plakát seriálu

Luke Cage

(Luke Cage)

Názory uživatelů

Always Forward

Daredevil za mnou, Luke Cage za mnou, přede mnou Jessica, Defenders a Punisher. Je to celé proskládané (co se týče postav) a já mám rád celkový přehled. Co se týče seriálu, tak ten mě moc nenadchnul, ale ani neurazil. Jak píší ostatní je to zbytečně natáhnuté a nejen ty pětiminutový songy v každém díle mohly zkrátit. Akce mi tu nějak pokulhává, co do autentičnosti (jednou dá chlápkovi facku a ten se sesune na zem a leží, podruhé dá dalšímu frajerovi pecku jak sviňa a on vstane). Nicméně další řadu (pokud bude, nikde nic novýho) nepropásnu. Za mě 80%.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Luke Cage

Z trojice Daredevil – Jessica Jones – Luke Cage je nejnovější série jednoznačně nejslabší, to pozná každý. Jenže já se nepřidám k až tak velké kritice jako spousta lidí tady, protože mě se to ohromně líbilo a ani v případě tohoto seriálu nemám důvod jít pod pět. Luke Cage je neskutečný sympaťák, vynikající, skvěle zahraná postava (doporučuji perfektní flashbackovou epizodu z vězení), která v Jessice Jones sice zaujala, ale ve vlastním seriálu to Power Manovi (pro neznalé, je to Luke Cage) sedne mnohem, mnohem víc a Mike Colter je tak i jedním z nejlepších herců tmavé pleti. Skvělá je i úvodní sekvence a i všechny další postavy, snad jenom ten Cottonmouth není zase taková výhra, jakou se zdá na začátku být, prostě obyčejný nudný gangster, který ale má cosi do sebe. První dva díly byly tradičně slabší, pomalejší, seznamovací, ale mě se líbily a pak se celý seriál skvěle rozjel, byl čím dál lepší a já se nemohl dočkat dalších dílů, ještě že jsem na ně nemusel čekat. Prostě tradičně vysoce kvalitní, umělecká tvorba Netflixu, já jsem opět spokojený. Luke Cage je méně známou komiksovou postavou i pro mě a já jsem rád, že jsem se s ním mohl lépe seznámit takhle kvalitně, v povedeném dramatu s téměř absolutní absencí bílých herců a výborně ztvárněnou atmosféru Harlemu, navíc je Luke nejvíc pouliční hrdina a na stylu seriálu, který je skvělý, je to dost vidět. Za mě další perfektní (i když ne až tak) podívaná, díky které se na Defenders těším ještě o něco víc, než doteď. Paráda. 95%.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Z kvarteta najslabší...

Bohužiaľ je to tak. Luke Cage je fakt slabší ako Iron Fist. Samotný herec je sympoš, v Jessice sa mi dosť páčil, ale tu v samotnom seriály to už bolo o dosť slabšie. No a okolo neho samí čierni, ktorí majú vlastný spôsob hrania/vyjadrovania...musím povedať, že čo je veľa to je veľa. Samozrejme je super, že sme sa dozvedeli celé pozadie okolo LC, no aj tak z tých 13 častí by sa to dalo stenčiť tak na max 4. Pre mňa to bola povinná jazda pred Defendermi...

60 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Luke Cage

Nejspíš půjdu proti proudu, ale mě to prostě přijde velmi průměrné. Je to vlastně černošská gangsterka (odehrává se to v Harlemu, 90% postav jsou černoši), jejíž premisy jsou postaveny jednoduše. Na jedné straně mlčenlivý kladný hrdina, který (netuším proč) na sebe nechce moc upozorňovat, na druhé straně majitel nočního klubu, který má pod palcem většinu zločinu v Harlemu a kterému je neradno zkřížit plány. Což udělá hrdinův kamarád a zaplatí za to. Další hrdinovy kroky už jsou motivovány pomstou. Takže tu máme zápletku jak z béčkového rodokapsu, charakter postav (a to i vedlejších) je nastíněn asi tak stejně klišoidně a jednorozměrně, vlastně pro příběh ani není důležité, že Luke má nějaké zvláštní hrdinské schopnosti... Kromě zdlouhavých dialogů se tam často nic neděje. Když už přijde akce, tak ani není kdovíjak kvalitní a je jí zoufale málo. Seriál, kde si černoši povídaj o ničem a ani jedna postava není ničím zajímavá (natož mě sympatická), ten nemůžu hodnotit vysoko. (Hodnoceno po třech dílech, bohužel tempo vyprávění se nelepší...)

40 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Luke Cage

Začněme tím horším, protože Luke Cage je pro mě jedním z nejslabších článků celého MCU. Důvodem je příliš velká roztahanost, protože kromě asi 3 epizod se 3/4 epizody nic nedělo. Druhým problémem je záporák, na Cottonmouthovi bylo alespoň něco, ale Diamondback je suverénně nejhorší záporák v MCU (ano, i Malekith byl lepší, ne o moc, ale byl). To je vidět zejména, když si to porovnáte s ostatními MCU seriály (Garret, Ward, Kingpin, Killgrave). Všechno zachraňují konce epizod, díky kterým má člověk pocit, že se děje alespoň něco. Pak je skvělou postavou Misty Knight, která je jednou z nejlepších ženských postav MCU. A sám se divím, že to píšu, protože mě černošská hudba nikdy moc nebrala, ale sound track je úžasný.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

U me dobry...

cetl jsem v Novinkach ze je hodnocene malo akce, ale za prve je lepsi mene akce nez amatersky "bitky" treba z Arrowa a za druhe JJ a myslim ze i DD se taky pomaleji rozjizdely.
Me pomalejsi tempo az tak nevadi a myslim ze akce prijde, s obsazenim jsem spokojenej, LC, JJ i DD nejsou proste slovnikem n@vy "megatrhaky" trikove orgie s megarozpocty, ale je v tom duch klasickych ohmatanych komixovych sesitu...

BTW: docela by me zajimalo kolik militantnich belochu ronilo ublizeny slzy pred studiem ze tam statuje jen jeden belous a jinak je to samej cernej...a homouse jsem tam taky zatim nevidel, to je pekne nekorektni seros

EDIT: zvanirna me nevadi, ale ta bratrska zvanirna uz me po sesti dilech zacina otravovat...jedinej bilej je zmetek, resp. tam jsou vlastne vsichni zmetci...je fakt, ze v Harlemu nemuzu cekat KKK, ale to ze jsem prestal koukat na Empire ma svoje priciny...holt nejsem utlacovana mensina (i kdyz bilej heterak uz je pomalu na vymreni, tak buh vi...)

EDIT2: tak z toho je uz vazne predevsim cerna zvanirna, minimalne 40% kazdyho dilu projizdim zrychlene a nebyt SM, asi bych to vzdal...

50 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Uspávačka

Nenapadlo mě, že by mě mohla komixovka nudit a uspávat, ale stalo se. Při vší úctě ke kvalitě provedení je to jako rychlokurz pro uspávače hadů, vlastní děj by se sestříhal maximálně na 2 epizody, zbytek je rozjímání, pauzy a dlouhé rozhovory o ničem. Škoda.

EDIT po S02: No to bylo snad ještě horší než série první, druhou jsem doslova prozíval a protrpěl. LC pořád něco řešil a pořád a pořád a strašně zdlouhavě, až mi bylo jedno, cože to vlastně řešil. Možná někomu taktika "unudíme diváka skoro k smrti a pak tam vrazíme trochu akce na oživení" přijde k chuti, mně teda ne. Sestříhat max na 5 dílů, třeba by to byl dobrej seroš, kde se něco děje. Proti tomu je IF (po zralé úvaze s druhou sérií jen s deseti epizodami) plejáda akce a dobrého děje.
Hodnocení jde dolů.

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nenuda

Někomu připadá LC unylý, že prý nemá takovou šťávu jak DD a JJ. Mně to tak nepřipadalo. Dočkali jsme se všeho. Víme, jak se to Lukeovi stalo, jaký byl jeho život po změně až k problémům současným. Bylo zde napětí, akce, i klidové stavy, které bych neviděla jako negativum, spíš naopak. Představilo se nám několik záporáků a s některými se setkáme i v další sérii. A věřím, že Luke bude skvělou posilou Defenders.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nudný drsoň

Ach jo! Na úvod se přiznám, že jsem viděla pouze čtyři díly a nevím, jestli se vůbec dokopu k dalším. U mě to prostě nefunguje.

Přitom jako side-kick k JJ byl moc dobrý, ale samotný seriál neutáhne. S jediným nabručený výrazem se velká paráda neudělá. Ani při bojových scénách to není ono. Taková ta šťáva, charisma seriálu, tam prostě není.

Jediné co mě v seriálu fakt zaujalo, byla postava detektivky. Ale na to, abych to dokoukala, to je fakt málo.

Škoda.

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Netflix a Marvel potřetí

Jelikož se mi první dva kousky, které vytvořil Netflix ve spolupráci s Marvelem líbily, tak bylo víceméně jasné, že v mém watchlistu se najde místo i na Lukea Cage. Toho i díky Jessice Jones nebude třeba tolik představovat, takže jsem byl vážně zvědav, co se tam semele.

Hned na úvod je třeba říct, že Daredevil cílil tak nějak na všechny, Jessica Jones hlavně na ženy a Luke Cage je vytvořen pro černou komunitu. Já tedy nejsem cílovka a i to může být jeden z důvodů, proč si myslím, že je to nejslabší příspěvek spojení Marvel & Netflix.

