Lovci duchů

Lovci duchů (Supernatural) — 6. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Muž s hákem

Duch muže s hákem terorizuje malé studijní městečko v Iowě. Sam a Dean po prozkoumání pramenů zjistí, že se jedná o ducha reverenda, který kdysi vyvraždil během noci všechny prostitutky ve městě. Ale proti jakému nemorálnímu zlu bojuje nyní?

Pár se líbá v autě zaparkovaném pod mostem v lese, když tu najednou uslyší divný, škrábavý zvuk. Chlapec (Rich) se jde podívat, co to bylo a zmizí. Po chvilce se dívka (Lori) rozhodne jít se po něm podívat a uvidí ho, jak visí mrtvý za nohy ze stromu nad autem.

Sam s Deanem se rozhodnou začít řešit tento případ, protože svědkyně - Lori - tvrdí, že útočník byl neviditelný. Zajedou do domu bratrstva, kde Rich bydlel a tam se dozví, že chodil s dcerou Reverenda Sorensona, Lori. Proto se rozhodnout zajet do kostela, kde Reverend Sorenson káže, a promluvit si s Lori.

Když jim poví, že slyšela škrábání na střeše, a pak objevila Riche viset hlavou dolů nad autem, všimnou si podobností s legendou o "Muži s hákem". Zajdou do místní knihovny, aby to prověřili. Jediné co objeví je záznam z roku 1862 o kazateli Jacobu Karnsi, který pomocí háku, co nosil místo ruky, zabil 13 prostitutek. Poté byl zatčen a popraven

V noci se bratři rozhodnou podívat na místo, kde byl Rich zabit, ale jsou objeveni a zatknuti místním šerifem.

Dalšího rána se Lori probudí a zjistí, že její spolubydlící je mrtvá. Protože ji nechtěla budit když večer dorazila do pokoje, tak ani nerozsvítila, i když slyšela zvláštní zvuky. A teď se na zdi skví krví napsáno: "Nejsi ráda, že jsi nerozsvítila?"

Poté co jsou Dean se Samem propuštěni, se dozví o smrti Loriiné spolubydlící. Proplíží se do pokoje, ve kterém se to stalo, a všimnou si zvláštního symbolu pod vzkazem na zdi. Uvědomí si, že je to stejný symbol, který viděl během jejich výzkumu o "Muži s hákem".

Chvilku na to zjistí, že se v této oblasti staly i jiné vraždy, které spáchali duchovní, co kázali o morálce. Z čehož si vydedukují, že by se Karnsův duch mohl dostat do mysli duchovních a zabíjet ty, o něchž si ten určitý duchovní myslí, že dělá něco, co není tak úplně morální.

Dean se vydá najít Karnsův hrob a Sam dohlíží na Lori, neboť kluci mají strach, že by Karns mohl mít přístup k mysli jejího otce.

Dean hrob objeví, zasype mrtvolu solí a spálí ji.

Sam si s Lori povídá a ta mu řekne o tom, jak se s jejím otcem pohádali a že se on schází s vdanou ženou. Poté Lori Sama políbí, ten se ale odtáhne a v tu chvíli na Lori zavolá z domu její otec. Přičemž je zezadu napaden nějakou postavou. Sam za ním vběhne do domu a postřelí útočící postavu, která zmizí.

Chlapcům dojde, že Karnsův duch má přístup spíše k mysli Lori než jejího otce a že spálení jeho mrtvoly nefungovalo, neboť zdrojem jeho síly bude jeho hák. Trochu zapátrají a tím zjistí, že jeho hák by měl stále být v kostele nebo domě Reverenda Sorensena, ale přetaven v něco jiného.

Vloupají se do Reverendova domu a kostela a začnou ničit všechny stříbrné objekty. Poté v kostele Sam objeví Lori, která brečí a modlí se, chvilku na to se objeví muž s hákem a napadne je.

Po chvíli jim konečně dojde, že stříbrný řetízek, který Lori nosí na krku je pravděpodobně vyroben z toho háku. Dean ho spálí a "Muž s hákem" zmizí.

Na konci si Dean všimne toho, jak se Lori dívá na Sama a navrhne mu, že by mohli zůstat, ten ale odmítne a tak odjedou.

Zajímavosti

Za koho se vydávají více z této kategorie

Sam a Dean - studenti, kteří právě přestoupili z Ohia

Narážky na další seriály

Matlock

Dean po propuštění z policejní stanice říká, že je jako Matlock. ("I'm Matlock.")

HUDBA V EPIZODĚ

Merry Go Round (Split Habit)

Úvodní scéna - chůze po schodech k domu.

Bang Your Head (Quiet Riot)

Když dorazí k domu bratrstva.

Noise (Low Five)

V domě bratrstva, když se kluci vyptávají na smrt Riche.

At Rest (APM)

Při kázání.

Royal Bethlehem (APM)

V knihovně.

U Do 2 Me (Paul Richards)

Na párty.

Peace of Mind (Boston)

Na konci, když vyjíždí na cestu.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Sledovanost premiéry
 • Odkaz na IMDb
 • Muž s hákem (neoficiální název)
 • Hookman
 • 1. série, 7. epizoda (celkově 7. díl)
 • 25. října 2005
 • 3. července 2006
 • 2005
 • 60 minut (včetně reklam)
 • 5 080 000 diváků
 • www.imdb.com/title/tt0713615/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
Heimdal
lukascoolarik