Nikola9

off
JménoNikola
Věk
BydlištěČeská republika
Twitternemám
Facebookmám
Poznámka
Názory uživatelky Nikola9
plakát
Městečko Fortitude
17. dubna 2017
další názory k seriálu

Není to jen zima, co zabíjí...

V první epizodě se nově příchozí vědec ptá kolegyně, jestli je místní šerif hodný nebo zlý. Ona odpoví, že to nikdo neví. On sám později řekne, že je obojím, že je vším, že je všemi šerify, co kdy byli. A přesně v takovémto duchu se nese celý seriál. Nikdo není čitelný. Každý má svá tajemství... zvrácená a krvavá. Díky známým tvářím se pro mě Fortitude stal něčím výjimečným, přesně ten typ, který vyhledávám. Seriál rozhodně nesedne každému, i já měla zpočátku smíšené pocity a chvíli trvalo zvyknout si na prostředí, postavy a jejich zvyky. Každý díl byl ale tak zvláštní a záhadný, že jsem se nedokázala odtrhnout. A jestli první série byla lehounce přitažená za vlasy vším tím tajemnem, druhá je ještě větší lahůdkou. První hodnotím 80%, druhou 85% a nedočkavě vyhlížím pokračování!

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
80 %
plakát
V pasti
2. dubna 2017
další názory k seriálu

Jen lehce pod nulou

Každotýdenní čekaní na další epizodu Fortitude jsem si chtěla zkrátit něčím podobně mrazivým. Našla jsem Trapped – chladné, temné, vražedné... - nemůže se proto vyhnout nesrovnávat. Trapped nebyl špatný, ale něco tomu prostě chybělo. Vyšetřování mohlo být záhadnější, postavy zajímavější a tím pádem i zapamatovatelnější, chyběl „temně tajemný“ šerif s chladnokrevným pohledem a vražedným úsměvem... Andri je takový necharismatický polární medvěd, který na mě nijak nepůsobil, unavený, myšlenkami zatoulaný chlápek v bundě, jenž má náhodou na sobě nápis policie. Ani ostatní nebyli výjimkou. Prostě kriminálka, která si na nic nehraje a spíš sází na realitu a nedokonalost než na šokování diváka. Snad bude mít druhá série trochu víc šťávy, tuhle hodnotím 65%.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
60 %
plakát
Santa Clarita Diet
2. dubna 2017
další názory k seriálu

Skoro až nudná rodina...

Ač tento druh komedií, kde krev teče proudem a nechutnost střídá zase jen nechutnost, nemám ráda, Santa Clarita Diet mě dostal. Zase něco nového a díky obsazení, které mi nečekaně nedělalo žádný problém ani u jedné z postav, jsem se na každý díl skutečně těšila. Z Drew Barrymore vyzařoval takový jakýsi klid, který vyvažoval lehce vyšilujícího Timothyho Olyphanta (vidět ho v tak odlišné roli je opravdu zážitek!) - ti dva se skvěle doplňují. Snad bude druhá série stejně svěží a originální :)

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
90 %
plakát
Dokonalý podraz
22. února 2015
další názory k seriálu

Pojďme ukrást...

Po ukončení White Collar jsem pociťovala nutkání zaplnit mezeru něčím stejně odlehčeným v podobném svižném a přátelském nádechu. A právě Leverage bylo to jediné co mi padlo do oka. Začala jsem poctivě od začátku a dobře udělala! První série je úžasně (jak jsem už psala) odlehčená, nenuceně vtipná a lehce dramatická, od každého po kousku. Druhá je na tom podobně jen špetku dramatičtější (ale skutečně jen špetku protože tohle nepatří do sorty těch, které vermomocí tlačí na pilu). Ve stejném sladění a tempu se dostaneme až do finálové akce, která jednoduše dostojí svému českému názvu!

O postavách se toho s každým dílem dozvídáte o něco více a vždy si je o něco více oblíbíte. Jsou sympatičtí už od začátku, nepřizpůsobivá Parkerová a „neškodný“ lehce ustrašený Hardison nemají chybu, ti dva prostě baví. Eliotovy bojové schopnosti a vědomosti se zdají poněkud přehnané, ale do seriálu zapadají. Hlavnímu „mozku“ to pálí až tak moc, že si říkáte, že všechno to blafování na druhou prostě nemůže vyjít, nemůže do sebe tak jednoduše zapadnout, padouši naletí a nikdo není škrábnutý... no prostě... sledujete s úsměvem (u mě to tak fungovalo :)). Pouze Sophiina postava působila až do třetí série jaksi nadbytečně, mluvilo se jen o tom, jak právě ona upevňuje tým, což mi do té doby unikalo. Pak ale dostala větší prostor a už se vezla s nimi :). Možná jedinou věcí, kterou bych seriálu vytkla, byla naivita vedlejších postav a někdy až přehnaná sentimentalita, ale to je jen drobnost :)

Shrnutí: Leverage je ten typ seriálu, který zkouknete jednou, dvakrát a při třetím jste stejně nadšeni, jako když jste s ním začínali.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
90 %
plakát
Saving Hope
2. března 2013
další názory k seriálu

Nápad dobrý, ale…

Povrchní. To slovo se mě drželo od prvních minut a nepustilo se ani při posledních. Sice to naoko vypadá přitažlivě, krásné barvičky, jiskřičky, tvářičky… ale kde je to ostatní?

Michaela Shankse mám ráda jako Daniela Jacksona, to co předvedl mimo, nebudu komentovat a to co předvádí v Saving Hope jen nakousnu, protože ono ani není co komentovat. Po většinu epizod se tváří jako by se ho ta role ani netýkala, nebaví ho, vyloženě nudí. Bloumá si chodbou, občas prohodí pár slov s „mrtvým/možná mrtvým/ono to vlastně není až tak zajímavý“ a aniž by pořádně něco hlubokomyslného řekl nebo udělal, stále působí tak nějak „achjooo, pátek večer, co jde v televizi?“ – rozhodně do první poloviny, abych nebyla zas až tak kritická. Jinak k tomu ostatnímu… pacienti jsou nudní, lékaři jsou nudní, dialogy nudí, ale pořád to sakra dobře vypadá. Dávám šedesát v naději, že druhá série (se kterou jsem teda nepočítala, no budiž) by mohla mít alespoň něco málo navíc z toho, co první chybělo (a že je z čeho vybírat!).

Saving Hope mi připomíná perník z minulého týdne, tmavá čokoláda, domácí meruňková marmeláda, vůně čerstvého pečení… dokonalost na talíři… a pak jsem ochutnala :D

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
60 %
plakát
Změna je život
4. února 2013
další názory k seriálu

Nedělej si starosti. Jsi moje dítě. V tvé krvi ti koluje nadprůměrná inteligence, která, doufejme, vyruší tu stupiditu, kterou máš od Baze.

Čtyři roky od posledního názoru, no pááááni. Co jsem to zjistila, mám chuť na změnu a k ní jsem si vybrala právě Life Unexpected (a taky proto, že se nudím a proto, že jsem ho před půl hodinou dokoukala).

Změna je život, co dodat… a má dvě série. Té první nemám co vytknout, rozesmála, rozesmutnila… mám z ní pár pěkných písniček a dobrý pocit. Druhá už ale byla o něco slabší, o špetku depresivnější, vážnější, Lux v ní ztrácela na sympatičnosti a hlavně bylo méně Baze, což mně chybělo asi nejvíce, protože ten tomu celému dodával tu lehkost, optimismus… prostě bláznivost. Baze i Cate se snažili stát se zodpovědnými rodiči, ale u Baze se to vždy tak nějak vymklo a to byly právě ty momenty, kdy jsem se rozhodla, že tu osmdesátku prostě dát musím. Na jednu stranu mě mrzí, že zůstalo jen u 26 epizod ale s pokračováním by se víc a víc podobali 90210 a celému Dawsonově světě a to už by znamenalo spíš osmdesátku s mínusem. Takhle si alespoň uchovali slušný závěr, který mě, nepřekvapivě, vehnal slzu.

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
80 %
plakát
Zoufalé manželky
7. srpna 2008
další názory k seriálu

Carlosi, dnes jsem se tak nudila, že jsem málem začala všechno uklízet!

Jeden z mála seriálů, který od prvního dílu až do posledního co jsem až doposud viděla, neztratil nic ze svého kouzla. Potom, co jsem si přečetla o čtvrté sérii myslím, že už ani neztratí.

Když Zoufalky před nějakým tím rokem začali probírat v různých televizních magazínech a novinách, nedávala jsem mu moc velkou naději. Nebylo mi jasné, co se lidem na téhle ženské čtveřici a obyčejném životě na předměstí může tak líbit. A nešlo mi do hlavy jak je možné, že jejich popularita vzrostla natolik, že získali už 6 cen Emmy, pár dalších ocenění nemluvě o několika desítkách nominací v nejrůznějších televizních anketách. Teď už to ale vím. Jejich životy vypadají na povrchu celkem poklidně ale uvnitř to už tak dokonalé není. A to se mi na tom líbí. Seriál si podle mě na nic nehraje. Hlavní hrdinky se potýkají s nejrůznějšími problémy a každý ho řeší svým vlastním způsobem (Susan většinou nějakým potrhlým způsobem). Líbí se mi, že každý díl začíná a končí shrnutím Mary Alice Youngové. Líbí se mi, že díly nejsou fádní/nudný ale živý/přesvědčivý a někdy dokonce až tajemný. Líbí se mi, že každá postava má svůj vlastní příběh.

Prostě a jednoduše se mi tohle dílo líbí. Proto ta lepší devadesátka.

93 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 15 lidí
90 %
plakát
Agentura Jasno
1. srpna 2008
další názory k seriálu

Psych(o)

Upřímně řečeno pilotní díl mě zrovna dvakrát nezaujal. Tím, že byl cca dvouhodinový, se mi zdál hrozně zdlouhavý a chvílemi jsem měla pocit, že je o ničem. Byla jsem z něho mírně zmatena...vůbec jsem nevěděla kam ho zařadit. Proto jsem se na další týden ani moc netěšila.
Druhý díl se vyvinul o něco lépe...děj byl kratší - tudíž celé to nabralo rychlejší tempo. Teď musím říct, že už se na každý díl docela těším...není to přímo taková radost ve smyslu už se nemůžu dočkat a mocinky moc se těším (omlouvám se za ten výraz) ale nějaké to potěšení z dalšího dílu tam rozhodně je.

Co se týče hlavních postav mám několik připomínek. Trošku mi přijde absurdní, že Shawn Spencer všechno vyřeší jedním pohledem...všechno mu až jednoduše do sebe zapadá. Na případu pracuje několik desítek policistů a detektivů ale jediný, kdo najde řešení, je Shawn. Někdy mám také problémy s jeho chováním...na můj vkus se až moc předvádí. Já vím, seriál má obsahovat komediální prvky ale někdy je to až moc...

89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 9 lidí
70 %
plakát
Redakce
23. července 2008
další názory k seriálu

Špatná volba!

Redakce? Další výtvor, který se svou záživností může rovnat reklamě na Perlu.... Tím chci říct, že jak reklamy, tak tento seriál z novinářského prostředí je asi tak na stejně nízké úrovni.

Když Redakci dávali poprvé, několik prvních dílů jsem shlédla a ve skrytu duše doufala, že to třeba nebude zas až tak špatný. Člověk by řekl, že kolem novin se dějí záživný věci a že by se z toho mohlo vyklubat něco zajímavého. V tomhle případě se nevyklubalo. To co předvádí Matásek, Novotný a spol. se snad ani nedá nazvat hereckým výkonem. Tihle rádoby herci jsou tak strašní, že mám při jejich výkonu chuť tu televizi nejraději hodit z okna.

České seriály ani filmy (z dnešní doby) prostě nemám ráda a jak to tak vypadá, tak ještě asi dlouho nebudu. Pokud se budou točit taková díla typu VKV, Letiště nebo zmiňovaná Redakce i nadále, tak můj zájem o českou tvorbu zůstane stále stejný - respektive vůbec žádný!

85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 13 lidí
10 %
plakát
Knight Rider
21. července 2008
další názory k seriálu

Knight Rider? Průměr!

Když jsme byli s bráchou malí, snažili jsme se nevynechat ani jeden díl. Bratr obdivoval mluvící auto a já zase Michaela Knighta...Dokonce jsem vlastnila i jeden plakát s tímto "idolem". Postupem času se ale můj/náš pohled na tento seriál podstatně změnil. Dnes mi při sledování určitých scén, hlavně při jejich rozhovorech, naskakuje husí kůže. Nechápu co se mi na tom tehdy tak líbilo...vždyť díl od dílu je skoro na chlup stejný – padouši unesou krásnou mladou dívku či dítě a neohrožený hrdina v černém a ve svém úžasně ukecaném autě se pouští osamocen do boje se zločinem. V každém druhém díle se objeví někdo – nejčastěji dva motorkáři, bezdomovci, zloději, kteří se snaží ukrást KITTa). Dialogy jsou hrozně umělý, ostatní herci také nijak excelentně nevynikají...Prostě a jednoduše KR je pro mě v téhle době průměrné ne-li podprůměrné dílo s průměrným hlavním hrdinou!

Nejsem si vůbec jistá, zda se podívám na novou verzi. Co jsem se tak dočetla, tak nová image s novou hlavní postavou stojí oproti původnímu ztvárnění za starou belu. Tak nevím co si o to má myslet - ještě jsem totiž neměla tu čest.

89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 9 lidí
50 %
1/3
123