Lovci duchů

Lovci duchů (Supernatural) — 6. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Druhá kůže

Sam Deana přesvědčí, aby jeli pomoci jeho kamarádovi z školy, který je obviněn z vraždy a přitom byl zcela jistě na jiném místě. Sam a Dean odhalí "měňavce" který na sebe dokáže brát podobu jiných lidí a teď ho musí co nejdříve zastavit, protože si na sebe vzal podobu Deana.

Sam obdrží e-mail od své kamarádky ze Stanfordu (Becky), ve kterém se píše, jak byl její bratr Zach zatčen za vraždu jeho přítelkyně, o které si je Becky zcela jistá, že ji nespáchal.

Protože by Sam chtěl pomoci svým kamarádům, přesvědčí Deana, aby se za nimi vydali i přes to, že Dean nechtěl, neboť mu to nepřipadalo jako něco nadpřirozeného.

Když bratři dorazí za Becky, ta jim řekne, jak Zach našel jeho přítelkyni - přivázanou k židli, zmlácenou a od krve, proto se rozhodl zavolat policii, která ho zatkla. Ale problém je v tom, že i přes policejní video záznamy, kde je jasně vidět, jak Zach vchází domů v dobu, kdy byl ale stále ještě s Becky.

Sam řekne Becky, že Dean je detektiv, čímž ji přesvědčí, aby je vzala na místo činu. Jediná zajímavá věc, kterou zjistí je to, že týden před vraždou byl Zachův dům vyloupen, ale jediná věc co zmizela bylo nějaké Zachovo oblečení a od té doby se pes od sousedů začal chovat zvláštně.

Dean stále nevěří, že by mohlo jít o něco nadpřirozeného, ale při zhlédnutí kamerových záznamů si všimnou divného plemene v Zachových očích. Sam poukáže na to, že pokud ten muž co zabil Zachovu přítelkyni, nebyl Zach, musel odejít zadním vchodem, neboť později již nebyl zachycen na kameře - chlapci si prohlíží zadní vchod a najdou skvrny od krve.

Chvilku na to si všimnou sanitky a sledují ji na další místo činu. Vzhledem k podobnosti se Zachovým případem (muž opět tvrdí, že v době kdy byla jeho žena napadena, on byl teprve na cestě domů), se to začne zdát podezřelé i Deanovi. Napadne je, že by se mohlo jednat o "měňavce".

Po chvilce přemýšlení o tom, kam by mohl měňavec beze stopy zmizet, je napadne kanál - a tak tam vlezou. Na zemi kanálu najdou zbytky kůže a krve, čímž se jejich teorie o měňavci potvrdí.

Vydají se do kanálu znovu, přičemž jsou měňavcem napadeni, rozdělí se a pronásledují ho. Po chvíli se sejdou u auta s tím, že měňavce ztratili. Dean se ale chová divně a proto si Sam uvědomí, že to není Dean. Sam se ho pokusí napadnout, ale měňavec - v Deanově těle - ho odvleče do kanálu, kde ho přiváže. Ukáže se, že měňavec se dokáže dostat k Deanovým vzpomínkám a řekne Samovi, jak se Dean cítí kvůli možnostem, které Sam dostal a Dean nikdy neměl (opuštění tohoto loveckého stylu života a studování vysoké školy).

Chvilku na to, měňavec (stále jako Dean) odejde za Becky domů, kde ji po chvilce povídání napadne.

Ve stejnou dobu Sam zjistí, že skutečný Dean je ve skutečnosti jen kousek od něj. Spolu se z kanálu dostanou a chtějí pomoct Becky.

Policie se dostane do domu Becky, kde najdou měňavce (Deana), ten uteče zpět do kanálu, kde se svlékne (doslova) z Deanovy kůže.

Kluci stále utíkají směrem k domu Becky, když tu najednou uvidí zprávy, v nichž již je záznam o útoku na Becku, spolu s Deanovou fotkou a oznámením o tom, že je hledaný. Oba se naštvou a rozhodnou se měňavce najít a zničit. Bohužel jim měňavec ukradl i auto - spolu se zbraněmi.

Neboť jim dojde, že auto by mohlo být zaparkované u Becky před domem, vydají se tam. Měli pravdu, bohužel se objeví policie. Sam dá Deanovi možnost útoku, protože se rozhodne policii zdržet. Dean si vezme zbraně z auta a vydá se zpět do kanálu, kde najde svázanou Becku.

Mezitím je Sam u Becky doma a povídá si s ní - tedy s ním, neboť se jedná o měňavce v Beččině kůži. Sam to nepozná, a proto ho měňavec napadne a sváže. Sam se snaží bránit - měňavec už v tu chvíli vypadá opět jako Dean. V tu chvíli dorazí opravdový Dean a zastřelí sám sebe - měňavce.

Na konci se policie rozhodne propustit Zacha, protože nyní je obžalován muž jménem "Dean Winchester", kterého našli mrtvého u Becky doma. Od té chvíle je Dean úředně mrtvý.

Zajímavosti

Za koho se vydávají více z této kategorie

Sam představí Deana jako policistu, ten se brání tím, že je dokonce detektiv z Bisbee v Arizoně.

HUDBA V EPIZODĚ

In A Gadda Da Vida (Iron Butterfly)

Na začátku epizody.

All Right Now (Free)

Závěrečná scéna - jízda autem.

Poison Whiskey (Lynyrd Skynyrd)

Na benzínce, když si Sam čte e-maily.

Hey Man, Nice Shot (Filter)

V kanále, svlékaní kůže.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Druhá kůže (neoficiální název)
 • Skin
 • 1. série, 6. epizoda (celkově 6. díl)
 • 18. října 2005
 • 26. června 2006
 • 2005
 • 60 minut (včetně reklam)
 • 5 000 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt0713622/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
Heimdal
lukascoolarik