Ale problém to není jediný, za další považuji záporáka/záporáky. Protože jich je tolik, že jsou nevyužití a ani jeden z nich ve výsledku není zajímavý. I když Diamondback s přehledem bere cenu pro toho nejtrapnějšího. Aspoň jsou však zajímavě obsazení, protože pánové z House of Cards nebo Sons of Anarchy, jsou příjemným bonusem. Překvapilo mě, že tam nenapasovali ani jednu homosexuální postavu, to už se dnes moc nestává.

Akce se sice najde a není špatně udělaná, ale hodně se mluví, opravdu hodně. Finálový souboj není žádný zázrak a navíc jsem nemohl fandit ani Luke/Claire romantické zápletce, když už mi tak nějak pasuje s Jessicou.

Druhá série se snaží poučit z chyb a tentokrát neservíruje tolik záporáků. Je tady jen jeden navíc a ten se stará o většinu letošní zábavy. Navíc ani tak nejde po Lukeovi, protože jeho hlavní cíl je odstranit Mariah a jeho využití tentokrát šlo na maximum. Vypadá to, že se vyřešil i můj další problém, který jsem měl s Claire. A bavil mě Shades. Závěr vytvořil zajímavou situaci a jsem docela zvědav na to, jak to bude pokračovat, když je Luke v čele Harlem's Paradise.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Sweet Christmas

1. série - 80% - Nejproblematičtější netflixovský Marvel, který se až podezřele dlouho tvářil jako zbytečný příspěvek do perfektně sestavené mozaiky. Jenže právě to, že Luke je nám známý díky svojí zásadní účasti na příběhu Jessicy Jones, není zádrhel, ale ta největší devíza. Jeho zápal a tvrdá neústupnost působí přirozeně a do nelítostného prostředí Harlemu dokonale zapadá. Právě zdejší atmosféra plná gangsterů, korupce, rapu a jazzu diváka velmi rychle topí v labyrintu, ze kterého není úniku a dává alespoň částečně zapomenout na až zbytečně pomalé tempo druhé poloviny. Obrovským plusem zůstávají také vedlejší postavy, nejvíc mi k srdci přirostla zavilá detektivka Misty v až sugestivním podání Simone Missick.

2. série - 60% - Snad každý seriál z místního univerza provází každým rokem stížnosti na počet epizod a jejich délku. Nikdy jsem se s podobnými námitkami neztotožňoval, ale právě tady poprvé (a snad naposledy) musím souhlasit. Třináctka epizod je v tomto případě neúnosná, každý záběr se protahuje donekonečna, spousta banálních dialogů či monologů překročí načasování pointy a dějové linky by se s klidem vešly do polovičního prostoru. I přesto, že je stále o čem vyprávět. První vlna krvežíznivých nepřátel je pryč, zůstává druhá, rozpůlená. V jedné části přináší spoustu nesrozumitelného přízvuku za doprovodu neposlouchatelného reggae a s tváří animálně zavilého bojovníka, ve druhé pak starou známou sebranku, v jejímž čele je i tentokrát Mariah, nejafektovanější, nejpřehrávanější a v důsledku jednoznačně nejhorší záporná postava celého Defenders vesmíru. Subjektivně mi přišlo, že má prostoru skoro tolik jako sám Luke, který prošel zbytečnou změnou. Zatímco v první sezóně si nesl dávné šrámy a z nich pramenící traumata se ctí, teď mu scénáristé přihráli jakýsi "vnitřní vztek", kterým od sebe odhání spojence i blízké osoby a nejednou ho takové pnutí donutí ke když ne špatným, tak alespoň pochybným rozhodnutím. Jeho síla stoicky klidného harlemského svalu tak razantně otupuje a při nedostatečném prostoru pro mou oblíbenou Misty zůstává jediný opravdový klad. Shades. Tenhle kluzký had, o kterém jsem celou předchozí řadu přemýšlel, jestli mě baví nebo ne, se najednou bez potíží stává králem celého seriálu. Ať kuje další pikle, sleduje osobní cíle nebo jen musí zakusit následky svých rozhodnutí, září Theo Rossi každým svým šibalským úsměvem. Trochu smutně to tak není titulní hrdina, ale právě nevyzpytatelný seňor Alvarez, kvůli komu bych si přece jen pořád přál, aby se bezútěšný svět neklidných rytmů a hlasů na obrazovky ještě někdy vrátil. Po vpravdě kmotrovsky laděném finiši totiž tvůrčí záměr chápu, ale pachuť z něj zůstává palčivě nahořklá.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Netflix pořád vládne všem komiksárnám

Začít hodnocení větou, že Luke Cage není až taková pecka jako Daredevil nebo Jessica Jones, není fér, protože se tu pořád bavíme o prvotřídní atmosferické komiksárně. Jessica Jones byla seriálem o ženách, tohle je seriál o černoších a jazzu. Právě tohle ladění dává sérii další rozměr navíc, už se nemůžu dočkat, čemu se bude věnovat Iron Fist. More Defenders, please!

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé