plakát seriálu

MacGyver

(MacGyver)

Názory uživatelů

MacGyver s mozkem místo "Pé devadesátky"

MacGyver je pro mě pojem. Seriál, který mě v dřívější době hodně ovlivňoval. Kultovní postava, kultovní seriálová znělka a charismatický sympaťák Richard Dean Anderson, jehož schopnosti řešit problémy nebyly založeny ani tak na síle, ale spíše na intelektu. Což je příjemné. A koukat se na něj, jak sestavuje rozličné druhy zařízení, bomby z různých přísad nebo ucpe děravý chladič vajíčkem, to prostě neomrzí. A i když jsem ten seriál dlouho neviděl, vím, že většina jeho chemicko-fyzikálních postupů je ověřená a uskutečnitelná. Jen se to zdá někomu prostě neuvěřitelné. Je samozřejmě jasné, že MacGyverovi hraje do karet spousta „scénáristických náhod“, ale je to prostě seriál, který má bavit jako každý jiný a navíc se při něm můžete i něco přiučit. Pro mě 90% a snad ho zase někdy budou vysílat. Pak třeba připíšu čerstvé postřehy.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Stare ale dobre

Doby kdy jsem na tenhle serial koukal a s napetim ocekaval kazdy dalsi dil jsou uz bohuzel fuc. Kazdopadne vzdy to bude jeden z prvnich serialu na ktery jsem rad koukal a rad se kouknu i dnes. MacGyver je v podstate takovy moderni Indiana Jones ktery vzdy vitezi mozkem. Bylo docela jedno jestli vymyslel nejakou uplnou ptakovinu ktera by v realu vubec nefungovala nebo zda to bylo neco realneho koukalo se na to dobre a to bylo hlavni. Namet byl opravdu jedinecny a tvurcum se podarilo vytvorit vskutku kultovni postavu. Velkym dilem uspechu tohoto serialu je taky skvely Richar Dean Anderson ktery postave Mac Gyvera vdechnul telo i dusi. Kdo vi jak by to vypadalo kdyby tam hral nekdo jiny. Bohuzel v dnesni dobe se uz serialy tohoto typu netoci a mladsi generaci uz to proste asi neoslovi. Pro me to ovsem vzdy bude svym zpusobem kultovni zalezitost.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

macgyver

Seriál som začal pozerávať preto, že tam hrá môj obľúbenec zo stargate R. D. Anderson. Vedel som že MacGyver bude iný, predsa o'neill je len jeden, ale aj tu na mňa jeho herecký výkon zapôsobil, ale pôsobil istým chladným a nevypočitateľným dojmom.
Seriál samotný bol spravený dobre, nekompromisný MacGyver sa vrhne do každého nebezpečenstva a pomocou toho čo má poruke zničí protivníkov. Ale toto diváka omrzí. MacGyver spraví toto, spravý hento. MacGyver vždy vyhrá.
Podľa mňa seriál ako stvorený na dlhé chvíle, kedy sa treba dobre zabaviť.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

MacGyver

Vím, že jako malá, jsem MacGyvera sledovala, pak jsem se sice přesunula k jiným seriálům, ale nikdy jsem na něj nezapomněla. Kancelářská sponka a lepící páska - a jdeme zachraňovat svět.

I když RDA několikrát řekl, že ten seriál byl vlastně ve své podstatě vcelku hloupý a jeho "vynálezy" byly za vlasy přitažené (jo třeba to letadlo z bambusu, co letělo na motor z míchačky na beton), tenkrát v 90.letech to stačilo.

Bylo ale fajn vidět hrdinu, který nepotřebuje zbraně. Mack učil lidi přemýšlet a hledat řešení situace, bez použití násilí. Učil lidi používat vlastní mozek a rozum. A mě se to líbilo! :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

MacHlavička

Ve své době naprosto ojedinělý seriál. Hlavní hrdinou je myslící člověk, který neholduje zbraním a zkrátka si dokáže poradit v nejzapeklitějších situacích. V první serii se objevovali krátké příběhy před titulkami, což jsem ještě u žádného jiného seriálu neviděla.Za mě je určitě nejlepší intro s mapou. Bohužel to postupně vymizelo,což souviselo s úpravou děje. Z počátku byl MacGyver jen jakýsi vládní agent na volné noze, který cestoval po celém světě, "doma" ho celkem nic nedrželo.Od jeho nástupu k nadaci už je děj ucelenější a objevuje se v něm více postav i několikrát po sobě. Samozřejmě jeho přítel a ředitel nadace Peter, nebo zpěvačka,herečka Penny a v neposlední řadě MacGyverův protivník Murdoch. Epizody s ním řadím k nejlepším. Další kouzlo tohoto seriálu tkví v obsazení vedlejších rolí. Richard Dean Anderson se zde potkává ńejen s "Lois" Teri Hatcher, nebo se svými budoucími scifi kolegy Donem S Davisem a Christopherem Judgem ale třeba i "Brandnem" Jasonem Priestlym. Ale je toho více. Nelze si nevšimnout že se seriál věnuje velkému prblému 80. a 90. let "jak dostat děti z ulic, které jsou plné gangů drog a jiných nebezpečí". MacGyver věnuje mnoho času prací s mládeží, což také není úplně běžná věc v seriálu, který není prvoplánově na tuto problematiku zaměřen. Shrnuto podtrženo. Stojí to za to:)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kultovka...

Perfektný seriál "mého mládí". V tých časoch som ešte tú seriálovosť až tak nevnímal, kedže nebolo možné pozerať každú časť, lebo my sme nesedeli stále pred telkou, ale sme behali vždy niekde vonku. Takže čo mi utkvelo v pamäti boli jeho vychytávky, vďaka jednej som sa raz dostal z pasce a možno aj preto je tento seriál jedným z tých, na ktoré budem vždy rád spomínať. Som doť zvedavý ako dopadne reboot 2016...

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Génius, který bojuje svými znalostmi a není jenom ostrostřelec...

Přesně tomu otiž odpovídá MacGyver. Koénečně nějakým seriál o člověku, který používá svoje rozsáhlé znalosti přírodních věd a není to jenom tupý střelec a mlátička (tupý střelec a mlátička je naproti tomu třeba Lundgren). MacGyver bojuje s různými neřády, ale přesto nemá rád zbraně. Místo nich vždy z toho, co má zrovna po ruce, vytvoří něco, co bude fungovat a bude to (což není žádné překvapení) ještě účinnější, než zbraň. Co se herce týče, oblíbil jsem si Richarda Deana Andersona ve Hvězdné Bráně (potom jsem se doslechl o dříve natočeném MacGyverovi a takhle jsem se k němu vlastně dostal), ale tady je ještě lepší. Samotná postava MacGyvera je... No... Dalo by se říct docela milý chlapík, který je navíc geniální. A MacGyverův šéf Pete Thornton? Mohl být trochu lepší, ale i tak ho mám rád. Seriálu dávám plných 100%, ale kdyby to šlo, dal bych víc!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Angus MacGyver

Tak na MacGyverovi jsem taky vyrůstala a docela dost mě tenhle seriál bavil. Vůbec by mě nevadilo, kdyby ho zase zařadili do vysílání. Sice na kvalitu dnešních seriálů by asi neměl ale stejně bych si ho ráda zopakovala.

Září 2008:
Tak jsem se po X letech rozhodla, že si MacGyvera zopakuju a osvěžím si na něj dávný vzpomínky. Trochu jsem se toho co uvidím bála – přece jen je to už nějaký ten rok, kdy jsem ho viděla naposled... od té doby se filmovo/seriálovej průmysl tak trochu změnil. Zvědavost ale zvítězila a já začala sledovat. Jsem teprve u konce první série ale už teď vím, že jsem neudělala chybu.

S dnešními seriály se to srovnat prostě nedá... mě to ale znova dokázalo chytnout. Sice má hodně much (například některé dialogy jsou hodně stupidní. Občas je vidět, že si postavy nemají vůbec co říct a tak melou tutéž větu stále dokola a dokola. Ženské postavy jsou zde vyobrazeny jako naivní slečinky atd. atd.), ale přesto všechno mě to zaujalo a vtáhlo do děje.
MacGyver má ale i svou světlejší stránku, kterou tvoří například originalita, sympatická hlavní postava (z RDA vyzařuje taková bezstarostnost, pohoda, optimismus… ), Macovy vždycky fungující výtvory, úvodní nesmrtelná písnička a mnoho dalšího co se mi zrovna teď nevybavuje... Prostě a jednoduše se mi to stále líbí a jsem zvědavá, jestli vydržím koukat až do konce.

80 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Tak to vidím já...

Jako malej jsem tenhle seriál sledoval a měl moc rád. Dneska bych se u něj asi nasmál stejně jako u Walker Texas Rangera, ale protože ho dlouho nedávali, tak jsem si na něj nezkazil názor. A možná že i dnes bych si to užil. I když asi jinak.

Macovy nápady a vychytávky (více či méně nereálné, o to však vtipnější) musely zaujmout každého kluka. Ale když MacGyvera neberete vážně, můžete se u něj víc než dobře bavit skutečně v jakémkoliv věku. Možná, že se mu dá i propadnout, stejně jako mu propadly Patty a Selma ;-D.
To se mě ale nikdy netýkalo. Pro mě je to "jen" příjemný seriál z dětství, na který si občas rád vzpomenu. A kdyby ho dávali, upřímně, asi bych několikrát neodolal.

70 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

klasika

MacGyver je prostě klasika! Tenhle seriál jsem měla ráda už jako malá a mám ho ráda i teď (mohli by ho zase vysílat...). Není nic co by MacGyver nedokázal (i když, mám pocit, že jeden trik mu nevyšel). Věci, které dokáže s obyčejnou mapou... :) Nejvíc se mi na něm líbí, že nemá rád zbraně. Je to přesně takovej hrdina, kterýho dnešní seriály postrádaj (i když Status: Nežádoucí se mu přibližuje). Vždycky si najde cestu a vyhýbá se násilí. Dneska je to samý střílení a krev. A hlavně, kdo má víc ženskejch než MacGyver? James Bond je oproti němu zelenáč. 007 má ženskou v každém filmu, MacGyver má ženskou v každém díle :D.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Všeuměl

Víte co znamená, když z 8.patra vypadne šroubek a na zem dopadne kombajn? Že v 7. bydlí MacGyver. :)
Myslím, že vtipů na MacGyvera bylo požehnaně, díky jeho umu, z čehokoli vyrobit cokoli. Občas to byla trochu divočina,ale co, nepostrádalo to vtip a nápad.

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Vtipálek

Všeználek a všeuměl který dokáže pohotově a s nadhledem vyrobit za pomoci nožíku,několika zápalek , žvýkačky a láhve od piva klidně ponorku. Dějová línie i postavy v ní, jsou prosté a u zločinců se kterými náš hrdina bojuje až prostoduché.Seriál však nehýří krví ani brutalitou a tak na nudné všední odpoledne na zabití času se to dá zkousnout.

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jen můj nároz nic víc

Na tomhle seriálu jsem prakticky vyrostla tak jako vy ostatní. Když jsem byla malá neměla jsem žádné kamarády v ulici jsem byla nejmladší a starší mě od sebe odháněli mysleli si zřejmě že jsou strašně dospělí i když byli jen o dva roky starší než já ale to sem nepatří chci tím jen říct že právě v těchto dobách běžel v televizi Macgyver a i když to zní hloupě tak to on byl pro mě vlastně takový imaginární kamarád. Líbilo se mi jak byl vždy ke všem milý a přátelský např. v díle Ošklivé káčátko a v mnoha dalších. Myslím že i v dnešní době má tenhle seriál něco do sebe protože to není jako Ordinace v růžové zahradě kde, slušně řečeno, spí každy s každým nebo Ulice, kam už díky tomu že to má být nekonečný seriál, nevědí co by strčili. Macgyver je i díky charismatickému RDA skvělý nevyniká v síle ale v inteligenci což je lepší než Walker Texas Ranger který všechny zmlátil do bezvědomí a tváří se jako hrdina. Samozřejmě někomu se to líbí nic proti tomu nemám.
Jsem ráda že i teď díky stanicím BARANDOV A jOJ+, i když v nesmyslném čase kdy jsem zrovna ve škole no ale občas se objeví nějaké ty prázdniny nebo chřipka, si můžu připomenou tenhle seriál. :-*

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

...

Jojo, serial na kterém hodně lidí vyrostlo. Já přišla ze školky, babaička nachystala svačinu a už jsme na to s brachou čučeli jak divý:) ale nejhorší bylo, když ho pustili o par minut dřív a já prošvihla začatek:D ne, fakt dobrej serial, i když vzniklo spoustu kvalitnějších, to, že všechno v životě dokázal vyřešit pomocí kapesního nože a prázdné plechovky, mě vždycky udivovalo.

70 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Klasika

Naprostá klasika, vzpomínky na základní školu, kdy jsme letěli domů abychom stihli další díl. MacGyver je naprosto kladný hrdina, který vždy pomůže a ví si pokaždé rady. Pomocí svého švýcarského nožíku a kobercovky umí opravit nebo postavit úplně vše.

Teď trochu vážnějí, seriál je postavený na organizaci, která pomáhá řešit problémy na, které jsou státní orgány krátké. Jednou MacGyver sbírá tajné informace za železnou oponou ala James Bond, podruhé táboří s dětmi z pasťáku a učí jak se chovat. Všechny problémy se snaží řešit intelektem a ne silou. Dnes by seriál asi neuspěl, ale dříve to byl hit.

Jedna z osudových rolí R.D Andersona, tady byl ještě větší frajer než Jack O´Neill.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

...

Tohle jsem měl rád. Není moc seriálů, které by mě rozesmáli a tenhle mezi ně patří. Bylo hezké sledovat řešení MacGyvera, ale většina věcí tam byla skoro i absurdní...

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Macgyver

Tak s ním bych chtěla ztroskotat na opuštěném ostrově. Měla bych jistotu, že se odtamtud dostanu, ikdybysme u sebe měli jen nůž a sirku :-D.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

S ním jsem vyrůstal

S MacGyverem jsem vyrostl, chtěl jsem být jako on, ale pak jsem na štěstí dospěl. :) Každopádně jako mladšího mě tento seriál extrémně bavil, ale když jsem na něj koukal teď nedávno, tak jsem téměř nechápal o čem to je. Ale palec nahoru, strávil jsem s ním dětství! :)

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

...

Nejoblíbenější seriál Patty a Selmy Bouvierových, ve kterém hrají tři největší jména kinematografie: Richard Dean Anderson.

Kultovní seriál o agentovi, který dokázal se svojí "MacGyver multitool" naprosté zázraky :)

http://blog.thetechnonaut.com/wp-content/uploads/Macgyver_Multitool.jpg

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

MacGyver = Richard Dean Anderson

MacGyver je kultovní seriál, vyrůstal jsem na něm. Kdo kouká na Hvězdnou bránu určitě si pokaždé vybaví Richarda Deana Andersona jako MacGyvera. Ty jeho někdy až absurdní výmysly, jak ze šroubováku udělat atomovku mě vždy bavily. Kdo hledá nového moderního MacGyvera, doporučuju Burn Notice (Status: Nežádoucí).

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé
konz
22. listopadu 2007

...

Na tenhle seriál sme se kdysy jako malej dost často díval. Dobré finty (fyzické a chemické). Vždycky to nějak dobře dopadlo. Takovej ten odpočinkovej.

70 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

MacGyver

Seriál, na ktorom som vyrastala. Úvodná zvučka, sympatický herec a neskutočné veci čo dokázal.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé