ví a přinutí je vylézt. Poví jim, že na ně celou dobu čeká a najednou se na zdi objeví stíny, které napadnou stíny bratrů a tím i jejich fyzická těla.

Po chvíli se Sam s Deanem oba vzbudí svázaní. Samovi dojde, že to celé byla jen past, Meg souhlasí, ale drobně ho opraví v tom, že to byla past směřována na jejich otce a ne na ně samotné. Také se jim svěří se svým plánem - nejdříve Johna naláká do skladu a poté nechá Daevy, aby je zabili.

Sam odláká Meginu pozornost, ale ta uslyší, jak si Dean snaží přeřezat provazy - dojde k němu sebere mu nůž, ale mezitím se z provazů podaří dostat Samovi - toho si Meg už nevšimne a tak když za ním znovu přijde, Sam ji dokáže překvapit a omráčit.

Sam zničí oltář a v tu chvíli všechny stíny zaútočí na Meg a prohodí ji oknem. Kluci si myslí, že je mrtvá a tak se vydají zpět do motelu, kde na ně ale čeká překvapení - jejich otec. Řekne chlapcům, jak blízko už je k zabití démona, co zabil jejich matku a Jess, ale nechce, aby šli s ním. Jejich znovu-shledání je ale přerušeno dalším útokem od démonů Daeva - z venku je kontroluje Meg pomocí amuletu.

Samovi se je povede zahnat zapálením světlice a všichni tři utečou. Rozloučí se a Dean odjede v Impale se Samem, zatímco John odjede svým autem.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

You Got Your Hooks in Me (Little Charlie and the Nightcats)

Na začátku, hraje ve sluchátkách.

Pictures of Me (The Vue)

V baru, když Sam potká Meg.

The New World (X)

Sam si povídá s Meg.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Za lidi od společnosti na alarmy
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Molly: Bože, díky.
Dean: Můžeš mi říkat Dean.
Sam: Mluvil jsi s policií?
Dean: Jo. Mluvil jsem s Amy, okouzlující energickou strážnicí.
Sam: A co jsi zjistil?
Dean: Je ve znamení střelce. Miluje tequilu. Myslím tím... wow. A má takové malé tetování...
Sam: Deane!
Dean: Co? Jo tak. Nic, co bychom už nevěděli.
Dean: A co ty?
Sam: Budu sledovat Meg.
Dean: (Směje se.) Hó. Jak jinak.
Dean: Tak ta barmanka.
Sam: Co řekla? Kromě čísla.
Dean: Hele, jsem profík a tvoje poznámky mě občas dost uráží. (Ukáže ubrousek s číslem barmanky.) Její číslo.
Sam: Mohl bys na chvíli zapojit svůj horní mozek, Deane?
Hlavní postavy
Sam Winchester
Dean Winchester
Vedlejší postavy
John Winchester
Bartender
Landlady
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevNeviditelný zabiják
Původní názevShadow
Rok natočení2006
Premiéra28. února 2006
Česká premiéra16. srpna 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody